Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, violka napisał:

O mateczko :szok: Ciekawe co ten pastor nawyrabiał  że ma kuratora sądowego :haha:

Nic nie musiał.:d Jeżeli ludzie są starzy, zniedołężniali, zagubieni w czasoprzestrzeni na ogół na wniosek opieki społecznej (chyba rodziny też) sąd wyznacza kuratora sądowego. Ten kurator sądowy przejmuje całkowitą opiekę na podopiecznymi. Jest zarządcą ich dochodów i wydatków. Po naszemu jest to tak, jakby ubezwłasnowolnienie. Kurator opłaca wszystkie rachunki, załatwia sprzątaczki, pflegedienst, opiekunki, kontroluje stan zdrowia, zakupuje opał itp. Oczywiście z pieniędzy podopiecznych. Jeżeli mieli samochód, to za zgodą sądu może go sprzedać by nie tracił na wartości. Podopieczni mogą  mieć dzieci, wnuki, nic to nie zmienia.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, violka napisał:

O mateczko :szok: Ciekawe co ten pastor nawyrabiał  że ma kuratora sądowego :haha:

Pastor pewnie nic nie nawyrabiał...z racji swoich ułomności nie jest w stanie załatwiać swoich spraw i taka kuratela ma służyć jwmu i żonie pomocą :) A w każdym razie tak przypuszczam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Marianek napisał:

Nic nie musiał.:d Jeżeli ludzie są starzy, zniedołężniali, zagubieni w czasoprzestrzeni na ogół na wniosek opieki społecznej (chyba rodziny też) sąd wyznacza kuratora sądowego. Ten kurator sądowy przejmuje całkowitą opiekę na podopiecznymi. Jest zarządcą ich dochodów i wydatków. Po naszemu jest to tak, jakby ubezwłasnowolnienie. Kurator opłaca wszystkie rachunki, załatwia sprzątaczki, pflegedienst, opiekunki, kontroluje stan zdrowia, zakupuje opał itp. Oczywiście z pieniędzy podopiecznych. Jeżeli mieli samochód, to za zgodą sądu może go sprzedać by nie tracił na wartości. Podopieczni mogą  mieć dzieci, wnuki, nic to nie zmienia.

I taki kurator podpisuje również umowę na opiekę.... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadki są w łóżeczkach. Powiem wam, że interesujący dzionek miałam. Babci buzi się nie zamyka. Po dwóch wylewach niewyraźnie mówi to mam test na znajomość języka :) Dziadek fajny jest. Sympatyczny i mówi piękną niemczyzną. Kolację zjedli i nie mogli się nachwalić jaka dobra...a to tylko chleb, pomidor i baby Gouda.... Przestałam się dziwić jak zobaczyłam co mają w lodówce. Też by mi smakowało :) Jutro dzień drugi....czekam z niecierpliwością...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie trochę zmian, zostaję dwa dni dłużej bo zmienniczka najpierw nalegała żeby jak najszybciej przyjechać a teraz nagle "ważne sprawy" i przyjedzie dwa dni później. Podejrzewam o co chodzi ale nie mam pewności, jak się okaże że mam rację to napiszę.

Natomiast jestem naprawdę zmartwiona. Gangrenie ciśnienie podskoczyło wysoko, pół godziny temu 203/89 mimo dodatkowych leków. Czekam do 22-giej i znów mierzymy bo się po prostu o nią boję....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mirelka1965 napisał:

Dziadki są w łóżeczkach. Powiem wam, że interesujący dzionek miałam. Babci buzi się nie zamyka. Po dwóch wylewach niewyraźnie mówi to mam test na znajomość języka :) Dziadek fajny jest. Sympatyczny i mówi piękną niemczyzną. Kolację zjedli i nie mogli się nachwalić jaka dobra...a to tylko chleb, pomidor i baby Gouda.... Przestałam się dziwić jak zobaczyłam co mają w lodówce. Też by mi smakowało :) Jutro dzień drugi....czekam z niecierpliwością...

@Mirelka1965

no to masz pole do popisu w kuchni i dobrze bo czas ci zleci i nudzic sie nie bedziesz ...z twoim adhd byloby niewskazane 

bedzie dobrze....zobaczysz

a jak pp sobie radzi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie. :d

I znów cztery kawki.

141007092352-large.jpg

@Maria Jolanta

wybieram srodkowa...znow zeszlo mi dluzej...i znow nie zdazylam kawy zaparzyc..ale co tam..pyszna czekala na mnie dziekuje..

dopada mnie niechcenie odliczanie i znuzenie...tez tak masz przed odjazdem????

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirelka1965

acha...sie odzwyczailo co???ranne wstawanie itd...

pisalam ze net to nie zajac...bedziesz miala tylko czasu trzeba...pouklada sie samo...zreszta co i do kogo mowie....przeciez ty to wszystko wiesz...milego dnia...

a skoro net ci szwankuje to daj znac mozemy sie zdzwonic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

@Maria Jolanta

wybieram srodkowa...znow zeszlo mi dluzej...i znow nie zdazylam kawy zaparzyc..ale co tam..pyszna czekala na mnie dziekuje..

dopada mnie niechcenie odliczanie i znuzenie...tez tak masz przed odjazdem????

No właśnie nie, ostatnie dni pędzą. Najbardziej się dłuży jak mam jakieś 2-3 tygodnie a potem czas przyspiesza. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Maria Jolanta napisał:

No właśnie nie, ostatnie dni pędzą. Najbardziej się dłuży jak mam jakieś 2-3 tygodnie a potem czas przyspiesza. :)

 

no niby tak...ale ranki te ranki...wiesz mi sie marzy szybka kawa i rower....brzegiem morza bo deptak do samego sopotu mam praktycznie za oknem...bez pospiechu bez budzika bez pilnowania czasu itd..

moze i dlatego ze ostatni rok mialam bardzo intensywny...miesiac urlopu a zlecenie najpierw 2,5 potem 3 a potem...5 miesiecy...

no ale coz...

a moze to pesel???

wiesz ze w pewnym wieku nasza wydajnosc poprostu spada

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...