Skocz do zawartości

Viktoria Saintt

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Zauważony

0 punktów ostrzeżenia


Nie nałożono ograniczeń

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy

Ostatnie wizyty

Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.

 1. Viktoria Saintt

  Pytania do dr Sylwii Timm

  Witam , jeżeli chodzi o wstawanie nocne to według prawa pracy należy się dodatkowe wynagrodzenie. Zabrakło jednego punku w umowach Polskich firm praca nocna zaczyna się od godz. 22h do godz 6h rano i nie może przekroczyć 200eu za miesiąc . Można to zamienić na dni wolne po uzgodnieniu z opiekunką . Taki punkt mają umowy w Luxembourku gdzie prawo pracy musi być przestrzegane, konsekwencja są wysokie kary . Natomiast Polskie firmy sprytnie omijają prawo pracy a opiekunki nie domagają się swoich praw z różnych powodów i tak to wygląda . Ten kto nie walczy przegrywa .
 2. Viktoria Saintt

  Opiekunka za kierownicą

  Witam , inny temat ; opiekunka podjęła prace u podopiecznej która mieszka na wsi najbliższe sklepy oddalone są 10km dlatego wymagane było prawo jazdy . Opiekunka zgodziła się na wykonywanie tej pracy za dodatkowe 100eu zakupy apteka , umowa standard jak wszystkie oczywiście nie zawiera punkt prawo jazdy czy wożenie podopiecznej . W trakcie pracy okazało się że podopieczna ma 10 wizyt w miesiącu w różnych klinikach oddalonych 50 -60 km od miejsca zamieszkania . Rodzina nie bierze żadnego udziału w wizytach i zrzuca ten obowiązek na opiekunkę w ramach umowy oczywiście w miesiącu jest to około 300 km. Czy opiekunka powinna domagać się dodatkowego wynagrodzenia ?? Czy ma prawo odmówić wykonywania tej pracy ?? Czy do obowiązków opiekunki należy wykonanie tej pracy czyli wyjazdy ??
×

Drogi Użytkowniku!


Serwis korzysta z plików cookies w celach statystycznych oraz do zapewnienia prawidłowego działania strony i jej usług. Pamiętaj, że możesz określić warunki ich przechowywania lub dostępu do nich w Twojej przeglądarce. Szczegóły znajdziesz w naszej Polityce prywatności (tutaj), która zawiera także niezbędne informacje dotyczące przetwarzania i ochrony podawanych przez Ciebie danych. Aktualizacja polityki prywatności obejmuje wytyczne europejskiego rozporządzenia RODO (25.05.2018).

Aby zaakceptować te zasady i ukryć tę informację kliknij w przycisk akceptuję.