Skocz do zawartości

Viktoria Saintt

Społeczność
 • Liczba dodanej zawartości

  2
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

Reputacja

5 Zauważony

Informacje o profilu

 • Rodzaj konta
  Opiekunka
 • Praca
  Nie szukam pracy
 1. Pytania do dr Sylwii Timm

  Witam , jeżeli chodzi o wstawanie nocne to według prawa pracy należy się dodatkowe wynagrodzenie. Zabrakło jednego punku w umowach Polskich firm praca nocna zaczyna się od godz. 22h do godz 6h rano i nie może przekroczyć 200eu za miesiąc . Można to zamienić na dni wolne po uzgodnieniu z opiekunką . Taki punkt mają umowy w Luxembourku gdzie prawo pracy musi być przestrzegane, konsekwencja są wysokie kary . Natomiast Polskie firmy sprytnie omijają prawo pracy a opiekunki nie domagają się swoich praw z różnych powodów i tak to wygląda . Ten kto nie walczy przegrywa .
 2. Opiekunka za kierownicą

  Witam , inny temat ; opiekunka podjęła prace u podopiecznej która mieszka na wsi najbliższe sklepy oddalone są 10km dlatego wymagane było prawo jazdy . Opiekunka zgodziła się na wykonywanie tej pracy za dodatkowe 100eu zakupy apteka , umowa standard jak wszystkie oczywiście nie zawiera punkt prawo jazdy czy wożenie podopiecznej . W trakcie pracy okazało się że podopieczna ma 10 wizyt w miesiącu w różnych klinikach oddalonych 50 -60 km od miejsca zamieszkania . Rodzina nie bierze żadnego udziału w wizytach i zrzuca ten obowiązek na opiekunkę w ramach umowy oczywiście w miesiącu jest to około 300 km. Czy opiekunka powinna domagać się dodatkowego wynagrodzenia ?? Czy ma prawo odmówić wykonywania tej pracy ?? Czy do obowiązków opiekunki należy wykonanie tej pracy czyli wyjazdy ??
×

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się