Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, kris napisał:

I mam ogromną prośbę do Koleżeństwa; Trafił mi się podopieczny z cukrzycą typu 2. Jak bym wiedział, to w życiu bym tu nie przyjechał.>:( Cały mój talent kulinarny poszedł w pizdu! Bo to co robię dobrze i wykwintnie, to tu verboten.:haha:Ktoś miał z tym styczność, gotował? Oczekuję wszelkich porad, z życia. Co było dobre, a co nie. Szczególnie chodzi mi o obiady. Internet internetem, ja oczekuję porad praktyków. Dziękuję za każdą informację, przepis.

Chodzi o to, co kto gotował i jak i podopieczny ni zszedł, no i cukier miał w normie...

 

11 godzin temu, awe59 napisał:

@kris ja mam pdp z cukrzycą i insulinozależną. Ważne, żeby posiłki były regularne 4 razy dziennie. Dużo warzyw surowych lub gotowanych, mięso duszone lub gotowane zamiast smażonego,  zupy warzywne, owoce oprócz bananów i winogron w niewielkich ilosciach i wystrzegaj się potraw mącznych z białej mąki bo ona podnosi poziom cukru bardziej niź cukier. Czyli zakazane wszelkie ciasta a szczegolnie drożdżowe.

Popatrz jakie produkty mają niski indeks glikemiczny i takie kupuj.

Dodam tylko, że ziemniaki maja niższy indeks na drugi dzień. Świeżo gotowane mocno podnoszą cukier. Z owoców najlepsze są mango i truskawki. Warzywa powinny być surowe lub al'dente. Produkty zbożowe tylko pełnoziarniste. Makarony gotowałam dzień wcześniej. Tłuste sery należy wykluczyć z diety. Zamiast masła używałam twarożku 0%. To tak na szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stek co został z wczorajszego grila podgrzany elegancko w mikrofali. Do tego zielona sałata z miętą i klasycznym winigretem oraz surówka z buraczków na zimno. Babka się pyta a gdzie Bratkartoffeln ? Ja, że bedą jak się chłodniej zrobi....:haha:mina babki bezcenna...

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Mam zupę na dzisiaj...od wczoraj :haha:Jutro Diva idzie do przedszkola, więc będzie luzik kuchenny :oklaski: Moja inwencja kuchenna leci na łeb....ostatnimi czasy :szydera:

Nie tylko Twoja ...moja też :haha:Wczoraj kupiłam młode , specjalnie wybierane dla mnie malutkie ziemniaki ...koperki - srerki i te inne gady . Ze względu zmęczenia podróżą to zakupiłam też devolajki- gotowce i surówkę z pora i jabłka . Wysiłek już miałam przy skrobaniu ( dosłownie skrobaniu ) kartofelków maluśkich ...kilku ( 4 -5 ? ) i na więcej sił zabrakło ....czyt. język do doopy uciekał jak na kartofelki patrzyłam ...uwielbiam młode , malutkie . Dziś planowałam postać przy garach i patelniach , ale wybito mi to z głowy ...dostarczono obiad , tylko go odgrzać : makaron ze szpinakiem , piersiami kurzęcymi i jakimś sosem .I jak tu mam się wykazać ?! :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nie tylko Twoja ...moja też :haha:Wczoraj kupiłam młode , specjalnie wybierane dla mnie malutkie ziemniaki ...koperki - srerki i te inne gady . Ze względu zmęczenia podróżą to zakupiłam też devolajki- gotowce i surówkę z pora i jabłka . Wysiłek już miałam przy skrobaniu ( dosłownie skrobaniu ) kartofelków maluśkich ...kilku ( 4 -5 ? ) i na więcej sił zabrakło ....czyt. język do doopy uciekał jak na kartofelki patrzyłam ...uwielbiam młode , malutkie . Dziś planowałam postać przy garach i patelniach , ale wybito mi to z głowy ...dostarczono obiad , tylko go odgrzać : makaron ze szpinakiem , piersiami kurzęcymi i jakimś sosem .I jak tu mam się wykazać ?! :haha:

Biedne my...oj biedne :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Placki ziemniaczane:)Z uwagą,żeby nie za dużo.A ja na to:nie ma problemu ,jak coś zostanie to ja zjem:)Zwykle wychodzi mi 14-16 naprawdę niedużych placuszeczków,Kulka zjada max 5,no to ludzie!!!!Co to jest te 9 czy 11????Tylko się mnie żołądek denerwuje taką ilością małą:)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...