Skocz do zawartości

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, INEZ napisał:

O to już lepiej a do tych pierogów to co pasuje piwo ,winko ?:$ pytam bo chciałabym to umieścić w poradniku :haha:.Jutro to zrobię .Umieściłaś się już na mapie opiekunów? bo nawet nie wiem gdzie jesteś :d

Zaraz się umieszczę :haha:A co do napojów to nie wiem :( .Ja z % to tylko gin latem a to do pierogów nijak nie pasi:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po tych festynach marzyłam o plackach ziemnaczanych:( więc szybko starłam na grubych oczkach ,,nie na miałko,,jajko , cebulka , sol , pieprz i sól do warzyw z Knorra, mięso z konserwy  ,ale troszkę dodałam ,,mam tutaj pyszne mięsne konserwy z prywatnej masarni,,i ciutkę mąki ,może z małą łyżeczke i na patelnię-pycha ,,pycha i jeszcze raz pycha,,do tego ja sobie dowałiłam kawaśną śmietanę,,, same rarytasy gotuję,,jak nie zupę to placki,,ale tego nie jem w restauracjach,,,:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Blondi napisał:

Ja po tych festynach marzyłam o plackach ziemnaczanych:( więc szybko starłam na grubych oczkach ,,nie na miałko,,jajko , cebulka , sol , pieprz i sól do warzyw z Knorra, mięso z konserwy  ,ale troszkę dodałam ,,mam tutaj pyszne mięsne konserwy z prywatnej masarni,,i ciutkę mąki ,może z małą łyżeczke i na patelnię-pycha ,,pycha i jeszcze raz pycha,,do tego ja sobie dowałiłam kawaśną śmietanę,,, same rarytasy gotuję,,jak nie zupę to placki,,ale tego nie jem w restauracjach,,,:szydera:

Ja daję jeszcze pół szklanki startego żółtego sera i tyle samo kwaśniej śmietany do placków ziemniaczanych .Ostatnio tak na tym serze i śmietanie się skupiłam ,że o mące i jajku zapomniałam :$dopiero jak na 2 patelni mi nie wychodziły to się zorientowałam,że tego nie dodałam .Potem się tłumaczyłam z 2 przypalonych patelni ale rodzina i tak uznała,że to nie moja wina tylko patelnie są do d.....:haha::hura:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Barbara48 napisał:

Roladki wieprzowe faszerowane suszonymi pomidorami, cebulą i mozarellą.

Tradycyjny kotlet schabowy .

Kasza jęczmienna z natką pietruszki.

Kopytka.

Surówka z kapusty pekińskiej z dodatkami .

Sałata z sosem jogurtowo -czosnkowym.

Pożegnalny obiad na wypasie .:d

U mnie " przywitalny" obiad hmm....zalewajka z suszonymi grzybami ,do tego pyszny żytni chleb na zakwasie .:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

Pożegnalny obiad na wypasie .:d

U mnie " przywitalny" obiad hmm....zalewajka z suszonymi grzybami ,do tego pyszny żytni chleb na zakwasie .:haha:

Wczoraj był jeszcze lepszy :szydera:.

Ja miałam na powitanie żurek z jajkiem i swojską kiełbasą. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Barbara48 napisał:

Roladki wieprzowe faszerowane suszonymi pomidorami, cebulą i mozarellą.

Tradycyjny kotlet schabowy .

Kasza jęczmienna z natką pietruszki.

Kopytka.

Surówka z kapusty pekińskiej z dodatkami .

Sałata z sosem jogurtowo -czosnkowym.

Aaaaa w domu jesteś, czy w restauracji pracujesz ? Jest jeszcze jedna możliwość - Arnold Schwarzenegger pod opieką? ten chłop to potrafi wciągnąć .

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj poprzez zakupy to poleciał gotowiec gorący z bardzo dobrej masarni,,ale tym razem kartofelki były tragedia z katastrofą,,gumy a nie kartofelki:przekleństwa:,,poszły od razu weg,  ale wątrobka w sosie z cebulką za to była super,,a moje polędwiczki z cebulką muszą poczekać do jutra i jutro zrobię z ziemniaczkami purre..

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być rosół, ale nie będzie. W domu nie ma żadnych warzyw, zrobiłam teraz listę zakupów i córka Pdp pojedzie po poludniu. 

Znalazłam w zamrażarce gotowe, panierowane sznycle więc to będzie. 

Ostało się pół główki spitzkohl to ugotuje z koperkiem. Ziemniaki również z koperkiem. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj na zamku Inwokacja poczyniła spaghetti po bolońsku...Uparłam się na makaron dla cukrzyka, ale reszta....ręce opadają...tłuszcz, świńskie mięsko i ser....:mur: Niemniej jednak, smaczne było jak cholipka....no, ale ona i ja problemów zdrowotnych nie mamy...:oklaski:Czy zamiast skakać, to powinnam wstawić inną emotkę? :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zupa od wczoraj z makaronem .Na drugie danie pieczeń  owinięta plastrami boczku ,smażone ziemniaki z cebulką a na przystawkę mangold i fasolka szparagowa .Wszystko zostało oprócz zupy.  Będzie na obiad jutro :) Wczoraj na na kolację miałam tą zupę .Wywar był ugotowany na nerkach i głowie :szok: .Potem to zostało wyciągnięte ,wywar przecedzony a zawartość pokrojona drobniutko i podsmażona na tłuszczu .Jako ,że terminuje tutaj to uważnie się przyglądałam pracy mojego mistrza ;).Najpierw pokroił te nereczki potem coś jeszcze drobniutko na deseczce jak zapytałam co to jest to dotknął mojego czoła i powiedział ,że to jest mózg :szok::smutek::rozpacz: byłam w takim szoku ,że powiedziałam tylko o mój boże moja biedna głowa :sos:.Przy kolacji czułam się jak na uczcie kanibali :smutek:.Dałam się jednak namówić na spróbowanie kolejnego specjału hm co tu kryć czegoś tak dobrego to chyba jeszcze nie jadłam .Jutro muszę wziąć przepis na tą zupę ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...