Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Ulubione dania na obiad


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pieczeń z sosem ,makaron świderki do tego fasolka szparagowa na ciepło z masełkiem doprawiona solą i pieprzem i sałato-szpinak o wdzięcznej nazwie Mangold :haha: uprzednio zblendowany i doprawiony też masłem i pieprzem .Sama to wszystko przygotowałam :hura:.Czas przygotowania 1 godzina łączne z nakryciem do stołu w tym jakieś 20 minut siedzenia przy laptopie oraz przerwa na 2 papierosy :$

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Afryka napisał:

Było to zjadliwe, aczkolwiek doopy nie urywało....chociaż ,jak to mówią , cierpliwości .:haha:

Za to ja dzisiaj dostałam czarną polewkę :przekleństwa:.Po spacerku w prawie 40 stopniowym upale podano na kolację rozgrzewającą ,gorącą zupę :rozpacz: i jeszcze się pytali z czego ja się śmieje i dlaczego jestem taka czerwona na twarzy :rozpacz:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupa  zupa zupa:oklaski: tak chodziła za mną ,,więc wołowinka z kostką,,warzywka ,groszek zielony, fasolka szparagowa ,nawet wdarł się szparag,,doprawiłam kwaśną śmietanką,,pycha ,,delikatna jak dla dzieci bo taką lubię,,,wreszcie czasu mam trochę na gotowanie,,:hura:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiłam te knedle, ale dziś na obiad.

 

Ciasto robiłam na oko. Wyszło mi luźne -dlatego ciut nieforemne knedle, bo lepiło się trochę do rąk, ale nie chciałam dodawać mąki, żeby za twarde nie były. I dobrze zrobiłam.

Po ugotowaniu mięciutkie, pyszniutkie.

W środek śliwek dałam cukier ofkors, ale wymieszany z cynamonem.

Polane masłem z bułką tartą i posypane resztą tej mieszanki cukrowo-cynamonowej.

 

Oprócz tego dziadek wszamał jeszcze porcję gęstej "marchwianki".

 

 

38855426_1879305429043974_7791289838535180288_n.jpg

38851680_474492043024832_3714400872789180416_n.jpg

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Basiaim napisał:

No i zrobiłam te knedle, ale dziś na obiad.

 

Ciasto robiłam na oko. Wyszło mi luźne -dlatego ciut nieforemne knedle, bo lepiło się trochę do rąk, ale nie chciałam dodawać mąki, żeby za twarde nie były. I dobrze zrobiłam.

Po ugotowaniu mięciutkie, pyszniutkie.

W środek śliwek dałam cukier ofkors, ale wymieszany z cynamonem.

Polane masłem z bułką tartą i posypane resztą tej mieszanki cukrowo-cynamonowej.

 

Oprócz tego dziadek wszamał jeszcze porcję gęstej "marchwianki".

 

 

38855426_1879305429043974_7791289838535180288_n.jpg

38851680_474492043024832_3714400872789180416_n.jpg

Mniamu, mniamu....:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Basiaim napisał:

No i zrobiłam te knedle, ale dziś na obiad.

 

Ciasto robiłam na oko. Wyszło mi luźne -dlatego ciut nieforemne knedle, bo lepiło się trochę do rąk, ale nie chciałam dodawać mąki, żeby za twarde nie były. I dobrze zrobiłam.

Po ugotowaniu mięciutkie, pyszniutkie.

W środek śliwek dałam cukier ofkors, ale wymieszany z cynamonem.

Polane masłem z bułką tartą i posypane resztą tej mieszanki cukrowo-cynamonowej.

 

Oprócz tego dziadek wszamał jeszcze porcję gęstej "marchwianki".

 

 

38855426_1879305429043974_7791289838535180288_n.jpg

38851680_474492043024832_3714400872789180416_n.jpg

Brawo :) podobno czym niej mąki dosypiesz to ciasto jest  bardziej puszyste czasami trzeba ciut więcej dodać .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, INEZ napisał:

Brawo :) podobno czym niej mąki dosypiesz to ciasto jest  bardziej puszyste czasami trzeba ciut więcej dodać .

Tak, jak pisałam- robiłam na oko, więc coś tam dosypałam, ale wiedziona doświadczeniem wiem, ze nie można przesadzać z ilością mąki, choćby kusiło nie wiadomo jak, bo potem gumowate są.

 

Dzięki za podpowiedzi.

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joy napisał:

@Basiaim spróbuj kiedyś zrobić pierogi ze śliwkami,są zajeb tzn zajefajne :) Połówki śliwek tak ok 20 szt przesmażam na patelni z łyżką miodu.Śliwki idą do pierogów a sosik z patelni do polania dania.

Daj to w poradniku bo tutaj to gdzieś przepadnie :) Super fajny pomysł możesz jeszcze dać swój przepis na ciasto na pierogi :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, INEZ napisał:

Daj to w poradniku bo tutaj to gdzieś przepadnie :) Super fajny pomysł możesz jeszcze dać swój przepis na ciasto na pierogi :d

Jakbyś Ty za mnie wrzuciła to byłoby super.Ja nie wiem gdzie i jak.A przepis na ciasto jest super łatwy i zawsze wychodzi tzn są mięciuśkie ,łatwo się kleją i nie rozwalają w gotowaniu.   0,5 kg mąki,0,5 kostki margaryny,szczypta soli i szklanka wrzątku.To wszystko wymieszać najlepiej widelcem,później zagnieść ciasto.Szybko i łatwo :)  Z podanych składników wychodzi ok 60 pierogów. Acha,kombinowałam z olejem ,masłem i innymi tłuszczami.Jak nie uznaję margaryny tak do ciasta na pierogi jest najlepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Joy napisał:

Jakbyś Ty za mnie wrzuciła to byłoby super.Ja nie wiem gdzie i jak.A przepis na ciasto jest super łatwy i zawsze wychodzi tzn są mięciuśkie ,łatwo się kleją i nie rozwalają w gotowaniu.   0,5 kg mąki,0,5 kostki margaryny,szczypta soli i szklanka wrzątku.To wszystko wymieszać najlepiej widelcem,później zagnieść ciasto.Szybko i łatwo :)  Z podanych składników wychodzi ok 60 pierogów. Acha,kombinowałam z olejem ,masłem i innymi tłuszczami.Jak nie uznaję margaryny tak do ciasta na pierogi jest najlepsza.

:szok: rewelacja .Nie mogę tego zrobić to Twój patent jak będziesz miała czas to kliknij tam gdzie są poradniki kliknij pokarz wszystkie poradniki następnie książka kucharska i odpowiednia kategoria czyli dania główne  i wtedy  Ci się wyświetli po prawej u góry  dodaj poradnik i dodajesz potem wysyłasz .Ja sobie przepis spisuje ale dla potomnych warto by go tam umieścić :d

Edytowane przez INEZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, INEZ napisał:

:szok: rewelacja .Nie mogę tego zrobić to Twój patent jak będziesz miała czas to kliknij tam gdzie są poradniki kliknij pokarz wszystkie poradniki następnie książka kucharska i odpowiednia kategoria czyli dania główne  i wtedy  Ci się wyświetli po prawej u góry  dodaj poradnik i dodajesz potem wysyłasz .Ja sobie przepis spisuje ale dla potomnych warto by go tam umieścić :d

Inez :( błagam,wolę robić jak pisać.Ty napisz a ja Cię zaproszę na gotowe pierogi:cmok:Niech już tak będzie,że od poradnika to Ty :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Joy napisał:

Inez :( błagam,wolę robić jak pisać.Ty napisz a ja Cię zaproszę na gotowe pierogi:cmok:Niech już tak będzie,że od poradnika to Ty :) 

O to już lepiej a do tych pierogów to co pasuje piwo ,winko ?:$ pytam bo chciałabym to umieścić w poradniku :haha:.Jutro to zrobię .Umieściłaś się już na mapie opiekunów? bo nawet nie wiem gdzie jesteś :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...