Skocz do zawartości

Ograniczenie wiekowe dla opiekunki!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ogłoszeniu agencji znalazłam taki kwiatek z wiekiem. Czy to nie jest dyskryminacja i czy tu chodzi, że dziadziowi marzy się dobrze zbudowana 20? 

Poszukujemy opiekunki w wieku od 20-40 lat z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Do opieki pan, 86 lat: początki demencji, lekkie problemy z chodzeniem. Porusza się samodzielnie. Potrzebuje lekkiej pomocy przy ubieraniu oraz pielęgnacji ciała.

Świat oszalał!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XYZ napisał:

W ogłoszeniu agencji znalazłam taki kwiatek z wiekiem. Czy to nie jest dyskryminacja i czy tu chodzi, że dziadziowi marzy się dobrze zbudowana 20? 

Poszukujemy opiekunki w wieku od 20-40 lat z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Do opieki pan, 86 lat: początki demencji, lekkie problemy z chodzeniem. Porusza się samodzielnie. Potrzebuje lekkiej pomocy przy ubieraniu oraz pielęgnacji ciała.

Świat oszalał!

 no tak,dziadek ma taki wymóg i co?klient nasz Pan ha ha  jeszcze chce popatrzeć na fajne babki.miałem dziadka co w swoim wieku nie spojrzał na babcie a jak szła młoda -fajna babka to do mnie zobacz jaka gryfna   a miał już 96 lat ha ha

dlatego dziadkowie nie chcą facetów-opiekunów a kobiety.(mobilni)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, XYZ napisał:

W ogłoszeniu agencji znalazłam taki kwiatek z wiekiem. Czy to nie jest dyskryminacja i czy tu chodzi, że dziadziowi marzy się dobrze zbudowana 20? 

Poszukujemy opiekunki w wieku od 20-40 lat z dobrą znajomością języka niemieckiego.

Do opieki pan, 86 lat: początki demencji, lekkie problemy z chodzeniem. Porusza się samodzielnie. Potrzebuje lekkiej pomocy przy ubieraniu oraz pielęgnacji ciała.

Świat oszalał!

Lekka demencja, ale jeszcze nie zglupial calkiem i cialo pielegnuje...

a serio to uwazam, ze tak mloda dziewczyna tzn dwadziescia pare lat to za bardzo by sie z takim Dziadkiem umeczyla i nie chodzi nawet o jakies podejrzenia....  Tak, wstydzilby sie Dziadzio .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to nieraz myślę ,że taka 20 latka to w ogóle pojęcia nie ma o opiece,taką młodą wszystko denerwuje ,bo chce wprowadzic swoje zwyczaje i swoje nawyki a nie dochodzi do takiej  ,że np. dziadzio ma swoje starcze nawyki i koniec i tych dziadziowych nawyków już się nie zmienia ,te nawyki trzeba tolerowac i akceptować.I ja może mam taki spokój ,bo co babcia nie zrobi to przyjmuje z usmiechem i spokojem,bo co mi tam ,tyle babci ,że sobie poje albo pośpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest dyskryminacja i nierzadko widziałam takie ogłoszenia prywatne. Jest taka możliwość wyboru przedziału wiekowego i z niej korzystają. Prawdopodobnie dziadzio chce sobie dodać...splendoru:-)), poza tym ma "lekkie problemy" i potrzebuje "lekkiej pomocy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem skad sie to bierze, ale u nas w agenturze rodzina dostaje ankiete i wybiera plec opiekuna i podaje wiek w jakim ma byc opiekun/ka... sa okreslone lata opiekunki od 20-60 i wiecej i nikt prawie nie chce kogos ponizej 30-stki.... im starsza opiekunka tym lepiej.... a jak po 50-tce to juz super... chociaz sa i takie, ktore pisza, ze wiek nie znaczenia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie daleko mnie jest opiekunka po 70-ce ale nie dałbym jej tyle.Jedno jest pewne w tym fachu puszyści odpadają ,bo w takim domu jednak trzeba wszystko zrobić Też mam swoje lata ,co prawda to do mnie nie dociera ,ale DO  nie kłamie ha ha.Gdybym był otyły ,to wiem ,że byłoby ciężko.Więk nie ma znaczenia tylko pozytywne podejście do tej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Gość napisał:

Ja cie pierdziele. Będzie jak w polsce. wiek 20 lat, doświadczenie 10 lat, 2 języki obce i obsługa sztucznych zabawek. To już nie opieka a obsługa się robi  :)

ha ha jeszcze lepiej jak w Polsce jak w Azji wiek 20 l  a doświadczenie 10 l to daje 10l(dziecko) ale tam dziewczynki w tym wieku już ida na ulice w zasadzie to smutne ,ale taki cholerny świat, to w Polsce nie jest tak żle!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Lubię buszować tutaj i wybuszowałam ,,,jak pomyślę ,że dziewczyna 20 lat-młodziutka znająca dobrze język niemiecki ma jechać do opieki do 86 letniego  dziadzi -to czuję lekki niesmak,,,dlatego ,że taka dziewczyna może pracować z dobrym językiem w każdej innej branży a nie z dziadziem,,z dziadziem kariera się kończy ,nic się nie dzieje ,,a dziewczyna młodziutka powinna popatrzyć na młodego faceta z walorami tu i tam a nie na stare zwiotczałe starocie,,,te dziadki naparwdę już sami nie wiedzą czego chcą, taka dziewczyna 20 letnia może po takim obrazku nagiego dziadka dostac wstrętu i do sexu i do całej reszty,,,,nie wiem ,czy w opiece pracuje taka młoda osoba 20 letnia? znasz ktoś takiego młodego? spotkałam już 27-28 latki ,ale 20latki nie! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nie spotkalam się jakoś z ograniczeniami wiekowymi,,,widzialam w pracy kobiety  ponad 70 tkę ,,dawały radę,, nawet jak ma te już starsze lata a czuje się na siłach to poradzi sobie,,jeszcze jak ma miejsce spokojne i nie ma dziwgania,,to spacerki i gotowanie i lekka pomoc to jak w domu,,,i nie ma nudy takiej jaką ma sama będąc w domu,,zresztą każdy z nas wybiera sobie sam,,ja nikogo nie krytykuję,,bo jeszcze trochę i ja będe starszą panią i co? i może polecę jeszcze do opieki ,,bo kto wie ,,co sie jeszcze zdarzyć może,,,życie to wielka niewiadoma,,:święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najstarsza opiekunka jaką osobiście znałam miała 77lat,wyglądała starzej niz jej PDP ,ale poradziła sobie.Zatrudniona była przez niemeicką agencję.Najmłodsza miała 23,radziła sobie z trudnym PDP bdb ,ale cierpliwości nie iałą wiele-przywilej młodości,normalna rzecz ,tyle że w tej robocie brak cierpliwości przeszkadza.

Wiek od którego zaczyna się bycie seniorem mocno się przesunął,dziś osoba 60 letnia to jeszcze nie jest stara osoba ,jak kiedyś i wydaje mi się ,że maksymalna granica ,kiedy pora zakończyc pracę opiekunki,nawet jak zdrowie jeszcze niezłe to 65-70 lat.

Pamiętam,że kiedy miałam 20 lat moja 40letnia mama wydawała mi się nobliwą matroną:) Wtedy było zupełnie inne postrzeganie wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zgadzam z ograniczeniami wiekowymi w granicach rozsądku . Każda Stella jest inna i nie  poleciłabym pani 65 plus do opieki z transwerem , nawet bardzo lekkim . Jak to mówią dla każdego coś innego . Ale kiedy czytam ... do opieki ....pan lat 80 , samodzielny , szuka opiekunki do lat 40 , to już wiadomo , że coś tu jest nie tak . Albo zlecenie , gzie poszukują opiekunki o takim a nie innym typie urody , też są do odstrzału .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, INEZ napisał:

Nie powinno być żadnych ograniczeń wiekowych dla opiekunów :) no chyba ,że klient ma jakieś wymogi co do wieku.

No,nie wiem...Gdybym potrzebowała opiekunki na stare lata,  to wolaąłbym,żeby miała nieco mniej niż 77 lat:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, INEZ napisał:

:haha:.Dzisiaj widziałam ofertę do pana 94 lata i też tylko do 50 opiekunkę chce :rozpacz: jak tu pracę dostać jak wiek już nie ten :haha:

Sie nie przejmuj ....Mimo podeszłego wieku jestem zasypywana ofertami ....z różnistych firm . Będzie dobrze :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, INEZ napisał:

:haha:.Dzisiaj widziałam ofertę do pana 94 lata i też tylko do 50 opiekunkę chce :rozpacz: jak tu pracę dostać jak wiek już nie ten :haha:

Ja takich ofert nie uznaję bo nie wiem o co dziadkowi chodzi. O opiekę czy może o coś zupełnie innego O.o Nie pojechałabym tam, gdzie jest granica wieku. Jakoś podejrzane to jest :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...