Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Łukasz napisał:

news z FB,smutne

W czwartek 12 pazdziernika moja kolezanka dostala wylew w pracy (stala betreuerinka przy kobiecie z Pflegegrad 5). Teraz lezy w DE w szpitalu i moze bedzie operowana. Ma 38 lat... Nie o czym innym nie moge myslec, nie moge nic kommentowac. Ona myslala, ze jest silna, ze da rady. Dziewczyny, uwazajcie na siebie. I prosze o modlitwe o zdrowie E.

Smutne . To młoda dziewczyna , prawdopodobnie już wcześniej była chora . Ta choroba jest trudna do wykrycia . Ale prawda jest tez taka , że wiele seniorów nie nadaje się do opieki domowej , a i tak jakaś opiekunka podejmuje się opieki nad tak ciężkim przypadkiem i pózniej jeszcze się chwali , że dała radę . Trzeba trzezwo myśleć i dbać o swoje zdrowie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Smutne . To młoda dziewczyna , prawdopodobnie już wcześniej była chora . Ta choroba jest trudna do wykrycia . Ale prawda jest tez taka , że wiele seniorów nie nadaje się do opieki domowej , a i tak jakaś opiekunka podejmuje się opieki nad tak ciężkim przypadkiem i pózniej jeszcze się chwali , że dała radę . Trzeba trzezwo myśleć i dbać o swoje zdrowie .

Czytałam kiedyś,że nie wolno zatrudniać opiekunów do osób,które nie mają przyznanej żadnej grupy i do osób z grupą powyżej 3 bo te osoby nie nadają się już do opieki domowej a jak to się ma do rzeczywistości sami widzimy:(

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Heidi napisał:

Da tych dam co nie dają (rady w przedsięwzięciach ;)) nie latarnia morska jest potrzebna lecz koło ratunkowe z kokardkami , które tu załączam coby każda po nie sięgnąć mogła i o pomoc wołać zdołała,29e591adc4968baa19974ec3ace3449e--inge-look-il-tempo.thumb.jpg.31ba3d032d19ca8bbc7baf32b9094efd.jpg

Nie obiecuj :d Mam Cię w pobliżu i jeszcze wezwę Cie na pomoc :święty::cool: Ten tego :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Nie obiecuj :d Mam Cię w pobliżu i jeszcze wezwę Cie na pomoc :święty::cool: Ten tego :hahaha:

No, dziewczynki, macie fajnie! :d Uzgodnić, kiedy i gdzie....no i kawusia w realu! :d Przy czym "w realu" to nie znaczy "w Realu" :cool:

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Że się nie nadaje, to jedno, a drugie, że się zdarza. I dlatego napisałam to, co napisałam :(

To zapytaj tego kto proponuje opiekę do takiego przypadku czy wolno ja wiem co odpowie nic bo dobrze o tym wiedzą i agencje i rodziny tylko szkoda,że niektórzy opiekunowie nie:(

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

To zapytaj tego kto proponuje opiekę do takiego przypadku czy wolno ja wiem co odpowie nic bo dobrze o tym wiedzą i agencje i rodziny tylko szkoda,że niektórzy opiekunowie nie:(

No właśnie :( BO dadzą 100-kę więcej i zaraz ktoś się znajdzie....Smutek :( Moja koleżanka pojechała do 4-ki, ale z wypasem: pflegedienst 3 razy dziennie, rehabilitanci, logopedzi, mąż na miejscu, a ona ma tylko być jako obserwator. Stawka nie za duża, ale się nie nadźwiga i nie narobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

No właśnie :( BO dadzą 100-kę więcej i zaraz ktoś się znajdzie....Smutek :( Moja koleżanka pojechała do 4-ki, ale z wypasem: pflegedienst 3 razy dziennie, rehabilitanci, logopedzi, mąż na miejscu, a ona ma tylko być jako obserwator. Stawka nie za duża, ale się nie nadźwiga i nie narobi.

Może obserwatora można zatrudniać do takich przypadków opiekuna nie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same widzicie, np. ja jestem tak "zielona"  w tym temacie, że z niewiedzy za 100 € więcej też pojechałabym. I inne dziewczyny pewnie  też . Tu agencja ma świadomość, do jakiego przypadku kierują.Twierdzą agencje zazwyczaj, że mają sprawdzone miejsca, więc taka głupia jak ja decyduje się na wyjazd  ufając, że ma z rzetelnymi ludźmi do czynienia.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Może obserwatora można zatrudniać do takich przypadków opiekuna nie .

W jakiś sposób jest opiekunem, bo w pewien sposób, nawet jako obserwator, sprawuje opiekę. W domu też coś trzeba zrobić, jakiś obiadek sprawić, posiedzieć przy pdp, czoło obetrzeć itp.... Ale żadnych takich jak dźwiganie, przekładanie, obracanie, kąpanie itd....No, ale tu rodzina jest w porządku, świadoma rodzina, a nie sparusy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, jolantapl. napisał:

asz mam prośbę nie rzucaj więcej na tym forum jabłek z napisem dla najpiękniejszej bo się jeszcze pozabijamy a w najlepszym przypadku pokłócimy :płacz::hahaha:

jabłek bez liku, tyle samo co opiekunek. @Łukasz nie łam się : dawaj :)

 

babka jabłka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Mirelka1965 napisał:

No, dziewczynki, macie fajnie! :d Uzgodnić, kiedy i gdzie....no i kawusia w realu! :d Przy czym "w realu" to nie znaczy "w Realu" :cool:

@violka więc tak: kieruj się  10 mil na zachód, potem 5 mil na południe , wyślij gołębia z informacją jaki kubraczek masz na sobie i wyglądasz ogólnie :). potem popłyniemy razem w siną dal......

94df6de69974df66132c87a04c3a66fa--inge-look-fat-art.jpg

Edytowane przez Heidi
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jolantapl. napisał:

@Łukasz mam prośbę nie rzucaj więcej na tym forum jabłek z napisem dla najpiękniejszej bo się jeszcze pozabijamy a w najlepszym przypadku pokłócimy :płacz::hahaha:

Es ist doch Blödsinn! Wir?!!! Niemals!!! Unmöglich!!! :d Dawaj te jabłka i wianki i podwiązki i co tam jeszcze @Łukasz masz w zanadrzu :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Es ist doch Blödsinn! Wir?!!! Niemals!!! Unmöglich!!! :d Dawaj te jabłka i wianki i podwiązki i co tam jeszcze @Łukasz masz w zanadrzu :d

Nie podpuszczaj go bo zaraz do sklepu pobiegnie i cały dział z damską bielizną opustoszy :hahaha: i co Niemki będą nosiły?:(:płacz::hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...