Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Andreaa napisał:

Nie wyobrazam sobie ...............

Myje naczynia ..po domowej imprezce .... corka wpada co chwila i jakos dziwnie na mnie patrzy .... chyba chodzilo o resztki w garach ...czy nie wyjadam .... ????  Faktem jest ze porcyjki byly mikroskopijne ale nigdy bym do jej garow nosa nie wsadzila ... wrecz czulam sie speszona ... teraz wiem czemu .... Wszelkie porady ... nawet jest do kogo "gebe" otworzyc .... SAME ZALETY jak widac .... nawet mozna sie wyplakac ....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andreaa napisał:

Jestem anty-talencie  w pieczeniu ciast. Nasza foczka63  w czasie ,kiedy ze mna u siostr pracowala,nuczyla mnie jedno ,calkiem proste ciasto piec . Udawalo mi sie to ciasto i z duma pieklam,bo wczesniej do pieczenia wogole mnie nie ciagnelo.

W domu zas na Wielkanoc z torebki kauflandowej upieklam karpatke,ciasto czekoladowe i cytrynowe.

Moi dwaj mezczyzni to w szoku byli. W ciagi 25 lat nie bylo im dane mojego ciasta zjesc,a tu taka niespodzianke uczynilam.

Ale nie przyzwyczajam. Wole piec,ale mieso.....;)

No,kurna w szoku jestem......nie wiem kiedy się otrząsnę?:)

 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, anna5826 napisał:

Tobie tez zycze SAMYCH MILYCH DNI .... alez smutno byloby bez kompa .... wyobrazacie sobie takie zycie ????

Ja sobie nie wyobrażam , z resztą jestem juz tak uzależniona , że pewnie  chowałabym się przed białymi myszkami :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, anna5826 napisał:

Myje naczynia ..po domowej imprezce .... corka wpada co chwila i jakos dziwnie na mnie patrzy .... chyba chodzilo o resztki w garach ...czy nie wyjadam .... ????  Faktem jest ze porcyjki byly mikroskopijne ale nigdy bym do jej garow nosa nie wsadzila ... wrecz czulam sie speszona ... teraz wiem czemu .... Wszelkie porady ... nawet jest do kogo "gebe" otworzyc .... SAME ZALETY jak widac .... nawet mozna sie wyplakac ....

Macie wspolna kuchnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Ja sobie nie wyobrażam , z resztą jestem juz tak uzależniona , że pewnie  chowałabym się przed białymi myszkami :szydera:

W domu zagladam do lapka ,kiedy musze,ale na wyjezdzie to moje okno na swiat.

Pamietam czasy pracy bez lapka,bez skypa, ze sporadycznymi telefonami do domu.

Tak bylo i czlowiek tez musial przywyknac,ale teraz jest super !

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, anna5826 napisał:

Myje naczynia ..po domowej imprezce .... corka wpada co chwila i jakos dziwnie na mnie patrzy .... chyba chodzilo o resztki w garach ...czy nie wyjadam .... ????  Faktem jest ze porcyjki byly mikroskopijne ale nigdy bym do jej garow nosa nie wsadzila ... wrecz czulam sie speszona ... teraz wiem czemu .... Wszelkie porady ... nawet jest do kogo "gebe" otworzyc .... SAME ZALETY jak widac .... nawet mozna sie wyplakac ....

Ja bym zapytała w czym problem.Zapytałaś?

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek50 napisał:

uff, obudziłem się, żyję :haha:Raz w życiu obchodzi się abrahamowe świętowanie. Nie przysyłajcie kwiatów :cześć3: ani skrzynki wódki (bo nie piję alkoholu) :ostrzegam: Ktoś powie...ooo....niepijący, a ja dopowiem jeszcze ... w dodatku stary kawaler ze mnie:smutek::szydera:. No cóż, czasami nieszczęścia chodzą parami :szydera: Jednego czego można mi życzyć, to zdrowia, bo ma się je tylko jedno , a potrzebne też jest ono w opiece. Nieraz bowiem trzeba mieć naprawdę iście ... końskie zdrowie:)

Wszystkim życzę spokojnego i miłego dnia :dobrze::), a sobie zapodam pioseneczkę Stachury :cześć:

 

Więc życzę Ci wszystkiego , co sobie zamarzyłeś , zdrówka i odnalezienie drugiej  połówki , żebyś mógł troszkę poużerać się w związku :d:bukiet::cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Andreaa napisał:

W domu zagladam do lapka ,kiedy musze,ale na wyjezdzie to moje okno na swiat.

Pamietam czasy pracy bez lapka,bez skypa, ze sporadycznymi telefonami do domu.

Tak bylo i czlowiek tez musial przywyknac,ale teraz jest super !

Do dobrego , człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja ale strasznie ciężko się odzwyczaić :love: Kiedyś kobiety prały w rzece a nam nawet Frania się w głowie nie mieści :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Paolo napisał:

Dzień dobry. Trzecia z hakiem a ja od godziny z babką na dworcu. Zaraz ktoś z obsługi opierd... nas,że babka w pampersie a ja w piżamie na peronie. Jeden już nam odjechał ale mamy za godzinę następny z przesiadką o 6.43 w Bambergu Głównym Osobowym. To tak koło 16.26 bylibyśmy w Dusznikach. A stamtąd to już moment do Kudowy. Dojedziemy tam TGV czy Deja vu - jakoś tak... Możemy też jechać Pierdolino przez Koluszki, złapać coś do Łodzi i zapytać babkę o co chodzi...

A w ogóle to bilety do kontroli !!!

 

Koszmarny sen dobrze ze się obudziłeś....i jak tu powiedzieć chwilo trwaj.....:cześć3:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

Ja bym zapytała w czym problem.Zapytałaś?

Nie zapytalam .... ??/  tez popatrzylam na nia ...dziwnie ... bo przywiozla niby wszystko gotowe a od 10 tej blokowala kuchnie ...do 14 tej .... weszlam na chwilke ... po cos ...to szybko zerwala sie i drzwi zamknela .... Nie warto bylo ... poprzedniczka mowila ze cos z glowa miala i nawet rente brala ...juz tam nie ma zadnej opiekunki .... Haim ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Magdzie napisał:

No prosze jakie zainteresowanie .Do mnie nawet nikt nie zadzwoni , ba nawet nie wiedzieli , ze siedze tu od stycznia ))Ostatnio wykonalam ja telefon i powiedzialam , ze chce zmienniczke na stale .

Przyznaj sie chyba jakies chody masz?))))

Mam .....swoje lata ...i to chyba dlatego takie zainteresowanie . O tym samym pomyślałam co Ty , kiedy zakończyłam rozmowę xd....Myślę jednak , że to o ten wiek mój biega ....taki szacun dla mnie z ich strony , że taka ....powiedzmy starszawa a jeszcze może ....pracować oczywiście ...Faktycznie ...u Marii w Kolonii odwiedziła mnie osobiście ...no , ale wtedy miała powód , bo Maria zeszła ...U Pszczółki i Pana w F. ...najpierw mailowała a później ...później to już Anię na pożarcie lwu ( czyt. mnie ) rzuciła ...w rozmowy telefoniczne . Dziś znów zaszczyt , bo osobiście ...Czekaj ..niech tylko zacznę narzekać to nawet jej wdzięcznego głosu nie usłyszę xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek50 napisał:

uff, obudziłem się, żyję :haha:Raz w życiu obchodzi się abrahamowe świętowanie. Nie przysyłajcie kwiatów :cześć3: ani skrzynki wódki (bo nie piję alkoholu) :ostrzegam: Ktoś powie...ooo....niepijący, a ja dopowiem jeszcze ... w dodatku stary kawaler ze mnie:smutek::szydera:. No cóż, czasami nieszczęścia chodzą parami :szydera: Jednego czego można mi życzyć, to zdrowia, bo ma się je tylko jedno , a potrzebne też jest ono w opiece. Nieraz bowiem trzeba mieć naprawdę iście ... końskie zdrowie:)

Wszystkim życzę spokojnego i miłego dnia :dobrze::), a sobie zapodam pioseneczkę Stachury :cześć:

 

Radziu.....100 lat !!!  :cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, anna5826 napisał:

A teraz mozesz zaspiewac ; Od rana mam dobry humor ....  i Oby caly Dzien byl taki .... no i jutro i pojutrze ....:hura:

Ja mam dziś własny repertuar. Wchodząc do pokoju PoP śpiewam "Kukułeczkę" :pianino:, a babka, że tj. niemiecka piosenka:szydera::szydera:. Przepychanki robimy używając dostępnych narzędzi:grzmotnąć:. Po czasie stwierdziła, że jednak tj.polska nuta . No !!!   .....i tak ma być!!!!

Teraz nas opętało, chodzimy i kukamy po domu. Jest zabawnie . Dwie stare kukułki próbują wskrzesić swoje stare głosy. Nie słychać nas czasem u Was, bo idzie nam coraz lepiej:oklaski::haha:  ?

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Do dobrego , człowiek bardzo szybko się przyzwyczaja ale strasznie ciężko się odzwyczaić :love: Kiedyś kobiety prały w rzece a nam nawet Frania się w głowie nie mieści :szydera:

Dokladnie....

Za kazdym razem dziekuje w myslach gosciowi,ktory wynalazl zmywarke i suszarke.

Jakie to dobre rzeczy,moje superasne  przyjaciolki ;););)

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Ja mam dziś własny repertuar. Wchodząc do pokoju PoP śpiewam "Kukułeczkę" :pianino:, a babka, że tj. niemiecka piosenka:szydera::szydera:. Przepychanki robimy używając dostępnych narzędzi:grzmotnąć:. Po czasie stwierdziła, że jednak tj.polska nuta . No !!!   .....i tak ma być!!!!

Teraz nas opętało, chodzimy i kukamy po domu. Jest zabawnie . Dwie stare kukułki próbują wskrzesić swoje stare głosy. Nie słychać nas czasem u Was, bo idzie nam coraz lepiej:oklaski::haha:  ?

Chyba szukacie gniazda ...by jajko podrzucic ..jakiemus sasiadowi ....:cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez wyczytywanie zaległości się nawet porządnie nie przywitałam.

Witaski więc wszystkim:)

Wyplewiłam wczoraj wszystko do ostatniego chwasta,posiałam sobie astry ,żeby jesienią oko cieszyły.Smagliczka mi pięknie wzeszła ,poziomki w rozsadniku też ida w górę.Sumienie czyste:)

Dziś mam dzień wyłacznie dla siebie,jutro wyjazd do pracy.Tak się składa ,że akurat jutro Kulka ma urodziny,więc jadę jako prezent,hi hi hi.Ale kupiłam też drobiażdżek prezentowy.Ostatnia jestem do obdarowywania PDP ,ale w dniu urodzin to chyba nie wypada do seniorki z pustymi łapami jechać-trochę głupio by było.A kupiłam broszkę z bursztynem i świeczkę z wtopionymi muszelkami  i dziurką na wkłady.Z obu Kulka będzie korzystała:)

Wczoraj upalnie ,dziś też się tak zapowiada,dobrze że w domu mam chłodek:)Obiadu nie gotuję ,mam wczorajszy rosołek.Pora walizę wyciągać .Do potem i spokojnego dnia:)

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, 1bozka napisał:

Koszmarny sen dobrze ze się obudziłeś....i jak tu powiedzieć chwilo trwaj.....:cześć3:

Bozka ...ady on nie śni o tej Kudowie ....On prawie bez przerwy jeździ z PDP-ną ....do tej Kudowy . Jak go znam to już każdą stację na pamięć zna ...bidulek . Taka turystka z tej jego PDP-nej ... Da radę ....jeszcze kilka takich wyjazdów do kurortu tego Kudową zwanego ma wpisane w obowiązki opiekuna mało co a idealnego .Fajnie ma ...nic ino jeździ i jeździ ....pociągiem .

Edytowane przez Baśka powtarzająca się
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Magdzie napisał:

No prosze jakie zainteresowanie .Do mnie nawet nikt nie zadzwoni , ba nawet nie wiedzieli , ze siedze tu od stycznia ))Ostatnio wykonalam ja telefon i powiedzialam , ze chce zmienniczke na stale .

Przyznaj sie chyba jakies chody masz?))))

To  Ty jestes na stałe na zleceniu??????:szok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andreaa napisał:

Macie wspolna kuchnie? 

Do swoich rodzicow przyjechala WIELKA MADAME .... kiedys weszla gdy my jadlysmy zupe ... przechodzac tracala moje krzeslo az mi sie zupa z lyzki wylewala ...zerwalam sie stanelam pod sciana i czekalam co bedzie dalej .... wyszla na chwile ...skonczylam ta zupe ale az kipialam .... wystarczylo by jeszcze raz o to krzeslo zaczepila .... oj dzialo by sie ....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Bozka ...ady on nie śni o tej Kudowie ....On prawie bez przerwy jeździ z PDP-ną ....do tej Kudowy . Jak go znam to już każdą stację na pamięć zna ...bidulek . Taka turystka z tej jego PDP-nej ... Da radę ....jeszcze kilka takich wyjazdów do kurortu tego Kudową zwanego ma wpisane w obowiązki opiekuna mało co a idealnego .Fajnie ma ...nic ino jeździ i jeździ ....pociągiem .

Dobra...hihi dobra ..to samolotem lepiej i tam nikt pampersów nie sprawdza....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Radek50 napisał:

uff, obudziłem się, żyję :haha:Raz w życiu obchodzi się abrahamowe świętowanie. Nie przysyłajcie kwiatów :cześć3: ani skrzynki wódki (bo nie piję alkoholu) :ostrzegam: Ktoś powie...ooo....niepijący, a ja dopowiem jeszcze ... w dodatku stary kawaler ze mnie:smutek::szydera:. No cóż, czasami nieszczęścia chodzą parami :szydera: Jednego czego można mi życzyć, to zdrowia, bo ma się je tylko jedno , a potrzebne też jest ono w opiece. Nieraz bowiem trzeba mieć naprawdę iście ... końskie zdrowie:)

Wszystkim życzę spokojnego i miłego dnia :dobrze::), a sobie zapodam pioseneczkę Stachury :cześć:

 

no to najlepszego zycze..

zdrowia najsampierw...reszta sie sama znajdzie trafi pokaze...

i tego czego sam sobie zyczysz..ty najlepiej wiesz na co masz najwieksza chrapke ochote, pragnienie...

a jak zdrowko bedzie to bedziesz sie mogl cieszyc tym co zdobedziesz

swietuj baluj do bialego rana

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...