Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Knorr jesteś złota rączka,,,:hura: ,,,czy te kolendy po domach muszą aż tak stresowac ludzi? wszyscy zawsze na bacznosc,,,wiem jak u nas było,, jak sobie przypominam ,to nie chcę wierzyc,,jaki lekki nerw te odwiedziny powodowaly,,,wszystko czysciutkie -obrusik itd, a my dzieciaczki na bacznosc bo władca wkroczy kopertę zwinąc:szok:

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Knorr napisał:

Odnośnie kropidła (skojarzenia) to ono kojarzy mi się wyłącznie z kolędą.

Kiedyś księdza po kolędzie się spodziewałem, no i na pół godziny przed przyjściem przygotowałem stół. Czyli świeczki, wodę święconą, no i ..kropidło.

Byłem pewnien, że je mam, bo rok temu kupiłem, w papier zawinąłem i leżało sobie rok cały, takie drewnem pachnące.

No ja tu kropidło rozwijam z papiera, a tu tylko kij w ręce mi pozostał. Bo z pędzla do kropienia pozostały jedynie jakieś wióry. Coś je zjadło ze smakiem chyba.

No to ja zacząłem kombinować, z czego to  kropidło wykombinować. No z gąbeczek cienkich pokroiłem, zawiązałem. no i pięknie. Ae do czasu gdy nie namaczałem w wodzie. Wszystko oklapło i kropić nie chciało wcale.

ŚMIchu w domu było co niemiara, no ale ksiądz w progu, a tu kropidła niet.

No to wpadli my w końcu na pomysł pożyczyć kropidło od sąsiada dwa domy wcześniej. Jak ksiądz był jeden dom przed moim, to pędem jak pałeczka w sztafecie się odbyło. 

Bo ten dwa domy za mną za skarby pożyczyć kropidła nie chciał. :-)))

W domu nie mam żadnego robacytwa ani innych insektów. Przynajmniej tak mi się wydaje. 

Mysz zabrala ..by gniazdko sobie uwic ;;;))):trele:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Knorr napisał:

Odnośnie kropidła (skojarzenia) to ono kojarzy mi się wyłącznie z kolędą.

Kiedyś księdza po kolędzie się spodziewałem, no i na pół godziny przed przyjściem przygotowałem stół. Czyli świeczki, wodę święconą, no i ..kropidło.

Byłem pewnien, że je mam, bo rok temu kupiłem, w papier zawinąłem i leżało sobie rok cały, takie drewnem pachnące.

No ja tu kropidło rozwijam z papiera, a tu tylko kij w ręce mi pozostał. Bo z pędzla do kropienia pozostały jedynie jakieś wióry. Coś je zjadło ze smakiem chyba.

No to ja zacząłem kombinować, z czego to  kropidło wykombinować. No z gąbeczek cienkich pokroiłem, zawiązałem. no i pięknie. Ae do czasu gdy nie namaczałem w wodzie. Wszystko oklapło i kropić nie chciało wcale.

ŚMIchu w domu było co niemiara, no ale ksiądz w progu, a tu kropidła niet.

No to wpadli my w końcu na pomysł pożyczyć kropidło od sąsiada dwa domy wcześniej. Jak ksiądz był jeden dom przed moim, to pędem jak pałeczka w sztafecie się odbyło. 

Bo ten dwa domy za mną za skarby pożyczyć kropidła nie chciał. :-)))

W domu nie mam żadnego robacytwa ani innych insektów. Przynajmniej tak mi się wydaje. 

Poplakalam się ze śmiechu....teraz księża noszą ze sobą coś w rodzaju solniczki....takie nowoczesne, metalowe z dziurkami.....chyba dziś ze śmiechu nie usnę.....:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Nichts zu tragisch ....ona se .... Blondi neczka.... zarauchen   zigaretka  na polanie ;)

tak jest,,ja zawsze znajdę kąt,,ja nie jestem do ustawiania,,ustawiać sobie można pasjansa ,,ale nie mnie,,,rauchen wszędzie,,ale mina słodziaka w lesie byla ciekawa,,on poważnie do mnie a ja śmiech na caly las,,bo ja problemu nie widzę,,

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@Knorr jesteś złota rączka,,,:hura: ,,,czy te kolendy po domach muszą aż tak stresowac ludzi? wszyscy zawsze na bacznosc,,,wiem jak u nas było,, jak sobie przypominam ,to nie chcę wierzyc,,jaki lekki nerw te odwiedziny powodowaly,,,wszystko czysciutkie -obrusik itd, a my dzieciaczki na bacznosc bo władca wkroczy kopertę zwinąc:szok:

Najlepsze byly te Kolendy z dziecinstwa ....  Nasz dom byl ostatni -od rana parzyla sie szynka i zeberka .... A ksiadz od progu wolal Danuska dawaj szybko ta cwiartke .... Oczywiscie podwozony byl saniami ...bo wtedy zimy i mrozy bywaly siarczyste ....

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

tak jest,,ja zawsze znajdę kąt,,ja nie jestem do ustawiania,,ustawiać sobie można pasjansa ,,ale nie mnie,,,rauchen wszędzie,,ale mina słodziaka w lesie byla ciekawa,,on poważnie do mnie a ja śmiech na caly las,,bo ja problemu nie widzę,,

Dobrze, że nie poszedł z dymem ten las....:szydera:  wtedy by sie działo...

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy myć się czy nie!!! 3 razy dzisiaj bawilam się w wodzie,,inna by nawet nie pomyślala ,aby tyle wody zużyć,,a ja ? Wodnikiem nie jestem a lazienki kocham,,pójdę ,,pójdę,,bo 4 raz powinnam pójsc ,,,do wody,,,

bo u nas w łazienkach się zaczyna full śmiechów ,,i nikomu nie do spania,,ale jak jesteśmy w łóżku to dopiero z nas stare leute ,,padamy jak kawki ,,,ale jutro nowy dzień,,:oklaski: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blondi napisał:

Czy Ty meckę obrobilaś? skąd to mięso? teraz mówisz nam ,,jak sama już wszystko wpałaszowalaś ,,a nie pomyślalaś ,że moje torciki dawno przeminęły i na glodzie jestem ,,a mięso uwielbiam?:smutek: u mnie same trunki teraz są,,a do pyska nie ma co włożyć,,bo tylko pic pić pić,,,

Mam papryczki faszerowane EXTRA .... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Trzecia z hakiem a ja od godziny z babką na dworcu. Zaraz ktoś z obsługi opierd... nas,że babka w pampersie a ja w piżamie na peronie. Jeden już nam odjechał ale mamy za godzinę następny z przesiadką o 6.43 w Bambergu Głównym Osobowym. To tak koło 16.26 bylibyśmy w Dusznikach. A stamtąd to już moment do Kudowy. Dojedziemy tam TGV czy Deja vu - jakoś tak... Możemy też jechać Pierdolino przez Koluszki, złapać coś do Łodzi i zapytać babkę o co chodzi...

A w ogóle to bilety do kontroli !!!

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...