Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja jeżdżę ale na razie jak pijak zataczam się na tym rowerze. :szydera:

Czasem bardziej, czasem mniej ale te koła za ch...ę nie chcą jeździć prosto. :haha:

Ja piechur jestem i łazić mogę aż padnę ze zmęczenia co nieprędko nastąpi ale jak zsiadam z roweru to nogi mam jak galareta i wykończona jestem jak po maratonie. :szydera: Uczyć się na stare lata mi przyszło.

Może znów trafię w miejsce gdzie jest autko to przynajmniej komfortowo będę jeździła.

 

Czuj duch...co z ciebie za rockendrolówa, jak nożęta słabiutkie? :haha: Trenuj, bo na weselach będzie jak znalazł...twist again....i tak będziemy sobie we trzy teściowe z @violka wywijać....:szydera::oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minut temu, NNNdanuta napisał:

Witajcie :d Trzy dni z kumpelą za mną, odprowadziłam do podmiejskiego autobusu, poczekałam aż  drzwi się zamkną (co by się nie rozmyśliła) i mogę przejść na własne tory... :haha:Moja kumpela, magister chemii i były nauczyciel w szkole średniej, bywa męcząca ... Często mi się moja praktyka z jej wiedzą teoretyczną mija szerokim łukiem i dochodzi do iskrzenia... Lubimy gadać ze sobą, ale czasami dobrze, że nie jesteśmy uzbrojone :haha: Wczoraj tez doszło do spięcia i już zaczęła się pakować. Powiedziałam: - jak nie umiesz zostać to wyjdź, ja Cię zatrzymywać nie będę... Została... :d A niech sobie popracuje nad sobą i własnym przywilejem na rację... Ogólnie to było bardzo miło bo i wspólne kilometry przespacerowane, filmy pooglądane i dyskusje do późna o wyższości tej cząsteczki nad tamtą cząsteczką... :) Teraz trzeba wrócić na ziemię i przemyśleć co dalej bo jutro wracają moi ... Miłego dzionka Wam i buziaki :cmok:

Kto się czubi, ten się lubi...ale dobrze, że mieszka osobno...:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, NNNdanuta napisał:

Tez lubię, oj lubię :d, ale chciałabym robić to w pełni profesjonalnie bo na razie to na pewno umiem nie tylko tyłkiem poruszać w takt muzyki... :haha:

 

17 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ja już tu nieraz przyznawałam się że lubię tańczyć i tańczę choć wcale nie umiem. :szydera:

Dziewczynki, ważne aby muzyka w tańcu nie przeszkadzała...:oklaski: Reszta to pikuś....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Was popoludniowo....:d

Od 5.00 jestem na nogach bo o 6.00 wyjazd do kliniki .....o 7.00 miał być zabieg ( tak twierdziła corka ).....jak wyjezdzalysmy o 13.00 to zabiegu jeszcze nie było.....:szydera:

Głowa mnie rozbolala z glodu i corka tez chyba zglodniala bo zarządziła o 11.00 śniadanie.....myślałam, że tam qrwicy dostanę bo nie ma dla mnie nic gorszego od takiego beznadziejnego czekania....teraz idę spać bo jestem pamięta. Pa.

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Maria Jolanta napisał:

U mnie grasuje tylko podopieczna. :szydera:

Przychodzi i żaluzje mi zamyka na noc a ja potem myk i otwieram. Jakoś wolę widzieć jak się obudzę rano albo w nocy czy mogę już wstać czy jeszcze mam pokimać.

 

Może ona taka sprytna jest i chce żebyś dała jej spokój do 12-tej . Zrywasz ludzi na nogi pewnie o 7.30  i po co....? Śpij ja suseł, niech Tobie śniadanie do łóżka jeszcze przyniesie  i kawalera załatwi :szydera::haha:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, anna5826 napisał:

Boze ...ale sie macie SUPER ..szkoda ze ta corcia ichcianych dziadkow po Polsku nie potrafi .... ze robila zakupy za 30 euro / 3 osoby ...  i dzwonila do Koordynatorki ze ja gotowac nie potrafie ...Stalam z babcia na ulicy ..ona weszla do miesnego i padlam ... 15 dag miesa kupila ... wiec sos pomidorowy z tego zrobilam ..wsypalam na talerz troche swiderkow .... tak tylko zaglebienie ...Wpadl dziadek i to na wage ... Uff 3szt odrzucil bo za duzo ... I badz tu MADRY czleczku ...????

Doskonale Ciebie rozumiem. Dopiero co wyrwałam się z miejsca, gdzie pierwsze słowa wypowiedziane przy stole to "zu viel". A ja na to np. , że przy stole są 3 osoby, a jajecznica z dwóch jajek i pytam jak mam to podzielić na talerzu dla 3 osób?  Oczywiście najedliśmy się "po pachy" aż nam oczy wyszły >:(. I tak co posiłek. Kpiłam z nich w żywe oczy i pytałam , czy byli kiedyś w restauracji i widzieli kartę menu. I dalej pytałam po co tam tyle potraw i z tak dużą gramaturą na jednostkę. Mileczeli jak w grobie. To byli ludzie, którzy kiedyś mieli restaurację O.o

O tyle dobrze, że chociaż relacje były poprawne. Moja  zmienniczka już po drugim tygodniu dzwoni do agencji i chce się stamtąd wyrwać. Do opieki jest babcia, a dziadek daje jej popalić. Cały czas stoi za plecami.  Tj. miejscowość Dorfen. Czasami tam nie wpadnijcie z wizytą !!!  Bo i po co ?

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wolne popołudnie.

Była synowa, pogadałyśmy, obdarowała mnie całą masą popielniczek i bardzo chciała być pomocna. Oj, coś czuję że fajnie mi tu będzie.

W czasie pauzy jak chcę wyjść to mam sobie iść i drzwi zamknąć.

Podopieczna w następnym tygodniu aż dwa razy idzie na urodzinki więc też dodatkowe wolne. Jak połączyć z moją pauzą to już się robi 5-6 godzin. Normalnie luksus. :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ludziki Kochane :) Melduję , że jestem już w pracy . Dzisiaj drogę pokonaliśmy busikiem  z prędkością światła :d i po ośmiu godzinkach podróży byłam już na miejscu :oklaski:całe 5 godzin krócej jak Sindbadem :oklaski:Babcia mnie nie zapomniała , pierwsze pół godz. zachwycała się moimi różowymi adidaskami , różową bluzeczką i błękitnymi spodniami wiązanymi w pasie na kokardę :haha: mam się tak ubrać na jutrzejszy spacer :haha:Kochana biegała za mną na taras z poduszeczkami pod tyłek , żeby mi się miękko siedziało podczas palenia :) Wszystko pięknie kwitnie i wygląda zupełnie inaczej jak zimą . Turczynka , którą znalazłam na 5 dni luki między mną a moją stałą zmienniczką , okazała się cudownym człowiekiem z sercem na swoim miejscu :) Ohhh , życzę Wam wszystkim takiego miejsca pracy i takich powrotów :cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Mam wolne popołudnie.

Była synowa, pogadałyśmy, obdarowała mnie całą masą popielniczek i bardzo chciała być pomocna. Oj, coś czuję że fajnie mi tu będzie.

W czasie pauzy jak chcę wyjść to mam sobie iść i drzwi zamknąć.

Podopieczna w następnym tygodniu aż dwa razy idzie na urodzinki więc też dodatkowe wolne. Jak połączyć z moją pauzą to już się robi 5-6 godzin. Normalnie luksus. :szydera:

:oklaski::cmok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Witajcie Ludziki Kochane :) Melduję , że jestem już w pracy . Dzisiaj drogę pokonaliśmy busikiem  z prędkością światła :d i po ośmiu godzinkach podróży byłam już na miejscu :oklaski:całe 5 godzin krócej jak Sindbadem :oklaski:Babcia mnie nie zapomniała , pierwsze pół godz. zachwycała się moimi różowymi adidaskami , różową bluzeczką i błękitnymi spodniami wiązanymi w pasie na kokardę :haha: mam się tak ubrać na jutrzejszy spacer :haha:Kochana biegała za mną na taras z poduszeczkami pod tyłek , żeby mi się miękko siedziało podczas palenia :) Wszystko pięknie kwitnie i wygląda zupełnie inaczej jak zimą . Turczynka , którą znalazłam na 5 dni luki między mną a moją stałą zmienniczką , okazała się cudownym człowiekiem z sercem na swoim miejscu :) Ohhh , życzę Wam wszystkim takiego miejsca pracy i takich powrotów :cmok:

oooo widzisz  jakie to miłe:oklaski:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mirelka1965 napisał:

 

Dziewczynki, ważne aby muzyka w tańcu nie przeszkadzała...:oklaski: Reszta to pikuś....:haha:

Ja mam tak ze śpiewem. Głos koguta , a nawet  ujadam jak pies.Wychodzę z założenia, że jak komuś nie pasuje, niech wyjdzie ( z siebie :szydera:). Ma być dobrze mi i tylko mi. Świat należy do mnie i tyle. Dawać mi tu jakąś melodię 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mam wolne popołudnie.

Była synowa, pogadałyśmy, obdarowała mnie całą masą popielniczek i bardzo chciała być pomocna. Oj, coś czuję że fajnie mi tu będzie.

W czasie pauzy jak chcę wyjść to mam sobie iść i drzwi zamknąć.

Podopieczna w następnym tygodniu aż dwa razy idzie na urodzinki więc też dodatkowe wolne. Jak połączyć z moją pauzą to już się robi 5-6 godzin. Normalnie luksus. :szydera:

Ty się opamiętaj trochę !!!. Popielniczki tobie szykuje, bo myśli, że ty o futryny petować papierosy będziesz i materac zwędzisz jak na grillu :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, violka napisał:

A co tam u Ciebie , jak na nowym miejscu ? bo chwilowo nie jestem w temacie , mam duuuuzo do poczytania :haha:

Jestem w okolicy Wurzburga,jestem zadowolona mam dużo wolnego,rodzina mi sie nie wtrąca.Ale ja nie mogę byc długo w jednym miejscu...dzis rodzina pytała sie mnie czy zostanę na dłużej...a ja musiałam powiedzieć ze nie...hm i jak wytłumaczyć ze nie to ze nie chcę..ale ze nie moge...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Heidi napisał:

Ja mam tak ze śpiewem. Głos koguta , a nawet  ujadam jak pies.Wychodzę z założenia, że jak komuś nie pasuje, niech wyjdzie ( z siebie :szydera:). Ma być dobrze mi i tylko mi. Świat należy do mnie i tyle. Dawać mi tu jakąś melodię 

 

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, 1bozka napisał:

Jestem w okolicy Wurzburga,jestem zadowolona mam dużo wolnego,rodzina mi sie nie wtrąca.Ale ja nie mogę byc długo w jednym miejscu...dzis rodzina pytała sie mnie czy zostanę na dłużej...a ja musiałam powiedzieć ze nie...hm i jak wytłumaczyć ze nie to ze nie chcę..ale ze nie moge...

Masz dwa wyjścia :cool: Powiedzieć prawdę albo wcisnąć kit :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...