Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Lucyna Beata pisała że to duńska potrawa....

 

Duńczycy mają ciekawe wynalazki kulinarne, tak samo jak Szwedzi. Rzadko kiedy jadalne. :)

Dania mi się fatalnie kojarzy, nie tylko ze względu na jedzenie. Miałam wątpliwą przyjemność trafić tam do czegoś w rodzaju obozu pracy, skąd uciekłam po 2 dniach wzywając z Polski ekipę ratunkową. A niby tak wysoce cywilizowany kraj....

Niewiele zresztą stamtąd pamiętam, poza obezwładniającym, wszechobecnym i dojmującym do szpiku kości wiatrem. :)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Co do Sindbada to wykupili konkurencję kulka lat temu i teraz już nie muszą się starać,niestety.

Ja miałam do wyboru Sindbada ( 14 godzin ) albo busik. Pojechałam busikiem i byłam w domu w niecałe 10 godzin.

Osobiście nie cierpię Sindbada z powodu ciasnoty i sztywnych foteli ale jak mam czekać do rana na busa , to wolę pocierpieć i już wieczorem ruszać w drogę do domu znienawidzonym autobusem  . Do De zawsze jadę busikiem , jest wygodnie i sympatycznie , czasami jestem w szoku , że podróż tak szybko zleciała :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałam oznajmić, że w końcu jestem na bieżąco.:szydera:

Czyli nie przykładaliśmy sie dzisiaj do trzaskania stron na akord. Za to jestem Wam dozgonnie wdzięczna.

A teraz znikam na jakąś godzinkę..........muszę PDP do spania przyszykować, bobez asysty biedulka rady nie daje. Za to nocą nikt jej w chodzeniu i psotach wszelakich nie dorówna:haha:

Jak nic w chodziarstwie byłaby mistrzynią Niemiec.

Rano oczywiście jest bardzo zdziwiona...........bo" bałagan sam się zrobił".

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Osobiście nie cierpię Sindbada z powodu ciasnoty i sztywnych foteli ale jak mam czekać do rana na busa , to wolę pocierpieć i już wieczorem ruszać w drogę do domu znienawidzonym autobusem  . Do De zawsze jadę busikiem , jest wygodnie i sympatycznie , czasami jestem w szoku , że podróż tak szybko zleciała :haha:

A ja jak nie cierpię sindbada,,nogi mi urosły i na chińskich malutkich fotelikach się nie mieszczę,,dlatego jak tylko mam jechac to szukam Bla bla car,,tam to dopiero jazda szybko przemija,,i płacę 30 euro -góra 50 euro,,nie wiem czemu taka różnica ale nischt zu tragisch,,teraz będe jezdzić ze słodziakiem ,to już w ogóle nie odczuję jazdy ,,,czy to długo czy krótko,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ewa14 napisał:

Chciałam oznajmić, że w końcu jestem na bieżąco.:szydera:

Czyli nie przykładaliśmy sie dzisiaj do trzaskania stron na akord. Za to jestem Wam dozgonnie wdzięczna.

A teraz znikam na jakąś godzinkę..........muszę PDP do spania przyszykować, bobez asysty biedulka rady nie daje. Za to nocą nikt jej w chodzeniu i psotach wszelakich nie dorówna:haha:

Jak nic w chodziarstwie byłaby mistrzynią Niemiec.

Rano oczywiście jest bardzo zdziwiona...........bo" bałagan sam się zrobił".

 

Gdzie Ty trafiłaś,,na nocne buszowania?  babcia nie ma tableteczki na sen,,aby sobie pospać a nie figlowac po nocach i w buszmenkę sie bawić??

 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Blondi napisał:

A ja jak nie cierpię sindbada,,nogi mi urosły i na chińskich malutkich fotelikach się nie mieszczę,,dlatego jak tylko mam jechac to szukam Bla bla car,,tam to dopiero jazda szybko przemija,,i płacę 30 euro -góra 50 euro,,nie wiem czemu taka różnica ale nischt zu tragisch,,teraz będe jezdzić ze słodziakiem ,to już w ogóle nie odczuję jazdy ,,,czy to długo czy krótko,,

Kurcze a ja ostatnio mam pecha i nie mogę znalezć żadnego Bla bla cara w terminie jaki mi pasuje O.o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ewa14 napisał:

Chciałam oznajmić, że w końcu jestem na bieżąco.:szydera:

Czyli nie przykładaliśmy sie dzisiaj do trzaskania stron na akord. Za to jestem Wam dozgonnie wdzięczna.

A teraz znikam na jakąś godzinkę..........muszę PDP do spania przyszykować, bobez asysty biedulka rady nie daje. Za to nocą nikt jej w chodzeniu i psotach wszelakich nie dorówna:haha:

Jak nic w chodziarstwie byłaby mistrzynią Niemiec.

Rano oczywiście jest bardzo zdziwiona...........bo" bałagan sam się zrobił".

 

Jeżeli Cie nie budzi , to nie sobie buszuję ile wlezie , pod warunkiem , że w dzień będzie ciągle wypoczywać na foteliku :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Kurcze a ja ostatnio mam pecha i nie mogę znalezć żadnego Bla bla cara w terminie jaki mi pasuje O.o

Szukaj nawet z dalszych miast ,,,ja np , szukam nawet kogoś z Gdanska ,,potem sprawdzam trasę czy będzie jechal przez moje miasto ,,jak tak to rezerwuje a potem sie dogaduje,,,jest wiele sposobów,,nawet z miasteczka innego ,,,30 km dojadę już ,,i też jadę,,albo kiedyś 100km, przed moim miastem ,,byłam ale bylam już w Pl i to jest ta radosc a potem mnie sierotkę odebrała rodzinka,,,szukaj a znajdziesz,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

Szukaj nawet z dalszych miast ,,,ja np , szukam nawet kogoś z Gdanska ,,potem sprawdzam trasę czy będzie jechal przez moje miasto ,,jak tak to rezerwuje a potem sie dogaduje,,,jest wiele sposobów,,nawet z miasteczka innego ,,,30 km dojadę już ,,i też jadę,,albo kiedyś 100km, przed moim miastem ,,byłam ale bylam już w Pl i to jest ta radosc a potem mnie sierotkę odebrała rodzinka,,,szukaj a znajdziesz,,,

No tak . W Pl nigdy nie ma problemu ale w De ciężko jest znalezć kogoś kto przyholuje nas na Stelle :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Jeżeli Cie nie budzi , to nie sobie buszuję ile wlezie , pod warunkiem , że w dzień będzie ciągle wypoczywać na foteliku :d

tak może być ,,popieram!!! ja tak kiedyś mialam ,,,buszowala sama i robiła co chciała a w dzień spała prawie cały dzień,,,odsypiała,,a potem znowu noc i najpierw czekala kiedy ja zniknę z horyzontu i do lodowki,,a potem tv do nocy ,,a mało tego ,,jeszcze potrafiła dzwonic po synkach ,,a Ci dopiero byli na maxa w,,,,ni na mamuskę,,,a mamuśka nic nie pamietała,,ale ja słyszałam ,,jak to w nocy słuchawkami rzucała,,jak syn na nią nakrzyczał,,,,ale miło wspominam ,,bo dla mnie była super,,chyba przez to ,że jej w nocy nie przeszkadzałam ,,,,a i jeszcze jej słodycze kupowałam ,,,

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

No tak . W Pl nigdy nie ma problemu ale w De ciężko jest znalezć kogoś kto przyholuje nas na Stelle :(

Wtedy taki kierowca z bla bla car wszędzie Ciebie dowiezie,,w De,,mnie zawsze na każdą wiochę zawiozl,,musiał tylko ciutkę zboczyć z trasy,,,wtedy sie dogadujesz,,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziliśmy na badaniach pół dnia.....bardzo duza klinika w Bad Ems, personel lekarski egzotyczny i w okrojonej liczbie, trzeba było długo czekać, żeby lekarz się pojawił, pielęgniarek też nie za dużo bo po trzech wizytach w gabinecie trafiliśmy na oddział, gdzie Pdp ma mieć wymianę baterii......tam znowu trzeba było odsiedzieć swoje....no wreszcie pani anestezjolog ( wygladala mi na Sri Lanke lub coś koło tego ) przyjęła babcie żeby omówić szczegóły narkozy.....wyszliśmy szczęśliwe, ze gehenna w końcu sie skończyła i od razu do kawiarni bo babcia od śniadania nic nie jadła ani insuliny nie wzięła.....kolacje juz zjadła w domu i jeszcze dwie partyjki w Rummi rozegralysmy.....:d

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Blondi napisał:

Gdzie Ty trafiłaś,,na nocne buszowania?  babcia nie ma tableteczki na sen,,aby sobie pospać a nie figlowac po nocach i w buszmenkę sie bawić??

 

PDP jest w trakcie oswajania się z Melperonem a to troszkę trwa. Nie budzi mnie, nie woła...............bo ona na parterze a ja na pierwszym piętrze. Tylko drzwi mogłaby ciszej zamykać:haha:  ale nie da się , artroza zabrała jej część czucia w dłoniach.

No i czekoladę kocha nad zycie i podjada sobie w nocy , a zapasy ma że ho....ho.:szydera:.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmęczona dzisiaj jestem. W ciągu tygodnia, bo tyle tutaj jestem, przewinęły się 3 córki w tym 2 "ciekawe". Praktycznie cały czas siedzę i gadam, już czuję zmęczenie, bo zaczynają mi słówka uciekać. Gadam i gadam. Jutro trzecia córka wraca do siebie więc odsapnę ale pozytywem jej wizyty jest to, że zrobiła mi ciężkie zakupy i dziadkowi wytłumaczyła sensowność wszelakich masaży. Ma przychodzić jakiś spec od geriatrii - cokolwiek to jest - i uczyć dziadka jak się ma obchodzić ze swoją starością :pejcz: Ja pierdutam....

Jestem padnięta, nie pogram w kulki, myszki nie poszukam - gdzieś się małpa w kącie schowała. Trudno. Niech się to wszystko porozjeżdża bo mam już dość. Idę sobie spać, papa do jutra :683_bed:

Proszę co znalazłam, nie wiem czy mi adres dobrze wskoczy.

<iframe width="788" height="495" src="https://www.youtube.com/embed/XbqPNpyee80" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

 

Edytowane przez Mycha
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...