Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Teresadd napisał:

Żadna tam dieta.Zero mącznych i ziemniaków.Żółtego sera też nie i raczej unikam smażenia.Warzywa gotowane  ,surowe,mało owoców .Drób i ryby.Woda 2 litry.Kawa normalnie.W tej chwili ok,ale na początku to głodna chodziłam.Miło waga leci w dół.

kontroluj miseczki :d

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Teresadd napisał:

Żadna tam dieta.Zero mącznych i ziemniaków.Żółtego sera też nie i raczej unikam smażenia.Warzywa gotowane  ,surowe,mało owoców .Drób i ryby.Woda 2 litry.Kawa normalnie.W tej chwili ok,ale na początku to głodna chodziłam.Miło waga leci w dół.

a masz jakis ustalony harmonogram tych posilkow czy jesz kiedy masz ochote?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Próbował ktoś ugotować fasolkę po bretońsku w Niemczech ?

Ja spróbowałam i nie da się, no normalnie się nie da.

Namoczyłam poprzedniego dnia, gotowałam trzy godziny i nie dość że twarda to zrobiła się gorzka.

Na opakowaniu nie było daty ale po tych trzech godzinach w końcu pan T obejrzał opakowanie i najpierw powiedział że to ze sklepu którego nie ma już pięć lat. Po dokładniejszym przyjrzeniu się uznał że ta cena to pewnie nie w EUR tylko w markach niemieckich. :szydera:

mialam taka pdp joda ja przezwalismy ...jak trafilam do niej to znalazlam kilka zajebiaszczych rzeczy np maka ziemniaczana stara jak ja...albo proszek do pieczenia w podobnym wieku albo...cukier waniliowy..hitem byla puszka z lat...70tych ubieglego wieku...mozna? mozna..

 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, lucyna.beata napisał:

a masz jakis ustalony harmonogram tych posilkow czy jesz kiedy masz ochote?

Jem ze cztery posiłki dziennie.Wszystko na swój rozum.I małe porcyjki czyli mozesz i 5 razy dziennie jeść.Od warzyw surowych nie przytyjesz,ale ostroznie z owocami.Jem tylko grapefruita i jabłko .Na śniadanie lubię płatki owsiane  zalać wrzatkiem,dwie łyżki orzechów ,pół jabłka ,siemie i cynamon.Mała miseczka.I jajka dużo jem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaski popołudniowe z dolnośląskich poligonów:)Tu już wiosna na całego;)Forsycje kwitną:):):)Leopardy/czołgi/ dudnią od świtu:)Warsztaty psychologiczne dla  starszyzny plemiennej w toku:)Pracowita wizyta:):)

Miłego wieczoru:)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, foczka63 napisał:

Witaski popołudniowe z dolnośląskich poligonów:)Tu już wiosna na całego;)Forsycje kwitną:):):)Leopardy/czołgi/ dudnią od świtu:)Warsztaty psychologiczne dla  starszyzny plemiennej w toku:)Pracowita wizyta:):)

Miłego wieczoru:)

Mialam juz za Toba wyslac list gonczy. A tu jestes. Czesc :)))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Mialam juz za Toba wyslac list gonczy. A tu jestes. Czesc :)))

Jestem ,ale z doskoku,bo po pierwsze to mam mało czasu a po drugie to przez mnogość wojskowej aparatury rozsianej dookoła/radary i inne takie /zasięg tu marny.Za parę dni ruszam w dalszy objazd familijny,dopiero jak zjadę do siebie to znajdę czas na forum i inne takie:)Ale miło,że ktoś zauważył moją nieobecność:)

Edytowane przez foczka63
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Teresadd napisał:

Jem ze cztery posiłki dziennie.Wszystko na swój rozum.I małe porcyjki czyli mozesz i 5 razy dziennie jeść.Od warzyw surowych nie przytyjesz,ale ostroznie z owocami.Jem tylko grapefruita i jabłko .Na śniadanie lubię płatki owsiane  zalać wrzatkiem,dwie łyżki orzechów ,pół jabłka ,siemie i cynamon.Mała miseczka.I jajka dużo jem.

na grapefruta pluje nie lubie ...no i mam po nim zgage, platki owsiane....blee, ale jem awokado:d buraki , nie jem masla ogolnie zadnych tluszczow zwierzecych no chyba ze musze jakas padline na obiad zrobic dla meza pdp ale to dwa trzy razy w tygodniu , ale jogurt naturalny z bananem albo migdalami no i zamiast cukru miod albo syrop klonowy...z rana zajebiaszcza mikstura woda miod cytryna kurkuma i cynamon no i bieganie po domu jak to w robocie i rower trzy cztery razy w tygodniu...awaga albo stoi albo idzie w dol najwazniejsze ze nie w gore:oklaski:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heloł z najcieplejszej stolicy Europy..... dzis w Warszawie bylo cieplej niz w Madrycie ! Lato w kwietniu ! Ludzie się porozbierali do rosołu....Ja też z krótkim rękawkiem i w sandałkach.....:oklaski: Jeszcze jutro ma być tak cieplo, weekend chlodniejszy ale w przyszłym tygodniu znowu lato.....:dobrze:

Miłego wieczoru życzę.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, awe59 napisał:

Heloł z najcieplejszej stolicy Europy..... dzis w Warszawie bylo cieplej niz w Madrycie ! Lato w kwietniu ! Ludzie się porozbierali do rosołu....Ja też z krótkim rękawkiem i w sandałkach.....:oklaski: Jeszcze jutro ma być tak cieplo, weekend chlodniejszy ale w przyszłym tygodniu znowu lato.....:dobrze:

Miłego wieczoru życzę.

Z czego tutaj się cieszyć ....Nugatka i Paolo dostali bany jakoby byli klonami , że Paolo i Nugatka to jedna osoba a wszyscy wiemy , że jest to nieprawda , bo Paolo to Paolo a Nugatka to Nugatka . Nawet w tym samym mieście nie parcują , tylko kilkadzieści km od siebie ...Nic nie rozumiem już :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

Heloł z najcieplejszej stolicy Europy..... dzis w Warszawie bylo cieplej niz w Madrycie ! Lato w kwietniu ! Ludzie się porozbierali do rosołu....Ja też z krótkim rękawkiem i w sandałkach.....:oklaski: Jeszcze jutro ma być tak cieplo, weekend chlodniejszy ale w przyszłym tygodniu znowu lato.....:dobrze:

Miłego wieczoru życzę.

Czyli życie jak w Madrycie.:zdrówko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z czego tutaj się cieszyć ....Nugatka i Paolo dostali bany jakoby byli klonami , że Paolo i Nugatka to jedna osoba a wszyscy wiemy , że jest to nieprawda , bo Paolo to Paolo a Nugatka to Nugatka . Nawet w tym samym mieście nie parcują , tylko kilkadzieści km od siebie ...Nic nie rozumiem już :-(

Nie rozumiem ...o co chodzi ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z czego tutaj się cieszyć ....Nugatka i Paolo dostali bany jakoby byli klonami , że Paolo i Nugatka to jedna osoba a wszyscy wiemy , że jest to nieprawda , bo Paolo to Paolo a Nugatka to Nugatka . Nawet w tym samym mieście nie parcują , tylko kilkadzieści km od siebie ...Nic nie rozumiem już :-(

wtf?

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Z czego tutaj się cieszyć ....Nugatka i Paolo dostali bany jakoby byli klonami , że Paolo i Nugatka to jedna osoba a wszyscy wiemy , że jest to nieprawda , bo Paolo to Paolo a Nugatka to Nugatka . Nawet w tym samym mieście nie parcują , tylko kilkadzieści km od siebie ...Nic nie rozumiem już :-(

Co Ty gadasz Barbaro ? Jaki ban ? Przecież to są zupełnie różne osoby. Nic z tego nie rozumiem....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...