Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

:szydera::szydera: A ja myślałam,.że Wy o chińskiej porcelanie...no tej z Miśni albo Ćmielowa. No jeszcze Chodzież  była i piękny Wałbrzych. 

Moja Mama kochała się w takiej porcelanie,  zatem w ślubnym wianie mam tylko takie statki. No i dylemat taki,  jak wsadzić do zmywarki. Pomału dojrzewam do decyzji zmywarkowej,  ale jak ja to przeżyję to nie wiem. Te złocenia,  srebrzenia...

Dziewczynki,  pomóżcie wybrać...

Ja swoją....ale nie tę protezową :haha:...ciepię do Maryśki (tak w moim domu nazywa się zmywarka :haha:) i nie martwię się o kolorki zdobień :haha: Jedynie kryształy "piorę" ręcznie :tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Nieśmiało się podepnę:nie_widzę:

We dwie raźniej,  co? Może się nie obrazi śmiertelnie..Ale ja mam problem ze wzrokiem,  i szczerze męczę się zanim posklejam Lusię w jedną całość,  sensownie brzmiącą. Tak wiem,  nikt tu sensownie nie gada,  ja najbardziej głupoty plotę. To już się nie odezwę..niech mnie ktoś przytuli....:smutek:

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, beatrix+ napisał:

We dwie raźniej,  co? Może się nie obrazi śmiertelnie..Ale ja mam problem ze wzrokiem,  i szczerze męczę się zanim posklejam Lusię w jedną całość,  sensownie brzmiącą. Tak wiem,  nikt tu sensownie nie gada,  ja najbardziej głupoty plotę. To już się nie odezwę..niech mnie ktoś przytuli....:smutek:

Ja cię mogę do piersi mej obwisłej przytulić :oklaski: A od razów @lucinda, niczym Rejtan, łonem mym (równie obwisłym) zasłonię :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Zciepę forumową zrobimy...ile kto może i nie dostaniemy po kieszeni :szydera:

@Mirelka1965 , @hawana poznajcie moje dorutkie serce bo zciepe przyklepujexd mimo, żem sama w bidzie nfz-owej.

Powiem: a...sosna, dla @hawana poszła krowa, niech idzie też cielak:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Krista napisał:

@Mirelka1965 , @hawana poznajcie moje dorutkie serce bo zciepe przyklepujexd mimo, żem sama w bidzie nfz-owej.

Powiem: a...sosna, dla @hawana poszła krowa, niech idzie też cielak:szydera:

A na co ...ś c i e p a ? xd

P. S ...Nie papuguj  @Mirelka1965 :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ❤️Wenusia ❤️ napisał:

@Janeczka1963

Dziekuski i wzajemnie kochana  

A to teraz taka moda , że każdego z osobna witamy , dobrej nocy życzymy ...i takie tam inne kulturalne  popierdółki ? ...Kurde balans ...przyjdzie się narobić z tym pisaniem ...linie papilarne w pistuuu pójdą się teges :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A to teraz taka moda , że każdego z osobna witamy , dobrej nocy życzymy ...i takie tam inne kulturalne  popierdółki ? ...Kurde balans ...przyjdzie się narobić z tym pisaniem ...linie papilarne w pistuuu pójdą się teges :haha:

A mnie klawiatury żal :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jedynie kryształy "piorę" ręcznie :tak2:

No rozumiem,  każda pomoc na kuchni ma jakieś imię. Ale czy są ubytki na porcelanie?

 A jeśli ma delikatny program to może podasz nazwę...seria typ i takie pierdolety, co?

Nooo, już ja jedną karafkę kryształową ręcznie wymyłam...

Tak skutecznie,  że w ręku piasek prawie mi został. 

Nalewkę z aronii tam wlałam. Pięknie się prezentowała,  pan mąż cały nie zwracał na takie niuanse uwagi i  zawartość wydudlał momentalnie..

Osad się wziął i wysechł. Domyć nie szło tego. 

Internetu jeszcze nie miałam,  ale miałam książkę Praktyczna Pani Domu. I w niej były różne sposoby na odplamienia i tudzież podobne rady. 

Odszukałam odpowiedni dział...

..wsypać suchego ryżu garści i zalać wodą ze studni. 

Popukałam się w głowę,  skąd u licha studnię wezmę,  przeca kopać nie będę bo wodę mam w kranie. Zimną. 

Ale myśl mi się zrodziła taka,  żeby wrzątku wlać,  celem lepszej wydajności czystości...

No i ten tego tamtego,  do dziś szukam karafki z ciętego kryształu,  co Julia na DŚ produkowała...

Ale niestety,  bezskutecznie. Wszystko poszło na export. 

No dobra Robaczki,  do jutra!

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, beatrix+ napisał:

:szydera::szydera: A ja myślałam,.że Wy o chińskiej porcelanie...no tej z Miśni albo Ćmielowa. No jeszcze Chodzież  była i piękny Wałbrzych. 

Moja Mama kochała się w takiej porcelanie,  zatem w ślubnym wianie mam tylko takie statki. No i dylemat taki,  jak wsadzić do zmywarki. Pomału dojrzewam do decyzji zmywarkowej,  ale jak ja to przeżyję to nie wiem. Te złocenia,  srebrzenia...

Dziewczynki,  pomóżcie wybrać...

@beatrix+ ja ci radze, pozbadz sie statkow.

Albo spakuj do jakiegos kartonu.

zlocenia nie przezyja, to pewne.

Aha!I do mikrofali tez sie nie nadaja-eksplodujaxd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...