Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Ograniczyłam już dwa miesiące temu, całkiem rzuciłam dwa tygodnie temu. Ale nadal mam odruch sięgania po papierosa albo chęć zapalenia.

taki odruch to lata całe się mieć będzie... :(, ale trzymam kciuki bo sama już tego palenia mam dość i bardzo budują mnie ludzie, którzy się zdecydowali być bez tego co tu dużo mówić... syfu:dobrze:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanuta  Nie mam problemów ze zdrowiem ale nie lubię nie mieć nad sobą władzy. Nie ma co ukrywać, nikotyna i cukier działają jak narkotyk i uzależniają.Jakoś nigdy nie przepadałam za słodkim ale za papierosami już tak. Zawzięłam się i rzuciłam teraz. Jeszcze dwa tygodnie jestem w pracy, potem tydzień urlopu z rodziną, potem święta. Nikt nie pali więc mam luksusowe warunki by wytrwać.

Jeszcze tylko kawę odstawić i będę szczęśliwa. Ale najpierw uporam się z uzależnieniem od nikotyny. :szydera:

Alkohol odstawiłam całkowicie kilka lat temu. Kawę też usiłowałam ale poległam....

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Maria Jolanta napisał:

@NNNdanuta  Nie mam problemów ze zdrowiem ale nie lubię nie mieć nad sobą władzy. Nie ma co ukrywać, nikotyna i cukier działają jak narkotyk i uzależniają.Jakoś nigdy nie przepadałam za słodkim ale za papierosami już tak. Zawzięłam się i rzuciłam teraz. Jeszcze dwa tygodnie jestem w pracy, potem tydzień urlopu z rodziną, potem święta. Nikt nie pali więc mam luksusowe warunki by wytrwać.

Jeszcze tylko kawę odstawić i będę szczęśliwa. Ale najpierw uporam się z uzależnieniem od nikotyny. :szydera:

Alkohol odstawiłam całkowicie kilka lat temu. Kawę też usiłowałam ale poległam....

Ja jestem abstynentką chyba ze 30 lat O.o może niecałe, ale mi z alkoholem nie było po drodze nigdy (chyba mam alergię), więc ... Z kawą poszło mi najłatwiej i zrobiłam sobie dosłownie przerwę i to było bez jakiegokolwiek braku komfortu na minimum 1,5 roku, ale odstawiłam jednocześnie wszystko słodkie i przeszłam na herbatę bardzo słabiutką z 1 łyżeczką cukru na taki spory kubek. I ta herbata była jedynym płynem, więcej nic nie piłam..., ale potrafiłam herbat wypić nawet 7, 8.... Jak wróciłam do kawy, bo właściwie to nic przeciwko niej nie mam to zaczęłam też jeść słodkie, ale pierwsze ciastko wyplułam bo takie miałam poczucie zasłodzenia :szok: dosłowny szok. Po tej diecie nie jestem już w stanie jeść tyle słodkiego, ale co najdziwniejsze to przede wszystkim zaczęłam inaczej odczuwać słone... Trudno mi nawet powiedzieć o ile zmniejszyło się u mnie spożycie soli, ale na pewno kilkukrotnie. Z palenia przestaje mieć korzyści i dla mnie (oprócz zdrowia i pieniędzy) to jeden z głównych powodów żeby je rzucić. Kiedyś palenie przynosiłó mi ulgę, a teraz tego nie czuję a wręcz odwrotnie.))))

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przyznaję bez bicia,wszystko co jest nie zdrowe to kocham:serce: dla mnie nie ma nic gorszego ,jak się męczyć tylko ze zdrowym :szydera: trochę dymka ,trochę alkoholu, trochę seksu, full kawy ale tylko rano, i mimo tych paskudnych przyzwyczajeń myślę ,że będę zdrowa jeszcze długo i długo, a jak wysiądę to trudno, na każdego przyjdzie czas, no nie jestem pięknym przykladem, ale za to prawdziwym,,,raz się żyje, :oklaski:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BabaJagusia napisał:

Ogłaszam najbliższą środę dniem wolnym od pracy- bo :

od rana trzymamy kciuki za koleżankę@1bozka

natomiast po południu w/w koleżanka stawia! 

                                                                                     I szlus:tak2:

Jasne że tak:szydera:bez względu na wynik .Prosze o kciuki. Każdy może pomóc:d  

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Ja się przyznaję bez bicia,wszystko co jest nie zdrowe to kocham:serce: dla mnie nie ma nic gorszego ,jak się męczyć tylko ze zdrowym :szydera: trochę dymka ,trochę alkoholu, trochę seksu, full kawy ale tylko rano, i mimo tych paskudnych przyzwyczajeń myślę ,że będę zdrowa jeszcze długo i długo, a jak wysiądę to trudno, na każdego przyjdzie czas, no nie jestem pięknym przykladem, ale za to prawdziwym,,,raz się żyje, :oklaski:

Mam podobnie.Z niczym nie przesadzam ale też nie ograniczam niczego.Żyję,jem i piję zgodnie z tym na co mam ochotę.I odpukać w niemalowane zdrowa jestem aż nieprzyzwoicie:szydera: Chyba zakazane mi służy:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

W Pl polazłam na sklepy ale małe sklepy i tylko drobnostki kupiłam, :tak2: taka grzeczna bylam, nikt nie zawiózł mnie na Galerię i bardzo dobrze:tak:ale i tak euro wyfrunęło z torby, te małe sklepy też są pożeracze :szydera:

Małe sklepy więcej pożerają niz Galerie

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...