Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Maria Jolanta napisał:

Tutaj specjalnie u mnie w pokoju coś jest poprzestawiane i odbieram kilka polskich kanałów ale żadnego porządnego. :haha:I też wolałabym niemiecką a mam wszystkie możliwe narodowości byle nie niemieckojęzyczne. :szydera:

Nie masz tv Trwam ?....Straszne :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, 1bozka napisał:

Tak. W srode mam egzamin rano o 10. I nic a nic się nie denerwuje:szok::donos:

Ogłaszam najbliższą środę dniem wolnym od pracy- bo :

od rana trzymamy kciuki za koleżankę@1bozka

natomiast po południu w/w koleżanka stawia! 

                                                                                     I szlus:tak2:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry się z Wami.

 

Od rana na wysokich obrotach.

Zawsze po weekendzie mam więcej sprzątania, więc nie wysilam się pod koniec tygodnia.

Dziś i pranie swoje włączyłam. Suszy się już w suszarce.

Czy też macie wrażenie, że niektóre ciuchy kurczą się w suszarce??? I nie chodzi o to, czy przytyłam, bo rzeczy, które w suszarce nie były pasują tak, jak wcześniej :/

 

Aha! Mój telefon znowu zastrajkował.Nie wiem, czy do serwisu z nim lecieć, czy wystarczy kupić powietrze i przedmuchać....

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzień dobry bardzo :cześć3: tydzień zapowiada się wariacki, dzięki czemu może szybciej zleci xd

zaczyna się dzisiaj; Elka o 8.45 jedzie rwać zęby. co za tym idzie - wypada z obiegu. na mnie spadają wszystkie sprawy - duże i małe. póki nie dostanie nowych zębów. w czwartek taka bezzębną zawożę ją do Krumbach w sprawie jej artrozy. może w końcu ruszy sprawa jej ewentualnego pobytu w szpitalu. no i ostatnie siupy z doopy z Heinzem może się wyjaśnią. ale od początku. 

zaczęło się tydzień temu. rano zszedłem do dzidzi i zastałem kompletnie pustą kasetę z dopaminą. k o m p l e t n i e 

no więc zacząłem od pompy. nie od mycia. ale w trakcie ustawiania pompy padły baterie i wszystko sie zresetowało - to ważne o czym teraz piszę - więc nie podpatrzyłem w jakim trybie pracowała pompa w nocy. dla wyjaśnienia dodam, że pompa podaje dopaminę w dozach 4,7 w ciągu dnia. wieczorem zmniejszam dawke do 4 - inaczej rozebranie i toaleta prężącego sie Heinza nie byłaby możliwa. Elka gdy idzie spać zmniejsza dozę do 1,5 żeby dzidzia choć trochę pospał. i ja o 7.00 zwiększam do 4.00, by po toalecie i wymianie kasety zaprogramować na 4,7

oczywiście nie wiem ile czasu dzidzia w poniedziałek była bez dopaminy, w każdym razie sflaczały i apatyczny był do połowy wtorku. ja Elce natychmiast zameldowałem o tym że rano kaseta była kompletnie pusta ale Elka nawet nie podniosła brwi, co mnie już zaniepokoiło, bo histeryzuje z bardziej błahych powodów. 

w czwartek powtórka z rozrywki. schodzę - rzut oka na pompę, wszystko ok, robię swoje - idę do lodówki po dopaminą - a tam jednej kasety brak!!!! na co wpada Elka i mi mówi że jak wstała po piątej rano to kaseta była pusta i ona wymieniła O.o patrzę na nią, nic nie mówię... no i pękła. zapomniała wieczorem zmniejszyć na 1,5. pytam ja czy w poniedziałek też zapomniała, ale zmieniła temat że Heinz to chyba ma infekcję bo taki czerwony. czerwony jak ja - od słońca. oczywiście Heinz sflaczały niezborny bez kontaktu..... cały dzień. ale w piątek miał planowany botox i ja pytam Elkę czy jemy w takim razie na mieście, skoro mam go zawozić, bo nie mam obiadu. a ta cwana gapa, że nie, że ja mogę zostać a ona pojedzie botoxować dzidzię. no i jak wróciła to mi oznajmia, że neurolog zaordynował zwiększenie dawek dopaminy, że trzeba wymienić pompę, ewentualnie przeprogramować i zamówiła nowe, większe kasety dopaminy. wariatka, myslę sobie. pytam czemu takie zmiany. bo neurolog zaważył sflaczenie Heinza, jego apatię i to dla tego. pytam: powiedziałaś o tym, że w tym tygodniu Heinz był bez dopaminy bóbr jeden wie ile godzin? i że teraz dochodzi najnormalniej w świecie do siebie? zapomniałam :| oooookeejjj. jej dzidzia. nie moja. 

Heinz doszedł do siebie. fika, pręży się i robi straszne głupoty, jak to Heinz. czekam na nowe kasety. jedna będzie droższa od poprzedniej o 30 euro. tygodnioeo to koszt dodatkowych 210 euro. nie mój cyrk nie moje małpy. no i jeszcze nowa pompa. ewentualnie serwisant przyjedzie. z Frankfurtu. 

 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Maria Jolanta napisał:

Dzisiaj wyjątkowo budzik mnie obudził więc rano prawie w locie wszystko robiłam. :haha:

Kilka nocy pod rząd już się budzę i czasem dość długo nie mogę zasnąć. Tylko nie piszcie że to starość bo :lanie:

Mnie się widzi przyspieszona Reisefieber :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minut temu, BabaJagusia napisał:

Ogłaszam najbliższą środę dniem wolnym od pracy- bo :

od rana trzymamy kciuki za koleżankę@1bozka

natomiast po południu w/w koleżanka stawia! 

                                                                                     I szlus:tak2:

Jestem za :oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wiem!

Rodzina wypowiedziała umowę firmie,  zatem wracam do domku 6.kwietnia! Juhuuu!

Babci zrobią 90 urodziny w niedzielę,  potem ja pojadę A ona  pewnie do Heimu. 

Och....utyram się w ogródku,  róże i trawy przytnę!

Och! I wypiję kawkę na tarasie...jeszcze będzie cudownie,  Jeszce będzie wspaniale!

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Basiaimniektóre  kurczą się i wcale nie żartuję . Nowiutka bluzka , którą kupiłam w Galerii ( podobno dobra marka - tak stwierdziła Elka )za podarowany , urodzinowy bon . Bluzka była wprost stworzona do leginsów ...była długa . Po pierwszym suszeniu coś mi się widziało , że nie teges , ale nie zwracałam specjalnej uwagi . Po kolejnym już zwróciłam ...bluzka , która sięgała do prawie połowy ud , po następnym wysuszeniu w suszarce ledwie przykrywa mi doopę . Gdyby zmniejszyła się na objętość mogłabym uznać , że przytyłam , ale do rwy nędzy urosnąć już nie urosłam :szydera:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, beatrix+ napisał:

Basiu,  dlatego ciuchy na których mi zależy piorę ręcznie. Tak samo biustonosze..

Te włókna mają taki skład,  że pod wpływem wysokiej temp. się jakby filcują. 

Tutaj konkretnie o suszarkę biegało :szydera: W pralce bluzka była prana w odpowiedniej temperaturze , ale jako że należę czasem do tych mądrych inaczej to pierdyknęłam ją do suszarki ( wełnianych i na podób nigdy do suszarki nie wrzucam ) bo ....no kuźwa nie pomyślałam i już :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Tutaj konkretnie o suszarkę biegało :szydera: W pralce bluzka była prana w odpowiedniej temperaturze , ale jako że należę czasem do tych mądrych inaczej to pierdyknęłam ją do suszarki ( wełnianych i na podób nigdy do suszarki nie wrzucam ) bo ....no kuźwa nie pomyślałam i już :szydera:

No tak...te szare komórki nie zawsze działają jak trzeba :haha: Ale to wina ich koloru :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, beatrix+ napisał:

Basiu,  dlatego ciuchy na których mi zależy piorę ręcznie. Tak samo biustonosze..

Te włókna mają taki skład,  że pod wpływem wysokiej temp. się jakby filcują. 

Pralka i suszarka mają odpowiednie programy. Na wełnę, jedwab, puch itd.....suszę wszystko w suszarce i nic mi sie nie zmniejszyło.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, awe59 napisał:

Pralka i suszarka mają odpowiednie programy. Na wełnę, jedwab, puch itd.....suszę wszystko w suszarce i nic mi sie nie zmniejszyło.

Ojjojoj ...co też Ewunia nie powie ?:szydera:...Ewcia , suszarka o której napisałam to mało co a wehikuł czasu a że firmy " Miele " to jeszcze całkiem , całkiem na chodzie . Ona nie miała szuflady z której po wysuszeniu wylewa się odparowaną wodę , tylko najzwyklejszą  " rułę " , którą podczas suszenia wstawiało się w otwarte okienko w pralni ....pragnę nadmienić ( o qrwa jak inteligentnie zabrzmiało  :szydera:), że w/w " ruła " co jedno , następne wstawienie w okienko rozrywała się po kilka cm , ale to było na plus .Ponieważ nie jestem słusznego wzrostu a okienko umieszczone było dość wysoko to ten drucik z urywanej ruły sam się wydłużał i mogłam okręcić go wokół okratowania :szydera:....Tam nie było ustawień temperatury , tylko takie tam np. schrank ....schrank trocken +... i takie tam inne . Zależało mi na tym "+ " , bo nie chciało mi się podsuszać na kaloryferach , czy wieszakach ...no i bluzka skurczyła  się ździebko :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

@Baśka powtarzająca się Basia nie wiem  czy dobrze kojarzę ,ale pamiętasz Wiolkę co chorowała na raka trzustki .Pisała w Hiltonie i nawet tu na forum.Zmarła wczoraj nad ranem.A może się mylę ?Taka młoda kobieta.

 

Mamusia 2 ....ale chyba zmarła kilka dni temu ? @Barbara48wtedy dała nam tutaj znać . Strasznie przykre :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Baśka powtarzająca się napisał:

Mamusia 2 ....ale chyba zmarła kilka dni temu ? @Barbara48wtedy dała nam tutaj znać . Strasznie przykre :(

Oj tak.Ktoś mi dał znać ,że wczoraj nad ranem.Dzięki  ,że sprostowałaś.Czytałm,że dwie opiekunki zmarły w zeszłym tygodniu.Tamtej pani ,co zmarła nie znałam.Tak przykro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Teresadd napisał:

Oj tak.Ktoś mi dał znać ,że wczoraj nad ranem.Dzięki  ,że sprostowałaś.Czytałm,że dwie opiekunki zmarły w zeszłym tygodniu.Tamtej pani ,co zmarła nie znałam.Tak przykro.

Bardzo przykre . Miałam nadzieję , że Wiolka-mamusia2 wyjdzie z tego . Pamiętam , jak pisała , że jedzie do szpitala ( Bydgoszcz ? ) , że jest poprawa ...Stało się jak się stało . Ona już spokojna , bez bóli . Będziemy ją pamiętać , ale też sami  musimy żyć dalej .

P. S ...Jak tam na urlopie ? Maluchy absorbujące , ale najukochańsze ....no niee ?:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Basiaim napisał:

@awe59 też staram się odpowiednie programy nastawiać, ale widocznie nie wszystko nadaje się do takiego suszenia.

Teraz uważam bardziej i nie wszystko tam wkładam,ale kilka fajnych markowych bluzek już jest nie teges :( 

Ano...nie nadaje się >:( Mnie załatwiła suszarka sportowe rzeczy...nie,nie ja sama włożyłam, tylko nadgorliwa córcia pdp chciał mi pomóc :mur: Swoje rzeczy wolę powiesić na suszarce i niech sobie schną, ile dusza zapragnie :haha: Ale wtedy, to mi ciśnienie podniosła......pomagierka cholerna:przekleństwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie mam pauzę, ale...no właśnie :mur: Babka ma dzisiaj wizytę u reumatologa, w Hanowerze. Chciałą jechać pociągiem, z przesiadką. Niby nic takiego, ale kobitka jest parę tygodni po złamaniu obu kości udowych.....i nie miałam sumienia jej puścić samej :$ Poświęciłam się...pojedziemy autkiem zwłaszcza, że deszczyk, zgodnie z zapowiedziami, pada z nieba non stop >:( I moja odrobina empatii nie pozwoliła puścić jej samej na wojaże :mur: Ale jakis pozytyw jest...zostawiamy kleberka-dziadka z odciętą pępowiną...samego w domu :haha:Dostał karę za to, że nie chciał do przedszkola jechać :haha: Minę ma taką, że jakby mógł, to pewnie by nas obie siekierką potraktował :haha: Niby taki AL, a jak trzeba, to kuma :szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam na urlopie ? Maluchy absorbujące , ale najukochańsze ....no niee ? @Baśka powtarzająca się

Ja się nie nadaję ( chyba) do pilnowania tak małych dzieci.Jak coś chcę ,to już nie pilnowanie dzieci i na odwrót.No ,ale jakoś oblecę okna ,i inne porządki,a z dziećmi i tak na spacer pójdę i czy pobawię.Jeszcze trochę urlopu jest ,to coś poplanować można.A dzieciaki teraz najsłodsze.Nie pyskują.Gorzej z tymi starymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...