Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

24 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Mam dość dzisiaj Kasieńki. Cały dzień gada jak nakręcona. Oczywiście to jej Alzheimer mówi ale ja cierpię. Dziesięć godzin bez choćby kwadransa przerwy. Jestem wykończona jakbym w polu orała cały dzień. :szydera:

W przyszłości w razie takiej Kasinej gadaniny postaraj się orać w lesie , nie w polu  . Może na trufle natrafisz ? :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz o mojej dwugodzinnej włóczędze po flohmart-cie :o Po jednym euro nabyłam zgrabne spodnie dresowe, czarną długą spódnicę z rozporkiem z tyłu do połowy uda (:haha:), granatową bluzkę typy polo z rekawem3/4 od Marc O'Polo, elegancką koronkową bluzkę, drewnianą miskę i takąż podstawkę pod garnek. Za 5 euro NIKE leciutkie adidasy :oklaski:. A teraz uwaga !!! Po 15-tej tu sprzedający już się pakują i często w kartonach zostawiają to z czym nie chcą wracać, jako prezenty dla chętnych. Takie kartony wtedy sa opisane. Z jednego wzięłam wazonik, takie na jednego kwiatka (jakieś stare szkło), a z drugiego wazon porcelanowy, spory bo na jakieś 2 litry wody. Sygnowany :Steimann TIEFENFERT. :szok: Ta fabryka działała 1901 - 1944 (chyba), więc może to cudo mieć więcej niż 100 lat :o To sprawdziłam już na stelli. Stan idealny, mocno brudny :o

  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NNNdanutazazdraszczam porządnych flohmarktów.

Kiedyś jeździłam ze szwagierką do Reckinghausen, ona mistrzyni szukania, ja korzystałam przy niej.

Pamiętam, zimową puchówkę z Esprita kupiłam za 1€, a w kieszeni znalazłam potem 50 centów :haha:

Ogromny targ zaliczyłam też w Monachium. Też cuda w niskich cenach.Torbę tam przy okazji kupiłam, żeby się spakować ;)

Na poprzednim adresie jeździłam na flohmarkty, ale szkoda czasu i kasy na bilet. Normalne targowisko z nową  turecką chińszczyzną :( 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Basiaim napisał:

@NNNdanutazazdraszczam porządnych flohmarktów.

Kiedyś jeździłam ze szwagierką do Reckinghausen, ona mistrzyni szukania, ja korzystałam przy niej.

Pamiętam, zimową puchówkę z Esprita kupiłam za 1€, a w kieszeni znalazłam potem 50 centów :haha:

Ogromny targ zaliczyłam też w Monachium. Też cuda w niskich cenach.Torbę tam przy okazji kupiłam, żeby się spakować ;)

Na poprzednim adresie jeździłam na flohmarkty, ale szkoda czasu i kasy na bilet. Normalne targowisko z nową  turecką chińszczyzną :( 

W Monachium byłam kilka razy... tam są dwa ogromne flohmarki (przynajmniej były dwa). Tu też są stoiska z turecką chinszczyzną, ale ja to mijam xd i sam flohmarkt nieduży, ale taki prawdziwy, właśnie jak ten w Monachium :d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeżarłam drugie pudło Haribo Edbeeren, zostały mi jeszcze trzy pudełka, bo zdecydowałam się zrobić zapas, ale tak sobie myślę że jak będę je w tym tempie pożerać to i tak do końca zlecenia mi nie starczą :( Chyba, ze mi przejdzie .., to znaczy że się ich nażrę :haha:Niestety na nic innego, słodkiego nie mam tu ochoty :(

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Grzegorz B napisał:

Dzień dobry szalona pogoda. Niemiasze wyprowadzili ze stajni konie i śmigają po ścieżkach rowerowych stadnie. Wyprowadzili też kabriolety. Wolę kabriolety. Końskie kupy wielkie jak stodoła to nic fajnego. Miłej niedzieli

@Grzegorz Boj nie marudz,

A widzial sloniowe odchody?

To jest dopiero DUZE:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NNNdanuta napisał:

Sygnowany :Steimann TIEFENFERT. :szok: Ta fabryka działała 1901 - 1944 (chyba), więc może to cudo mieć więcej niż 100 lat :o 

Zgłoś się do programu "Bares für Rares" albo na Allegro wystaw:):)hihi hi

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Kieszenie to bardzo dobry schowek . Rozgrzeją się czekoladki , mięciutkie będą ....ino se rękę do kieszeni włożysz i ....palce lizać :szydera:

Wyobrazilam to sobie! Poplakalam sie!:oklaski:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, foczka63 napisał:

Zgłoś się do programu "Bares für Rares" albo na Allegro wystaw:):)hihi hi

Oglądam Ale my tutaj w Szwabii mamy swój program. Formuła nieco inna. W klasztorze w Roggenburgu, jakieś 12 km ode mnie WDR kręci program w którym ekspertami są profesorowie z monachijskich muzeów i uniwerystetów. Niemiasze przywożą pamiątki rodzinne. Zegary, biżuterię, obrazy, porcelanę, meble etc. Po pierwsze rzeczoznawcy określają czy to autentyk, czy naśladownictwo czy falsyfikat, i podają szacunkową wartość. Czasem niepozorna rzecz warta jest kilkanaście tys €. A nie zapomnę jak para staruszków przywiozła późnogotycki obraz malowany na desce. Wartość nawet 40 tys € ale ekspert przed końcową oceną chciał mu się jeszcze dokładnie przyjżeć. 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krista napisał:

@Baśka powtarzająca się  no przecież, że ja nie po filologii polskiej jestem, ja się nie czepiam, ja się wymundrzam:haha:niestety to moja wredna uroda i jak wredota na czoło wyjdzie miast z tyłu głowy siedzieć cicho to pozamiatne:ostrzegam:

A teraz to przepraszasz czy dziękujesz bo już się pomyliłam:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadam-pierwsza!        Witam ciemną nocą. Tradycja musi być: kawa i lektura forumowa. 

No to niech nam się darzy. Wszędzie tam gdzie jesteśmy. 

                                                                                                   Słońca w serduchach :cmok:

 

Edytowane przez BabaJagusia
  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Grzegorz B napisał:

Oglądam Ale my tutaj w Szwabii mamy swój program. Formuła nieco inna. W klasztorze w Roggenburgu, jakieś 12 km ode mnie WDR kręci program w którym ekspertami są profesorowie z monachijskich muzeów i uniwerystetów. Niemiasze przywożą pamiątki rodzinne. 

Ten program wyznacza godziny posiłków na tym moim adresie :haha:Moja pdp jest jego fanką, a ja mam serdecznie dość bo jeszcze nie mam demencji i wiem, że lecą też powtórki xd Gdy nie ma go w programie przechodzi na ten Bares fur Rares :szydera: Ale coś się nauczyłam z tego programu bo zaczęłam oglądać wszystkie sygnaturki na spodzie mojego znaleziska xd i dlatego pojąć nie mogę, że choć dzień w dzień są tak te Niemiaszki edukowane to jednak ktoś dosłownie do kosza wyrzucił rzecz jednak dość wartościową, załóżmy z 200 zł. Sprawdzę to na Allegro bo jest specjalna strona dla tej porcelany tam, ale po powrocie do domu bo tu coś wejść na ich stronę nie mogę :o

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, foczka63 napisał:

Zgłoś się do programu "Bares für Rares" albo na Allegro wystaw:):)hihi hi

Na pewno wejdę na Allegro bo sama jestem ciekawa, mają tam specjalną stronę z tą porcelaną, ale sam wazon pasuje mi idealnie do mojej sypialni :haha:

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, NNNdanuta napisał:

Ten program wyznacza godziny posiłków na tym moim adresie :haha:Moja pdp jest jego fanką, a ja mam serdecznie dość bo jeszcze nie mam demencji i wiem, że lecą też powtórki xd Gdy nie ma go w programie przechodzi na ten Bares fur Rares :szydera: Ale coś się nauczyłam z tego programu bo zaczęłam oglądać wszystkie sygnaturki na spodzie mojego znaleziska xd i dlatego pojąć nie mogę, że choć dzień w dzień są tak te Niemiaszki edukowane to jednak ktoś dosłownie do kosza wyrzucił rzecz jednak dość wartościową, załóżmy z 200 zł. Sprawdzę to na Allegro bo jest specjalna strona dla tej porcelany tam, ale po powrocie do domu bo tu coś wejść na ich stronę nie mogę :o

kiedys dostalam od wykonawcy temstamentu mojej pdp serwis do herbaty cuuudny nie wiem ile ma latek..pewnie troche bo sama pdp miala 98 wiosen...z ciekawosci sobie popatrzylam w necie...jakies 1500 zlociszy moglabym za niego wyciagnac ale.....tak sie w nim swietnie herbate pije ze dalam na luz....mam nadzieje ze  czas wyprzedazy tego co mialo swoja wartosc juz minal....

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, NNNdanuta napisał:

Na pewno wejdę na Allegro bo sama jestem ciekawa, mają tam specjalną stronę z tą porcelaną, ale sam wazon pasuje mi idealnie do mojej sypialni :haha:

zostaw..nabierze mocy i wartosci powspominasz z sentymentem czas kiedy wszedl w twoje posiadanie 

  • Lubię to 3
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jestem i ja wzorem kolezanek witam serdecznie na forum

jestem niewyspana ale to wina gesi...od rana dra sie na haveli nawoluja i nie wiadomo co jeszcze 

nie ma rady trza sie ruszac...zaraz przyjdzie dziewcze do pomocy a potem ciag dalszy nowego tygodnia

od jutra jedyneczka z przpdu na stelmierzu do mnie przemowi ....

milego dnia 

czasami dobrze byoby do tej pracy jednak sie przejsc....nastroic do naszych pdp i swiezego powietrza lykna...

kto pamieta bieganie za polewaczka ???

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...