Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Andreaa napisał:

Tez mam stara ,niemiecka maszyne. To od dobrej siostry jeszcze mam,ale ta to istne cudo i takaaaaaaaaa.......... obnizka,ze zal nie kupic. 

Chcialam,zeby maz mi na urodziny kupil  w Pl,ale ta mu wyslalam i kazal zamawiac :-)

Jeszcze męza stresujesz:tak2: no chlop spac nie będzie mógł,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Nie patrz na cudo, a co do czego nawlec tam nici to dopiero sztuka,,chyba ze ta jest inna od mojej z Lidla, dlatego nie rozpaczam za nią,, Andreaa a wez Ty wyszukaj inny klamot na urodziny, na szycie przeciez nie masz czasu,,no wez tak pomyśl na zdrowy rozum,,a może jakiś super przyrząd do kuchni ,,co sam za Ciebie wszystko zrobi? No!!!:hura:

Lubie szyc na maszynie. 

Mebli nie zmienisz,dywanow tez,ale ,zeby odswiezyc np. pokoj,to zasloneczki,firaneczki,poduszeczki  i inne wianki mozna uszyc i juz masz nowe pomieszczenie.

Ja lubie takie rzeczy cudowac.

Robotow nie chce. Mam. Kupowalam roboty,sprzety i to bylo tylko na pare razy ,bo nowe,a teraz to wszystko stoi w pudelkach i nie ma kto wyciagac.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andreaa napisał:

Mebli nie zmienisz,dywanow tez,ale ,zeby odswiezyc np. pokoj,to zasloneczki,firaneczki,poduszeczki  i inne wianki mozna uszyc i juz masz nowe pomieszczenie.

Ja lubie takie rzeczy cudowac.

Pięknie:tak2: masz rację,:tak:,maszyna musi być taka co obrzuca i pięknie szyje,,sama kocham szyć,,i też żadnego wariata kuchennego bym nie potrzebowała,,ale maszyna też musi być u mnie w domu,,:szydera: a chodzby po to aby cos spierdol..ć,,,:szydera:nie wszystko zawsze się udaje,,nie jedną rzecz przerobiłam i poszla weg,,:hura: ale nikomu nigdy nic nie mówiłam,,,:szydera:

  • Lubię to 2
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Szydełkuję ale to niewiele pomaga bo kilkanaście razy w ciągu kwadransa pyta co robię i czy już kończę i mam jej pokazać jak to wygląda. I tak w kółko. na szczęście popołudniami się wycisza i wcześnie chodzi spać.

Nie może się sobą zająć sama i nie masz nic takiego co uzna za autorytet, takie tabu.., którego nie będzie naruszać... Nie wiadomo czy coś takiego jest ??? Trochę za bardzo jesteś zmęczona jak na miesiąc jeszcze :( Ja, z własnego doświadczenia, uważam że przychodzi taki moment w tych chorobach otępiennych, że opieką powinny zająć się służby profesjonalne, które mają inne uprawnienia. Sama, jak moja pdp zacznie uprawiać woodoo, czyli zacznie przestawiać swój porządek i rzeczy w swoim domu,  też będę szukać innego miejsca. Dla mnie jest ten moment w demencji, kiedy trzeba się powoli wycofać :( 

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, foczka63 napisał:

@Andreaa Umiejętności szycia i chęci przede wszystkim zazdroszczę każdemu:)Nie miaąłm do tego nigdy drygu i już tak zostanie.W domu jak coś grubszego to mam krawcową a guziki to pan F.przyszywa:):)Żeby nie było-nitki ja nawlekam:)

Tu pdp-na ma maszyne,ale ona ma kombajn,nie maszyne. Jeszcze takiej nie widzialam. Juz sobie kilka rzeczy przeszylam i dwie pary spodni zwezilam i podwinelam :-)

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Andreaa napisał:

Tu pdp-na ma maszyne,ale ona ma kombajn,nie maszyne. Jeszcze takiej nie widzialam. Juz sobie kilka rzeczy przeszylam i dwie pary spodni zwezilam i podwinelam :-)

Zrób fotkę tego kombajnu a potem nam tutaj pokaz,,ucz się, ucz,,jak zrobić zdjęcie unkatu i przekazać dalej,,jak ja kocham takie kombajny ,,,dawaj go tutaj,,zrób zdjecie a my pokierujemy co dalej,,

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, foczka63 napisał:

@Andreaa Umiejętności szycia i chęci przede wszystkim zazdroszczę każdemu:)Nie miaąłm do tego nigdy drygu i już tak zostanie.W domu jak coś grubszego to mam krawcową a guziki to pan F.przyszywa:):)Żeby nie było-nitki ja nawlekam:)

U mnie dwie siostry antytalenty a ja talent we wszystkim,,ale ja z genami mamy ,,a moje siostry  z genami taty,,jest coś w tym,,ja tańczę spiewam, gram na instrumentach bo kocham muzykę,, gotuję, szyję, maluję,ach co będę pisac co ja jeszcze potrafię,,bo to końca nie ma,dla mnie nie ma rzeczy niemożliwych ,zawsze jakieś wyjscie jest, 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blondi napisał:

Zrób fotkę tego kombajnu a potem nam tutaj pokaz,,ucz się, ucz,,jak zrobić zdjęcie unkatu i przekazać dalej,,jak ja kocham takie kombajny ,,,dawaj go tutaj,,zrób zdjecie a my pokierujemy co dalej,,

W starym lapku umialam zdjecia na forum wklejac,bo mi jeszcze Emilia u siostr taki program wgrala.

Teraz mam nowy i nie wiem jak mam to zrobic.

To jest maszyna bardzo wielofunkcyjna. jest tak obudowana szafkami ,polkami i innymi rzeczami na cala sciane i to jest jakos skladane,ale u niej stoi rozlozone. Ona szyla zarobkowo cale zycie.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry. Dziś prawdziwa sobota (we wtorek to było tylko pobożne życzenie), a więc kąpanie, pranie, sprzątanie. W jakiś sposób lubię te wtorki i soboty. Przynajmniej jakaś odmiana w tym zawijaniu w sreberka. A tak w ogóle to przedostatnia sobota, a od piątku zacznę odliczać ostatnie dni. Miłego dnia.

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, NNNdanuta napisał:

Nie może się sobą zająć sama i nie masz nic takiego co uzna za autorytet, takie tabu.., którego nie będzie naruszać... Nie wiadomo czy coś takiego jest ??? Trochę za bardzo jesteś zmęczona jak na miesiąc jeszcze :( Ja, z własnego doświadczenia, uważam że przychodzi taki moment w tych chorobach otępiennych, że opieką powinny zająć się służby profesjonalne, które mają inne uprawnienia. Sama, jak moja pdp zacznie uprawiać woodoo, czyli zacznie przestawiać swój porządek i rzeczy w swoim domu,  też będę szukać innego miejsca. Dla mnie jest ten moment w demencji, kiedy trzeba się powoli wycofać :( 

Niestety, jest mocno rozkojarzona i bardzo aktywna. Chodzi, szuka, przestawia, pakuje do torebek różne rzeczy łącznie z jedzeniem. Już pół godziny po posiłku chce jeść. Jej pamięć krótkotrwała prawie nie istnieje. Czasem się zafiksuje na coś to pamięta przez kilka godzin ale to jeszcze bardziej męczące. Chyba pora zmienić miejsce, choć dobrze mi tu było ale nawet pauzy nie szanuje bo sama nie podsypia a w tym czasie jest bardzo aktywna. Moje pauzy właściwie nie istnieją od kilku tygodni. Rozmawiałam z synem o przedszkolu ale nie wiem czy nawet jak załatwi to przyjadę.  Ale przynajmniej następnej opiekunce będzie trochę lżej...

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Andreaa napisał:

Robotow nie chce. Mam. Kupowalam roboty,sprzety i to bylo tylko na pare razy ,bo nowe,a teraz to wszystko stoi w pudelkach i nie ma kto wyciagac.

Też mi się marzył taki kombajn i kupiłam sobie. Używany jest zazwyczaj co kilka miesięcy. Szkoda kasy i miejsca. :haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry  :d

Ja zaczynam jutro pakowanie....w srode wyjazd. Wczoraj znowu popłynęłam zakupowo. Na szczescie wzięłam ze sobą niewiele rzeczy i mam nadzieję, że wszystko upchnę do jednego kofra. A tymczasem trzeba zaczynać kolejny dzien świstaka....:szydera:

Milego dnia  :cmok:

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...