Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MeryKy napisał:

Mój fundusz jest nieograniczony. Muszę nad sobą popracować. Mam zawsze kartę ze sobą i kupuję co chcę i kiedy chcę. Siedzę tu długo to sobie osładzam te chwile na wygnaniu. I do tego wszelkiego rodzaju sklepy mam blisko:(

Ja zawsze biorę określoną ilość gotówki i choćby nie wiem co wpadło mi w oczy , to karty nie użyję po roztrwonieniu kasy :d Martwi mnie tylko fakt , że co wyjazd , zabieram ze sobą większą gotówkę . Muszę nad tym popracować :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Ja zawsze biorę określoną ilość gotówki i choćby nie wiem co wpadło mi w oczy , to karty nie użyję po roztrwonieniu kasy :d Martwi mnie tylko fakt , że co wyjazd , zabieram ze sobą większą gotówkę . Muszę nad tym popracować :haha:

Po co gotowkę zabierać i martwić się czy nie ukradną. Karta jest wygodniejsza i bez opłat się wyciąga geldy albo płaci w sklepach. Kiedyś też tak miałam jak ty jak jeszcze karty nie wyrobiłam :haha:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MeryKy napisał:

Po co gotowkę zabierać i martwić się czy nie ukradną. Karta jest wygodniejsza i bez opłat się wyciąga geldy albo płaci w sklepach. Kiedyś też tak miałam jak ty jak jeszcze karty nie wyrobiłam :haha:

Płacenie kartą jest niebezpieczne :haha: Mnie to się zawsze wydaje , że to taki worek bez dna :szydera: Ja widzę ubywającą kasę w portfelu , to hamulce zaczynają mi działać , słabo , bo słabo , ale zawsze coś :haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dałam czadu. Omega 3 kapsułki w kuchni położyłam i chyba im się za ciepło zrobiło. Jakieś takie rozmemłane to było jak zażywałam  i teraz mi się starymi śledziami odbija. O matko! Może mnie wstręt do jedzenia najdzie :(

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadek jeszcze leży, ale zawołał mnie do siebie i wyciągnął z pod poduszki kopertę dla mnie oklejona serduszkami, wręczył ja, a tam przy serduszkach przyklejone 10e,mysle sobie, to gorzej już jak w zeszłym roku :(, bo było choć 20.No ale otworzyłam kopertę, w środku pięknie napisane życzenia i 50.Przeczytalam, schowalam i pięknie podziękowałam. Wróciłam do kuchni, otwieram jeszcze raz, wyciągam kartkę, ale patrzę za kartka następne 50.No jestem w szoku totalnym, mój dziadek sknera, a dziś taki prezent 110e:oklaski::oklaski:

Może to przez jego chorobę?? 

  • Lubię to 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, violka napisał:

Płacenie kartą jest niebezpieczne :haha: Mnie to się zawsze wydaje , że to taki worek bez dna :szydera: Ja widzę ubywającą kasę w portfelu , to hamulce zaczynają mi działać , słabo , bo słabo , ale zawsze coś :haha:

Aj tam jestem sama sobie sterem i żeglarzem. Co do grobu to wezmę. :haha: roztrwonię.

Minusa nie robię i kredytów nie zaciągam. 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

Dziadek jeszcze leży, ale zawołał mnie do siebie i wyciągnął z pod poduszki kopertę dla mnie oklejona serduszkami, wręczył ja, a tam przy serduszkach przyklejone 10e,mysle sobie, to gorzej już jak w zeszłym roku :(, bo było choć 20.No ale otworzyłam kopertę, w środku pięknie napisane życzenia i 50.Przeczytalam, schowalam i pięknie podziękowałam. Wróciłam do kuchni, otwieram jeszcze raz, wyciągam kartkę, ale patrzę za kartka następne 50.No jestem w szoku totalnym, mój dziadek sknera, a dziś taki prezent 110e:oklaski::oklaski:

Może to przez jego chorobę?? 

Dlatego zawsze mówię ...nie mylić sknerstwa z chorobliwą oszczędnością :d Twój dziadzio jest zwyczajnie oszczędny do bólu , ale nie sknera :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Magdzie napisał:

Dziadek jeszcze leży, ale zawołał mnie do siebie i wyciągnął z pod poduszki kopertę dla mnie oklejona serduszkami, wręczył ja, a tam przy serduszkach przyklejone 10e,mysle sobie, to gorzej już jak w zeszłym roku :(, bo było choć 20.No ale otworzyłam kopertę, w środku pięknie napisane życzenia i 50.Przeczytalam, schowalam i pięknie podziękowałam. Wróciłam do kuchni, otwieram jeszcze raz, wyciągam kartkę, ale patrzę za kartka następne 50.No jestem w szoku totalnym, mój dziadek sknera, a dziś taki prezent 110e:oklaski::oklaski:

Może to przez jego chorobę?? 

No ja tez jestem w szoku bo Niemce takie wyrywne nie są....a Twoj dziadek sknerus mc kwacz taki hojny :szydera:

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawa czy mój dziadek z hrabiną się na coś wysiląO.o, bo dzisiaj przy śniadaniu dziadek powiedział mi że jeszcze jeden dzień tylko jestem i miał łezki w oczach.:love:, czyżby miłość od ostatniego wejrzenia:szydera:, albo faktycznie mu żal. Chyba jednak nie:tak2:, wydaje mi się, że dla nich nie ma różnicy kto tu jest,:|, ta czy inna.:$

Za to w Hanau przyjdzie mnie pożegnać mój Romeo:szydera:, już mi wysłał zdjęcia tego co mi nakupił na drogę, :tak2:, wychodzi na to, że jak wrócę do domu, to nie będę musiała jedzenia kupić, bo to mi wystarczy na tydzień:szydera:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Magdzie napisał:

Dziadek jeszcze leży, ale zawołał mnie do siebie i wyciągnął z pod poduszki kopertę dla mnie oklejona serduszkami, wręczył ja, a tam przy serduszkach przyklejone 10e,mysle sobie, to gorzej już jak w zeszłym roku :(, bo było choć 20.No ale otworzyłam kopertę, w środku pięknie napisane życzenia i 50.Przeczytalam, schowalam i pięknie podziękowałam. Wróciłam do kuchni, otwieram jeszcze raz, wyciągam kartkę, ale patrzę za kartka następne 50.No jestem w szoku totalnym, mój dziadek sknera, a dziś taki prezent 110e:oklaski::oklaski:

Może to przez jego chorobę?? 

Pewnie mu się porypało, nie zauważył że już wcześniej 50 włożył do koperty :szydera: Albo słabo widzi biedak.

  • Lubię to 6
  • Zgadzam się 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, violka napisał:

Płacenie kartą jest niebezpieczne :haha: Mnie to się zawsze wydaje , że to taki worek bez dna :szydera: Ja widzę ubywającą kasę w portfelu , to hamulce zaczynają mi działać , słabo , bo słabo , ale zawsze coś :haha:

Ja też wolę portfel z kasą,wtedy wiem ile mogę,co mogę,a uwielbiam kupować więc wolę na bieżąco to kontrolować

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z rana.

Wczoraj pdp miał urodziny. Po południu pojechał z córką i jej manem do knajpy. Pogadali sobie, pojedli a potem wrócili do chałupy. Siedzieli chyba do 1oo i sobie popijali. Ja nie czułam się zobowiązana do obsługi :haha: a do uczestnictwa tym bardziej. Tak więc ja wyspałam się a dziadek trochę gorzej. 

Miłej pracy wam życzę. 

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, violka napisał:

Płacenie kartą jest niebezpieczne :haha: Mnie to się zawsze wydaje , że to taki worek bez dna :szydera: Ja widzę ubywającą kasę w portfelu , to hamulce zaczynają mi działać , słabo , bo słabo , ale zawsze coś :haha:

Może coś w tym jest, bo jak chciałam kartą płacić, to pdp mi wcześniej kieszonkowe wypłacił :szydera:

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Barbara48 napisał:

@Magdzie ja tu raz potrzebowałam leczenia antybiotykiem, to Sylvia moja szefin sama zakupiła tabletki osłonowe, bo lekarze nie przepisują.

Dobrze że mam takiego anioła opiekuńczego, to dzieki niej dzisiaj normalnie chodzę. 

No nie przepisuja, w zeszłym roku też brał antybiotyk, a po zakończeniu, dostał grzybicy jamy ustnej, nie mógł nic polykac. Tym razem pogadałem z córką, żeby zakupiła coś, bo problem może się powtórzyć. No i zakupiła, posłuchała się opiekunki :d

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Andreaa napisał:

Wczoraj poszlam z buta do Rewe. Ledwo przyszlam. Plecy mokre ,upocone,a do tego mialam na nogach zimowe kozaczki. 

Pogoda niespodzianke robi. Nie wzielam tym razem zadnych sportowych butow,bo niby skad mialam wiedziec,ze  w lutym -majowo sie zrobi?

Siedzialam do poznego wieczora i butow szukalam,no i znalazlam. Dwie pary  zamowilam.

Teraz  juz moze byc cieplo. Przygotowuje sie :-)

Już kupiłam wczoraj buty.Sportowych nigdy za dużo.A tu mam tylko Lidla i Aldi więc wiadomo jaki wybór.Tydzień czasu obleci.Nawet mi nie przyszło do głowy ,żeby coś zamówić przez internet.Jak już mam rozmiarówkę dobrą ,to mogę zamawiać.Buty czasami między dwoma rozmiarami kupuję.Zależy od firmy.O ciuchach nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Magdzie napisał:

Dziadek jeszcze leży, ale zawołał mnie do siebie i wyciągnął z pod poduszki kopertę dla mnie oklejona serduszkami, wręczył ja, a tam przy serduszkach przyklejone 10e,mysle sobie, to gorzej już jak w zeszłym roku :(, bo było choć 20.No ale otworzyłam kopertę, w środku pięknie napisane życzenia i 50.Przeczytalam, schowalam i pięknie podziękowałam. Wróciłam do kuchni, otwieram jeszcze raz, wyciągam kartkę, ale patrzę za kartka następne 50.No jestem w szoku totalnym, mój dziadek sknera, a dziś taki prezent 110e:oklaski::oklaski:

Może to przez jego chorobę?? 

Ja nie czy przez chorobę... Mnie to się wydaje, że wojna będzie, On cóś wie. :szydera::dobrze:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...