Skocz do zawartości

  • Witaj, czego szukasz? (kliknij, by wybrać)

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, foczka63 napisał:

no tak,niemeickie doktory to jakiejś innej medycyny sie uczą:(

A jeszcze doczytałąm,że Twoja PDP leżąca jest.Teraz to nie wiem czy da radę ,ale skoro leży to trzeba i pościel częściej zmienaić i wietrzyc jak najwięcej bo raczej mało powietrza jej do skóry dociera:(

od lat lezy bez ani jednej odlezyny..posciele itd ogarniete wiec wietrzenie se odbywa 4 razy dziennie przy toalecie ma tez specjalne podklady odduchajace zmieniane rowniez 4 razy dziennie 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lucyna.beata napisał:

uczulona na wszelakie talki i zasypki....ma krostki natychmiast ..maka ziemniaczana tez byla i niestety nie wypalilo

no to  doopa pani kochana:( trzeba PDP do polskiego dr ,na pewno cośwymyśli ,bo te niemeickie to o kant....

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, foczka63 napisał:

no to  doopa pani kochana:( trzeba PDP do polskiego dr ,na pewno cośwymyśli ,bo te niemeickie to o kant....

no toz wlasnie wymyslilam....wlasnym ze tak sie wyraze "brudem" sie konserwuje i o dziwo nie ma plam nie ma zaczerwien tylko teraz od jakichs dwoch tygodni sie luszczy na potege zwlaszcza na podudziach i przedramionach....reszta znosnie dlatego odstawilam smarowanie codzienne i zmienilam jej krem na eucerin..zobaczymy

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, foczka63 napisał:

ciekawe czemu?poważnie?

powaznie...nie kupisz bo...zawiera cynk a ja sie pytam a co z kremami z bubchena ktore tez w skladzie maja cynk? te ochnie wundschtzcreme maja w skladzie cynk podobnie jak masc przeciwgrzybiczna antifugol....no ale odpowiedzi nie dostalam..za to kazali smarowac babke wazelina...i dalam spokoj...ale z sudocremem jazde mialam juz wczesniej nie da sie ..i sosna

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Krista napisał:

Przywitanki w około poludniowej porze:cześć2:

Idę zadbać o podopiecznego, ktorego zostawiam mlodym na czas wyjazdu, pdp mocno podupadl, trzeba mu wietrzenie zrobić, pucki, płyny jego fizjologiczne sprawdzić.

Ten pdp to moj samochód, o losieeee:ostrzegam:

znam ten bol..powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fioletowa.mysz napisał:

Helloł ze śpiewem na ustach. Coś wam powiem, JAKIE ŻYCIE JEST FAJNE!:szydera:

No mówię wam! Coś pięknego:szydera:

Fioletko, czy Ty nie masz czasami huśtawki emocjonalnej :szydera: Ale objawy sa bardzo dobre, te dzisiejsze.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mycha napisał:

Fioletko, czy Ty nie masz czasami huśtawki emocjonalnej :szydera: Ale objawy sa bardzo dobre, te dzisiejsze.

Co Ty Mysiu? Od roku chyba nic mnie nie huśta. Tylko pozytywne emocje. Plus fkórf na pdp od czasu do czasu:szydera:

Edytowane przez fioletowa.mysz
  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Co Ty Mysiu? Od roku chyba nic mnie nie huśta. Tylko pozytywne emocje. Plus fkórf na pdp od czasu do czasu:szydera:

Też mam czasem  fkórfa ale to tylko jedna osoba tak na mnie wpływa, A może dwie :haha: 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mój Bobrze, o losie parszywy O.o...Uskuteczniam sobie w najlepsze poobiednią drzemkę, bo mnie coś wybitnie zmogło, a tu nagle jak coś nie pierdyknie! Zerwałam się na równe nogi, serce wali jak oszalałe, myślę sobie, wojna jak nic... Ryknęło jeszcze raz! A to ten pieprzony dzwonek do drzwi, który powoduje, że umarli zmartchwychwstają! Normalnie jak funkcjonuje i ktoś zadzwoni, to mnie ręce latają, nie daj bobrze, żebym coś cennego i kruchego w łapach w tym momencie miała, a na głębokim śnie to normalnie armagedon O.o... Alem się rozdygotała! Myślałam, że na zawał zejdę... :haha:Sąsiadka przyszła w sprawie gruntu i zakrzaczonej części ogrodu, poczekała chwilę i dałam jej numer telefonu do osoby władnej ogarnąć ten temat czyli synusia Muminka. Na ostatnim moim pobycie był z tym problemem jej mąż, powiedziałam, że powiadomię kompetentne osoby. Hubert był to przekazałem, kazał swój numer telefonu podać gdyby ktoś jeszcze przylazł w tej sprawie. :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Afryka Niemce to jakieś niekumate som!nie wie to ,ze opiekunka ma zasłużoną pauzę???Zawsze przylezą,jak człowiek w najgłębszym śnie pogrążon:(

U mnie za to była akcja "kwiatek",która mnie i rozbawiła i nieco zirytowała.Otóż:Kulka dziś na urodziny jechała.miała naszykowany w doniczce kwiatek-pierwiosnek.Najstarsza córka po nią przyjechała i mówi,że ona tego kwiatka nie weźmie bo jej się auto ubrudzi....Doniczka wielkości kubka do herbaty ,taka beczułka,góra pół litra objętości.Kulka nic,ja się pytam jaki to problem,weźmie na kolana.Nie i koniec.Kwiatek został w domu,Kulka pojechałą z miną niezadowoloną ,mało powiedziane...Widać było,że najchętniej wysiadłaby z tego auta.....No,sami sobie Niemce problemy z doopy wzięte wyszukują:(

Grunt ,że ja mam wolnego trochę,pospałąm,nikt się nie ośmielił dzwonić:)Żłopię sobie kawusie i zaraz się biorę za telefoniczny maraton:)Młodsza moja siostra kończy dziś 53 lata....w głowę zachodzę ,jak to możliwe że mam taką starą siostrę?!ha ha ha 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że dziadek ma zapalenie płuc dostał już antybiotyk. Ja mam korzystać z ładnej pogody, to polecenie córki, więc ja bardzo posłuszna w tej kwestii, tak też uczyniłam.:oklaski:Bylam na 3h pauzie, a po powrocie, przebralam laszki, i pobiegła aby rozruszac się po zimie. Obiadu nie gotowalam dla siebie z lenistwa. Dziś królują jabłka :d, taki post dziś dla mnie. Już wykapana i przebrana w odpowiednie ciuchy do spania :oklaski:

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Janeczka1963 napisał:

No i już po randce, fajnie było, :całus:ale się skończyło i trzeba wrócić do pracy, dostałam piękne róże, :róża:

W Niemczech zawsze można się spodziewać kwiatków i czekoladek. To taka ich tradycja. Bez flaszki kurna przychodzą. :szydera:

  • Lubię to 5
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam rozleniwionych forumowiczów:tak2:  gdzieś mi tu mignął temat mycia,,szorowania i pucowania ciała, tak wczoraj spytałam jedną panią ,,niech sprzeda receptę na piękną cerę, bo ma 73 albo 75 lat a na twarzy pięknie wygląda, więc ! żadnych operacji plastycznych nie, żadnych botoksów nie, olej olej olej króluje jako pierwszy kosmetyk do twarzy, robi sobie jakie papki z ziól i miesza z olejem i na śniadanko zajada,ale co jeszcze się dowiedzialam? mycie pod prysznicem tylko jeden raz w tygodniu,wręcz oburzeni na tych co się myją rano i wieczorem, Ja już nie zabierałam głosu,że ja po nocach nawet latam po pryśnicach:szydera:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maria Jolanta ja się spotkałam z polakiem który tu mieszka 46 lat, ale masz rację dostałam bukiet róż i czekoladki i polędwiczkę z własnej wędzarni :szydera: dziadek jest bardzo ciekawski i zaraz jak wróciłam to wypytywał gdzie z kim co robiłam, Jak by był moim ojcem normalnie:tak2:

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...