Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba u części starszych osób zwłaszcza dementywnych pojawia się niechęć do kąpieli. Ale nie u każdego na szczęście.

Kasieńkę też muszę najpierw nastawić mówiąc od rana że dzisiaj dzień kąpieli. Wtedy jakoś daje się w końcu zaprowadzić do łazienki.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, foczka63 napisał:

https://www.e-pity.pl/abc_podatki/zagranica-pit-praca-dochody/rozliczenie-pit-w-polsce/

No włąśnie wydaje się ,ze to coś nowego,nie było chyba tak do tej pory.W tym linku jak się zjedzie niżej to są odnośniki do różnych krajów,do Niemiec też.Skoplikowne powiem Ci.Dlatego ja się za gewerbę nigdy nie brałam.Albo rybki albo pipki jak to mówią.I jeszcze te kursy walut....nie ma jednego zestawienia dla euro np.tylko z każdego dnia,mrówcza robota.To juz lepiej na dobrą księgową odżałować ,niż samemu się bawić.Bo pomyłkiw US to wiadomo,stres,nerwy i czasem po kieszeni:(

Kasiu, raczej o to mi chodziło, dotyczy wszystkich Polaków pracujących za granicą, których  ośrodek interesów życiowych znajduje się w Polsce:

http://rynekinwestycji.pl/pit-dla-polakow-za-granica/

Ludzie na FB strasznie się wkurzali na ten przepis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teresadd napisał:

A co ty jaka uraza.Chociaż krzaczory czasami dobre są ,ale do innych celów.Myślę ,że też nikogo nie uraziłam.Jeśli tak ,to sorry.:love:

To teraz wam napiszę jaka głupia jestem ,a może gapowata.Jestem tu w nowym miejscu 7 tygodni.W łazience wiadomo po umyciu włosów chcę suszyć włosy suszarką.Szukam gdzie by to wtyknąć.Kontakt w końcu znalazłam w szafce.No ale nie działa.No to dawaj małe lusterko na parapet u mnie w pokoju i szuszę.Dzisiaj tak lużno z babcią rozmawiam ,ona oczywiście nic nie wie ,bo dopiero tu mieszka od maja.Dawaj jeszcze raz szukam tego prądu.Z boku szafek są przyciski .Nie wiem ,czy wszystkie je pokolei włączałam,ale w końcu udało się przy włączonej suszarce i działa.Czy nie mogłam tego zrobić przy pierwszym myciu włosów.O losie.:mur:

Oni tu taki panent mają że kontakty w szafkach są pochowane.Swojego czasu też poszukiwałam teraz już znam ten niemiecki obyczaj i pierwsze co to w łazienkach drzwiczki otwieram szukając owych dwóch dziurek :)

witam wszystkich moja jakże długa sztelka zbliża się powoli ku końcowi

a wyczaiłam tuż tuż obok  nową koleżankę i nastąpi dziś zapoznanie pod Aldikiem.

A może jest na tym forum ha ha to by były jaja No przyznaj się Krystyna jesteś czy nie ?:)

miłego dnia szanownemu Opiekuństwu

Edytowane przez Marta B
  • Lubię to 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jednak... I jak tu nie wierzyć w sny!? Po śniadaniu dostałam niebywałego speedu i złapałam za odkurzacz, zahaczyłam o Muminka sypialnię, stwierdziłam, że jej zmienię pościel, nastawiłam pranie, powiesiłam, umyłam dwa okna (bez komentarza proszę, bo wiem za co je myję :d), mimochodem zrobiłam na obiad barszcz czerwony zabielany z ziemniakami tłuczonymi, ze śmieciorami byłam... Jprd jak ta Pscółka z tego prorocego snu. :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Teresadd napisał:

A co ty jaka uraza.Chociaż krzaczory czasami dobre są ,ale do innych celów.Myślę ,że też nikogo nie uraziłam.Jeśli tak ,to sorry.:love:

To teraz wam napiszę jaka głupia jestem ,a może gapowata.Jestem tu w nowym miejscu 7 tygodni.W łazience wiadomo po umyciu włosów chcę suszyć włosy suszarką.Szukam gdzie by to wtyknąć.Kontakt w końcu znalazłam w szafce.No ale nie działa.No to dawaj małe lusterko na parapet u mnie w pokoju i szuszę.Dzisiaj tak lużno z babcią rozmawiam ,ona oczywiście nic nie wie ,bo dopiero tu mieszka od maja.Dawaj jeszcze raz szukam tego prądu.Z boku szafek są przyciski .Nie wiem ,czy wszystkie je pokolei włączałam,ale w końcu udało się przy włączonej suszarce i działa.Czy nie mogłam tego zrobić przy pierwszym myciu włosów.O losie.:mur:

Tutaj tak zrobili, ze dziala tylko wtedy jak swiatlo w lazience wlącze.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Afryka napisał:

A jednak... I jak tu nie wierzyć w sny!? Po śniadaniu dostałam niebywałego speedu i złapałam za odkurzacz, zahaczyłam o Muminka sypialnię, stwierdziłam, że jej zmienię pościel, nastawiłam pranie, powiesiłam, umyłam dwa okna (bez komentarza proszę, bo wiem za co je myję :d), mimochodem zrobiłam na obiad barszcz czerwony zabielany z ziemniakami tłuczonymi, ze śmieciorami byłam... Jprd jak ta Pscółka z tego prorocego snu. :szydera:

Odwaliło ci po prostu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mycha napisał:

@Mirelka1965 @lucyna.beata to ja się jednak na luwak nie zdecyduję, pomimo że to pewnie delicje są. Jakoś tak przy herbatce zostanę :szydera:

Ja też się nie zdecydowałam, ale z bardziej prozaicznego powodu...moje podniebienie jest niedostatecznie wysublimowane :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mycha napisał:

Dzień dobry wam. 

Szlag mnie trafia jak was czytam. Kawusia szatan, kawusia energetyczna, kawusia w wiaderku, kawusia powoli pita .... a ja nie mogę pić kawusi :szok: Chyba przestanę wchodzić na forum z rana. Znęcaczki. 

Bezkofeinowej też nie?

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, salazar napisał:

Kasiu, raczej o to mi chodziło, dotyczy wszystkich Polaków pracujących za granicą, których  ośrodek interesów życiowych znajduje się w Polsce:

http://rynekinwestycji.pl/pit-dla-polakow-za-granica/

Ludzie na FB strasznie się wkurzali na ten przepis.

To nie weszło w życie,dopiero projekt jest ,nie był w czytaniu sejmowym póki co.Co nie znaczy ,ze nie wejdzie którejś nocy:(

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minut temu, Afryka napisał:

No nie wiem, nie wiem... Przecież Ostern za pasem, a nikt tak ślicznie okien nie wypucuje jak ja! :szydera:

Oczadziala czy co? Zapowiadaja wielki powrot zimy. Wielkanoc dopiero koniec kwietnia, wiec wiosna przyjdzie pozno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Afryka napisał:

Nie rzucaj słów na wiatr... Nad morzem, wikt i opiekunek to to się wi, samo przez się :donos:... Ale zaznaczam, ogrodu nawet palcem nie tknę. :szydera:

Ogrodu nie musisz ale do okien i tak kogoś wezmę:)Więc się zastanów:)Karmię dobrze:)Opierunek w pakiecie:)Czas wolny do uzgodnienia:):):):)

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...