Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jedni dosypiaja inni walczac z koldra podudke oglaszaja...jakos mi sie zrymowalo

glowa troche jeszcze ciazy i chyba zmiana pogody sie szykuje ...chlody jakies zapowiadaja...

termometr mowi ze na plusie cale 4 stopnie

tyle w temacie

medluje ze dzisiaj niedziela wiec kucharz ma wole ...sniadanko musimy sami ogarnac...

ale kawa juz jest i paruje

898993931_z22411567IERKawa-to-jeden-z-najpopularniejszych-napojow-na-swi.thumb.jpg.9e74bdde1e95418d8ecf7c3c4237e6de.jpg

i ten aromat.....cuuuudny

witam panstwa

  • Lubię to 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry ......

Nocka przespana w calutkim kawałku ....o jejjkuu...ale wypoczęłam ....U mnie , jak u @lucyna.beata...też nie podaję dziś do stołu , począwszy od śniadania na kolacji skończywszy ... Na śniadanie tradycyjna jajecznica ....na obiad ....ukochane przeze mnie tutaj ciasto :szydera:..a na kolację przeważnie coś na ciepło ...a co to obadamy ...czyt. sie zje :szydera:......Dziś mam drugą półdniówkę należnego wolnego ...Siedzę z doopą w domu . Wczoraj byłam zmarnować geburtstagową kartę geschenkową i ....zmarnowałam...Kupiłam trzy sztuki : bluzkę ...lekki " puliwerek " i bluzkę -wdzianko zapinaną na całej długości na ekspres ....Nawet , nawet ....skromne , ale fajne i ...tylko " puliwerek " udało mi się zgarnąć z wieszaków z przecudnym napisem " Sale " ...Do interesu dołożyłam trzy ojro z haczykiem ...a niech stracę :szydera:.... I znów rozpisałam się zamiast .....:

Dzień dobry ...milej , spokojnej niedzieli MRÓWECZKI :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Dzień dobry ......

Nocka przespana w calutkim kawałku ....o jejjkuu...ale wypoczęłam ....U mnie , jak u @lucyna.beata...też nie podaję dziś do stołu , począwszy od śniadania na kolacji skończywszy ... Na śniadanie tradycyjna jajecznica ....na obiad ....ukochane przeze mnie tutaj ciasto :szydera:..a na kolację przeważnie coś na ciepło ...a co to obadamy ...czyt. sie zje :szydera:......Dziś mam drugą półdniówkę należnego wolnego ...Siedzę z doopą w domu . Wczoraj byłam zmarnować geburtstagową kartę geschenkową i ....zmarnowałam...Kupiłam trzy sztuki : bluzkę ...lekki " puliwerek " i bluzkę -wdzianko zapinaną na całej długości na ekspres ....Nawet , nawet ....skromne , ale fajne i ...tylko " puliwerek " udało mi się zgarnąć z wieszaków z przecudnym napisem " Sale " ...Do interesu dołożyłam trzy ojro z haczykiem ...a niech stracę :szydera:.... I znów rozpisałam się zamiast .....:

Dzień dobry ...milej , spokojnej niedzieli MRÓWECZKI :szydera:

no calkiem wolnego nie mam..obiad szogun dzisiaj robi...grillowanie zajmie go troche ja tylko dodatki ....a sniadanie....no tu wysilkiem umyslowym sie wykazalam...jogurt i basta...musze ogarnac te dodatki do obiadu...po mojej przerwie dziac sie bedzie bo kapiel na dzisiaj zaplanowana....dwie godziny zejda...winda dziwg wozek wanna i znow winda dzwig smarowanie ubieranie itd....ale raz w miesiacu taka gruntowna toaleta nie zaszkodzi......poprzednio nie za mojej bytnosci babki nie kapali w wannie ponad dwa lata...jakos tego nikt ne ogarnal...myli ja w lozku tymi lapkami...tego myciem nie nazwe raczej....lizaniem

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Maria Jolanta napisał:

Witam porannie.

Za oknem ciemno, miałam cichą nadzieję że pierwsza się przywitam ale oczywiście nie udało mi się. :haha:obraz.png.6e755f66e02cb4de0dadf2457646ce3a.png

no co ty....jak nie udalo.....ja malutkie filizaneczko postawilam a ty apetyczna kawuche przytgargalas....czuje jak pachnie...zaraz sobie naleje 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, aniao napisał:

Dzień dobry. Sobota minęła pracowicie. Dziś ostatni dzień września, a od jutra, a właściwie od wtorku już z górki. Każdego dnia będzie ubywać. Trochę mi łyso z tym skróconym pobytem, ale cieszę się. Pewnie skończy się jakimś skokiem w bok, ale to już po nowym roku. Na razie planuję wrócić (jeżeli Pdp) pozwoli w styczniu na dwa miesiące i właśnie w tej następnej dwumiesięcznej przerwie pewnie uskutecznię jakiś skok w bok. Wydaje mi się, że dla mnie optymalnie byłoby 2/1, ale mało która rodzina zgodzi się na taki układ. Wszyscy szukają dwóch "stałych", chociaż tu to z marnym skutkiem. Dotąd tylko ja wracam. Wiele dziewczyn musi mieć miasto w zasięgu buta, a tu trzeba trochę popedałować. Ja tam swój "Spassgeld" jak to określiła jedna z licznych córek i tak zdążę wydać :szydera:. Tyle, że ja nie wydaję dużo na wyjeździe, max 200 ojrasków, chyba że kupuję kurkę albo buty, to wtedy więcej. Nigdy nie przywoziłam za wiele prezentów dla bliższej i dalszej familii, więc ta kwota jest w sam raz. Ciuchów nie kupuję za wiele, bo i tak nie mam gdzie w tym chodzić. W pracy na sportowo, a "do miasta" to i w domu i w De za często nie jeżdżę. Im starsza jestem tym mniej. Zaczyna mi się wieś podobać i ta polska i niemiecka. To znaczy w De nigdy mi nie przeszkadzało na wsi pracować (internet to podstawa przy wyborze oferty), ale do mieszkania na wsi ciężko było mi się przyzwyczaić, ale odkąd mamy ogrodzenie i żadnych "przechodniów" pod oknem jest lepiej. Zaczęłam doceniać możliwość zjedzenia na tarasie, świeży szczypiorek do śniadania czy własne zioła (na razie w ilości szczątkowej, ale będzie więcej). Poza tym cisza, żadnych imprez pod czy nad nami, jak usiądę na ławce w ogrodzie (mąż uwielbia nowe rzeczy tworzyć) to nie przytruchta szwadron sąsiadek emerytek jak to w bloku bywało. Są też minusy, np na naszym osiedlu nie ma jeszcze chodników, o internet nie było łatwo, telefon ma zasięg tylko w kilku miejscach, ale i tak wychodzi na plus. Czasami robię sobie takie podsumowania jak mnie najdzie refleksja pod tytułem "co ja tutaj robię?". Miłego dnia.

chyba chodzi o to zebys to TY byla zadowolna ..i jezeli ta czujesz to nikomu nic do tego...jestes tam gdzie masz byc...w pewnym momencie szale przwazaja zupelnie inne drobiazgi ktorych wczesniej nie bralas pod uwage..

 

  • Lubię to 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...