Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Heidi napisał:

Witam:dyskusja:. Jest jeszcze jedno wolne krzesło przy stole, to pozwólcie, że przysiądę na chwilkę. Mina do wszystkich mi się uśmiecha jak i Wam do mnie. Dziękuję za klimat jaki tu tworzycie. :cmok:. Miłego tu czasu spędzania. Już załatwiłam z Panem Bogiem dla Was wszystko co najlepsze. Tylko czekać i poczuć zostało. 

Siadaj,siadaj dzisiaj @Baśka powtarzająca się ciasto serwuje :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Joy napisał:

Siadaj,siadaj dzisiaj @Baśka powtarzająca się ciasto serwuje :) 

Dzięki życzliwa Kapeluśnico:cmok:. Ogarnęłam tematy w kuchni, solidnie posprzątałam. Teraz tylko czekać aż pyrki się dodudlają i gulasz wołowy do brzusia trzeba będzie wrzucić :oklaski: na poprawę krzepkości . U mnie dziś pochmurno na zewnątrz, wewnątrz do mu znowu kaloryfery zimne. Czas spadać do domciu, gdzie mój krokodylek pieczę trzyma nad jednolitą temperaturą, żeby zawsze i wszędzie :haha:było przyjemnie i cieplutko

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Joy napisał:

Siadaj,siadaj dzisiaj @Baśka powtarzająca się ciasto serwuje :) 

A pewnie , że serwuje ...nie będę żałować ...niech stracę :szydera:....Tylko ...toffifi od pani Tureckiej już wszamałam ...razem z orzeszkami w nich ...żeby nie było . Mam jeszcze jakąś - bombonierkę od niej " Turkish Delight " to rozczęstuję ...a co !...Od Elki mam bukiet ...gerbery w wazoniku i maciupką babeczkę- ozdobioną jakimiś maleńkimi lentylkami i trzema świeczuszkami-biedronkami -tym nie ma co dzielić ....sama wciągnę :szydera:...Od doktora mam Geschenk Karte do Galerii Kaufhof na 50 e ...sie coś tam wybierze . Omijałam tą galerię szerokim łukiem ...jakoś w cenach było mi nie do twarzy ...a kusiło ..kusiło ...;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Dzięki życzliwa Kapeluśnico:cmok:. Ogarnęłam tematy w kuchni, solidnie posprzątałam. Teraz tylko czekać aż pyrki się dodudlają i gulasz wołowy do brzusia trzeba będzie wrzucić :oklaski: na poprawę krzepkości . U mnie dziś pochmurno na zewnątrz, wewnątrz do mu znowu kaloryfery zimne. Czas spadać do domciu, gdzie mój krokodylek pieczę trzyma nad jednolitą temperaturą, żeby zawsze i wszędzie :haha:było przyjemnie i cieplutko

Spróbuj może odpowietrzyć kaloryfery.U mnie słonecznie ale zimno,ostre powietrze.Kaloryfery też zimne :( . Kiedy do domciu zjeżdżasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Baśka powtarzająca się napisał:

A pewnie , że serwuje ...nie będę żałować ...niech stracę :szydera:....Tylko ...toffifi od pani Tureckiej już wszamałam ...razem z orzeszkami w nich ...żeby nie było . Mam jeszcze jakąś - bombonierkę od niej " Turkish Delight " to rozczęstuję ...a co !...Od Elki mam bukiet ...gerbery w wazoniku i maciupką babeczkę- ozdobioną jakimiś maleńkimi lentylkami i trzema świeczuszkami-biedronkami -tym nie ma co dzielić ....sama wciągnę :szydera:...Od doktora mam Geschenk Karte do Galerii Kaufhof na 50 e ...sie coś tam wybierze . Omijałam tą galerię szerokim łukiem ...jakoś w cenach było mi nie do twarzy ...a kusiło ..kusiło ...;)

Basia to Ty sobie te słodycze zostaw a nam rzuć na stół tę kartę :) Sami sobie w delikatesach coś słodkiego z % znajdziemy:szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Joy napisał:

:cmok:Coś Ty podejrzanie szybko się zgodziłaś:haha:

Jeszcze ze swoich 50 ojro dorzucę . Nie będę oszczędzać na ....zbożnych celach.....Sorki ..ale rozpakowałam te tureckie delicje ....o kuźwa ...jakie dobre na odchudzanie . Zjadłam dwie malutkie kosteczki tego czegoś na podób galaretki z kawałeczkami pistacji i obtoczone w kokosowych wiórkach ....Jeżuuuuuu...więcej nie dam rady ...jakie paskudne ...mdłe ...błeeeee ... A chałwa turecka taka pyszota ...aż mnie po nich wstrzącha . Mogłam nie rozpakowywać ....byłoby na prezent ...komuś :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, violka napisał:

Witajcie ludziki , miłego dzionka :cmok:

Cześć :), w domu wszyscy jeszcze żywi ? Tak sobie dumam, że oni wcale się Ciebie nie boją, pozwalają Tobie być wioleonczlistką  , a Oni udają  tańczących:papieros:. Spryciarze:oklaski: 

wiolonczela.gif

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Heidi napisał:

Cześć :), w domu wszyscy jeszcze żywi ? Tak sobie dumam, że oni wcale się Ciebie nie boją, pozwalają Tobie być wioleonczlistką  , a Oni udają  tańczących:papieros:. Spryciarze:oklaski: 

wiolonczela.gif

Bo ja tylko mocna w gębie jestem i cholerniki jedne , wiedzą o tym od dawna :haha: Podejrzewam nawet , że zainwestowali w stopery do uszu :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Maria Jolanta napisał:

Pogadać nie można normalnie bo Kasieńka kombinuje. Szpera mi po szafkach i szafeczkach, mało po łapkach nie dostała ale wystarczyło stanowczo powiedzieć że to są moje rzeczy i nie ma tu czego szukać. Pomogło. :oklaski:Dopóki nie zapomni. :haha:

Chyba kupię mojej Anielicy jakąś aureolkę :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Joy napisał:

Spróbuj może odpowietrzyć kaloryfery.U mnie słonecznie ale zimno,ostre powietrze.Kaloryfery też zimne :( . Kiedy do domciu zjeżdżasz?

 22 dni stelomierz pokazuje, ale ze zmienniczką już kombinujemy jak je skrócić:tak2:.  Może więc będzie w efekcie tylko 20 dni :oklaski:. Teraz już z górki na pazurki. Mam nadzieję, że nie będę musiała jakiejś kurtki dokupywać, bo wybierając się do Dusseldorfu i docelowo po odbiór mojej walizki , liczyłam, że odzyskam tam znajdujące się przedmioty (w tym ciepłą odzież). A tu klops:przekleństwa:. Nicht zu tragisch jak mawia @Blondi. Ubiór na cebulę i już. Podglądam naturę: skoro cebula zimę przeżyje, to ja też :d

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Heidi napisał:

Chyba @Baśka powtarzająca się ma spory zapas tych tureckich specjałów i ofiar Geschenku szuka :szydera:

O nie ...nie znasz mnie ! Najgorszego wroga bym tym szpecjałem nie poczęstowała .....a co dopiero dobrych ludzi ?...Może z wrogiem przesadziłam ...wroga tak ...niech go mgliiiii...a dobrze :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Baśka powtarzająca się napisał:

Jeszcze ze swoich 50 ojro dorzucę . Nie będę oszczędzać na ....zbożnych celach.....Sorki ..ale rozpakowałam te tureckie delicje ....o kuźwa ...jakie dobre na odchudzanie . Zjadłam dwie malutkie kosteczki tego czegoś na podób galaretki z kawałeczkami pistacji i obtoczone w kokosowych wiórkach ....Jeżuuuuuu...więcej nie dam rady ...jakie paskudne ...mdłe ...błeeeee ... A chałwa turecka taka pyszota ...aż mnie po nich wstrzącha . Mogłam nie rozpakowywać ....byłoby na prezent ...komuś :szydera:

:haha:Tez nie lubie tych slodkosci.Zbyt slodkie.

Mozna je na Balkanach spotkac wszedzie(np.w Bulgarii , Grecji, Turcji, Chorwacji itd.). Ta niby galaretka to rachatlukum, taki kisielowaty zel. Podobno na soku owocowym, ale gotowany z kartoflanka.Obtoczony najczesciej w cukrze pudrze.

W Bosni podaja do lokalnej kawy, podobnie jak u nas ciasteczko lub czekoladke. Dwa kawaleczki ,  nieduzo, a kawa czarna i gorzka, wiec dalo sie skonsumowac po troszeczku i nie zemdlilo.

A chalwe przywiozlam w tym roku macedonska, nie wiem po co, bo jeszcze lezy. Moze otworze i popije drinkiem z ouzo:szydera: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzien dobry i milego piatku.

Wariactwo jakos szczesliwie ustalo.

Kolega kurator przyjechal do pdp z gulaszem w sosie do tych knedli wczorajszych. A my juz czesc zjadlysmy.

Obsmazylam te ze szpekiem , jak rowniez te z mozzarella. Ale samego ciasta to ja nie jem, wiec usmazylam dorsza,  dorobilam salate roszponke,   machnelam dip serowy. Mniam.

Zostaly knedle szpinakowe. Zjemy, czemu nie, cos sie wymysli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra nasza: po obiedzie :). Teraz zapodaję do stołu tanecznie. Występy skrydlatych braci mniejszych dla Was kochani. Nie musicie się rozbierać na toples, bo słońca dziś nie przekupicie. Uparło się, żeby nie bywać dziś wśród nas. I... nie polować mi na ptaki >:(1635492345_jabko.gif.8a036556bd084cebc7ab92bcdc89865b.gif

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...