Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (2)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ORIM napisał:

Nas.Biorąc pod uwagę z kim pracujemy,ich podejscie nawet do mycia rąk,statystyki i to że zakażenie jest banalnie proste

Helicobacter Pylori jest bardzo łatwe do zdiagnozowania.Przy objawach lekarz powinien zlecić badanie hist-pat aby dokładnie potwierdzić lub wykluczyc.Helicobakter może idpiwiadavc albo za dwunastnicę albo za zolądek

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ORIM napisał:

dokładnie 

Czyli gastroskopię z pobraniem wycinka miałęś jak juz wiesz co jest.Powinieneś dostać leki na 10-14 dniową kurację,lub dłuższą -dr decyduje i ok.miesiąc po niej kontrolna gastroskopia.Oraz przez czas kuracji i potem dieta lekka/wrzodowa/.Helikobacter nie oznacza końca pracy jako opiekun.Trzeba sobie niestety troche narzucić reżim żywieniowy i spokojnie mozna funkcjonować.Co ciekawe na HP mówią "choroba korporacyjna":)

Niezależnie od górnego odcinka przewodu pokarmowego wartałoby po 50tce/tak,tak,wiem:)/zrobić także rektoskopię,tak dla spokojności:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, 1bozka napisał:

Helicobacter Pylori jest bardzo łatwe do zdiagnozowania.Przy objawach lekarz powinien zlecić badanie hist-pat aby dokładnie potwierdzić lub wykluczyc

Wiesz diagnoza,diagnozą sam fakt zakażenia jest dla mnie jakoś mało optymistyczny.Pracujemy z ludzmi urodzonymi przed 1950,pracujemy w wiekszości przypadków z brudasami dla których oblizany widelec oznacza czysty :haha: i  chowaja go do szuflady.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

Czyli gastroskopię z pobraniem wycinka miałęś jak juz wiesz co jest.Powinieneś dostać leki na 10-14 dniową kurację,lub dłuższą -dr decyduje i ok.miesiąc po niej kontrolna gastroskopia.Oraz przez czas kuracji i potem dieta lekka/wrzodowa/.Helikobacter nie oznacza końca pracy jako opiekun.Trzeba sobie niestety troche narzucić reżim żywieniowy i spokojnie mozna funkcjonować.Co ciekawe na HP mówią "choroba korporacyjna":)

Niezależnie od górnego odcinka przewodu pokarmowego wartałoby po 50tce/tak,tak,wiem:)/zrobić także rektoskopię,tak dla spokojności:)

Foczka litości ! Ty mi żadnych wycinkow nie pobieraj ! Nie dam sie sklonować :haha:

Nic mi nie dolega i to nie chodzi o mnie tylko tak ogólnie,że latwo w naszym fachu cos takiego podłapać 

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ORIM napisał:

Wiesz diagnoza,diagnozą sam fakt zakażenia jest dla mnie jakoś mało optymistyczny.Pracujemy z ludzmi urodzonymi przed 1950,pracujemy w wiekszości przypadków z brudasami dla których oblizany widelec oznacza czysty :haha: i  chowaja go do szuflady.

Niestety te choroba można nabyć wszędzie nawet będąc na wakacjach .Jeśli ogranicza się do dwunastnicy nie ma powodów do obaw.Zoladek ma bardziej wrażliwa śluzówkę.Odpiwiednie leczenie załagodzi bakterie.Byc może co drugi osoba z tym się boryka.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ORIM napisał:

Foczka litości ! Ty mi żadnych wycinkow nie pobieraj ! Nie dam sie sklonować :haha:

Nic mi nie dolega i to nie chodzi o mnie tylko tak ogólnie,że latwo w naszym fachu cos takiego podłapać 

Wiesz co? Udusić Cię to mało:szok: bez litości tak pasek po pasku obdzierać że skóry i to nic że boli ufff

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, ORIM napisał:

Foczka litości ! Ty mi żadnych wycinkow nie pobieraj ! Nie dam sie sklonować :haha:

Nic mi nie dolega i to nie chodzi o mnie tylko tak ogólnie,że latwo w naszym fachu cos takiego podłapać 

Nie histeryzuj Orim.....żeby tylko czego gorszego nie podłapać....to można wyleczyć antybiotykiem.

  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, awe59 napisał:

Nie histeryzuj Orim.....żeby tylko czego gorszego nie podłapać....to można wyleczyć antybiotykiem.

Nudze sie wiec czytam co popadnie.To nie histeria tylko takie luźne myśli.Jak by był luźny stolec to może i bym się tym bardziej zainteresował :szydera: Było nie było jesteśmy grupą zawodową bardziej narażona na kontakt z tymi bakteriami. Higiena,higiena ...............jak napisała @Heidi Tylko wiecie jak jest tu w De i co czasami zastajemy na szteli

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, ORIM napisał:

Foczka litości ! Ty mi żadnych wycinkow nie pobieraj ! Nie dam sie sklonować :haha:

Nic mi nie dolega i to nie chodzi o mnie tylko tak ogólnie,że latwo w naszym fachu cos takiego podłapać 

To ja się tu martwię,z misją humanitarno informacyjną ruszam a ten....zero wdzięczności,zero....

Natomiast w kwestii pobierania wycinka ,to mój drogi Mirosławie,podczas gastroskopii a przy podejrzeniu o HP robi się to niejako "z automatu".

Szybciej złapiesz HP łapiąc za klamkę w sklepie niz w domu PDP.Ot co:)

A teraz wracam do serialu:) ROJST mam na tapecie:)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, foczka63 napisał:

To ja się tu martwię,z misją humanitarno informacyjną ruszam a ten....zero wdzięczności,zero....

Natomiast w kwestii pobierania wycinka ,to mój drogi Mirosławie,podczas gastroskopii a przy podejrzeniu o HP robi się to niejako "z automatu".

Szybciej złapiesz HP łapiąc za klamkę w sklepie niz w domu PDP.Ot co:)

A teraz wracam do serialu:) ROJST mam na tapecie:)

:cmok:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, ORIM napisał:

Nudze sie wiec czytam co popadnie.To nie histeria tylko takie luźne myśli.Jak by był luźny stolec to może i bym się tym bardziej zainteresował :szydera: Było nie było jesteśmy grupą zawodową bardziej narażona na kontakt z tymi bakteriami. Higiena,higiena ...............jak napisała @Heidi Tylko wiecie jak jest tu w De i co czasami zastajemy na szteli

Zastajemy co zastajemy ale środki do dezynfekcji rąk zawsze mam z Polski....ale live Is brutal

Edytowane przez 1bozka
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworząc ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będący uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik


×
×
  • Dodaj nową pozycję...