Skocz do zawartości
Alina 1

Miejsca w których pracujemy

Rekomendowane posty

Nie widziałam tego tematu na forum. Pracujemy w de w różnych miejscach, mniej lub bardziej urokliwych. Zwiedzamy je. Nie żyjemy tylko chorobami naszych podopiecznych. Musimy mieć czas i miejsce aby odreagować nasze tęsknoty, frustracje, niepokoje. Musimy po prostu się zrelaksować. Idealnym sposobem na zapomnienie o problemach jest zwiedzanie. Kto mnie zna ten wie, że ja to uwielbiam i zapraszam tutaj wszystkich do dzielenia się swoimi wrażeniami z miejsc, w które rzucił nas los.

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Skoro wrzuciłam ten temat to wypada coś napisać. O jakim mieście mogę pisać? Oczywiście o Coburgu. Moja fascynacja tym urokliwym, położonym w Górnej Frankonii 45-cio tysięcznym miasteczkiem trwa nadal. Za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego. Jak każde miasteczko i Coburg oprócz wspaniałych kart historii ma takie, o których mówi się z niechęcią. Jest to okres nazizmu. To właśnie tutaj w 1922 roku wszedł ze swoimi szwadronami Hitler manifestując siłę rodzącego się faszyzmu. Jego wejście do Coburga było później gloryfikowane przez działaczy NSDP i  nazwane godziną narodzin oraz kamieniem milowym. To własnie Coburg mianował Hitlera na swojego honorowego obywatela w 1932 roku, tuż po jego naturalizacji na Niemca. De facto Coburg w początkach lat trzydziestych był poligonem doświadczalnym dla hitlerowców. Tutaj testowano wpływy na policję, zamykanie synagog, bojkot żydowskich sklepów, pracę przymusową dla " pasożytów społecznych". Te i tym podobne pomysły były początkowo realizowane w Coburgu,a następnie wdrażane w życie w całych Niemczech. Ratusz w Coburgu był pierwszym budynkiem publicznym w Niemczech na którym wywieszono flagi ze swastyką. Dlaczego było to możliwe? Pierwszym faszystowskim politykiem, który wygrał w wyborach był burmistrz Coburga.

Na zdięciu: Ratusz w Coburgu

046.JPG

• Lubię to 6

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja i Mysz ta Fioletowa pracujemy w Wurzburgu.

DSC_0867.JPG

DSC_0524.jpg

• Lubię to 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
24 minut temu, ORIM napisał:

DSC_0867.JPG

DSC_0524.jpg

Ale fajnie macie. Zazdroszczę.No właśnie... komu? Obydwojgu. Tego, że jesteście dla siebie towarzystwem nie tylko wirtualnym.

• Lubię to 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, ORIM napisał:

DSC_0867.JPG

DSC_0524.jpg

No to miasto bys pokazal :)

IMG-20170805-WA0045-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170805-WA0035-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170805-WA0027-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170831-WA0005-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20171017-WA0003-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170802-WA0103-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170802-WA0110-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170802-WA0102-zmniejszajka_pl.jpg

20170727_235550-1-zmniejszajka_pl.jpg

20170727_231802-1-zmniejszajka_pl.jpg

IMG-20170805-WA0033-zmniejszajka_pl.jpg

20171122_132248-zmniejszajka_pl.jpg

20171122_135318-zmniejszajka_pl.jpg

20170724_132646-zmniejszajka_pl.jpg

• Lubię to 5

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Alina 1 napisał:

Ale fajnie macie. Zazdroszczę.No właśnie... komu? Obydwojgu. Tego, że jesteście dla siebie towarzystwem nie tylko wirtualnym.

Alinko, nie martw sie o towarzystwo. Bardzo chce zobaczyc Coburg, a to nie jest jakos okropnie daleko od Wurzburga ;)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Alinko, nie martw sie o towarzystwo. Bardzo chce zobaczyc Coburg, a to nie jest jakos okropnie daleko od Wurzburga ;)

Fioletko! Ale byłoby cudnie gdybyś wpadła gdy tam będę. Mam przynajmniej taką nadzieję, że uda mi się do niego wrócić. W Coburgu latem odbywa się największy Festiwal Samby w Europie. Nie mogę się doczekać. Z tego co widzę na zdięciach to i Wurzburg ma się czym pochwalić. Zauważyłam, że każde miasto, które ma w nazwie " Burg" warto zobaczyć.

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
4 minuty temu, Alina 1 napisał:

I robimy sobie wycieczki jak to tylko jest możliwe 

DSC_0532.jpg

• Lubię to 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Alina 1 napisał:

Fioletko! Ale byłoby cudnie gdybyś wpadła gdy tam będę. Mam przynajmniej taką nadzieję, że uda mi się do niego wrócić. W Coburgu latem odbywa się największy Festiwal Samby w Europie. Nie mogę się doczekać.

A kiedy tam bedziesz Alinko? Bo calkiem mozliwe, ze wypali jesli planujesz wyjazd jakos tak w drugiej polowie czerwca i pozniej :d Ty..Coburg...Bo to w Coburgu jest muzeum lalek? Czy zle pamietam?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
10 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

A kiedy tam bedziesz Alinko? Bo calkiem mozliwe, ze wypali jesli planujesz wyjazd jakos tak w drugiej polowie czerwca i pozniej :d Ty..Coburg...Bo to w Coburgu jest muzeum lalek? Czy zle pamietam?

Tak. W Coburgu jest między innymi Muzeu Lalek z pierwowzorem Barbie, lalką Lilli. Pamięć Cię nie zawodzi. Jeśli z dziadkiem będzie wszystko ok to w drugiej połowie czerwca powinnam być na posterunku no chyba, że ....

Lilli

009.JPG

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Alina 1 napisał:

Tak. W Coburgu jest między innymi Muzeu Lalek z pierwowzorem Barbie, lalką Lilli. Pamięć Cię nie zawodzi. Jeśli z dziadkiem będzie wszystko ok to w drugiej połowie czerwca powinnam być na posterunku no chyba, że ....

Lilli

No to istnieje szansa, taka spora, 90 procentowa, ze uda nam sie spotkac;))) Ale byloby fajnie ;)))

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wstępnie, z dużą dozą ostrożności zaczynam się cieszyć. Jak cieszę się za bardzo to nic nie wychodzi. Ale byłoby świetnie gdyby się udało.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, Alina 1 napisał:

Fioletko! Ale byłoby cudnie gdybyś wpadła gdy tam będę. Mam przynajmniej taką nadzieję, że uda mi się do niego wrócić. W Coburgu latem odbywa się największy Festiwal Samby w Europie. Nie mogę się doczekać. Z tego co widzę na zdięciach to i Wurzburg ma się czym pochwalić. Zauważyłam, że każde miasto, które ma w nazwie " Burg" warto zobaczyć.

Na festiwalu Samby ja będę na 100% ,,oglądałam zdjęcia z tamtego roku,,,będe ze słodziakiem,,,bo on tego nie odpusci aby mi nie pokazac,,,hahahha 

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
30 minut temu, violka napisał:

A tutaj najczęściej kwiczę i ryczę :haha: dokładnie w tej kolejności image.png.8e660bd6ac122a519c1cb706b8ffa8bd.png:szydera:

Cerum Handlowe to najpiękniejsza część miasta,zgadzam się z tobą..;)

• Lubię to 4

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, ivanilia40 napisał:

Cerum Handlowe to najpiękniejsza część miasta,zgadzam się z tobą..;)

Noo :d Dokładnie tak jak mówisz :d Ach ten fason , kolor i ta miękkość pod paluszkami :haha:a o zapachu nie wspomnę , bo znowu nie będę mogła zasnąć :szydera:

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, violka napisał:

Noo :d Dokładnie tak jak mówisz :d Ach ten fason , kolor i ta miękkość pod paluszkami :haha:a o zapachu nie wspomnę , bo znowu nie będę mogła zasnąć :szydera:

Architektura łapie za serce... Ostatnio zwiedziłam ponownie centrum z Mannheim bo oprzeć się jego urokowi nie mogę...:d

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, ivanilia40 napisał:

Architektura łapie za serce... Ostatnio zwiedziłam ponownie centrum z Mannheim bo oprzeć się jego urokowi nie mogę...:d

:d:love:

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Alina 1 napisał:

Wstępnie, z dużą dozą ostrożności zaczynam się cieszyć. Jak cieszę się za bardzo to nic nie wychodzi. Ale byłoby świetnie gdyby się udało.

Nie uprawiaj czarnowidztwa Alinko. Sie spotkamy i juz:cmok:

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
53 minut temu, Blondi napisał:

Na festiwalu Samby ja będę na 100% ,,oglądałam zdjęcia z tamtego roku,,,będe ze słodziakiem,,,bo on tego nie odpusci aby mi nie pokazac,,,hahahha 

Zazdroszcze na zapas:p

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.