Skocz do zawartości

Miejsca w których pracujemy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie widziałam tego tematu na forum. Pracujemy w de w różnych miejscach, mniej lub bardziej urokliwych. Zwiedzamy je. Nie żyjemy tylko chorobami naszych podopiecznych. Musimy mieć czas i miejsce aby odreagować nasze tęsknoty, frustracje, niepokoje. Musimy po prostu się zrelaksować. Idealnym sposobem na zapomnienie o problemach jest zwiedzanie. Kto mnie zna ten wie, że ja to uwielbiam i zapraszam tutaj wszystkich do dzielenia się swoimi wrażeniami z miejsc, w które rzucił nas los.

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wrzuciłam ten temat to wypada coś napisać. O jakim mieście mogę pisać? Oczywiście o Coburgu. Moja fascynacja tym urokliwym, położonym w Górnej Frankonii 45-cio tysięcznym miasteczkiem trwa nadal. Za każdym razem dowiaduję się czegoś nowego. Jak każde miasteczko i Coburg oprócz wspaniałych kart historii ma takie, o których mówi się z niechęcią. Jest to okres nazizmu. To właśnie tutaj w 1922 roku wszedł ze swoimi szwadronami Hitler manifestując siłę rodzącego się faszyzmu. Jego wejście do Coburga było później gloryfikowane przez działaczy NSDP i  nazwane godziną narodzin oraz kamieniem milowym. To własnie Coburg mianował Hitlera na swojego honorowego obywatela w 1932 roku, tuż po jego naturalizacji na Niemca. De facto Coburg w początkach lat trzydziestych był poligonem doświadczalnym dla hitlerowców. Tutaj testowano wpływy na policję, zamykanie synagog, bojkot żydowskich sklepów, pracę przymusową dla " pasożytów społecznych". Te i tym podobne pomysły były początkowo realizowane w Coburgu,a następnie wdrażane w życie w całych Niemczech. Ratusz w Coburgu był pierwszym budynkiem publicznym w Niemczech na którym wywieszono flagi ze swastyką. Dlaczego było to możliwe? Pierwszym faszystowskim politykiem, który wygrał w wyborach był burmistrz Coburga.

Na zdięciu: Ratusz w Coburgu

 

046.JPG

  • Lubię to 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alina 1 napisał:

Ale fajnie macie. Zazdroszczę.No właśnie... komu? Obydwojgu. Tego, że jesteście dla siebie towarzystwem nie tylko wirtualnym.

Alinko, nie martw sie o towarzystwo. Bardzo chce zobaczyc Coburg, a to nie jest jakos okropnie daleko od Wurzburga ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

Alinko, nie martw sie o towarzystwo. Bardzo chce zobaczyc Coburg, a to nie jest jakos okropnie daleko od Wurzburga ;)

Fioletko! Ale byłoby cudnie gdybyś wpadła gdy tam będę. Mam przynajmniej taką nadzieję, że uda mi się do niego wrócić. W Coburgu latem odbywa się największy Festiwal Samby w Europie. Nie mogę się doczekać. Z tego co widzę na zdięciach to i Wurzburg ma się czym pochwalić. Zauważyłam, że każde miasto, które ma w nazwie " Burg" warto zobaczyć.

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Alina 1 napisał:

Fioletko! Ale byłoby cudnie gdybyś wpadła gdy tam będę. Mam przynajmniej taką nadzieję, że uda mi się do niego wrócić. W Coburgu latem odbywa się największy Festiwal Samby w Europie. Nie mogę się doczekać.

A kiedy tam bedziesz Alinko? Bo calkiem mozliwe, ze wypali jesli planujesz wyjazd jakos tak w drugiej polowie czerwca i pozniej :d Ty..Coburg...Bo to w Coburgu jest muzeum lalek? Czy zle pamietam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fioletowa.mysz napisał:

A kiedy tam bedziesz Alinko? Bo calkiem mozliwe, ze wypali jesli planujesz wyjazd jakos tak w drugiej polowie czerwca i pozniej :d Ty..Coburg...Bo to w Coburgu jest muzeum lalek? Czy zle pamietam?

Tak. W Coburgu jest między innymi Muzeu Lalek z pierwowzorem Barbie, lalką Lilli. Pamięć Cię nie zawodzi. Jeśli z dziadkiem będzie wszystko ok to w drugiej połowie czerwca powinnam być na posterunku no chyba, że ....

Lilli

 

009.JPG

Edytowane przez Alina 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Alina 1 napisał:

Tak. W Coburgu jest między innymi Muzeu Lalek z pierwowzorem Barbie, lalką Lilli. Pamięć Cię nie zawodzi. Jeśli z dziadkiem będzie wszystko ok to w drugiej połowie czerwca powinnam być na posterunku no chyba, że ....

Lilli

 

No to istnieje szansa, taka spora, 90 procentowa, ze uda nam sie spotkac;))) Ale byloby fajnie ;)))

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Alina 1 napisał:

Fioletko! Ale byłoby cudnie gdybyś wpadła gdy tam będę. Mam przynajmniej taką nadzieję, że uda mi się do niego wrócić. W Coburgu latem odbywa się największy Festiwal Samby w Europie. Nie mogę się doczekać. Z tego co widzę na zdięciach to i Wurzburg ma się czym pochwalić. Zauważyłam, że każde miasto, które ma w nazwie " Burg" warto zobaczyć.

Na festiwalu Samby ja będę na 100% ,,oglądałam zdjęcia z tamtego roku,,,będe ze słodziakiem,,,bo on tego nie odpusci aby mi nie pokazac,,,hahahha 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ivanilia40 napisał:

Cerum Handlowe to najpiękniejsza część miasta,zgadzam się z tobą..;)

Noo :d Dokładnie tak jak mówisz :d Ach ten fason , kolor i ta miękkość pod paluszkami :haha:a o zapachu nie wspomnę , bo znowu nie będę mogła zasnąć :szydera:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, violka napisał:

Noo :d Dokładnie tak jak mówisz :d Ach ten fason , kolor i ta miękkość pod paluszkami :haha:a o zapachu nie wspomnę , bo znowu nie będę mogła zasnąć :szydera:

Architektura łapie za serce... Ostatnio zwiedziłam ponownie centrum z Mannheim bo oprzeć się jego urokowi nie mogę...:d

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...