Skocz do zawartości

Długowieczność Niemców


Gość Agata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem studentką UW. Pomyślałam, że nikt tak dobrze nie zna starszych Niemców jak Panie. Dlatego znalazłam to forum i chciałam zapytać Panie o długość życia Niemców. Patrząc na artykuły o niemieckich seniorach i ich wiek w tutejszych ogłoszeniach trudno nie zapytać jak oni to robią, że dożywają tak wielu lat. Czy Panie pracujące w tym zawodzie są w stanie spróbować odpowiedzieć na to pytanie. Chodzi mi o odżywianie, sposób życia, przyzwyczajenia dietetyczne lub inne czynniki (np. ekologia), które zdaniem Pań na to wpływają. Nie liczę na wywody medyczne i antropologiczne, ale pogląd Pań na ten temat - obserwacje, wywiady, własne domysły. To Panie jesteście z nimi na co dzień i widzicie ich życie. Rozumiem, że często pojawiacie się w ich życiu w ostatnich latach, ale pewne nawyki pozostają, często z nimi rozmawiacie o przeszłości. Będę wdzięczna za każdą próbę odpowiedzi. 

Chylę przy okazji czoła przed Paniami, bo to wymagający zawód i tylko Panie najlepiej wiecie, ile mu poświęcacie. 

Pozdrawiam. Agata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich obserwacji wynika że odżywiają się źle, mało warzyw, półprodukty lub wręcz gotowce. Ale chętnie spacerują, czasem wykonują drobne ćwiczenia no i oczywiście opieka medyczna. Starsze osoby w zależności od grupy opiekuńczej dostają dodatki pieniężne. Za 5-10 EUR kupują potrzebne sprzęty ( wózki, chodziki ) a resztę pokrywa kasa chorych. Nie mają więc problemów finansowych. Przynajmniej ci, któtych stać na opiekunkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z odżywianiem to różnie bywa ale jedzą regularnie i o stałych porach nie podjadają między posiłkami .Nie przejadają się słodkościami ani wędlinami .Nie są tak bardzo nerwowi jak inne narody np .Polacy .Opieka medyczna na pewno odgrywa dużą rolę jest na znacznie wyższym poziomie niż u nas no i rehabilitacja opieka różnych specjalistów masażystów ,logopedów ,fizjoterapeutów .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmmmm.....trudne pytanie. Nie znam na nie odpowiedzi. Jednakże spróbuję przekazać moje obserwacje. Zastanawiałam się wielokrotnie nad przyczynami długowieczności. Na pewno znaczący wpływ ma wygodne życie i przeświadczenie, że mają zapewniony socjal od Państwa, darmową opiekę medyczną, dostatecznie wysokie emerytury. Czy tak jest naprawdę nie wiem. Ale oni nie musieli borykać się z problemami naszego minionego ustroju, nie musieli wystawać w kolejkach, martwić się czym nakarmią rodzinę, w co ubiorą dziecko, jak zorganizują czas w ferie i w wakacje. Mieli dostanie i wygodne życie na wyciągniecie ręki. Za pracę dostawali godziwą płacę, jeździli na urlopy, emerytura wystarcza na zaspokajanie potrzeb. Stres, którego doświadczali ludzie w dawniejszych demoludach jest im nieznany. Consensus......wieloletnia, wielopoziomowa stabilizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aufpassen
8 godzin temu, Gość Agata napisał:

Witam. Jestem studentką UW. Pomyślałam, że nikt tak dobrze nie zna starszych Niemców jak Panie. Dlatego znalazłam to forum i chciałam zapytać Panie o długość życia Niemców. Patrząc na artykuły o niemieckich seniorach i ich wiek w tutejszych ogłoszeniach trudno nie zapytać jak oni to robią, że dożywają tak wielu lat. Czy Panie pracujące w tym zawodzie są w stanie spróbować odpowiedzieć na to pytanie. Chodzi mi o odżywianie, sposób życia, przyzwyczajenia dietetyczne lub inne czynniki (np. ekologia), które zdaniem Pań na to wpływają. Nie liczę na wywody medyczne i antropologiczne, ale pogląd Pań na ten temat - obserwacje, wywiady, własne domysły. To Panie jesteście z nimi na co dzień i widzicie ich życie. Rozumiem, że często pojawiacie się w ich życiu w ostatnich latach, ale pewne nawyki pozostają, często z nimi rozmawiacie o przeszłości. Będę wdzięczna za każdą próbę odpowiedzi. 

Chylę przy okazji czoła przed Paniami, bo to wymagający zawód i tylko Panie najlepiej wiecie, ile mu poświęcacie. 

Pozdrawiam. Agata

Jedź proszę w wakacje na 3 m-ce do opieki, najlepiej do dwojga wiekowych podopiecznych i będziesz miała wszystko na patelni. Zdążysz jeszcze podszkolić język A i zarobisz niezły piniądz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Gość Aufpassen napisał:

Jedź proszę w wakacje na 3 m-ce do opieki, najlepiej do dwojga wiekowych podopiecznych i będziesz miała wszystko na patelni. Zdążysz jeszcze podszkolić język A i zarobisz niezły piniądz. 

Już taka jedna młoda pani zrobiła, napisała książkę i zbija majątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Gość Aufpassen napisał:

Jedź proszę w wakacje na 3 m-ce do opieki, najlepiej do dwojga wiekowych podopiecznych i będziesz miała wszystko na patelni. Zdążysz jeszcze podszkolić język A i zarobisz niezły piniądz. 

No i po co te złośliwości >:( Dziewczyna napisała , że  rozumie  jaka to ciężka praca . Niby jak  miałaby pomóc obserwacja jednego małżeństwa ? Tematem jej pracy nie jest opieka nad osobami starszymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aufpassen
13 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Napisz, a ja obejrzę w telewizji wywiad z autorem/autorką i zastanowię się czy tę książkę kupić ;)

W Twoją twórczość warto by było zainwestować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aufpassen
2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

No właśnie?!? O jaką twórczość ci chodzi?!? Mam na drutach zacząć zacząć robić rękodzieła, czy Richelieu haftować? ;)

Twórczość piszącej opiekunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Aufpassen napisał:

Twórczość piszącej opiekunki.

I co niby ta opiekunka powinna uczynić? Książkę napisać, kolejną, o ciężkiej doli czy niedoli opiekunów na obczyźnie? Scenariusz do filmu ukazujący realia pracy podcieraczek tylnych części ciała naszych zachodnich sąsiadów? Zacząć blog prowadzić, jakich wiele? Nieeeeeee........:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aufpassen
1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

I co niby ta opiekunka powinna uczynić? Książkę napisać, kolejną, o ciężkiej doli czy niedoli opiekunów na obczyźnie? Scenariusz do filmu ukazujący realia pracy podcieraczek tylnych części ciała naszych zachodnich sąsiadów? Zacząć blog prowadzić, jakich wiele? Nieeeeeee........:d

Bardzo wzięty temat. I kasodajny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...