Skocz do zawartości

Długowieczność Niemców


Gość Agata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aufpassen
5 minut temu, INEZ napisał:

A może mieliście?:szok: co tu się dzisiaj dzieje ja pracownica agencji pisząca pod wieloma nikami a ty powieściopisarka ???/:szok:

Ale zamieszanie.

Ale to ku PRZESTRODZE!

Bo bardzo wiele osób Was czyta i wyciąga dalekoidące wnioski.

Szczególnie jeśli chodzi o wyrażanie się o SENIORACH.

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Gość Aufpassen napisał:

Ale zamieszanie.

Ale to ku PRZESTRODZE!

Bo bardzo wiele osób Was czyta i wyciąga dalekoidące wnioski.

Szczególnie jeśli chodzi o wyrażanie się o SENIORACH.

pozdrawiam

 

Zgadzam się :)ale ja akurat mam w tym temacie spokojną głowę bo nigdy o seniorach nie wyrażam się w nie właściwy sposób :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, INEZ napisał:

A może mieliście?:szok: co tu się dzisiaj dzieje ja pracownica agencji pisząca pod wieloma nikami a ty powieściopisarka ???/:szok:

Jaka powieściopisarka? No, za młodu to nawet wiersze pisałam, ale potem mi przeszło....;) Aaaaa....zapomniałam....nie przeszło....zdarza mi się wierszem na kawusiowym wątku pisać krótkie strofy :d Chociaż Pani Szymborskiej nigdy do pięt nie dosięgnę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

Jaka powieściopisarka? No, za młodu to nawet wiersze pisałam, ale potem mi przeszło....;) Aaaaa....zapomniałam....nie przeszło....zdarza mi się wierszem na kawusiowym wątku pisać krótkie strofy :d Chociaż Pani Szymborskiej nigdy do pięt nie dosięgnę :(

:cześć2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Gość Aufpassen napisał:

Ale zamieszanie.

Ale to ku PRZESTRODZE!

Bo bardzo wiele osób Was czyta i wyciąga dalekoidące wnioski.

Szczególnie jeśli chodzi o wyrażanie się o SENIORACH.

pozdrawiam

 

Rzeczywiście, zamieszanie....dlatego najlepiej nie wdawać się w pyskówki i pozwolić niejednemu, trudnemu tematowi umrzeć śmiercią naturalną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moi wszyscy PDP to fit ,,wysportowani na maxa ,,a żyją długo i szczęsliwie,,,ale do rzeczy,,Niemcy to Niemcy,,zawsze wszystko liczą,,mój slodziak też,,a niech liczy ,,ja mu nie będe przeszkadzać,,to nie moja działka,,ja mam mieć a reszta mnie nie interesuje,,,ale tutaj spotykam samych seniorów,,to ludzie fit ,,jedzą bez ograniczeń,,po nocach też,,bo o 21 zjeśc full to jak w nocy,,ubrani czysci ,,piją dużo alkoholu,,jak nasi PDP też,,są z fochami jak wszyscy,,mają cudaczne nawyki ale to szczegół,,bo mnie żaden nawyk nie denerwuje,,wręcz pomagam im w tych nawykach,,aby sie nie wykoleili z biegu,,  ale to moje spostrzeżenia ,,sknerostwo zawsze będzie ,,dlatego kazdy z nas jadąc do pracy ,,na 100% myśli aby tylko tam bylo co do buzki włożyć,,a reszta już będzie dobrze,,, ale temat jak zyją długo ,,,to żyją naprawdę długo ,,co niektórzy jakie mają mózgi zdrowe,,90 lat jak nie iwęcej i fit jakich malo,,ja wysiadam przy takich fitach,,taka prawda,,!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koło mnie mieszka babcia 85 lat,,posuwa jak młódka ,,interesuję się wszystkim,,ciekawska strasznie bo co ma do roboty,,dom ogromny i ona sama,,obserwuję i podziwiam,,ciężki charakter ma i już bym do takiej babci w życiu nie chciala trafić,,oby jak najdlużej sama dawała radę,,ale żyją długo,,mój slodziak myśli ,że dożyje 90 lat a może i więcej,,bo też fit nad fitami,,,oni wszyscy myślą,że mają tyle energi i siły co za lat młodzieńczych ,,zresztą my nie jesteśmy inni,,jak za coś się wezmiemy to też większośc z nas robi do upadlego aby skończyć,nie ważne ,że zmęczenie mamy,,nie poddajemy się ,,jak to mój tata mówił,,Chłop żywemu nie przepusci" ,,,zarób się a zrób,,,ja teraz inaczej już patrzę na wiele spraw i rzeczy,,nie zarabiam się ,,bo i po co,,jutro też jest dzień,,,moja serdeczna koleżanka siedząc sama w domu i zero pracy ,wymyśliła sobie ogródek-działkę kupic i kupila i teraz zarabia się jak kon na orce,,teraz narzekania itd, wszystko boli ,,nie dogodzisz,,,:przekleństwa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Blondi napisał:

Koło mnie mieszka babcia 85 lat,,posuwa jak młódka ,,interesuję się wszystkim,,ciekawska strasznie bo co ma do roboty,,dom ogromny i ona sama,,obserwuję i podziwiam,,ciężki charakter ma i już bym do takiej babci w życiu nie chciala trafić,,oby jak najdlużej sama dawała radę,,ale żyją długo,,mój slodziak myśli ,że dożyje 90 lat a może i więcej,,bo też fit nad fitami,,,oni wszyscy myślą,że mają tyle energi i siły co za lat młodzieńczych ,,zresztą my nie jesteśmy inni,,jak za coś się wezmiemy to też większośc z nas robi do upadlego aby skończyć,nie ważne ,że zmęczenie mamy,,nie poddajemy się ,,jak to mój tata mówił,,Chłop żywemu nie przepusci" ,,,zarób się a zrób,,,ja teraz inaczej już patrzę na wiele spraw i rzeczy,,nie zarabiam się ,,bo i po co,,jutro też jest dzień,,,moja serdeczna koleżanka siedząc sama w domu i zero pracy ,wymyśliła sobie ogródek-działkę kupic i kupila i teraz zarabia się jak kon na orce,,teraz narzekania itd, wszystko boli ,,nie dogodzisz,,,:przekleństwa:

Tez Niemcow podziwiam. Zmartwien nie maja,kase maja,dzieci od dawna na swoim,dobrze sie odzywiaja,urlopowali sie tez cale zycie w letnie dni. Fryzjerki,sauny,masaze itp...  sporcik...

Bezstresowa wygoda to recepta na dlugowiecznosc.

Edytowane przez Andreaa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wątek, więc poczytałam sobie w Internecie i generalnie - ku mojemu sporemu zdziwieniu - aż tak drastycznych różnic w długośći życia Polaków i Niemców nie ma.

W 2016 roku Polacy ( mężczyźni ) umierali średnio w wieku 73,9 a Polki w wieku 81,9.

Natomiast w Niemczech mężczyżni umierali wówczas średnio w wieku 78 lat, a kobiety 83,2.

Podsumowując : wPolsce w 2016 r średnia długość życia to 77, 9, a w Niemczech 80,6 czyli o 3,5 % dłużej.

Różnica w latach nie wydaje się więc być szczególnie  duża biorąc pod uwagę ogromne różnice materialne w poziomie życia.

Ale ta faktyczna różnica występuje chyba w poziomie zdrowia. Niemcy w podobnym wieku wydają mi  się znacznie silniejsi i zdrowsi od Polaków, zwłaszcza mężczyźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Serenity napisał:

Ale ta faktyczna różnica występuje chyba w poziomie zdrowia.

I , a może przede wszystkim w poziomie życia.Na podobnym poziomie jak niemieccy seniorzy w PL żyje najbogatsza garstka:(

Druga sprawa to niezależnie od stanu portfela rozmowa z polskim staruszkiem to rozmowa dookoła chorób ,lekarzy,tabletek i bóli,zero radości zycia,żero pozytywnego nastawienia.Naprawdę nieliczne wyjątki.Niemcy raczej cieszą się z tej sprawności jaka im pozostała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@foczka63 Oczywiście, polscy seniorzy mi też wydają się znacznie mniej zadowoleni z życia,

zwłaszcza gdy chorzy,  bo jak w Polsce chorować ?ale ...

ale póki im zdrowie służy to oni działają dużo bardziej niż Niemcy: dorabiają, kombinują,pomagają, oszczędzają przemyślnie i nieraz widać, że też szczęśliwi. Wiadomo, że działać muszą.Bywają też bardzo potrzebni. I ta polska zdrowa starość nawet lepsza od niemieckiej takiej jałowej i bez tej adrenaliny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Serenity napisał:

@foczka63 Oczywiście, polscy seniorzy mi też wydają się znacznie mniej zadowoleni z życia,

zwłaszcza gdy chorzy,  bo jak w Polsce chorować ?ale ...

ale póki im zdrowie służy to oni działają dużo bardziej niż Niemcy: dorabiają, kombinują,pomagają, oszczędzają przemyślnie i nieraz widać, że też szczęśliwi. Wiadomo, że działać muszą.Bywają też bardzo potrzebni. I ta polska zdrowa starość nawet lepsza od niemieckiej takiej jałowej i bez tej adrenaliny.

Poważnie mówisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...