Skocz do zawartości

Super reklama polskich opiekunek


Gość Franka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj babcia mnie porosiła bym jej kupiła alkohol Ferent Branca i wtedy skojarzyłam te butelki z tego filmiku. Tam najwięcej było butelek po tym alkoholu, inne też były po likierach. To nie są tanie alkohole. Poza tym nie w każdym sklepie ten alkohol jest, objechałam trzy sklepy nim ten likier znalazłam. 

Trochę dziwne jak na polską alkoholiczke by piła takie trunki. Pewnie babcia popijała i te 2 promile to kto miał, opiekunka czy babcia? 

Coś mi tu nie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LENA_57 napisał:

Dzisiaj babcia mnie porosiła bym jej kupiła alkohol Ferent Branca i wtedy skojarzyłam te butelki z tego filmiku. Tam najwięcej było butelek po tym alkoholu, inne też były po likierach. To nie są tanie alkohole. Poza tym nie w każdym sklepie ten alkohol jest, objechałam trzy sklepy nim ten likier znalazłam. 

Trochę dziwne jak na polską alkoholiczke by piła takie trunki. Pewnie babcia popijała i te 2 promile to kto miał, opiekunka czy babcia? 

Coś mi tu nie pasuje. 

Popieram Twoje zdanie od początku podejrzewałam,że jest to młyn na wodę i rozdmuchiwanie tematu nawet jakby był taki przypadek to każdy z nas jest doskonale zorientowany co grozi za takie zachowanie bo jest to wyszczególnione w każdej umowie przynajmniej w tych,które ja podpisywałam było . Za takie zachowanie grożą bardzo ,bardzo poważne konsekwencje jakby nie daj boże stało się coś podopiecznemu to nie dość,że mógłby nas czekać proces sądowy ze strony rodziny i jeszcze dodatkowo wyrzuty sumienia do końca życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, INEZ napisał:

Popieram Twoje zdanie od początku podejrzewałam,że jest to młyn na wodę i rozdmuchiwanie tematu nawet jakby był taki przypadek to każdy z nas jest doskonale zorientowany co grozi za takie zachowanie bo jest to wyszczególnione w każdej umowie przynajmniej w tych,które ja podpisywałam było . Za takie zachowanie grożą bardzo ,bardzo poważne konsekwencje jakby nie daj boże stało się coś podopiecznemu to nie dość,że mógłby nas czekać proces sądowy ze strony rodziny i jeszcze dodatkowo wyrzuty sumienia do końca życia.

Alkoholik który pod wpływem......wsiada do samochodu , też sobie zdaje sprawę z konsekwencji ale on w tym momencie nie myśli o tym , bo nałóg jest silniejszy od zdrowego rozsądku . Prawda jest taka , że są ludzie i ludziska . Nieważne czy po stronie niemieckiej , czy polskiej , wszędzie są czarna owce . W tym materiale nie było żadnego oszustwa , tylko brudna prawda . Przecież to opiekunka była badana na zawartość alkoholu w organizmie . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, LENA_57 napisał:

Dzisiaj babcia mnie porosiła bym jej kupiła alkohol Ferent Branca i wtedy skojarzyłam te butelki z tego filmiku. Tam najwięcej było butelek po tym alkoholu, inne też były po likierach. To nie są tanie alkohole. Poza tym nie w każdym sklepie ten alkohol jest, objechałam trzy sklepy nim ten likier znalazłam. 

Trochę dziwne jak na polską alkoholiczke by piła takie trunki. Pewnie babcia popijała i te 2 promile to kto miał, opiekunka czy babcia? 

Coś mi tu nie pasuje. 

Osobiście poznałam jedną opiekunkę , która kupuje trunki za ponad 20 euro . Nie każdy alkoholik upija się tylko tanimi alkoholami . A druga sprawa jest taka , ze te butelki mogły być faktycznie babci , ale to opiekunka je wypiła . Niestety o takich przypadkach , już nie jeden raz słyszałyśmy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pewnie razem popijały. 

Raz spotkałam alkoholiczkę. Była na stelli niedaleko ode mnie. Miala pod opieką babcię na wózku, chyba po udarze. Spotkałam ją idąc ze swoją babcią na cmentarz. Buzia czerwona, jechało od niej alkoholem, zachowywała sie obcesowo. Ona mnie zaczepiła bo poznała moją PDP gdyż wczesniej spotykała się z moją zmienniczką.  Poźniej dowiedziałam się, że do niej wieczorami przychodziły inne opiekunki z okolicy i tam robiły sobie szybką libację, więc to się zdarza. Rodzina tej pani wiedziała o jej nałogu ale to tolerowała, bo nie każda opiekunka dawała sobie radę z transferem.  Pani na wózku była zadowolona uśmiechnieta i zadbana. Widac niektóre umieją sobie radzić i z opieką i ze swoim nałogiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, violka napisał:

Alkoholik który pod wpływem......wsiada do samochodu , też sobie zdaje sprawę z konsekwencji ale on w tym momencie nie myśli o tym , bo nałóg jest silniejszy od zdrowego rozsądku . Prawda jest taka , że są ludzie i ludziska . Nieważne czy po stronie niemieckiej , czy polskiej , wszędzie są czarna owce . W tym materiale nie było żadnego oszustwa , tylko brudna prawda . Przecież to opiekunka była badana na zawartość alkoholu w organizmie . 

Zgadzam się z tym napisałaś nie twierdzę,że w materiale jest pokazana nie prawda tylko,że są to przypadki jednostkowe takie wyjątki od reguły wśród opiekunów natomiast jak nas opiekunów traktują niektórzy podopieczni i ich rodziny to nikt tego nie nagłaśnia ani w niemieckiej telewizji ani w polskiej .O to mi chodziło w moim poście być może trochę nie zręcznie się wyraziłam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 12.02.2018 at 09:12, INEZ napisał:

 Chyba nie musi tego robić większość firm przysyła dopiero rozliczenie roczne i tam są wyszczególnione wszystkie składki jakie odprowadzali za kolejne miesiące .Uważam,że powinien być taki wymóg żeby po każdym miesiącu razem z wypłatą dostawać taki pasek rozliczeniowy a jak ktoś chce być na bieżąco to można to wszystko sprawdzić w zusie nie wiem natomiast jak to jest jak firma zatrudnia na warunkach niemieckich pewnie trzeba by sprawdzać u niemieckiego ubezpieczyciela.

    Mozemy uzyskiwac na bieżąco informacje o odprowadzaniu skladek za kazdy miesiąc,Wystarczy do firmy przesłac prośbę-żądanie o przesyłenie comiesiecznych druków RMUA,Jesli firma jest uczciwa i odprowadza skladki,to nie bedzie robic zadnej laski w przesylaniu takiego druku,chociazby mailem.MOzna tez sprawdzac w platformie elektronicznej w ZUS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Jurek50 napisał:

    Mozemy uzyskiwac na bieżąco informacje o odprowadzaniu skladek za kazdy miesiąc,Wystarczy do firmy przesłac prośbę-żądanie o przesyłenie comiesiecznych druków RMUA,Jesli firma jest uczciwa i odprowadza skladki,to nie bedzie robic zadnej laski w przesylaniu takiego druku,chociazby mailem.MOzna tez sprawdzac w platformie elektronicznej w ZUS.

Dokładnie tak jest jeżeli chcemy kontrolować to na bieżąco ale w zakładach pracy dostaje się zawsze zestawienie zarobku i składek odprowadzonych do zus za dany miesiąc więc RMUA nie jest potrzebna co miesiąc o ile się nie mylę jest potrzebna do tego żeby przedstawić kasie chorych ,że ubezpieczamy kogoś z rodziny .Więc jesteśmy na bieżąco i tak .Inaczej jest w naszym przypadku gdzie pracujemy na umowach zlecenie i jeszcze raz powtarzam ,że chyba nie ma takiego obowiązku żeby wydawać nam taki dokument co miesiąc no chyba,że tak jak napisałeś na naszą prośbę.Jeżeli firma nie odprowadzi składek wystarczy sprawę zgłosić tylko teraz nie pamiętam czy do PIP czy do Zusu i wtedy ta instytucja rozpoczyna procedurę wyjaśniającą firma zaległe składki i tak musi odprowadzić a jeszcze może dostać za takie postępowanie karę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, INEZ napisał:

Dokładnie tak jest jeżeli chcemy kontrolować to na bieżąco ale w zakładach pracy dostaje się zawsze zestawienie zarobku i składek odprowadzonych do zus za dany miesiąc więc RMUA nie jest potrzebna co miesiąc o ile się nie mylę jest potrzebna do tego żeby przedstawić kasie chorych ,że ubezpieczamy kogoś z rodziny .Więc jesteśmy na bieżąco i tak .Inaczej jest w naszym przypadku gdzie pracujemy na umowach zlecenie i jeszcze raz powtarzam ,że chyba nie ma takiego obowiązku żeby wydawać nam taki dokument co miesiąc no chyba,że tak jak napisałeś na naszą prośbę.Jeżeli firma nie odprowadzi składek wystarczy sprawę zgłosić tylko teraz nie pamiętam czy do PIP czy do Zusu i wtedy ta instytucja rozpoczyna procedurę wyjaśniającą firma zaległe składki i tak musi odprowadzić a jeszcze może dostać za takie postępowanie karę.

Raczej do ZUS, bo PIP zajmuje sie przepisamy z Kodeksu Pracy,a my podlegamy pod KOdeks Cywilny.Zgadza sie,ze w wyniku wszczecia postepowania sprawadzającego przez ZUS,pracodawca musi odprowadzic zalegle skladki,oraz zaplacic kare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Jurek50 napisał:

Raczej do ZUS, bo PIP zajmuje sie przepisamy z Kodeksu Pracy,a my podlegamy pod KOdeks Cywilny.Zgadza sie,ze w wyniku wszczecia postepowania sprawadzającego przez ZUS,pracodawca musi odprowadzic zalegle skladki,oraz zaplacic kare.

Kara grozi również pracodawcy ,który w terminie 7 dni od podpisania z nami umowy nie zgłosi tego faktu w zusie tyle mam informacji na ten temat oczywiście jeżeli zatrudnia na warunkach polskich bo jak na niemieckich nie zgłasza nas do zusu bo wszystkie składki odprowadza za granicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te niemieckie warunki to według mnie wielka ściema. Nie płacą na ubezpieczenie emerytalne, a jeśli płacą to znikomy procent. Po 10 latach nieprzerwanej pracy emerytura na poziomie 180 Euro/miesięcznie.  Jeśli opiekunka pracuje 6 m-cy w roku,  to po 20 latach pracy taka emerytura. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, LENA_57 napisał:

Te niemieckie warunki to według mnie wielka ściema. Nie płacą na ubezpieczenie emerytalne, a jeśli płacą to znikomy procent. Po 10 latach nieprzerwanej pracy emerytura na poziomie 180 Euro/miesięcznie.  Jeśli opiekunka pracuje 6 m-cy w roku,  to po 20 latach pracy taka emerytura. 

Polskie warunki to taka sama ściema :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, LENA_57 napisał:

@Inez to zależy ile dana agencja odprowadza do ZUS-u.  

Co prawda niewile agencji odprowadza od średniej krajowej.

Wygląda na to, że większośc opiekunek pracuje w szarej strefie. W przyszłości bez emerytury. 

Połowa opiekunów pracuje bez żadnych umów a składki od średniej krajowej opłacane regularnie to ciągle rarytas .Liczy się tu i teraz :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...