Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

O 6.02.2018 at 12:31, safariblue napisał:

Dziękuję za wsparcie.Myślałam o wzięciu urlopu i wyjazdu najpierw na miesiąc,żeby spróbować.Bo boję się bardzo,wiadomo zmiana...przeraża.:o.Dziewczyny ,jak znalazłycie pierwszą pracę?przez agencje?czy z polecenia?

Ja znalazłam przez agencję? Zaczynałam w 2010 wtedy nie było takiego wyboru.

Zaczynałam w P... 24 i tej agencji nie polecam.

Tutaj na naszym portalu jest tyle ofert, że można coś wybrać. Z języka będziesz testowana telefonicznie. Najważniejsze jest rozumieć jezyk niemiecki. 

Jest sporo ofert z jezykiem podstawowym i komunikatywnym. 

na www.poloniusz.pl też można znależć ciekawe oferty

Podaje link do nauki języka.

http://www.vital-life24.pl/index.php/lekcje-niemieckiego

mozna też skorzystać z www.busuu.com  https://www.busuu.com/pl/register?learning=de

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 7.02.2018 at 08:40, aga1 napisał:

Jeśli jesteś zielona w temacie opieki to w pierwszych rzędzie zastanów się , czy to praca dla ciebie . Bo to jest najważniejsze w tej całej sprawie. Wyjazd pierwszy zawsze związany jest z jakąś niespodzianką . I nie chodzi tu o wysokość pensji. Wbrew poglądowi, że jakoś to będzie ,  uważam , że to praca ciężka i odpowiedzialna. Ja, jeśli mogę coś poradzić to spróbuj coś w kierunku opieki zrobić na miejscu . Ja, żeby przekonać się, odpracowałam pewien okres w hospicjum jako wolontariuszka. Było mi lżej już w pierwszej pracy, znałam z grubsza problem . I nie wierz w to, że to jakoś poleci . Bywa bardzo ciężko .

Niestety nie mogę sie zgodzić z Twoja argumentacją.Idac takim tokiem rozumowania,to nikt nie powinien podejmowac nowej pracy nie majac w niej doswiadczenia.DO odwaznych swiat nalezy.Jesli ktoś umie pracowac i pracy sie nie boi,to przy dobrych checiach mozna sie nauczyć kazdego zajęcia.W kazdej branzy,w kazdej firmie raz jest lepiej,a raz gorzej.

Jesli Magdalena postanowila spróbowac swoich sil w tej branzy,to nie powinnas jej zniechęcac,i dać szanse wziecia sprawy w swoje rece.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 6.02.2018 at 12:31, safariblue napisał:

Dziękuję za wsparcie.Myślałam o wzięciu urlopu i wyjazdu najpierw na miesiąc,żeby spróbować.Bo boję się bardzo,wiadomo zmiana...przeraża.:o.Dziewczyny ,jak znalazłycie pierwszą pracę?przez agencje?czy z polecenia?

POmysl dobry,tez tak zaczynałem,wzialem urlop bezplatny aby sprawdzic co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jurek50 napisał:

Niestety nie mogę sie zgodzić z Twoja argumentacją.Idac takim tokiem rozumowania,to nikt nie powinien podejmowac nowej pracy nie majac w niej doswiadczenia

To nie do końca tak! Opieka, szczególnie za granicą, to jest bardzo specyficzny rodzaj pracy. Dlatego agencje zaliczają jako doświadczenie opiekę nad chorym członkiem rodziny.

 

11 minut temu, Jurek50 napisał:

DO odwaznych swiat nalezy.Jesli ktoś umie pracowac i pracy sie nie boi,to przy dobrych checiach mozna sie nauczyć kazdego zajęcia

Twoja argumentacja przypomina mi komunistyczny slogan "nie matura a chęć szczera, zrobią z Ciebie oficera" Nauczyć się zajęcia można, ale nie raczej już w pracy w Niemczech. Jedziesz pracować, czy się dopiero uczyć? Może być różnie... :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Marianek napisał:

To nie do końca tak! Opieka, szczególnie za granicą, to jest bardzo specyficzny rodzaj pracy. Dlatego agencje zaliczają jako doświadczenie opiekę nad chorym członkiem rodziny.

 

Twoja argumentacja przypomina mi komunistyczny slogan "nie matura a chęć szczera, zrobią z Ciebie oficera" Nauczyć się zajęcia można, ale nie raczej już w pracy w Niemczech. Jedziesz pracować, czy się dopiero uczyć? Może być różnie... :d

tez zaczynalem jako swiezak,i juz praie 8 lat mija w tej branzy.CHec nauczenia sie nowej pracy nie ma nic wspolnego z komuna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Jurek50 napisał:

tez zaczynalem jako swiezak,i juz praie 8 lat mija w tej branzy.CHec nauczenia sie nowej pracy nie ma nic wspolnego z komuna

Też tak zaczynałem! Mam medyczne wykształcenie, więc na początek było mi trochę łatwiej, Mówię o opiece, a nie o pomocy domowej. Nie mówię, żeby nie podejmować ryzyka. Tylko trzeba być realistą, bo łatwo może nie być jak myślą niektórzy. A znam niektórych osobiście, budowlańców, rolników, mechaników samochodowych i innych. Ja mam tylko 13 lat pracy, a wcale nie uważam się za super doświadczonego. Na każdej nowej szteli niespodzianki, nie ujmiesz tego w żadne rozsądne ramy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest fakt,ze kazda sztela jest inna i na kazdej musimy znaleźć sposób aby ja pociagnac.Cale zycie czlowiek się uczy,a mimo to zawsze moga nas spotkac nieprzewidziane sytuacje.W kwestii podejmowania ryzyka,to czasami trzeba je podjac,aby sie przekonac czy poradzimy sobie w danej sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zdecydowanie się zdecydować.Kwestia tylko tego czy masz jakiekolwiek doświadczenie w opiece nad osobami starszymi.Jeżeli nie to postaraj się w jakiś sposób potrenować przed wyjazdem. Ja na Twoim miejscu jechałabym przez dobrą agencję. Na priv. mogę podać ci pewne namiary. Powodzenia !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@safariblueMyślę podobnie jak koleżanki, że oczywiście warto spróbować.

Oczywiście , praca a więc konkretniej Twoja pierwsza sztela może być bardzo różna, ale i tym nie ma się co przejmować, bo miejsc pracy jest dużo i są bardzo różne. Myślę, że każdy w końcu znajdzie coś dla siebie.

         O czym tu jeszcze nie wspomniano to kwestia życia osobistego. Rodzina ( mąż, dzieci ), jeśli są, to jednak mogą ucierpieć, zwłaszcza jeśli wyjazdy mają przynieść jakieś konkretniejsze pieniądze - czyli będą  dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...