Skocz do zawartości

zdjecia podopiecznych


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

co myslicie o robieniu fotek sobie z pdp lub ich samych? 

spotkalam sie na facebooku z wieloma fotkami pdp, ktore wystawiali opiekunowie.... zawsze mnie to bulwersowalo... zawsze.... sama unikalam takich fotek... ostatnio jak bylam w DE z mezem i umieral nam pdp to robilam codziennie fotke i przesylalam rodzinie, jedna fotka do kilku osob, nie mogli byc codziennie u pdp, a chcieli byc na biezaco, ale po wyslaniu usuwalam z komorki... dla mnie to takie robienie czegos wbrew... bo odchodzacy pdp nie ma swiadomosci co sie z nim dzieje, a te fotki go tej intymnosci pozbawialy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłam nigdy zdjęć podopiecznym, niw widzę takiej potrzeby ( Betty, u Ciebie była wyjątkowa sytuacja i tylko dla rodziny ). Nie bulwersują mnie zdjęcia na FB z podopiecznymi, nie moja sprawa.

Ale na pewno nieetyczne jest robienie zdjęć podopiecznym którzy z różnych względów nie są świadomi że później zostaną one upublicznione. Niektórzy nie mają nic przeciwko temu, sama często oglądam uśmiechniętą twarz mojej byłej podopiecznej bo jej córka wrzuca często zdjęcia na FB. Może niektórzy podopieczni cieszą się widząc swoje zdjęcie w internecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mnie to zawsze bulwersowało, do nadal.

Robię fotki, ale nie wszystkim i nie ze wszystkimi jestem na jednej fotce. Czasami też rodzina dostała fotkę ode mnie.  A te fotki są tylko do mojej wiadomości. Niektóre osoby mówiły, żeby nie robić zdjęć, wtedy nie robiłem. A na fotki miałem zgodę pdp albo rodziny. Czasami je oglądam, nawet fotki dwóch osób, które przy mnie odeszły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucanie cudzych zdjęć przez opiekunki, czy osoby nieuprawnione do neta, jest nieetyczne. I nieważne w jakim stadium życia czy choroby są nasi pdp. Co innego rodzina. Ja, jeśli takie zdjęcia robię, to tylko dla siebie. Jako wspomnienie. 

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Carmen1 napisał:

Co do wykoniania zdjęcia to zrozumiałe, że najpierw wypadałoby osobę fotografowaną zapytać :)

To nie podlega najmniejszej dyskusji :d 

 

18 minut temu, Carmen1 napisał:

W mojej umowie mam wyszczególniony punkt zabraniający publikacji zdjęć podopiecznych w internecie bądź rozpowszechniania ich w inny sposób bez ich zgody.

A to nowość dla mnie :szok: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie to jest dziwne dziewczyny? Osobiście nie widzę nic dziwnego w takim punkcie chroniącym prywatność podopiecznych, a taki punkt mam w umowie ramowej, którą zawarłam z firmą.

Mirelko, jeżeli masz ramówkę z PHS, to mimo , że jest tego ileś tam stron w języku niemieckim, to poszukaj i sprawdź- niewykluczone, że ty też masz taki punkt.

Szwajcarzy są nieufni i jak życie pokazuje kto wie, czy nie słusznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedną z głównych cech opiekunki powinna być dyskrecja . I nie ta obwarowana w umowie, ale wynikająca z charakteru opiekunki przy tak specyficznej pracy .Nie wyobrażam sobie, żeby osoba zatrudniona w moim domu opisywała ( nawet anonimowo) mój dom , moje zwyczaje , mój wygląd . A tym bardziej zamieszczała moje foty bez uprzedniego ustalenia i wyrażenia zgody. Rozumiem jeśli chodzi o zasięgnięcie porady, ale takie bezpardonowe wpisy tylko po to żeby sobie ulżyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Carmen1 napisał:

Kilka razy widziałam na fejsbooku zdjęcia podopiecznych zamieszczanych przez opiekunki. 

Niestety-nie można było usprawiedliwić takiego czynu niefrasobliwością, bądź niewiedzą, ponieważ owe fotografie były opatrzone komentarzem-złośliwym.

tez to widzialam.... niestety....

 

1 godzinę temu, Carmen1 napisał:

Szwajcarzy są nieufni i jak życie pokazuje kto wie, czy nie słusznie.

Szwajcarzy sa inni... o tym slyszalam.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

            Jasne, że też nie udostępniam zdjęć moich Pdp i takie działanie uważam za nieetyczne i na pewno niezgodne z prawem.

Fejsbuka w ogóle nie trawię, a takie opiekunki które wystawiają tam zdjęcia pokazują się w bardzo złym świetle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Carmen1 napisał:

W jakim sensie to jest dziwne dziewczyny? Osobiście nie widzę nic dziwnego w takim punkcie chroniącym prywatność podopiecznych, a taki punkt mam w umowie ramowej, którą zawarłam z firmą.

Mirelko, jeżeli masz ramówkę z PHS, to mimo , że jest tego ileś tam stron w języku niemieckim, to poszukaj i sprawdź- niewykluczone, że ty też masz taki punkt.

Szwajcarzy są nieufni i jak życie pokazuje kto wie, czy nie słusznie.

Ja jeszcze nie jechałam od nich...a na niemieckich zleceniach nie ma śladu po takich zapisach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aga1 napisał:

Jedną z głównych cech opiekunki powinna być dyskrecja . I nie ta obwarowana w umowie, ale wynikająca z charakteru opiekunki przy tak specyficznej pracy .Nie wyobrażam sobie, żeby osoba zatrudniona w moim domu opisywała ( nawet anonimowo) mój dom , moje zwyczaje , mój wygląd . A tym bardziej zamieszczała moje foty bez uprzedniego ustalenia i wyrażenia zgody. Rozumiem jeśli chodzi o zasięgnięcie porady, ale takie bezpardonowe wpisy tylko po to żeby sobie ulżyć ?

Albo dowartościować, albo pochwalić, albo wyłazi czysty ekshibicjonizm, albo brak kultury i taktu...:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Ja jeszcze nie jechałam od nich...a na niemieckich zleceniach nie ma śladu po takich zapisach...

W niemieckich faktycznie nie ma , ale dobrze jest wiedzieć, że kwestie rozpowszechniania cudzych zdjęć regulują inne przepisy :)

PHS jeśli się zdecyduje na współpracę z opiekunką to podpisuje z nią umowę ramową - Rahmenvertrag. W każdym razie ja otrzymałam takową do ręki zaraz po rozmowie kwalifikacyjnej. Następnie firma szuka zlecenia i wtedy dodatkowo się otrzymuje Einsatzvertrag na konkretne miejsce.

Zrozumiałam, że byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej u nich, dlatego myślałam, że masz ramówkę.

Żeby było jasne , nie współpracuję z nimi, ale z całkiem inną firmą.

Edytowane przez Carmen1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Carmen1 napisał:

W niemieckich faktycznie nie ma , ale dobrze jest wiedzieć, że kwestie rozpowszechniania cudzych zdjęć regulują inne przepisy :)

PHS jeśli się zdecyduje na współpracę z opiekunką to podpisuje z nią umowę ramową - Rahmenvertrag. W każdym razie ja otrzymałam takową do ręki zaraz po rozmowie kwalifikacyjnej. Następnie firma szuka zlecenia i wtedy dodatkowo się otrzymuje Einsatzvertrag na konkretne miejsce.

Zrozumiałam, że byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej u nich, dlatego myślałam, że masz ramówkę.

Żeby było jasne , nie współpracuję z nimi, ale z całkiem inną firmą.

mysle, ze rozpowszechnianie cudzych zdjec bez zgody zainteresowanych zawsze da sie podciagnac pod lamanie przepisow o Datenschutz.... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Carmen1 napisał:

W niemieckich faktycznie nie ma , ale dobrze jest wiedzieć, że kwestie rozpowszechniania cudzych zdjęć regulują inne przepisy :)

PHS jeśli się zdecyduje na współpracę z opiekunką to podpisuje z nią umowę ramową - Rahmenvertrag. W każdym razie ja otrzymałam takową do ręki zaraz po rozmowie kwalifikacyjnej. Następnie firma szuka zlecenia i wtedy dodatkowo się otrzymuje Einsatzvertrag na konkretne miejsce.

Zrozumiałam, że byłaś na rozmowie kwalifikacyjnej u nich, dlatego myślałam, że masz ramówkę.

Żeby było jasne , nie współpracuję z nimi, ale z całkiem inną firmą.

Na rozmowie była, poszło super, ale ja od marca mogę startować, pod warunkiem, że na moich warunkach...;) No i ramówkę dostajesz, jak jesteś zainteresowana stałymi stellami. A ja chcę na skoczka...póki co... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Na rozmowie była, poszło super, ale ja od marca mogę startować, pod warunkiem, że na moich warunkach...;) No i ramówkę dostajesz, jak jesteś zainteresowana stałymi stellami. A ja chcę na skoczka...póki co... 

Nie wiem jak teraz jest, ale wczesniej dawali ramówkę niezależnie czy miało się życzenie na krótkie zastępstwa jeżdzic czy nie. I absolutnie taka umowa nie zobowiązuje do współpracy tylko i wyłącznie z tą firmą.

I tak powstał off top, a miało być o zdjęciach :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie kiedyś w autokarze poznana opiekunka pokazywała zdjęcia swojej podopiecznej w internecie. Jak się zapytałam czy ona chciałaby żeby podopieczny albo jego rodzina wrzuciła jej zdjęcia z pracy to się oburzyła, że nie można bo ona nie chce by ktoś ją widział w pracy. A na pytanie dlaczego zatem wrzuca fotki podopiecznej to powiedziała że to co innego bo im już nie zależy na anonimowości. Taka filozofia. Prawo po nasze stronie, ale prawa innych już są blee.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 10.01.2018 at 09:51, aga1 napisał:

Jedną z głównych cech opiekunki powinna być dyskrecja . I nie ta obwarowana w umowie, ale wynikająca z charakteru opiekunki przy tak specyficznej pracy .Nie wyobrażam sobie, żeby osoba zatrudniona w moim domu opisywała ( nawet anonimowo) mój dom , moje zwyczaje , mój wygląd . A tym bardziej zamieszczała moje foty bez uprzedniego ustalenia i wyrażenia zgody. Rozumiem jeśli chodzi o zasięgnięcie porady, ale takie bezpardonowe wpisy tylko po to żeby sobie ulżyć ?

Robienie zdjęć to jedna sprawa, publikowanie ich (z głupim i złośliwym komentarzem) to jest podłość!>:( Owszem robiłem zdjęcia z podopiecznymi, z jego rodziną, ale tylko dla mnie! I to za ich zgodą! Robiłem zdjęcia jak mnie zmieniał zmiennik - on z podopiecznym, potem ja. Ale to na 100% prywatnie i nie do publikacji. Nie mam konta na ryjoksiążce, ani na innym portalu społecznościowym! Zbyt bardzo cenię sobie prywatność! I tak zostanie do końca życia - tak też można żyć!                                                                                                                                                   Chociaż niektóre polskie agencje proszą o referencje ew zdjęcia z podopiecznymi!>:(                           

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Marianek napisał:

Robienie zdjęć to jedna sprawa, publikowanie ich (z głupim i złośliwym komentarzem) to jest podłość!>:( Owszem robiłem zdjęcia z podopiecznymi, z jego rodziną, ale tylko dla mnie! I to za ich zgodą! Robiłem zdjęcia jak mnie zmieniał zmiennik - on z podopiecznym, potem ja. Ale to na 100% prywatnie i nie do publikacji. Nie mam konta na ryjoksiążce, ani na innym portalu społecznościowym! Zbyt bardzo cenię sobie prywatność! I tak zostanie do końca życia - tak też można żyć!                                                                                                                                                   Chociaż niektóre polskie agencje proszą o referencje ew zdjęcia z podopiecznymi!>:(                           

Cały czas o tym piszemy i zgadzamy sie z tobą Marianek.

Agencje uprawiają różnego rodzaju praktyki, ale trzeba swój rozum mieć.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wieloma osobami robię sobie zdjęcia miejsca na karcie dość. Jedyną rzeczą, z którą się nie zgadzam to te głupie komentarze, albo zdjęcia upokarzające. W necie jest tyle zdjęć , że zawrotu głowy można dostać. Nic się nie stanie  jak wstawię zdjęcie podopiecznego jeśli nie ośmieszę go i nie wykorzystam jego ułomności czy choroby dla zaspokojenia ciekawości innych użytkowników danego portalu. Nasi podopieczni różnie wyglądają i różne są sytuacje w których można zrobić zdjęcie. Ale czy my robimy sobie fotki ośmieszające nas ? i czy wstawiamy takie w necie ? .

Kusi mnie trochę, żeby założyć konta na fb -  ale ja taka staroświecka jestem , chyba nie wypada .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...