Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

Witajcie. Zamieszczam dwa przykłady efektu postępującego Alzheimera. To obrazuje całą teorię o tym, co choroba robi z pacjentem. 

W pierwszym przypadku córka sfotografowała kilkanaście prac swojej 54-letniej mamy od momentu postawienia diagnozy. Widać na nich postęp choroby. To wszystko działo się na przestrzeni 2 lat.

alzheimer.thumb.jpg.746380f2f15991525b7baa8705adfc39.jpg 

Drugi przykład dotyczy artysty, który przez 5 lat rysował swój autoportret. Pierwszy autoportret powstał wiele lat wcześniej i pokazuje możliwości artysty. Kolejne powstały w czasie choroby.

autoportret.jpg.d3fb847bc9070ed4b89a9066549c49e8.jpg

:(

Pozdrawiam dziewczyny!

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

widzialam te przygnebiajace zdjecia w necie.

Przemawiaja do wyobrazni.:(

Nie wiem , co gorsze stracić pamięć lub rozum , czy leżeć jak roślina i mieć nadal światły umysł . Chciałabym być samodzielna do póznej starości , ale gdybym miała wybierać , wolałabym chyba stracić rozum :(

• Lubię to 2
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alzheimer jest jednym z zespołów majaczeniowo-otępiennych.Jedyny ma nazwę.Miałam kilka osób z tymi chorobami pod opieką.Jest nieciekawie.Pod koniec ciało chorego zapomina nawet jak się załatwia,jak łyka.Też wolę na starośc wolę robić głupoty tylko wolniej(czyli chcę być samodzielna;) Wybierać co ma mnie spotkać z chorób chyba nie chcę;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bardzo cienka linia jest miedzy demencja a Alzheimerem,

5 lat pracowalam z osoba z rozpoznanym AL.

W jej przypadku choroba postepowala powoli, przez tych kilka lat obserwowalam jakie spustoszenie robi ,

Jednak w porownaniu do opisywanych przypadkow, u mojej bylej PDP ten proces nie byl gwaltowny,

W dalszym ciagu jest na chodzie, potrafi rozmawiac, lubi czytac na glos,

Stracila niestety panowanie nad fizjologia i nie lubi sie kapac,

Nie jest nadal ani agresywna, wciaz przypomina dawna pieknosc i ma cudowny usmiech.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się