Skocz do zawartości

Rekomendowane posty

Witam , inny temat ; opiekunka podjęła prace u podopiecznej która mieszka na wsi najbliższe sklepy oddalone są 10km  dlatego  wymagane było prawo jazdy . Opiekunka zgodziła się na wykonywanie tej pracy za dodatkowe 100eu zakupy apteka , umowa standard jak wszystkie oczywiście nie zawiera punkt prawo jazdy czy wożenie podopiecznej . W trakcie pracy okazało się że podopieczna ma 10 wizyt w miesiącu w różnych klinikach oddalonych 50 -60 km od miejsca zamieszkania . Rodzina nie bierze żadnego udziału w wizytach i zrzuca ten obowiązek na opiekunkę w ramach umowy oczywiście  w miesiącu jest to około 300 km. Czy opiekunka powinna domagać się dodatkowego wynagrodzenia ?? Czy ma prawo odmówić wykonywania tej pracy ?? Czy do obowiązków opiekunki należy  wykonanie tej pracy czyli wyjazdy ??

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, Viktoria Saintt napisał:

Witam , inny temat ; opiekunka podjęła prace u podopiecznej która mieszka na wsi najbliższe sklepy oddalone są 10km  dlatego  wymagane było prawo jazdy . Opiekunka zgodziła się na wykonywanie tej pracy za dodatkowe 100eu zakupy apteka , umowa standard jak wszystkie oczywiście nie zawiera punkt prawo jazdy czy wożenie podopiecznej . W trakcie pracy okazało się że podopieczna ma 10 wizyt w miesiącu w różnych klinikach oddalonych 50 -60 km od miejsca zamieszkania . Rodzina nie bierze żadnego udziału w wizytach i zrzuca ten obowiązek na opiekunkę w ramach umowy oczywiście  w miesiącu jest to około 300 km. Czy opiekunka powinna domagać się dodatkowego wynagrodzenia ?? Czy ma prawo odmówić wykonywania tej pracy ?? Czy do obowiązków opiekunki należy  wykonanie tej pracy czyli wyjazdy ??

Warto założyć osobny temat, np Opiekunka - kierowca.. Tu wbrew pozorom nie odpowiada pani Trimm a jedynie my piszące tu opiekunki.

Ja sama nie widzę tu powodu do odmowy chyba, że te wyjazdy prowadzą do poważnie zwiększonej ilośći godzin pracy ? O podwyżkę zawsze można się starać, ale wątpię w skuteczność jeśli dali już te 100 euro.

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat Opiekunka Kierowca . Mam pytanie co z ubezpieczeniem opiekunki kierowcy w De. W razie wypadku , stłuczki?. Kto ponosi koszty wydaje mi się że jeżeli nie mamy dodatkowego ubezpieczenia to my. Firma powinna poinformować rodzinę  o obowiązku ubezpieczenia opiekunki na czas pobytu w opiece?. Ponadto jeżeli jestem kierowcą to nie należy mi się dodatkowe wynagrodzenie . Proszę o odpowiedź.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Moderator a może warto przenieś te posty do nowego tematu : opiekunka- kierowca i tam osoby zorientowane odpowiedzą ?

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
25 minut temu, bonimala123 napisał:

Temat Opiekunka Kierowca . Mam pytanie co z ubezpieczeniem opiekunki kierowcy w De. W razie wypadku , stłuczki?. Kto ponosi koszty wydaje mi się że jeżeli nie mamy dodatkowego ubezpieczenia to my. Firma powinna poinformować rodzinę  o obowiązku ubezpieczenia opiekunki na czas pobytu w opiece?. Ponadto jeżeli jestem kierowcą to nie należy mi się dodatkowe wynagrodzenie . Proszę o odpowiedź.

Byłam nie raz kierowcą w De,,jeżdziłam dużo i często,,ale nigdy nie pomyślałam o ubezpieczeniu,,a w razie co? jakbym coś z autem nakombinowała? a tak miałam,,zmeczona podróżą do De,,rano przyjechałam i rano w auto i na zakupy,,oczywiscie auto pocałowało się z wielkim kamieniem ,skałą,,próg wgnieciony ..nie wiem jakim cudem najechałam na takiego kamulca ,,ale sie stało,,daj boże ,że się z tego wykręciłam,,że to nie ja:) ale nie wiadomo,jakby to bylo gdybym na innych PDP trafiła? czy inną rodzine,,agencja tłumaczy ,ze w wynagrodzeniu już jest jazda autem,,sama walczylam o podwyższenie wynagrodzenia,,na darmo,,ale też uważam ,że powinno byc ubezpeczenie,,ale to znowu koszty,,ktorych Niemcy bardzo nie lubią,,wszystko obija się o kasę,,,

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie na magiczne słowo Kasa dostają szału. No super oszczędność i jeszcze raz oszczędność brrrr. Wszystko fajnie tylko co będzie jeżeli to się skończy wypadkiem?. Większość starszych  Niemców dalej prowadzi auta a refleks nie ten.

Rodzina podopiecznego pokryje koszty?. Myślę że nie.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie potrzeba dodatkowego ubezpieczenia jeśli polisa dotyczy każdego kierowcy tego samochodu a nie tylko jego właściciela. W DE są to różne polisy ale wystarczy zadzwonić i dopłacić niewiele a polisa obejmie każdego kierującego pojazdem tak jak w Polsce.

Dowiedz się najpierw jaka jest polisa.

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawo jazdy ogółem jest mile widziane przez agencje, np. opiekunkawniemczech.eu standardowo płaci bonus za czynne prawko, ale tutaj faktycznie poruszasz ważne kwestie, o których w sumie nie myślałam, np. ubezpieczenie. Częstotliwość wyjazdów właściwie też powinna mieć znaczenie.

• Nie zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
51 minut temu, Amelia38 napisał:

Prawo jazdy ogółem jest mile widziane przez agencje, np. opiekunkawniemczech.eu standardowo płaci bonus za czynne prawko, ale tutaj faktycznie poruszasz ważne kwestie, o których w sumie nie myślałam, np. ubezpieczenie. Częstotliwość wyjazdów właściwie też powinna mieć znaczenie.

A nie uprawiasz tu czasem werbungu?>:( 

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musi być ubezpieczenie samochodu dotyczące prowadzenia pojazdu przez osoby trzecie.Inaczej za wszystkie szkody płacisz Ty.Nie opłaca się.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, Dorota61 napisał:

Musi być ubezpieczenie samochodu dotyczące prowadzenia pojazdu przez osoby trzecie.Inaczej za wszystkie szkody płacisz Ty.Nie opłaca się.

Nie zawsze ,,wszystko zależy od rodziny u której jesteś i od okoliczności w jakich stała się np, szkoda ,,także jedno jest pewne ,,mało która rodzina poleci zmienic w ubezpieczieczeniu cokolwiek,,a juz napewno nie to,aby wpisać w ubezpieczenie opiekunke która będzie np, miesiąc albo nawet 2 msc, ,,takich na swojej drodze nie spotkalam rozrzutnych,,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się