Skocz do zawartości

Zagadać "opiekunkę " na ulicy ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Mirelka1965 napisał:

A co to za różnica? Ja nawet budowlańców i ludzi w samochodach z polską rejestracją zagaduję. Polak to Polak, płeć nieistotna :tak2:

A ja tam wszystkich nie zagaduję ;) Pracuję w mieście , gdzie odsetek Polaków  jest największy ze wszystkich niemieckich miast . Oni tutaj pracują , żyją i tak  bardzo się zniemczyli , że nie mają ochoty na nowe kontakty .>:( Nie ma dnia , żebym nie słyszała naszego jęz na ulicy . Mam tutaj swoje grono znajomych ale jakąś fajną opiekunką bym nie pogardziła :d Tutaj poznałam jedną super babeczkę , pracowałyśmy po sąsiedzku . Obie w jednym czasie zmieniłyśmy miejsce pracy i niestety już się nie widzimy , ale mamy kontakt do dzisiaj . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, violka napisał:

A ja tam wszystkich nie zagaduję ;) Pracuję w mieście , gdzie odsetek Polaków  jest największy ze wszystkich niemieckich miast . Oni tutaj pracują , żyją i tak  bardzo się zniemczyli , że nie mają ochoty na nowe kontakty .>:( Nie ma dnia , żebym nie słyszała naszego jęz na ulicy . Mam tutaj swoje grono znajomych ale jakąś fajną opiekunką bym nie pogardziła :d Tutaj poznałam jedną super babeczkę , pracowałyśmy po sąsiedzku . Obie w jednym czasie zmieniłyśmy miejsce pracy i niestety już się nie widzimy , ale mamy kontakt do dzisiaj . :)

Zmanierowała się koleżanka, rozbestwiła ;) Faktem jest, że w dużych miastach łatwiej jest o rodaków. Ale w małych mieścinach, czy na wsiach każdy władający mową ojczystą jest na wagę złota ;) No z tym złotem to lekka przesada, aczkolwiek fajnie kogoś spotkać, mieć z kim wypić kawkę i trochę pogadać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Zmanierowała się koleżanka, rozbestwiła ;) Faktem jest, że w dużych miastach łatwiej jest o rodaków. Ale w małych mieścinach, czy na wsiach każdy władający mową ojczystą jest na wagę złota ;) No z tym złotem to lekka przesada, aczkolwiek fajnie kogoś spotkać, mieć z kim wypić kawkę i trochę pogadać. 

I faktem jest , że w małych mieścinach , tam gdzie jest mało Polaków , oni są otwarci na nowe kontakty . Tam gdzie jest ich dużo , to przeważnie unikają się jak ognia . >:(  Nie ja jestem zmanierowana , tylko większość naszych rodaków , którzy przyjechali tu na stałe >:( Dlatego najbardziej sobie cenie kontakty z opiekunkami :) Przynajmniej nadajemy na tych samych falach :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 22.11.2017 at 14:48, krysia_krk napisał:

Mi się zdarzyło raz zagadać i dzięki temu miałam fajną znajomość ulicę dalej. Potem czasami jak się spotykałysmy na spacerach to pogadałysmy, miło było móc porozmawiać po polsku. Także nigdy nie zaszkodzi się odezwać, przecież nikt nas nie ugryzie ;)

No właśnie, fajnie jest mieć takie kontakty blisko siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 27.11.2017 at 17:23, violka napisał:

w małych mieścinach , tam gdzie jest mało Polaków , oni są otwarci na nowe kontakty . Tam gdzie jest ich dużo , to przeważnie unikają się jak ognia . >:(  Nie ja jestem zmanierowana , tylko większość naszych rodaków , którzy przyjechali tu na stałe >:( Dlatego najbardziej sobie cenie kontakty z opiekunkami :) 

Oj, niestety, zgadzam się, choć tego zjawiska nie rozumiem, ale  tego  też doświadczyłam :

Polacy zbyt często  zwyczajnie  nie kwitną w Niemczech - jako ludzie,

chyba, że to już  naprawdę bardzo silni i porządni  ludzie już z natury. Trwała emigracja to jednak ciężki kawałek chleba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...