Skocz do zawartości

zwrot kosztów podróży dla opiekunki


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak u Was jest ze zwrotem kosztów podróży? W ostatniej mojej Agencji było tak:

Ja zamówiłam Busa i oczywiście musiałam powiedzieć Agencji cenę Busa ale  w jedną stronę.Agencja pomnożyła razy dwa, czyli droga powrotna  i wystawiła mi zaświadczenie, które miałam przedłożyć rodzinie po powrocie na miejsce docelowe, rodzina zwróciła pieniążki .  Wcześniej Agencja zaznaczyła mi w rozmowie telefonicznej,że jesli Bus powrotny  będzie kosztował drożej  więc nie będzie problemu o zwrot kosztów  , tylko muszę powiadomić  .   Tak się też stało, cena biletu Bus w stronę powrotną się zmieniła  :( a więc musiałam dopłacić ze swoich pieniążków, ponieważ Agencja powiedziała ,że może być też odwrotnie :( i opiekunka się wzbogaci :hahaha: Nie zbiedniałam te 10 Euro ,ale dla zasady Agencja ma u mnie krechę. C...e   wo..k;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika pierwszy raz słyszę o takich zagrajkach  agencji,,czy oni są nie nienormalni,ja jeżdze i sama kupuje sobie bilet i wiem jakie są ceny i kiedy mogą się zmienic ceny,itd obcykana jestem w te klocki,,i mnie już na takie zagrajki by w życiu nie wzięła agencja,,w życiu,,zawsze staram się sama sobie organizować podróż,,zawsze ,,kupując bilet w Sindbadzie ,,bilet otwarty mam 15 % zniżki,,czyli 60 zl nawet mniej płacę bo mam kartę klienta,,kupując bilet tylko w jedną stronę płacimy zawsze więcej niz kupując w obie strony,,,,erika agencję bym pożegnała ,,albo bym wzięła na siebie wszystko,,czyli sama sobie organizowała przejazdy,,

teraz mam tak,jadę do rodziny i rodzina mi do ręki ma dać 150 euro za przejazdy i koniec ,,kropka i tak się też dzieje,, gorzej jest jak rodzina udaje wariata i myśli,że opiekunka się nie upomni ,,ale opiekunka ma języczek i slowniczek i powie:p:hahaha: tutaj gdzie jestem ,też była cisza ,,,powiedzialam i córunia ma mi dać przed wyjazdem kasę,,cwaniaki jakich mało,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Blondi napisał:

pierwszy raz słyszę o takich zagrajkach  agencji,,czy oni są nie nienormalni,ja jeżdze i sama kupuje sobie bilet i wiem jakie są ceny i kiedy mogą się zmienic ceny,itd obcykana jestem w te klocki,,i mnie już na takie zagrajki by w życiu nie wzięła agencja,,w życiu,,zawsze staram się sama sobie organizować podróż,,zawsze ,,kupując bilet w Sindbadzie ,,bilet otwarty mam 15 % zniżki,,czyli 60 zl nawet mniej płacę bo mam kartę klienta,,kupując bilet tylko w jedną stronę płacimy zawsze więcej niz kupując w obie strony,,,,erika agencję bym pożegnała ,,albo bym wzięła na siebie wszystko,,czyli sama sobie organizowała przejazdy,,

teraz mam tak,jadę do rodziny i rodzina mi do ręki ma dać 150 euro za przejazdy i koniec ,,kropka i tak się też dzieje,, gorzej jest jak rodzina udaje wariata i myśli,że opiekunka się nie upomni ,,ale opiekunka ma języczek i slowniczek i powie:p:hahaha: tutaj gdzie jestem ,też była cisza ,,,powiedzialam i córunia ma mi dać przed wyjazdem kasę,,cwaniaki jakich mało,,

Nawet na tym starają się zarobić!>:( Żadnych busików i tylko Sindbad (teraz) W umowie z agencją jest że 160€ zwrotu i tyle. Mam jak @Blondi kartę stałego klienta i to moja sprawa. Zawsze po drodze zostaje na kawę.:p Kupując bilet w obie strony człowiek jest niezależny. Są problemy w pracy - telefon do Sindbada i powrót do Polski bez żadnej łaski. Teraz jestem prywatnie i zaśpiewałem zwrot kosztów podróży 200€ Bez problemów! I powtarzam - żadnych szemranych busików. No chyba że praca na totalnym zadupiu. Ale też zawsze można dojechać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coraz więcej agencji oferuje zwrot ma poziomie 200 euro, a nierzadko 250. To takie przyciąganie na kasę. Ja mam 150. Niestety w niefartownych terminach mam lot tam i z powrotem, i to pociagnęło mnie 100 euro więcej.  No, cóż, za komfort się płaci :|. Ale rozmawiałam dzisiaj z kumpelą, której mąż pdp jest kumak niesamowity w przepisach niemieckiego prawa pracy i dowiedziałam się, że rodziny pdp rozliczają te nasze koszty przejazdu w rozliczeniu finansowym i co do grosza państwo im zwraca. Zatem idealna umowa o zwrocie kosztów przejazdu winna brzmieć: pokrycie całkowitych kosztów podróży, nie mniej niż....np.150euro. I każdy bilet autobusowy,  tramwajowy,  taksówkę itp też może rodzina rozliczyć ( zaznaczam,  że ta moja kumpela toteż kumak jest ;)). Tylko te cholery, pardon, agencje nie informują nas i rodzin o tych możliwościach >:(

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marianek napisał:

Nawet na tym starają się zarobić!>:( Żadnych busików i tylko Sindbad (teraz) 

Zarobić  hmm w przypadku Agencji o której wspominam,zmienniczka jeździ Sindbadem.  Rachunek musiała pokazać Agencji  a następnie  rodzinka zwróciła wg rachunku. Podobno szefowa tej Firmy jest bardzo hmm i nie pozwoli żeby opiekunki "się wzbogacały na przejazdach" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, erika napisał:

Zarobić  hmm w przypadku Agencji o której wspominam,zmienniczka jeździ Sindbadem.  Rachunek musiała pokazać Agencji  a następnie  rodzinka zwróciła wg rachunku. Podobno szefowa tej Firmy jest bardzo hmm i nie pozwoli żeby opiekunki "się wzbogacały na przejazdach" 

To zołza >:( A płaci chociaż przyzwoicie? Czy nawet tu dba "o dobro klienta"? >:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, erika napisał:

Zarobić  hmm w przypadku Agencji o której wspominam,zmienniczka jeździ Sindbadem.  Rachunek musiała pokazać Agencji  a następnie  rodzinka zwróciła wg rachunku. Podobno szefowa tej Firmy jest bardzo hmm i nie pozwoli żeby opiekunki "się wzbogacały na przejazdach" 

Dalej nie rozumię tych metod ,,krętanina równa,,ten temu ma pokazac a tamten tamtemu i jeszcze ten inny dostanie kase itd, chore ,,tylko przejazd a zachodu ile:( nie dla mnie ta szefowa ,,,wolę sama sobie być szefową co do przejazdów,,a jak trafię na Bla bla car to w jedną stronę 120 zl ,,w drugą to albo mam bilet nie wykorzystany z Sindbada ,,to wtedy tylko rezerwuje miejsce sobie i jade ,,,nieraz mi się trafiało wracac Bla Bla Car ,,bilet powrotny mi zostawał,,więc nawet jak był;am w innym miescie to go wykorzystalam,,wtedy dopłacić musialam 30 zl,,bo trasa byla dłuższa, i zmiana miejscowosci,,ale idzie wszystko zalatwic ,,szybko i sprawnie,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w umowie powinno być napisane zwrot kosztów podróży w kwocie np.150 euro i wtedy nikogo nie powinno interesować czym i za ile jedziemy albo zwrot kosztów podróży wg rachunków np.do 150 euro i wtedy nie byłoby problemu.W jednej agencji a było to rok temu agencja zarezerwowała i opłaciła mi przejazd Sindbadem w obie strony chyba to kosztowało 450 zł a rodzina na miejscu dała mi 200 euro zwrotu i potem agencja z wypłaty potrąciła mi tylko tyle ile kosztował przejazd Sindbadem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, erika napisał:

:hahaha:muszę się przygotować :p no wiesz na ten portal , może ja będe miała takie szczęscie jak ty:love:

No przecież masz swojego kogutka:hahaha: Ty juz znalazłaś,,:serce:no ale ,,zawsze zawsze można poszperać w innych i poprzebierać,,,mnie już nawet na portal nie ciągnie od miesięcy,,ot sie porobiło,,bo nie mam po co,,już drugiego takiego nie znajdę,,mowy nie ma,,,:love:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolantapl. napisał:

No właśnie w umowie powinno być napisane zwrot kosztów podróży w kwocie np.150 euro i wtedy nikogo nie powinno interesować czym i za ile jedziemy albo zwrot kosztów podróży wg rachunków np.do 150 euro i wtedy nie byłoby problemu.W jednej agencji a było to rok temu agencja zarezerwowała i opłaciła mi przejazd Sindbadem w obie strony chyba to kosztowało 450 zł a rodzina na miejscu dała mi 200 euro zwrotu i potem agencja z wypłaty potrąciła mi tylko tyle ile kosztował przejazd Sindbadem :)

Też ciekawe rozwiazanie; rodzina daje a agencja potrąca O.o Pierwszy raz słyszę. Mnie albo dawano do łapki albo przelew na konto. Ale agencja nie maczała paluchów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Mirelka1965 napisał:

Też ciekawe rozwiazanie; rodzina daje a agencja potrąca O.o Pierwszy raz słyszę. Mnie albo dawano do łapki albo przelew na konto. Ale agencja nie maczała paluchów. 

Ale fajne rozwiązanie no i zwrot konkretny dla kogoś kto nie ma pieniędzy na wyjazd moim zdaniem we wszystkich agencjach powinno tak być agencja rezerwuje i opłaca podróż tym środkiem transportu ,który opiekun sobie wybierze ,rodzina oddaje mu na miejscu 200 euro a rzeczywisty koszt podróży potrącany jest z wynagrodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jolantapl. napisał:

Ale fajne rozwiązanie no i zwrot konkretny dla kogoś kto nie ma pieniędzy na wyjazd moim zdaniem we wszystkich agencjach powinno tak być agencja rezerwuje i opłaca podróż tym środkiem transportu ,który opiekun sobie wybierze ,rodzina oddaje mu na miejscu 200 euro a rzeczywisty koszt podróży potrącany jest z wynagrodzenia:)

To rozwiązanie mi się podoba :d 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Jak jedna agencja tak ma to czemu nie wszystkie ?:(

Bo nie!! mi takie coś się nie podoba:rozpacz: takie kręcenie,, proś sie rodziny o kasę,,dosc,,rodziny są różne ,ja trafiam na dziwaków,,musze się o wszystko sama dopominać ,,a tego nie chcę,,pieniądze powinny czekac na mnie,,bo przyjechałam i już poniosłam koszt,,a nie czekac do zjazdu kiedy hrabianka zechce mi zapłacić,,itd,  nie chcę tak,,:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...