Skocz do zawartości

Dni wyjazdu i zjazdu?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o takich dniach kiedy to jedziemy do poodpiecznych i kiedy zjeżdżamy.

Czy za te dni opiekunowie powinni otrzymywać stawkę 100 za cały dzień czy łaskawie tylko 50%.

Szczerze to uważam i to logiczne za te dni każda opiekunka i opiekun powinien mieć zagwarantowane 100% wynagrodzenia a nie 50%.

Dlaczego agencje tak ustalają nie rozumiem tego.

Przecież pracuję a nie bawię się takie podróże to też jednak męczące są  w dodatku długie i już w trakcie wyjazdu często wiele opiekunek kontaktuje się z poodpiecznymi rozmawia uzgadnia.

Jak uważacie? Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie.Pozdrawiam 

 

6906272_efff2.gif

Edytowane przez czarnulka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

100% za dzień przyjazdu i dzień zjazdu :)

Jak powyżej :cool: No i zwróćcie uwagę, że ktoś kto jedzie busem wyjeżdża nierzadko dzień wcześniej. I też jest stratny. Jeśli nawet przyjedziemy wieczorem to i tak obowiązki trzeba przejąć, nierzadko pdp przygotować do snu, kolację zrobić, czasem nawet do sklepu się udać. A przy wyjeździe, trzeba obowiązki przekazać, często do wieczora na zmienniczkę poczekać. Krótko mówiąc, tla nas to jest NORMALNY, PEŁNY DZIEŃ PRACY, bezdyskusyjnie :hahaha:  A dlaczego agencje nie płacą pełnej stawki? Rachunek ekonomiczny na plus dla nich-dniówka zaoszczędzona :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jolantapl. napisał:

Powinni tak płacić Wszyscy;)

Powinni, powinni....ale nie płacą :rozpacz: Jak ktoś znajdzie agencję co płaci 2000 euro za bycie damą do towarzystwa i pełne dniówki za przyjazd i zjazd to poproszę namiary na priv hi, hi, hi....:d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Wy uważacie,ze co ? nie mam racji to zaraz to uargumentuje .Jak większość wie przeważnie jeżdżę w odległe rejony Niemiec więc po 18-20 godzinnej podróży przyjezdzam na miejsce około10-12 jadąc Sindbadem a zmienniczka ma Sindbada około15-17 oceńcie więc sami 0 spania i wypoczynku w ten dzień tylko gonienie z wywieszonym jęzorem ,żeby jak najwięcej zobaczyć gdzie co jest i posłuchać o danym podopiecznym i po 2 godzinach przystępuję do pracy ma ktoś jeszcze wątpliwosci,że w takiej sytuacji dniówka się nie należy i jednej i drugiej opiekunce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mnie ktos kiedys uswiadamial jak to jest prawnie widziane: jezeli opiekunka jest danego dnia minimum 6 godzin w pracy to nalezy jej sie pelna dniowka.... a prawda jest taka, ze ta wyjezdzajaca rano, ktora zmieniamy to sama musi wstac i ogarnac pdp przed sniadaniem, zrobic sniadanie, zmienic posciel po nocy, wyprac swoja posciel, pozniej spotkanie z nami przyjezdzajacymi, przygotowac spis wszytskich rytualow domowych, ja tak zawsze robie, pozniej wprowadzic ją w porzadek dzienny i domowy, pozneij polatac w okolicy i pokazac: gdzie sklepy, gdzie lekarz... wszystko.... a przyjezdzajaca tez nie zaczyna pracy od nastepnego dnia tylko zaraz po przyjezdzie tylek w troki i dawaj po tylu godzinach podrozy ganiac po okolicach i zapamietac jak najwiecej, pozniej wspolny obiad, potem trzeba pozegnac zmienniczke i juz do nocy zapierniczac.... wiec nikt nie ma wątpliwosci, ze kazdemu za ten dzien sie kasa nalezy... ale moja wiedenska agentura miala swoje zdanie, ze za dzien wyjazdu opiekunka nie dostawala kasy, tylko przyjezdzajaca miala dniowke dostac. wiec ja na chama zalatwialam z rodzina, ze jezeli tak ma byc, to ja do przyjazdu zmienniczki nic nie robie, zadnego oprowadzania i moze oni przyjda to zrobic.... przestrach na ich twarzach mowil sam za siebie. reakcja z ich strony (rodziny) natychmiastowa: wypiisz rachunek jeszcze za ten dodatkowy dzien i zaplacimy obu opiekunkom.... i wtedy mozna wprowadzac kogos. ja z wiednia zawsze busem wyjezdzalam miedzy 18-19, wiec nie mialam zadnych wyrzutow sumienia, zwlaszcza jak zmienniczka przyjezdzala na godz 14-nasta, bo tak agenturze pasowalo... wiec juz bylo po obiedzie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marianek napisał:

U mnie tak było, że jak zacząłem pracę przed 12 to była cała dniówka. Jak po to 1/2 dniówki. Wyjazd zmiennika mnie nie interesował. Płaciła agencja. Jak wyjeżdżałem to praktycznie zawsze po południu i też była cała dniówka płacona. :d

Jakaś anormalna ta agencja ;):d "Normalne" tak nie płacą ;):hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Jakaś anormalna ta agencja ;):d "Normalne" tak nie płacą ;):hahaha:

Czy ja wiem... Wydawało mi się, że to standard! :p 3 agencje mi tak płaciły i to było w umowie! Acz z wpisów na forum wnioskuję, że nawet na tym agencje nas oszukują!>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi  ostatnio płacili 1/2 dniówki,,gdzie byłam cały dzień,,więc jak wyjezdzałam to od razu po obiedzie ,,baj baj ,,po czorta siedziec cały dzień? jak zapłacą 1/2 dniówki,ale jakbym jechała Sindbadem to bym siedziala cały dzien i tylko 1/2 dniówki by była:płacz: ,,to jest jakoś nie tak! ale na każdym miejscu u mnie jest inaczej ,także mam tez całe dniówki 100% ,,zależy od zmienniczki,,ta moja ostatnia zmienniczka tak namieszała ,że już nie chce mi się nawet pisac o niej,,ale ciekawi mnie teraz ,,jestem tutaj pierwsza i jak mi policzą? zobaczę po wypłacie,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co się podminowywać ,,dadzą Wam po 1/2 stawki za dzień,,tak też kiedyś mialam,,jak byłyśmy dwie przez dzień czy dwa dni nawet,,ale to była masakra,,nigdy więcej razem ze zmienniczką 2 dni,,tak zestresowana ,że musiałam ja się ją opiekować a nie dziadkami,,:płacz: tak też bywa,,że nie jedna z nas potrzebuje opiekuna,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Blondi napisał:

Boże a gdzie Ty leciałaś?  czy Ty też samolotowa jesteś? 

Lecialam do Polski.

Prznajmniej nie musialam sie tluc jak zwykle 22 godziny....

Niestety na powrot nie ma tanich polaczen a wizz airem nie chce leciec.

Wiec za tydzien wiooo ha ha busem,jade.

Tyle, ze busy ktore jezdza na Holandie sa b.wygodne duzo miejsca, fotele szerokie a nie jak dla krasnali.

Za to juz wyczailam na planowany powrot w lutym tani lot LOT em:d:tak:

 

Raz jechalam Sindbadem i nie podobalo mi sie, przesiadka we Wrocku, ..Umschlagplatz,,:owielki tlum klebi sie,dziesiatki autobusow podjezdzaja, uszy wyciagalam tak, ze prawie mialam jak u zajaca,

aby uslyszec gdzie ,,moj,, sie zatrzymal,

I biegiem targaj czlowieku kufry i walizy majac tylko 2 rece,

Masakra!

Wiec od razu powiedzialam agencji, ze Sindbadem nie jade!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Blondi napisał:

Mi  ostatnio płacili 1/2 dniówki,,gdzie byłam cały dzień,,więc jak wyjezdzałam to od razu po obiedzie ,,baj baj ,,po czorta siedziec cały dzień? jak zapłacą 1/2 dniówki,ale jakbym jechała Sindbadem to bym siedziala cały dzien i tylko 1/2 dniówki by była:płacz: ,,to jest jakoś nie tak! ale na każdym miejscu u mnie jest inaczej ,także mam tez całe dniówki 100% ,,zależy od zmienniczki,,ta moja ostatnia zmienniczka tak namieszała ,że już nie chce mi się nawet pisac o niej,,ale ciekawi mnie teraz ,,jestem tutaj pierwsza i jak mi policzą? zobaczę po wypłacie,,

Czekaj baj baj i gdzie bylas do wyjazdu?_Czy jechalas od razu majac ,,podwode,,??????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sayonara 52 napisał:

Czekaj baj baj i gdzie bylas do wyjazdu?_Czy jechalas od razu majac ,,podwode,,??????????

@sayonara 52  nie byłam na ulicy:hahaha: mam dom i bylam w domu,,albo na urlopie do wyazdu,,teraz u mnie jest różnie,, a co to jest ,,,podwode,,??????????'' nie kumam tego,, słownictwa:rozpacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...