Skocz do zawartości

Pracuje na luksus


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O 14.09.2017 at 22:25, Gość aga napisał:

jak nie poddajesz to po co piszesz, do kogo ? tez sie podszkol , bo opiekinka z ciebie jak ..................... :) chcesz na swoj blog wcignąć nas. Przeliczyłas się.

Ciebie na pewno nie zamierzałam nigdzie wcisnąć..nie z taką znajomością języka polskiego. Naukę i dokształcanie zacznij od siebie  :d bo same twoje "podszkol" nie wystarczy

Edytowane przez EwaElzbieta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwrócę uwagę od tego co powyżej, i chcę sie poradzić. Trafiłam tu przypadkiem, a szukałam domów opieki, opinii na ich temat. chce znależć ospowiedni dla taty, tak zeby miał komfort, przyjaznych ludzi dookoła, opiekę lekarza/pielegniarek na co dzien bo tego wymaga. Ja nie jestem w stanie dłużej pogodzic pracy, obowiązków i opieki wiec wspólnie z tatą rozwazamy tą opcje ale musze wybrać coś naprawdę fajnego. Przykłuła moją uwagę http://www.domopiekigeravita.pl/galeria.html czy ktos zna, mógłby się wypowiedziec, polecić albo napisac jesli coś nie tak...bardzo proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Gabrynia, widzę że to w Warszawie. Ja sama szukałam domu opieki w Warszawie albo w okolicy dla kogoś z rodziny i w szpitalu pielęgniarka środowiskowa poleciła mi dom pod Warszawą. Niestety już nie pamiętam gdzie to było ale może tędy droga ? Poszukaj, popytaj pielęgniarek środowiskowych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

A ja urodziłam się już z ,,luksusem w sercu""  ,,nie mam problemu do tej pory,,z niczym,,dookoła mam same przyjemnosci,,radości , uśmiechy,,mi trochę nie podoba się kilka zdań w poście EwaElzbieta

O 13.09.2017 at 13:13, EwaElzbieta napisał:

czy lubi Pani przebywać ze starszymi ludźmi i co sprawia, że Pani to lubi? ". Jak można lubić przebywanie z osobą psychiczną, a większość naszych podopiecznych zmiany w mózgu ma.

pytanie było jasne,,a odpowiedz na inny temat,,bo przecież przebywanie z ludzmi starszymi to nie tylko z chorobami psychicznymi,,jest dużo normalnych ludzi starszych,,ciepłych i bardzo dobrych,,jak ktoś się decyduje na pracę opiekunki to powinien bez względu na choroby wiedzieć,czy lubi takie osoby czy nie,,nie jednego wręcz męczy 5 min, obcowania ze starszym,, na mnie nie ma wływu stan chorego PDP,,potrafię się odstresować w mig, a w większosci przypadków -to wiem ,że to choroba,,która nie ma wpływu na moje skrzydła,,bo byłam i będe fruwakiem,,

 

O 13.09.2017 at 13:13, EwaElzbieta napisał:

Opiekunki to też często kobiety, które w Polsce, w domu są poniewierane, pogardzane, pozbawione praw (tak przynajmniej wynika z komentarzy pod postami opiekunek/ i zachowują się niekiedy w podobny sposób wobec tych, którzy są od nich jeszcze słabsi. Bo nędza w domu i wykluczenie to nie jest szkoła dobrego charakteru. Oczywiście istnieją wyjątki - ale to raczej wyjątki zasługujące na szczególny podziw.

Ten wpis mnie trochę ruszył,,bo co ma nędza ,pogarda,do pracy,,jak jest mądra jedna z drugą to zostawią tą nędę w Pl i tą pogardę i ruszą na podbój do De,,zarobią i będą stały twardo na nogach,,

nędza to nędza,to nie znaczy ,że taka opiekunka nie ma serca,że się nie nadaje do pracy,,może  by c nędza ale wychowanie może być perfekt,,charakter przecudowny,,ja pochodzę z biedy ,nędzy jak to piszesz,,nie wstydzę się tego,,ale jestem wychowana ,inteligentna i kocham ludzi starszych,,nie opływałam nigdy w dobrobycie za dziecka ,ale to nauczyło mnie szacunku do ludzi,zrozumienia ich,,

w tej nędzy pokończyłam szkoły i jestem dumna z siebie,,moje rodzenstwo też,,co jeszcze? nigdy nie było zatargu między nami,,jesteśmy żżyte ,że nie jeden może nam pozazdroscic,,tak to wygląda ta nędza,,nigdy nie tępie ludzi biednych ,,podam wręcz takiemu rękę,,pomogę jak mogę,,nawet pijakowi dam złotówkę jak prosi,,bo wiem ,że musi coś wypić aby stać dalej na nogach,,  jest to nędza połączona z sercem, pa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wolontariuszka, Opiekunka
O 13.09.2017 at 13:13, EwaElzbieta napisał:

Praca ze starymi ludźmi,często chorymi psychicznie, często dotkniętych depresją także i na nas nie wpływa pozytywnie. Bo to nie jest tak, jak często mnie pytają Panie rekrutantki: "czy lubi Pani przebywać ze starszymi ludźmi i co sprawia, że Pani to lubi? ". Jak można lubić przebywanie z osobą psychiczną, a większość naszych podopiecznych zmiany w mózgu ma. Jeśli przez lata obcujemy w kółko tylko z chorobami, starymi ludźmi, to na pewno one nas nie uskrzydlają.
Nasza telewizja polska to też jakieś ciągłe wstrząsy, nieszczęścia, pożary, zabójstwa, zamachy - emocjonalne artykuły pierwszej potrzeby. Czy ktoś z nas usłyszał aby w telewizji padła wiadomość, że np. samolot doleciał do celu?
Opiekunki to też często kobiety, które w Polsce, w domu są poniewierane, pogardzane, pozbawione praw (tak przynajmniej wynika z komentarzy pod postami opiekunek/ i zachowują się niekiedy w podobny sposób wobec tych, którzy są od nich jeszcze słabsi. Bo nędza w domu i wykluczenie to nie jest szkoła dobrego charakteru. Oczywiście istnieją wyjątki - ale to raczej wyjątki zasługujące na szczególny podziw.
W którą więc stronę człowiek nie spojrzy tam smutek, tragedie, złośliwość i nienawiść. A my w naszej pracy tego nie potrzebujemy a wręcz odwrotnie potrzeba nam motywacji, radości, uśmiechu.
I ja po kilku latach postanowiłam w swoim życiu zrobić porządek. Znaleźć sobie pasje, zainteresowania,  odciąć się od smutków i trosk, od paplania ciągłego o nieuczciwych agencjach, od pseudoopiekunek, kupek i pampersów naszych podopiecznych. Piszę o tym to fakt, bo chcę wskazywać nieprawidłowości w naszej pracy, naduzycia agencji czy bezmyślność innych opiekunek, ale nie zamierzam tym tematem żyć.
Zaczęłam od zmiany swoich lektur, od wyznaczenia sobie celów, sprecyzowania swoich marzeń.
I tak trafiłam na grupę na fb "Przyciągam szczęście". Ale jest i druga super grupa "Prawo przyciągania". To chyba jedne z najlepszych grup na fb, tak pozytywnie nastawione do drugiego człowieka, do świata. I ja swój dzień, czy to jestem w domu, czy w pracy z kolejną demencyjną podopieczną właśnie zaczynam od odwiedzenia tych grup..W tych grupach ładuję moje akumulatory, nie jakimiś durnymi obrazkami o kawusi i pozdrowionkach ale tekstami, które naprawdę motywują, historiami osób, które może właśnie przed chwilą doznały kolejnego dowodu szczęścia, radości. I to właśnie te opowieści ludzi szczęśliwych zadowolonych, pełnych nadziei i otuchy sprawiają, że mi się chce. Chce mi się budować moje własne życie. Bo moja droga do sukcesu jest cały czas w budowie.
Dzięki tej grupie i ja przyciągam szczęście. Ośmieliłam się pragnąć. Ośmieliłam się snuć nowe marzenia. Ośmieliłam się odkurzyć stare marzenia. Bo pragnienie...moje pragnienie luksusu to tworzenie. Pragnienie i przemienianie tych pragnień w rzeczywistości - jest wypełnieniem celu, dla którego żyję. Na tym polega prawdziwe bogactwo życia..
Któraś teraz ze złośliwych opiekunek odezwie się: zachciało się jej luksusu. Tak...zachciało mi się luksusu bo luksusem jest dla mnie wolność wyboru. Praca z przyjemnością i dla przyjemności. Bezstresowe życie. spełnienie osobiste, moje pasje, świece i blog na stronach których codziennie się z Wami witam. Czasami wystarczy absurdalny drobiazg. A może luksusowe życie to po prostu nieprzegapione życie. Zycie z pełną świadomością swoich własnych celów, zamierzeń i pragnień.
Zamierzam pozwolić sobie na luksus, wyjść z domu, trochę zmoknąć patrząc na krople deszczu, patrząc na tęczę.
Bo tak jak powiedziała jedna z komentatorek...szczęśliwa opiekunka to dobra opiekunka. :)
/EE/  https://swiatoczamiee.blogspot.de/

PS. proszę nie traktować wymienionych grup na fb jako reklamę tych grup. jestem pewna że takich portali jak wymienione grupy jest mnóstwo poza fb i zapewne też są one wartościowe.

@EwaElzbieta Boże! co ty wypisujesz tutaj?! 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...