Skocz do zawartości
Reklama:

Marianek

Zakazać gościom zakładania nowych wątków

Rekomendowane posty

Marianek    17

Szanowna Redakcjo,

Zarejestrowałem się przed chwilą, by móc do Was napisać. Uważam, że dla lepszego funkcjonowania i  przejrzystości forum należy bezwzględnie zakazać gościom zakładania nowych wątków! Mogą się wypowiadać w już istniejących - proszę bardzo, do woli. Ale jak chce założyć nowy, niech się zarejestruje - to nie boli. Dla mnie zajęło to 5 minut. Bardzo często nowe, prowokacyjne wątki zakładają pracownicy agencji. Wątki często głupie, namawiające do łamania prawa i czekające na reakcję opiekunów. Dla agencji to też lekcja, jak daleko się mogą posunąć i co jest, a co nie jest akceptowalne przez opiekunów. Opiekunowie kłócą się między sobą. Nie tędy droga Szanowna Redakcjo. Wam też pewnie by zależało na jak największej ilości zarejestrowanych opiekunów?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych agencyjnych lub prywatnych ofertach pracy, poradnikach i postach?

Zarejestruj się

Redakcja    18

@Marianek,

13 godzin temu, Marianek napisał:

Zarejestrowałem się przed chwilą, by móc do Was napisać.

Cieszymy się, że Pan do nas dołączył.

Uważam, że dla lepszego funkcjonowania i  przejrzystości forum należy bezwzględnie zakazać gościom zakładania nowych wątków! Mogą się wypowiadać w już istniejących - proszę bardzo, do woli. Ale jak chce założyć nowy, niech się zarejestruje - to nie boli. Dla mnie zajęło to 5 minut. Bardzo często nowe, prowokacyjne wątki zakładają pracownicy agencji. Wątki często głupie, namawiające do łamania prawa i czekające na reakcję opiekunów. Dla agencji to też lekcja, jak daleko się mogą posunąć i co jest, a co nie jest akceptowalne przez opiekunów. Opiekunowie kłócą się między sobą. Nie tędy droga Szanowna Redakcjo.

Dziękujemy za sugestie i prosimy o wskazanie przykładów wspomnianych przez Pana prowokacji. 

Rejestracja jest pozornym zabezpieczeniem, bo nie wpływa na intencje Autorów postów. Praktyka pokazuje, że to właśnie z tym typem kont mamy najwięcej problemów. Dlaczego? Bo sam fakt rejestracji daje piszącemu i czytającym złudne poczucie wiarygodności. Złudne, bo przecież nikt nie wie, kto stoi za postem bez względu na rodzaj konta. Równie dobrze można byłoby poddać w wątpliwość Pana post, który powstał tuż po rejestracji i dotyczy funkcjonowania forum. Mógł być równie dobrze prowokacją.

Sytuacja nie jest beznadziejna. Posiadamy dużo skuteczniejsze narzędzia wyłapujące m.in. opisane przez Pana praktyki. Usunęliśmy z forum setki postów i dużo więcej multikont, blokując skutecznie powrót ich Autorów na forum.

Wam też pewnie by zależało na jak największej ilości zarejestrowanych opiekunów?

Nam nie zależy na liczbie zarejestrowanych Opiekunów, ale na osobach wzbogacających dyskusje, mogących tu znaleźć ciekawe tematy i uzyskać lub zaoferować pomoc, bez względu na rejestrację. 

Proszę też nie zapominać o stałych Forumowiczach, którzy szybko i często trafnie wyłapują intencje Autorów. 

Pozdrawiamy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marianek    17
O 24.07.2017 at 02:17, Redakcja napisał:

Dziękujemy za sugestie i prosimy o wskazanie przykładów wspomnianych przez Pana prowokacji.

Witam, Przywołany do tablicy podam pierwsze z góry według mnie: (pisownia oryginalna)

Czarna lista opiekunek?                                                                                                                                                   Placilycie kiedys za znalezienie sztelli?                                                                                                                               Podstawienie kolezanki na rozmowe sprawdzajaca jez.niem.w firmie.przez tel                                                                Czy firma ma prawo ukarac opiekunke za taki czyn?? PILNE ! Co robic?

Po pierwsze, czarna lista opiekunów jest jak "yeti" ktoś widział, ktoś słyszał a w sumie nie istnieje! Ale jakiś straszak na opiekunki jest.>:( Tematem pozostałych postów było wysondowanie, co opiekunowie o tym sądzą, jak mogą oszukiwać, jakie rady w związku z tym i na ile może posunąć się agencja!

Odnośnie dyskusji "Jaka agencja pracy" nie odpowiadam! Ale odpowiedź moglibyście skierować konkretnie do osoby o której piszecie!

Sprawdziłem kilka pierwszych firm opiekuńczych które reklamujecie. I tak nie ma (albo nie potrafiłem znaleźć) numeru KRAZ-u firma usunięto i usunięto. Skąd mogę wiedzić że szef nie był skazany za puszczenie innej firmy z torbami? Wszystkich nie sprawdzałem - szkoda czasu!>:(

Edytowane przez Moderator
Regulamin

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moderator    39
3 godziny temu, Marianek napisał:

Po pierwsze, czarna lista opiekunów jest jak "yeti" ktoś widział, ktoś słyszał a w sumie nie istnieje! Ale jakiś straszak na opiekunki jest.>:( Tematem pozostałych postów było wysondowanie, co opiekunowie o tym sądzą, jak mogą oszukiwać, jakie rady w związku z tym i na ile może posunąć się agencja

@Marianek, co w sprawie czarnej listy opiekunek zmieniłby fakt, że napisałaby go osoba zarejestrowana? W naszej ocenie nic. Pozostałe przywołane tematy nie budzą naszej podejrzliwości. Ich ocenę i przydatność pozostawiamy samym Forumowiczom.

Odnośnie dyskusji "Jaka agencja pracy" nie odpowiadam! Ale odpowiedź moglibyście skierować konkretnie do osoby o której piszecie!

W ostatnich dnia robiliśmy to wielokrotnie. Bezskutecznie. Dodanie logotypu reklamowanej strony jako avatara uznaliśmy już za bezczelność. Tym bardziej, że przedmiotowa strona wprowadza Opiekunów w błąd.

Sprawdziłem kilka pierwszych firm opiekuńczych które reklamujecie.

Nikogo nie reklamujemy. To firmy reklamują się u nas.

I tak nie ma (albo nie potrafiłem znaleźć) numeru KRAZ-u firma usunięto nazwę i usunięto nazwę.

Obowiązek wpisania firmy do KRAZ-u jest uzależniony od formy prowadzonej działalności i sposobu świadczenia usługi. W praktyce część polskich firm oferujących pracę dla Opiekunów nie jest i nie musi być wpisana do ww. rejestru. Wybór agencji pozostawiamy Opiekunom.

Pozdrawiamy!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Marianek    17
4 godziny temu, Moderator napisał:

Obowiązek wpisania firmy do KRAZ-u jest uzależniony od formy prowadzonej działalności i sposobu świadczenia usługi. W praktyce część polskich firm oferujących pracę dla Opiekunów nie jest i nie musi być wpisana do ww. rejestru. Wybór agencji pozostawiamy Opiekunom.

Drogi Moderatorze,

Pozwoliłem sobie coś wkleić: (jakby nie było to tekst urzędowy - jeszcze obowiązujący - chyba że w nocy uchwalili coś nowego)

Kurczę, myślałem że ze strony odznaczę najważniejsze, ale nie da się zaznaczyć i wklejam link. Ale broń Boże, niczego nie reklamuję! 

http://www.entreno.pl/informacje/222-rejestr-agencji-zatrudnienia-raz.html

Jak z tego wynika obowiązek posiadania KRAZ-u mają wszystkie firmy! Nie tylko opiekuńcze, ale wysyłające ludzi na pola, górników, kierowców, budowlańców itd Obowiązek wpisania firmy do KRAZ-u nie jest uzależniony od formy prowadzonej działalności i sposobu świadczenia usługi. Jest uzależniony od zakresu świadczonych usług!             Jeżeli Moderator posiada taką wiedzę, to proszę mi wskazać choćby jedną firmę (która się reklamuje na opiekunkaradzi.pl) i nie posiada KRAZ-u, że nie musi! I jak weryfikujecie zgłaszające się do reklamy agencje?

Pozdrawiam!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Moderator    39

Tyle teorii. W praktyce wiele podmiotów stosuje się do interpretacji ww. przepisów przez poszczególne US i oddziały ZUS-u.  

Jeżeli uważa Pan, że któraś z agencji działa nielegalnie, zachęcamy do poinformowania o tym fakcie odpowiednich urzędów i podzielenie się z nami ich ustaleniami, bo tylko one mogą dokonać wiarygodnej weryfikacji działalności poszczególnych podmiotów gospodarczych.

Po wakacjach temat Rejestru poruszymy w rozmowie z jednym z ekspertów specjalizującym się w zagadnieniach prawnych branży opiekuńczej. 

Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się