Skocz do zawartości

Czarna lista opiekunek?


Gość niemogepodac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niemogepodac

Dobry wieczór. Mam pytanie o to czy wiecie coś o czarnej liście opiekunek. Miałam 2 razy problem z alkoholem w jednej z agencji. Za pierwszym razem warunkowo mi darowali bo rodzina stawiła się za mną ale drugi raz sprawił że rozwiązano ze mno umowę a rodzina nie zapłaciła za ostatni tydzień pracy. W agencji powiedziano mi że już ze mną pracować nie chcą. Mam referencje znam język i doświadczenie 5 lat pracy w niemczech a jednak inne agencje nawet do mnie nie dzwonią a wypełniam formularze i wysyłam maile.

Czy jest jakaś czarna lista na którą zostałam wpisana? Ręcę mi opadają. Pozbierałam się ale bez tej pracy nie wyjdę na prostą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ...coś na ten temat słyszałem ,ale nie jestem pewien...muszę to sam sprawdzić ...a radze wstrzęmieżliwość ...sam miałem dwie w padki ,ale o tym problemie już pisałem...nikt nie jest święty i te Panie z Agencji tym bardziej,,,,a rzecz jasna one Cię nie zrozumią ani rodzina ,,jesli już masz ochote łyknąć to przed spaniem a nie wciągu dnia... chyba ,że masz osobe wymagającą całodobowej opieki to oddradzam.Pozdrawiam:)

[ Dodano: Wto 18 Lis, 2014 23:29 ]

coś takiego istnieje ,chociaż nie wszystkie Agencje to prowadzą --jest tzw.Ochrona Danych Osobowych---i w zasadzie jest to nielegalne i Agencje jeśli mają takie dane to tylko powinny mieć dla siebie,ale życie pokazuje co innego:)

[ Dodano: Sro 19 Lis, 2014 08:54 ]

fakt faktem jedna i druga strona powinna mieć takie czarne listy ha ha tylko njagorsze jest to ,że z opiekunów chcą zrobić niewolników i żadnego prywatnego życia..i to jest chore..jeśli ktoś faktycznie nie wywiązuje się z obowiazków to to rozumię a są takie osoby ale nie jakaś jednorazowa w padka i tą osobe skreślać ...ale to jest myslenie systemu kapitalistycznego nie Ty to 10 jest na Twoje miejsce!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś właścicielka jednej z agencji rozesłała do innych agencji maile by mnie nie zatrudniali. Wiedziałam o tym, bo mnie poinformowała że tak zrobi i że już nigdy nikt mnie nie zatrudni. A wiem że to zrobiła to bo mi powiedziała agencji która dała mi szansę. I co? Pracuję tam od 3 lat. I za to nie zmienię jej na żadną inną. Próbuj w innych agencjach i się nie przejmuj. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dobry wieczór. Mam pytanie o to czy wiecie coś o czarnej liście opiekunek. Miałam 2 razy problem z alkoholem w jednej z agencji. Za pierwszym razem warunkowo mi darowali bo rodzina stawiła się za mną ale drugi raz sprawił że rozwiązano ze mno umowę a rodzina nie zapłaciła za ostatni tydzień pracy. W agencji powiedziano mi że już ze mną pracować nie chcą. Mam referencje znam język i doświadczenie 5 lat pracy w niemczech a jednak inne agencje nawet do mnie nie dzwonią a wypełniam formularze i wysyłam maile.

Czy jest jakaś czarna lista na którą zostałam wpisana? Ręcę mi opadają. Pozbierałam się ale bez tej pracy nie wyjdę na prostą.

Witaj. Słyszałam tez o czarnej liście w Niemczech ale to oczywiście w autokarze i różnie z tymi plotkami bywa. Coraz więcej agencji ze sobą współpracuje i te pewnie się informują o powodach zerwania współpracy. Spróbuj w dwóch agencjach z różnych regionów polski i już nie pij bo przegrasz nie z agencjami ale sama z sobą!!! Trzymam kciuki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość jolankaxx

WLASNIE CZARNA LISTE RODZIN Z DANYCH MIAST ,GDZIE OPIEKUNKI SA GLODZONE ,PRZYDALOBY SIE SPORO BY SIĘ ICH UZBIERALO 50 EUR NA TYDZIEN ,I WYZYWIC 3 LUB 4 OSOBOWA RODZINKE WLASNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt faktem są opiekunowie -opiekunki godni pożałowania ,ale ile jest Agencji co żyją krzywdą opiekuna?-dosłownie okradają:)i małe tego w chodzą w tyłek rodzinie a z opiekuna robią niewolnika ! Każdy kij ma dwa końce! Nikt doskonały nie jest ,ale jesli coś takiego istnieje to jest karygodne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam że powinna byc taka lista.Niestety są ludzie i ludziska.Sama raz miałam ochotę napisać w necie o`pewnej pani która narobiła takiego szamba że szok .Ja potem przez dwa miesiące musiałam wysłuchiwac .Jak ktos sie nie nadaje na opiekunkę to niech jedzie w pole na truskawki` a nie robi obciach innym.Nie znaczy to że jestem jakąś fanką agencji i popieram stosowane przez nie praktyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja tam uważam że powinna byc taka lista.Niestety są ludzie i ludziska.Sama raz miałam ochotę napisać w necie o`pewnej pani która narobiła takiego szamba że szok .Ja potem przez dwa miesiące musiałam wysłuchiwac .Jak ktos sie nie nadaje na opiekunkę to niech jedzie w pole na truskawki` a nie robi obciach innym.Nie znaczy to że jestem jakąś fanką agencji i popieram stosowane przez nie praktyki.

z Twojej wypowiedzi to nie wynika ,ale jeśli już ,to i lista Agencji ,które opiekunów mają za niewolników a co gorsza w tym pomyśle jeszcze dopingują niektóre rodziny niemieckie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość oj,taka/prawda
A może zrobimy czarną listę niemieckich rodzin. Będzie o czym pisać i czytać...

sama miałam taka podopieczna,która przy sniadaniu czy kolacji kładła mężowi szynke na chleb a resztę przerzucała przez swoje ramie do tylu na kredens,abym nie zjadła o 1jeden plasterek za duzo!.

powinni wisieć na czarnej liście.pozdrawiam wytrwałych nie dajmy się sterroryzowac podopiecznym czy pseudo agencjom,które na nas żerują jak trutnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zjednoczmy się

wykorzystywanie danych osobowych do celów innych niż rekrutacja i udostępnianie osobom trzecim podlega karze pozbawienia wolności do lat 2.poza tym to co się wyprawia z opiekunkami to chociaż jestem nie pijaca,sama bym się napila,bo człowieka szlag trafia przez co musimy przejsc,.zapierdalamy 24h na dobę a agencja lub rodzina płacą kiedy im się to podoba.my tez mamy swoje życie i zobowiązania,ale ?ciągle cos ile nerwów potrzeba aby to wszystko znieść,wiec nie dziwie się opiekunom.mnie tyle razy kombinowano podsuwac alkohol czy pije,ze powiedziałam ,ze nie mogę pić bo jestem niepelnoletnia,nikt z tych madrali nie zrozumiał przesłania,ze jeśli ktoś nie pije to nie pije.proste!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważne wypowiedzi-brawo! ten dziki kapitalizm zgubi Polskę to widać na wszystkich forach ,coraz większa nienawiść i poróżnienie a żródłem tego wszystkiego jest coraz większa nierówność społeczna.Agencji w ostatnim czasie powstało jak grzybów po deszczu no i wiadomo konkurencja a w konkurencji wiadomo co się robi,nie muszę dalej pisać i tak jest i na tym" podwórku"Wszystko to mi bardzo śmierdzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie juz dawno to bardzo śmierdzi i dlatego jak się przejechałam na agencji juz dawno nie korzystam z ich uslug.Tam się liczy tylko niemiecka rodzina i niemiecki naganiacz zwany koordynatorem ,którego notabene rola ogranicza się do znalezienia rodziny.I taki pan czy pani zgarnia 400 euro miesięcznie,w sumie za nic.Rodzinę znajduje raz a kasa leci co miesiąc.W ostatnim miejscu gdzie pracowałam nawet rodzina byla oburzona bo pana widzieli tylko przy podpisywaniu umowy.A opiekunka odwala całą robotę i dostaje nędzny ochłap.Jak slyszę nieraz w busie że dziewczyna jedzie za 800 euro to mi sie nóż w kieszeni otwiera.Takie pieniądze to ja zarabiałam osiem lat temu.Dziewczyny szanujcie się ,wiecej odwagi,szukajcie pracy same a nie nabijajacie kabze agencyjkom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wierzycie w to, że agencje nie informują się tak jak my? Robią to na pewno. Moją koleżankę złapali na piciu i o dziwo największe agencje jej nie przyjmowały. Przypadek?

------mam dobrąznajomą ,która ma Agencje ,ale w Niemczech muszą ją o to zapytać,,,,ale wszystko możliwe,w tej pogłupawej Polsce wszystko możliwe!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w Polsce, umowa na czas nieokreślony. Dobre stanowisko, oczywiscie w opiece. zarabiam około 2500. Wielu znajomych mi mowi ze mam dobra prace i nie powinnam rezygnowac. Ja jednak ostatnio coraz bardziej zastanawiam sie nad wyjazdem. Mam duze doświadczenie w opiece ale mało znam jezyj, cały czas sie ucze chcodze na kurs. Czu warto zaryzykowac????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pracuje w Polsce, umowa na czas nieokreślony. Dobre stanowisko, oczywiscie w opiece. zarabiam około 2500. Wielu znajomych mi mowi ze mam dobra prace i nie powinnam rezygnowac. Ja jednak ostatnio coraz bardziej zastanawiam sie nad wyjazdem. Mam duze doświadczenie w opiece ale mało znam jezyj, cały czas sie ucze chcodze na kurs. Czu warto zaryzykowac????

 

W opiece w PL zarabiasz 2500? W jakim mieście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co Ty taka zdziwiona?Z mojego regionu wiele kobiet pracuje w warszawie.Zarabiają podobnie.Moj znajomy zatrudnia do swojej mamy opiekunkę.Płaci jej 2400.

 

no ta jestem w szoku. Całkiem nieźle. Ta opiekunka nocuje u podopiecznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jesteś sama to tak ,ale nie kosztem rodziny ,gdybyś nie miała pracy to nie ma sprawy.jeżeli masz te pieniądze  to zostań,chociaż ja nie wierzę!Pozdrawiam:)


no ta jestem w szoku. Całkiem nieźle. Ta opiekunka nocuje u podopiecznej?

   no tak jeśli zarabiają po kilka tysiecy to się nie dziwię a kochają matke czy ojca.To wszystko możliwe!


tylko ,że odbiegliśmy od tematu!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Pracuje w Polsce, umowa na czas nieokreślony. Dobre stanowisko, oczywiscie w opiece. zarabiam około 2500. Wielu znajomych mi mowi ze mam dobra prace i nie powinnam rezygnowac. Ja jednak ostatnio coraz bardziej zastanawiam sie nad wyjazdem. Mam duze doświadczenie w opiece ale mało znam jezyj, cały czas sie ucze chcodze na kurs. Czu warto zaryzykowac????

 

Jeśli masz rodzinę to nie warto, bo to przeważnie się psuje. Szkoda byłoby stracić tak dobrą pracę jak twoja ( 2500zł, legalnie). Nie polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...