Skocz do zawartości

Problemy opiekunki z historią w Niemczech


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Serenity napisał:

Żebyśmy jednak byli w temacie, którym nie są tu spory o   wewnętrzną politykę  Polski to wklejam coś o reparacjach, jak zawsze najciekawsze komentarze internautów , niemieckich. Na pewno warto się zapoznać.

http://www.t-online.de/nachrichten/ausland/internationale-politik/id_81934828/polen-prueft-reparationsforderungen-an-deutschland.html

Sprawa w istocie nie jest prosta. Tylko... po pierwsze, Polska wtedy działała pod przymusem, po drugie,  to zrzeczenie dotyczyło tylko  DDR, po trzecie, nie miało to znamion traktatu i nie ma wartości prawnej. 

A o tym, że Polska coś tam potwierdziła 1989 roku, nikt nie wie.  Widocznie nie ma tego w traktacie z tego roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy Polacy dostali niewielke odszkodowania, za pracę i za pobyt w obozach na terenie Rzeszy. .Oczywiście te osoby musiały indywidualnie to wszystko udokumentować. 

Natomiast teraz Polska się domaga odszkodowań za ludobójstwo na terenie Polski i za zbombardowanie Polskich miast. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godzin temu, FrauMiau napisał:

W rozmowie z Jackiem Żakowskim w tygodniku "Polityka" szef Samoobrony mówił m.in., że podporządkowanie wymiaru sprawiedliwości PiS-owi jest jednym z najważniejszych zamiarów prezesa Kaczyńskiego.

Jacek Żakowski? Jemu akurat nie wierzę.

Ciekawe tylko dlaczego Lepper chciał przekazać ważne dokumenty właśnie Kaczyńskiemu. Do tego jednak nie doszło i może dlatego J. Kaczyński jeszcze żyje. 

Nie żyją natomiast  wtajemniczeni adwokaci Leppera. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska się nie domaga odszkodowań tylko zlecono zbadanie możliwości prawnych dochodzenia tych odszkodowań, co oczywiście powinno być dawno zrobione, choć szanse na uzyskanie tych odszkodowań są znikome, jak myślę.

     W artykule bardzo ciekawe są komentarze internautów niemieckich : niezwykle przykre dla Polaków.

Ale jest w samym artykule zaskakujący pozytywny punkt : oto po raz pierwszy przeczytałam tam , że KZ Auschwitz to był obóz niemiecki

über dem ehemaligen deutschen KZ Auschwitz

Dotychczas twardo pisano, że to był obóz założony przez nazistów. Czyli jakiś malutki postęp następuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Serenity mówi się też o innych obozach, gdzie oprawcami byli nie tylko Niemcy ale i Austriacy. 

A pojęcia nazisci w istocie nie używało się w czasie II w. św.  To pojęcie powstało dużo później (1952), kiedy Niemcy wypłacili wysokie odszkodowania Izraelowi.

Wypłacili im pod warunkiem, że żydzi nigdy nie będa mówić, że to Niemcy dokonali holocaustu tylko nazisci.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie wierze ,ze Polska dostanie jakies pieniadze,,,

Niech obecny rzad sprobuje  domagac sie jeszcze odszkodowan od Rosji...

Guzik z petelka.

Bylo wielkie pojednanie, pamietne slowa Kardynala Wyszynskiego itd.

Niestety zadne pieniadze nie pomoga nam naprawic tego co zrobila ,dojna zmiana,, chocby masowy wyrab drzew w Puszczy, rozlozenie na lopatki stadniny koni w Janowie, ze nie wspomne o pozycji Polski w Europie, na arenie miedzynarodowej,  mdzi. dzieki elokwencji i ,,dyplomacji,, ministra spraw zagranicznych,

O ,,Skokach,, nie wspomne i dalszym wyprowadzaniu pieniedzy z Funduszu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, sayonara 52 napisał:

nie wspomne o pozycji Polski w Europie,

Czyżby była kiedykolwiek ta pozycja była  wysoka, żeby było co stracić  ? skąd ta złość w Tobie ?  piszmy tu o sprawach faktycznie zwiazanych z naszą pracą i pomocnych, a nie o tym jak nas żgają niemieckie media w Polsce. Te całe rozjątrzenia nam i tak nic nie dadzą. A Niemcy się śmieją i skłócają ostro Polaków, bo to się opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z OFe  nie,, Morawiecki mial jakis plan ,coby zawlaszczyc Fundusz, ale ucichlo,

 

Nie bronie nikogo,

W historii nie bylo rzadu ktory by nie popelnial bledow.

Kazdy ma wiele za uszami.

Skoki pomijane sa milczeniem, mozna domyslic sie dlaczego.

Uwazam ze sparwiedliwie bedzie ,jesli i Skoki i amber Gold zostanie uczciwie rozliczony,

A nie ,,wasze,,be

nasze cacy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sayonara

http://www.polskieradio.pl/42/3165/Artykul/1710796,Rzad-zdecydowal-co-z-OFE-i-z-systemem-emerytalnym-25-proc-srodkow-na-Fundusz-Rezerwy-Demograficznej-75-proc-na-III-filar-emerytalny-Czy-to-koniec-OFE

Co do Skoków, to wszyscy boją się ruszyć tam, gdzie działała Fundacja Pro Civili, czyli WSI. 

Sprawę śmierci ks. Popiełuszki też. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Serenity napisał:

Czyżby była kiedykolwiek ta pozycja była  wysoka, żeby było co stracić  ? skąd ta złość w Tobie ?  piszmy tu o sprawach faktycznie zwiazanych z naszą pracą i pomocnych, a nie o tym jak nas żgają niemieckie media w Polsce. Te całe rozjątrzenia nam i tak nic nie dadzą. A Niemcy się śmieją i skłócają ostro Polaków, bo to się opłaca.

Serenity to nie zlosc to zal,

Stawiano Polske za przyklad jako najlepiej rozwijajacego sie panstwa w Europie jeszcze przed przyjeciem do Unii.

Pamietam bardzo madrego i dobrego dyplomate prof. Bartoszewskiego.

Kudy obecnemu ,,San Escobar,, do niego...

i wiele innych rzeczy, ktore sprawialy ze czulam sie dumna, tak doslownie.

Niestety smieja sie z nas, stajemy sie zalosni ,zasciankowi, jak jakies panstwo 3 swiata.

 

1 minutę temu, LENA_57 napisał:

@sayonara

http://www.polskieradio.pl/42/3165/Artykul/1710796,Rzad-zdecydowal-co-z-OFE-i-z-systemem-emerytalnym-25-proc-srodkow-na-Fundusz-Rezerwy-Demograficznej-75-proc-na-III-filar-emerytalny-Czy-to-koniec-OFE

Co do Skoków, to wszyscy boją się ruszyć tam, gdzie działała Fundacja Pro Civili, czyli WSI. 

Sprawę śmierci ks. Popiełuszki też. 

Co do smierci Ksiedza to nie jestem na biezaco, myslalam ze wszystko juz zostalo wyjasnione,

Mozesz wiecej cos napisac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sayonara52

piszesz,że się z nas śmieją ,że jesteśmy 3-eci świat-co Ty mówisz,kto się z nas śmieje?Czytam,ze kiedyś bylismy mocni ekonomicznie,a teraz to lipa-więc mówię-chyba nigdy nasza Polska nie była tak mocna ekonomicznie.Dziewczyny-piszecie albo o polityce,albo o Waszych podbojach niemieckich samców.Trafiłem na to forum i pomyślałem-dowiem się czegoś ciekawego,nauczę się czegoś nowego,czegoś,co pomoże mi w tym,co robię.Będzie mi łatwiej pracować,łatwiej znosić rozłąke z rodziną,szybciej podnosić swoje kwalifikacje...

Ale nic z tych rzeczy-na polityce się nie znacie,nie podejmujecie tematów właściwych dla tego forum.Te 3 dni,które jestem tutaj utwierdziły mnie w przekonaniu,że wiele stąd nie wyniosę.Są wyjątki-są tutaj kobiety madre,kobiety,które próbują coś zrobić,ale nie mają siły przebicia lub doszły do takich wniosków,jak ja.Tu się chyba kręci drugą część Seksmisji,a Michnikiewicza gra...wiecie kto.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, pan Sioś napisał:

sayonara52

piszesz,że się z nas śmieją ,że jesteśmy 3-eci świat-co Ty mówisz,kto się z nas śmieje?Czytam,ze kiedyś bylismy mocni ekonomicznie,a teraz to lipa-więc mówię-chyba nigdy nasza Polska nie była tak mocna ekonomicznie.Dziewczyny-piszecie albo o polityce,albo o Waszych podbojach niemieckich samców.Trafiłem na to forum i pomyślałem-dowiem się czegoś ciekawego,nauczę się czegoś nowego,czegoś,co pomoże mi w tym,co robię.Będzie mi łatwiej pracować,łatwiej znosić rozłąke z rodziną,szybciej podnosić swoje kwalifikacje...

Ale nic z tych rzeczy-na polityce się nie znacie,nie podejmujecie tematów właściwych dla tego forum.Te 3 dni,które jestem tutaj utwierdziły mnie w przekonaniu,że wiele stąd nie wyniosę.Są wyjątki-są tutaj kobiety madre,kobiety,które próbują coś zrobić,ale nie mają siły przebicia lub doszły do takich wniosków,jak ja.Tu się chyba kręci drugą część Seksmisji,a Michnikiewicza gra...wiecie kto.

Pozdrawiam

Tematów o sexie i polityce jest tu tylko kilka reszta to tematy o naszej pracy głównie przykro ,że czytasz nie te posty,które mogłyby Cię zainteresować a jeżeli chcesz się czegoś dowiedzieć o naszej pracy to pytaj pewnie znajdą się osoby z większym doświadczeniem niż ty i chętnie Ci udzielą interesujących informacji.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pan Sioś napisał:

Tak uważasz?Przyjrzyj się dokładnie i zobacz o czym się tutaj pisze-jestem tu od piątku.Być może to przypadek.Będę obserwował,mam nadzieję,że zmienię zdanie.Dziękuję za odpowiedź i życzę dobrej nocy.

 

Mogę jeszcze tu podpowiedzieć,że możesz zakładać nowe tematy i poruszać w nich interesujące Cię zagadnienia jeżeli na całym forum nie znalazłeś nic godnego Twojej uwagi.Nie trzeba od razu nas krytykować .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie udzielam się tutaj,,bo mnie  jeszcze nikt nie obrazil , ani nie śmiał się ze mnie,,w politykę nie wchodzę bo mnie to nie interesuje ,,nie będe się dodatkowo stresowac za wyczyny innych ,,mam swoje podwórko i swoje zabawki i mi to wystarczy,,,a na forum są tematy na które wpadam jak bomba ,,,które lubię ,,temat życie jest cudownym tematem,,a nie temat problemy tylko,,trochę tego i trochę drugiego i się razem zmiksuje i też jest ok! politykę zostawiam filozofom,,,mądralińskim,,bo każdy z nas inaczej to widzi,,-uciekam stąd ,,zero stresu:hahaha: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sayonara 52 popieram Ciebie,jak jeszcze jedną osobę.

Nie wiem , skąd w Lenie tyle tego jadu,tej antyniemieckości...tvn be,interia be,bo to wszystko niemieckie. A akurat stacje typu tvn,polsat to rzetelne stacje...na drugim biegunie masz TVPiS ,Republikę i całe królestwo medialne ojca dyrektora.A jeżeli ktoś narzeka na te niemieckojęzyczne tv i niemieckojęzyczną prasę, to polecam tv trwam i Nasz Dziennik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Łukasz napisał:

Nie wiem , skąd w Lenie tyle tego jadu,tej antyniemieckości...tvn be,interia be,bo to wszystko niemieckie. A akurat stacje typu tvn,polsat to rzetelne stacje...na drugim biegunie masz TVPiS ,Republikę i całe królestwo medialne ojca dyrektora.A jeżeli ktoś narzeka na te niemieckojęzyczne tv i niemieckojęzyczną prasę, to polecam tv trwam i Nasz Dziennik.

Zle wyciagasz wnioski. Ani we mnie nie ma jadu ani jadu ani antysemickości. Ja poprostu interesują się  historią, tą najnowszą i takie są fakty. 

Ja sięgam do różnych źródeł. 

Gdzie tu niby odczytałeś antysemityzm? 

Kiedyś byłam w takiej sytuacji, że siedziałam przy jednym stole jędząc ,  wspólnie posiłek z zydówką, muzułmanką i osobą prawosławną. Atmosfera naprawdę była miła.  Okazuje się, że indywidualnie ludzie są w stanie się dogadać nawet wtedy gdy każdy jest przedstwicielem innej kultury.  Ważne by nie narzucać drugiemu swoich przekonań. Trzeba informować ale nie narzucać. I nie krytykowac tego czego się nie zna. 

Nikt nie jest przeciwko danej religii  czy danej ideologii dotąd dopóki to nie ogranicza naszej swobody i nie rujnuje naszego zycia. 

Zawsze się uważałam za kosmopolitkę, ale to co dzieje przekracza wszelkie granice. 

A my w Europie sobie niedługo zafundujemy właśnie drugi Izrael, gdzie wchodząc do sklepu każdy będzie miał przeglądaną torebkę, gdzie na rogatkach będzie stała kontrola policyjna, będa wchodzić do każdego autobusu i sprawdzać bagaże. Gdzie natychmiast autobus będzie opróżniany, gdy ktoś zostawi jakiś pokunek, czy zapomni torebki. Gdzie idąc ulica będziesz się rozglądać na boki ,omijac kosze na śmieci, bo tam może czyhać na ciebie jakaś prymitywnie skonstruowana bomba. 

Przecież ostatnio nie ma dnia by coś się nie wydarzyło. O wielu faktach już nawet się nie informuje.

Pewnie lepiej tego nie widziec i nie słyszeć i nie stresowac się , ale skoro się nie wie to dlaczego fakty kwestionować. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, pan Sioś napisał:

piszesz,że się z nas śmieją ,że jesteśmy 3-eci świat-co Ty mówisz,kto się z nas śmieje?Czytam,ze kiedyś bylismy mocni ekonomicznie,a teraz to lipa-więc mówię-chyba nigdy nasza Polska nie była tak mocna ekonomicznie.Dziewczyny-piszecie albo o polityce,albo o Waszych podbojach niemieckich samców.Trafiłem na to forum i pomyślałem-dowiem się czegoś ciekawego,nauczę się czegoś nowego,czegoś,co pomoże mi w tym,co robię.Będzie mi łatwiej pracować,łatwiej znosić rozłąke z rodziną,szybciej podnosić swoje kwalifikacje...

Ale nic z tych rzeczy-na polityce się nie znacie,nie podejmujecie tematów właściwych dla tego forum.Te 3 dni,które jestem tutaj utwierdziły mnie w przekonaniu,że wiele stąd nie wyniosę.Są wyjątki-są tutaj kobiety madre,kobiety,które próbują coś zrobić,ale nie mają siły przebicia lub doszły do takich wniosków,jak ja.Tu się chyba kręci drugą część Seksmisji,a Michnikiewicza gra...wiecie kto.

         Zgadzam się z większością tego co napisałeś. A całkowicie z tym co napisałeś o sytuacji w naszym kraju : ostatnio się wlaśnie poprawia, a nie pogarsza i to się czuję w Polsce, ale żeby to wiedzieć nie można siedzieć cały czas w Niemczech i czytać  wyłącznie niemieckich portali po polsku.

    Mam nadzieję, że znajdziesz ciekawe tematy i na naszym forum. Polecam zwłaszcza : sposoby na nocne życie staruszków ( nic o seksie ).

     @Łukasz Pracowałeś w Polsce ? wierzysz, że niemieckie portale na usługach niemieckich koncernów  dążą do poprawy warunków życia dla Polaków w Polsce ? do podniesienia standardów politycznych ? do podniesienia ogólnej kultury ? Ja tego nie widzę zupełnie. Niemcom potrzeba tanich, wystraszonych  i skłóconych  niewolników  i to sobie produkują. Jestem bardzo rozczarowana Niemcami jako państwem i ludźmi.

      Ja czytuję różne rzeczy: i niezależną i wyborczą i politykę, ale wnioski wyciągam sama.

      Ktoś kto czyta wyłącznie i  wierzy i cytuje wyłącznie  np  Interię jest równie oglupiony jak Moherowa Babcia od Rydzyka, ale jest znacznie szkodliwszy dla nas wszystkich, bo młodszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...