Skocz do zawartości

Czy chcielibyście procować w spóldzielni opiekunów i jak taka spółdzielnia miałaby wg was funkjonować


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie praca tylko dla kilku osób nie jakiś moloch na całą Polskę.Niektóre prace musiałyby byc wykonywane przez nas nieodpłatnie zeby nie generować i obciążać wszystkich jakimiś dodatkowymi kosztami.Umowy podpisywane bezpośrednio z niemiecką rodziną .Umowy gwarantujące opiekunom prawa nie tylko obowiązki.Już widze te ogłoszenie na internecie spółdzielnia opiekunów z polski poszukuje pracy na terenie niemiec .Tylko sprawdzeni opiekunowie ,gwarancja stałej współpracy i takie tam.Czekam na Wasze pomysły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Potrzebna księgowa, biuro i telefon naprawdę czynny. Pod telefonem ktoś z dobrym niemieckim albo przynajmniej kontakt do kogoś z bardzo dobrym niemieckim. Jeśli ma być na poważnie to ktoś musiałby też najpierw sprawdzić miejsce zanim kogoś tam wyśle.

Jak znaleźć klienta ? Jak go zatrzymać ? Kto poniesie konsekwencje jeśli klient nie zapłaci albo będzie się spóźniał z płatnościami. Kto poniesie konsekwencje jeśli opiekun nawali albo rodzina go nie zechce ? Kto będzie decydował gdzie konkretny opiekun ma jechać ?

Wiesz, jak znam ludzi to każdy będzie wymagał i chciał rządzić.... A w naszej pracy większość czasu spędzamy w DE.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idę układać biznes plan i postaram się zastanowić nad wszystkimi pytaniami i napisać jak ja to widzę.Na dwa mogę odpowiedzieć małe grono opiekunów max 10 osób i tylko zaufane osoby,które chcą pracować i na 99% nie mawalą a co do płatności to jest umowa klijent jak zadowolony to będzie chętnie płacił i jeszcze polecał innym.Znależć przez internet najprosciej zatrzymać wysyłając dobrego opiekuna.Nad resztą muszę się zastanowić:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ub.roku już też rozmawialiśmy o tym, funkcje rozdzielone, Blondi na prezesa:hahaha:  serio, no, ale tak sobie żartowaliśmy wtedy.

Pomysł jest do zaakceptowania może, ale faktycznie koszty. Musiałaby być jakaś osoba po filologii germańskiej, bo także i kontakt pisemny musi być (agentura w DE, kontakt z zainteresowanymi rodzinami itp)

A jej też trzeba zapłacić, ale i tu idzie ograniczyć co nieco koszty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Łukasz napisał:

w ub.roku już też rozmawialiśmy o tym, funkcje rozdzielone, Blondi na prezesa:hahaha:  serio, no, ale tak sobie żartowaliśmy wtedy.

Pomysł jest do zaakceptowania może, ale faktycznie koszty. Musiałaby być jakaś osoba po filologii germańskiej, bo także i kontakt pisemny musi być (agentura w DE, kontakt z zainteresowanymi rodzinami itp)

Po co agentura w de? Trzeba minimalizować koszty:)

Wszystko dałoby się ogarnąć najważniejsze to odpowiedzialni opiekunowie :) i dobre zarobki:d

A prezes może być choćby do podpisywania umów ale bez dodatkowego wynagrodzenia:(:hahaha:

Osoba,która zna niemiecki też musi być ale wystarczyłoby ,żeby potrafiła dobrze mówić i pisać nie musi być po filologi :)

Osoba do kontaktu z rodzinami po co? przecież oni nie mieliby z nami żadnych problemów:święty::hahaha: A tak na serio to taka by się przydała nawet po to jakby rodzina jakiegoś maila napisała,zeby głowy pozawracać.

Na pewno nie jest to prosta sprawa ale skoro agencje funkcjonuja i wyrastają jak grzyby po deszczu i mają się całkiem dobrze.Po z tym o czymś trzeba klepać:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Łukasz napisał:

Myślę, że Blondi będzie prezesować społecznie, haha, żadnej kasy:hahaha:

Ok,żarty żartami,a teraz dyskutujmy na temat.

Niech się @Blondi wypowie bo być może na charytatywne prezesowanie się nie zgodzi:hahaha:

A temat nie jest wcale taki poważny i na żarty jest miejsce tak jak w każdym temacie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjdzie myślę ,taka pora ale jeszcze nie teraz na taką spółdzielnię? trochę kojarzy mi się ze spółdzielnią spożywców,,z kołem gospodyń wiejskich,,:hahaha: albo ze spółdzielnią kółek rolniczych-hahaha  ale to tylko  nazwa ,,nie krytykuje niczego:hahaha: ,,fajnie piszecie,,biuro jest ,panią po niemieckim to żaden problem,,dużo młodych i starych siedzi z wiedzą w domach bo żadnej pracy nie ma, a na wyjazdy się nie piszą,także to nie jest problem,,księgowych  tak  samo,! 

Aby znaleśc klienta trzeba mieć kontakty z agencjami w De,,ale my tutaj komuś innemu podsuwamy pomysł-nie jeden czyta i ma już w głowie swój biznes,,my się produkujemy  a ktoś sobie wszystko wyłapie na gotowca,,,:hahaha:

Ja się na wszystko godzę ale jeszcze nie teraz,,czemu? pisałam,,musze odpocząc od działalności-ale nigdy nie mówię ,,nie, :hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też takiego zrobię ale muszą być truskawki i borówka amerykańska z mojego ogródka więc jeszcze trochę muszę poczekać:)

1 minutę temu, Blondi napisał:

Przyjdzie myślę ,taka pora ale jeszcze nie teraz na taką spółdzielnię? trochę kojarzy mi się ze spółdzielnią spożywców,,z kołem gospodyń wiejskich,,:hahaha: albo ze spółdzielnią kółek rolniczych-hahaha  ale to tylko  nazwa ,,nie krytykuje niczego:hahaha: ,,fajnie piszecie,,biuro jest ,panią po niemieckim to żaden problem,,dużo młodych i starych siedzi z wiedzą w domach bo żadnej pracy nie ma, a na wyjazdy się nie piszą,także to nie jest problem,,księgowych  tak  samo,! 

Aby znaleśc klienta trzeba mieć kontakty z agencjami w De,,ale my tutaj komuś innemu podsuwamy pomysł-nie jeden czyta i ma już w głowie swój biznes,,my się produkujemy  a ktoś sobie wszystko wyłapie na gotowca,,,:hahaha:

Ja się na wszystko godzę ale jeszcze nie teraz,,czemu? pisałam,,musze odpocząc od działalności-ale nigdy nie mówię ,,nie, :hahaha:

A prawa autorskie to co?:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, jolantapl. napisał:

A co z tą prezesurą?:hahaha:

@jolantapl. całe życie byłam prezesem ,dyrektorem,księgową itd itd , :hahaha: trochę chcę być prostym robotnym ludzikiem,,też mi się to bardzo podoba:hahaha:, nie muszę w biurokrację się bawić ,tylko zaglądam w swoje papierki walutowe-hahahaha fajnie jest:o ,no właśnie,,zabawiłam się w włazidupę i umyłam 2 małe okienka w salonie dziadków,,bo już nie mogłam patrzeć na te szyby sama,,a dziadki się ucieszyli,,a niech im będzie ,,:święty: no i te pajęczyny zebrałam,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jolantapl. napisał:

Marzy mi się taka forma zatrudnienia a Wam?

Każdy może mieć marzenia, i dobrze! :d Wiem też, że opiekunowie e DE mają duuużo wolnego czasu, by nad czymś takim dyskutować! :p Ale żeby nikogo nie obrazić dosadniej uważam pomysł... za bardzo nierealny...:rozpacz: Nie bardzo mam czas by wszystko Wam wypunktować.  Tylko jedno pytanie? Co chcecie wnieść do spółdzielni? Swoją sztelę z agencji?>:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, kris napisał:

Każdy może mieć marzenia, i dobrze! :d Wiem też, że opiekunowie e DE mają duuużo wolnego czasu, by nad czymś takim dyskutować! :p Ale żeby nikogo nie obrazić dosadniej uważam pomysł... za bardzo nierealny...:rozpacz: Nie bardzo mam czas by wszystko Wam wypunktować.  Tylko jedno pytanie? Co chcecie wnieść do spółdzielni? Swoją sztelę z agencji?>:(

Ja bym zaczęła od kontaktów z agencjami w De,,ja tak bym to widziała,,nie od swojej szteli,,nie,,ale to ja tak  myślę,,:hahaha::święty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minut temu, kris napisał:

Każdy może mieć marzenia, i dobrze! :d Wiem też, że opiekunowie e DE mają duuużo wolnego czasu, by nad czymś takim dyskutować! :p Ale żeby nikogo nie obrazić dosadniej uważam pomysł... za bardzo nierealny...:rozpacz: Nie bardzo mam czas by wszystko Wam wypunktować.  Tylko jedno pytanie? Co chcecie wnieść do spółdzielni? Swoją sztelę z agencji?>:(

Za marzenia podobno nawet do wiezienia nie wsadzają:d gorzej jak ktoś zacznie je realizować:( A porozmawiać można na różne tematy:) Ja na pewno nie szukałabym zleceń czy kontaktów u moich byłych podopiecznych:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jolantapl. napisał:

Za marzenia podobno nawet do wiezienia nie wsadzają:d gorzej jak ktoś zacznie je realizować:( A porozmawiać można na różne tematy:) Ja na pewno nie szukałabym zleceń czy kontaktów u moich byłych podopiecznych:)

Jolu, w tym pomyśle nic się nie trzyma kupy - nic a nic! Wieczorem, jak będę miał więcej czasu to napiszę obszerniej. Tak, każdy może mieć swoją "idee fixe" i do więzienia nie wsadzają....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klepanie na różne tematy nie jednemu otwiera oczy ,,tylko jeden lubi  klepać a inny tylko krytykować ,,ale i krytyka musi być,,a wyobrażnię każdy z nas ma i to nie byle jaką,,także biznes opiekunek może powstać,,biznes wommen,,nie jeden nawet sobie sprawy nie zdaje jak co niektórzy mogą być obrotni,,o opiekunkach mówię,,tylko trochę sprytu i odwagi,,  @kris już nie punktuj :rozpacz: bo się załamiemy:płacz::hahaha: lepiej coś nam podrzuć do naszych pomysłów-może stellę-hahhaha 

@kris wszystko jest w kupie,,no co Ty:płacz: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Blondi napisał:

@kris już nie punktuj :rozpacz: bo się załamiemy:płacz::hahaha: lepiej coś nam podrzuć do naszych pomysłów-może stellę-hahhaha 

No właśnie, zakładamy że mam sztelę. I któremu członkowi spółdzielni ją przydzielić? Czeka pięciu! W jakiej kolejności? Za zasługi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi być conajmniej 5 stelli i 10 opiekunów,,5 z nich odbywają np, 2 msc, pobyty a 5 z nich są skoczkami na zastępstwa,,skoczki godzą się na różne terminy i na różne stelle,,ale to taka naszła mi myśl,,bo napewno są inne rozwiązania jeszcze,,,:święty:

Jeszcze trochę opanujemy całą działalnośc,,ważne jest aby nie utracić dobrej opiekunki-Ważne!!!czego naszym agencjom brak,,:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Blondi napisał:

Musi być conajmniej 5 stelli i 10 opiekunów,,5 z nich odbywają np, 2 msc, pobyty a 5 z nich są skoczkami na zastępstwa,,skoczki godzą się na różne terminy i na różne stelle,,ale to taka naszła mi myśl,,bo napewno są inne rozwiązania jeszcze,,,:święty:

Jeszcze trochę opanujemy całą działalnośc,,ważne jest aby nie utracić dobrej opiekunki-Ważne!!!czego naszym agencjom brak,,:płacz:

To jest najważniejsze bo taką i podopieczni i rodziny niemieckie doceniają:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Blondi napisał:

Musi być conajmniej 5 stelli i 10 opiekunów,

Kto te sztele wyszukuje i za ile?

 

6 minut temu, Blondi napisał:

skoczki godzą się na różne terminy i na różne stelle

Już widzę święta Bożego Narodzenia....:p

 

20 minut temu, jolantapl. napisał:

Temu co jest chetny i najdłuzej nie ma pracy:) i ma kwalifikacje na to zlecenie:)

Ty to sprawdzisz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...