Skocz do zawartości
Gość Karola63

Kiedy u nas będą takie stawki jak w De?

Rekomendowane posty

Gość Karola63

Boże jężdzę do DE od 12 lat i zastanawiam się kiedy będą takie stawki u nas. Mam już swoje lata i chętnie zamieniłam bym Monachium na swojsko brzmiące Chebzie, ale jak patrzę na polskie oferty to sama zaczynam potrzebować pomocy :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Katowiczanka

Karola stawki są wyższe a nawet dużo wyższe ale coś za coś. Tu w Polsce nocujesz zazwyczaj we własnym domu, masz pod nosem swoją rodzinę i w każdej chwili możesz wszystko załatwić. Ja dlatego zmieniła de na pl. I nie narzekam. Ale ja już byłam na na etapie dorobienia się. Teraz. Zarabiam 1800 u fajnych ludzi i pracuję w godzinach ich pracy, weekendy wolne, nikt nie budzi mnie w nocy. Wszystko ma swoje plusy i minusy.

Przesyłam pozdrowienia!

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myslę, że na stawki takie jak w DE nie możemy liczyć, takie nie będą nigdy. Ale można znaleźć fajne oferty w Polsce - mniej płatne, ale jak wspomniała koleżanka wyżej mają inne plusy. Mam znajoma, która pracuje jako opiekunka w Polsce, zarabia całkiem fajnie, choć nioe tak fajnie jak ja, ale ma małe dziec ii po pracy może się nimi normalnie opiekować, bo bo to nie jest poraca 24godzinna. Jeśli komuś zależy, żeby być blisko rodziny - to trzeba dobrze poszukać i można zostać w polsce.

• Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość bez bzu

Karola trzeba dobrze szukac, musisz sie nastawic ze 5 tysiecy zl to nie zarobisz w pl nigdy... ale dobra wyplata (jak na polskie realia) jest mozliwa.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość opiekun

Stawki tak wysokie jak w Niemczech nigdy nie będą. Inne realia, inna waluta, inny kraj,. wszystko inne. Nie ma co marzyc :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w tej pogłupawej Polsce nie było dobrze i nie będzie za dużo jest złodziejstwa ...każdy od góry do dłu garnie tylko dla siebie...to jest dziki kapitalizm rodem Rosji---

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Blondi napisał:

Teraz będzie Rydzyk dzielił -co łaska! 

Rydzyk i Kaczyński w tej materii nic się nie zmieni  a podejrzewam ,że będzie gorzej ,chyba że popuszczą z tą zwariowaną polityką

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Najgorsze jest to, że za naszych czasów na pewno nie czyli nas na opiekunek stać nie będzie. Nie chcę nawet myśleć jak to będzie bo człowiek na codzień się napatrzy i naturalnie pyta czy mnie to też kiedyś spotka.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, polin81 napisał:

Pracowałam w PL za 2 tys zł ale na czarno i powiedziałam nigdy więcej !

no to miałaś dobry zarobek ,,no wiem mają i po 20.000 tyś ha ha     na czarno ,chybą ,że ktoś tylko mysli dniem dzisiejszym

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, polin81 napisał:

Pracowałam w PL za 2 tys zł ale na czarno i powiedziałam nigdy więcej !

I co dalej polin 81 -myślisz o opiece w DE?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Ben

Jaka stawka w PL na rękę jest satysfakcjonująca przy pracy jako opiekunka w 12-sto godzinny system pracy?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, emma napisał:

znajoma z Ukrainy pracuje i mieszka u PDP-osoba chodząca za 1600zł mc.

rodzina przy kasie! no ale za 24 godziny ?  dla niej może dużo a dla Polaka jałmużna.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, adamos1 napisał:

rodzina przy kasie! no ale za 24 godziny ?  dla niej może dużo a dla Polaka jałmużna.

Dokładnie. Mówi, że PDP uczy ją j. polskiego i jest zadowolona.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A stawki dla opiekunów osób starszych w Polsce w większych miastach nie takie znowu najgorsze - jeśli porównywać z innymi pracami dla kobiet  w Polsce. Podawana cena usługi od 10 do 20 zł na godzinę. Pewnie, że pytanie ile się właściwie dostanie ? ale stawka nie najgorsza.

http://opiekaseniora.pl/p/wszystkie

Zwłaszcza spodobał mi się tam ten staruszek, który za 10 zł chciałby na czytanie się umówić. Piękna myśl.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość beata

Stawki nie są może aż tak niskie, zmieniają się cały czas, ale jednak nie można jeszcze porównywać. Jednak jak jak jadę z medipe to wiem, że zarobek będzie jednak większy, a mając dzieci na studiach każdy grosz dla mnie na wagę złota

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 13.10.2016 at 14:24, Serenity napisał:

A stawki dla opiekunów osób starszych w Polsce w większych miastach nie takie znowu najgorsze - jeśli porównywać z innymi pracami dla kobiet  w Polsce. Podawana cena usługi od 10 do 20 zł na godzinę. Pewnie, że pytanie ile się właściwie dostanie ? ale stawka nie najgorsza.

http://opiekaseniora.pl/p/wszystkie

Zwłaszcza spodobał mi się tam ten staruszek, który za 10 zł chciałby na czytanie się umówić. Piękna myśl.

Za 10 zł na godzinę to ja bym mu mogła czytać codziennie po kilka godzin ha ha ha

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się