Skocz do zawartości

Zdążyć przed odleżynami...


Gość Gabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Rozmawiałam z firmą na ten temat. Kremowanie to nie zabieg medyczny i to mogę robić. Kremuję mu całe ciało po ablucjach to i popo posmaruję. Uwierz mi że jestem na końcu kolejki tych wyrywających się przed szereg :d

To ja dołączę do tego końca kolejki:hahaha:  bo też jestem z hamulcami do wyrywania się ,,,za nic nie mogę się zmusić ,,bo i po co? o swoje zdrowie trzeba dbać i nie zabierac pracy innym ludzikom:płacz: a jak czytam o pazurach itd, bo szkoda wydac dla PDP parę euro na profesjonalistę,to szlak mnie trafia,,ja od razu zapowiadam,że nie jest manikurzystką i mogę palucha obciachać ,,:hahaha: nieraz pomogłam obciąc pazurka ,czemu nie jak widzę jak się męczy dziadzio ,,ale nic na siłę abym ja proponowała ,,,ale co do odleżyn to tak naprawdę jeszcze się nie spotkałam z takimi zaniedbaniami i oby tak dalej,,,jestem obecnie w obcym domu i też się nie wyrywam do porządków,,oczywiscie kuchnia musi być czysciutka u mnie i jest, ale nie wyrywam się absolutnie do niczego,,bo i po co? komuś zabierać zajęcie :hahaha:

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Blondi napisał:

To ja dołączę do tego końca kolejki:hahaha:  bo też jestem z hamulcami do wyrywania się ,,,za nic nie mogę się zmusić ,,bo i po co? o swoje zdrowie trzeba dbać i nie zabierac pracy innym ludzikom:płacz: a jak czytam o pazurach itd, bo szkoda wydac dla PDP parę euro na profesjonalistę,to szlak mnie trafia,,ja od razu zapowiadam,że nie jest manikurzystką i mogę palucha obciachać ,,:hahaha: nieraz pomogłam obciąc pazurka ,czemu nie jak widzę jak się męczy dziadzio ,,ale nic na siłę abym ja proponowała ,,,ale co do odleżyn to tak naprawdę jeszcze się nie spotkałam z takimi zaniedbaniami i oby tak dalej,,,jestem obecnie w obcym domu i też się nie wyrywam do porządków,,oczywiscie kuchnia musi być czysciutka u mnie i jest, ale nie wyrywam się absolutnie do niczego,,bo i po co? komuś zabierać zajęcie :hahaha:

O to, to... fryzjer przy mnie zarabia, pedikirzystka też, pani od gimnastyki też i pflegedienst też :cool: Taka jestem wyrywna :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

O to, to... fryzjer przy mnie zarabia, pedikirzystka też, pani od gimnastyki też i pflegedienst też :cool: Taka jestem wyrywna :p

O gimnastyce mi nie wspominaj ,,jedna tak rozpusciła dziadków ,że potem mieli pretensje do mnie ,że ja z nimi tego nie robię,,chodz przychodziła pani i ćwiczyła tylko z babcią ,,a dziadek pozostawiony sam sobie,,podział był nie równy,, raz jedna babcia miała takie włosy fajne i tak dobrze ścięte ,że wystarczylo lekko zmoczyć i taką fryzurę w sekundę zrobiłam jej ,że wyglądala jakby wyszła od fryzjera ,,ale to nawet samej mi sie podobało,,że taki dryg mam do włosów,,ale tak bylo tylko w jednym miejscu,,ale tam nie miałam niczego więcej do zrobienia przy babci,,,:hahaha: w tej pracy nieraz trzeba mieć worek talentów w sobie:love:

  • Lubię to 1
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, ankka napisał:

Czy spotkaliście się z przypadkiem wyleczenia odleżyn, takich bardzo głębokich aż do kości ? Czy da się to cofnąć mój PDP. jest w śpiączce.

Znam taka maść , bo ją stosowałam zaraz napisze ci nazwę. To maść na oparzenia tak wyczytałam , ale rany goi bardzo szybko . Smaruj cieniuko i oklepuj dookoła rany . To nic , że jest w śpiączce . Pomoż .

 

ARGOSULFAN  - to czeska maść .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, jolantapl. napisał:

Pielęgnacja odleżyn nie należy do opiekunki nie wolno Ci tego robić.

 

Wiele rzeczy nie możemy robić . Nawet paznokci obcinać .Ale jak człowiek cierpi to jak na to można spokojnie patrzeć ? Rękawiczki ,  środki dezynfekujące. Zaszkodzić nie zaszkodzi jak posmaruje, ale to wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy i jaka jest opiekunka .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość aga napisał:

 

Wiele rzeczy nie możemy robić . Nawet paznokci obcinać .Ale jak człowiek cierpi to jak na to można spokojnie patrzeć ? Rękawiczki ,  środki dezynfekujące. Zaszkodzić nie zaszkodzi jak posmaruje, ale to wszystko zależy od tego gdzie jesteśmy i jaka jest opiekunka .

Nie porównuj obcięcia paznokci do pielęgnacji odleżyn .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jolantapl. napisał:

Nie porównuj obcięcia paznokci do pielęgnacji odleżyn .

Nie porównuje , pisze tylko że nie można  tego robić opiekunce tzn . pomocy domowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Gość aga napisał:

Nie porównuje , pisze tylko że nie można  tego robić opiekunce tzn . pomocy domowej .

Ale to właśnie chodzi o to,żeby nie zaszkodzić na pielęgnacji odleżyn trzeba się znać no i ponosi się odpowiedzialność za czyjeś zdrowie a nawet życie .W ogrodzie też nie powinno się nic robić i sprzątać pewnych pomieszczeń bo to do nas nie należy a za otwarte rany i odleżyny nie wolno nam się brać i tyle koniec kropka .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze być koniec i kropka . Każda z nas zna swoje mozliwosci i ma sumienie . Nie jesteśmy z kamienia . A zresztą mam luksus, wtedy jak podopieczny jest zadowolony , bo płaci mi za ten komfort . I to sporo . A w ogóle to powinno sie robić to co w umowie i nie narzekać , że mało się zarabia . Ja mam zakres obowiązków w umowie , na ktory sie zgodziłam i to robię .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gość aga napisał:

Moze być koniec i kropka . Każda z nas zna swoje mozliwosci i ma sumienie . Nie jesteśmy z kamienia . A zresztą mam luksus, wtedy jak podopieczny jest zadowolony , bo płaci mi za ten komfort . I to sporo . A w ogóle to powinno sie robić to co w umowie i nie narzekać , że mało się zarabia . Ja mam zakres obowiązków w umowie , na ktory sie zgodziłam i to robię .

Tak jest .

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gość aga napisał:

Znam taka maść , bo ją stosowałam zaraz napisze ci nazwę. To maść na oparzenia tak wyczytałam , ale rany goi bardzo szybko . Smaruj cieniuko i oklepuj dookoła rany . To nic , że jest w śpiączce . Pomoż .

 

ARGOSULFAN  - to czeska maść .

Dziękuję bardzo postaram się to kupić.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Gość aga napisał:

Znam taka maść , bo ją stosowałam zaraz napisze ci nazwę. To maść na oparzenia tak wyczytałam , ale rany goi bardzo szybko . Smaruj cieniuko i oklepuj dookoła rany . To nic , że jest w śpiączce . Pomoż .

 

ARGOSULFAN  - to czeska maść .

Aga a gdzie ją można kupić? Tu w de czy w kraju też? Tak na przyszłość przydałoby się wiedzieć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to na początku stosuje się te plastry ze srebrem no i chyba powinno się pobrać wymaz ,żeby sprawdzić czy odleżyna nie jest czymś zainfekowana potem antybiotyk doustnie jak coś wyjdzie z tego wymazu .Ale to tylko moje obserwacje jak inni postępowali.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Aga a gdzie ją można kupić? Tu w de czy w kraju też? Tak na przyszłość przydałoby się wiedzieć. 

Wróci córka podopiecznego z pracy to zapytam i napiszę. Nie wiem czy to Ty pisałaś , że mieszasz maście ? nie rób tego . Jesli stosujesz MIRFULAN  to cieniutko , bardzo cieniutko . Obrzeża rany oklep paluszkami to szybciej maśc sie wchłonie . Jest taki plaster , nie wiem czy masz go , taki przepuszczający powietrze. Oklej gaza ranę . Napisz w którym miejscu jest ta rana .Wiem jak jest jak walisz głową w mur , bo nikt nie chce pomoc albo nie potrafi a chcesz pomóc podopiecznemu . Proś lekarza , pokaż mu tą odleżynę , wiem jak odbywają się wizyty . Zmuś go , żeby zobaczył. Napisz mi swojego maila napisze do Ciebie .Wyleczyć odleżynę, to prawie cud . Ale i tak otworzy sie w krótkim czasie . Trzeba dbać i dbac i dbać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Gość aga napisał:

Wróci córka podopiecznego z pracy to zapytam i napiszę. Nie wiem czy to Ty pisałaś , że mieszasz maście ? nie rób tego . Jesli stosujesz MIRFULAN  to cieniutko , bardzo cieniutko . Obrzeża rany oklep paluszkami to szybciej maśc sie wchłonie . Jest taki plaster , nie wiem czy masz go , taki przepuszczający powietrze. Oklej gaza ranę . Napisz w którym miejscu jest ta rana .Wiem jak jest jak walisz głową w mur , bo nikt nie chce pomoc albo nie potrafi a chcesz pomóc podopiecznemu . Proś lekarza , pokaż mu tą odleżynę , wiem jak odbywają się wizyty . Zmuś go , żeby zobaczył. Napisz mi swojego maila napisze do Ciebie .Wyleczyć odleżynę, to prawie cud . Ale i tak otworzy sie w krótkim czasie . Trzeba dbać i dbac i dbać .

Aga to ja pisałam o mieszankach.  Ale dziadek nie ma ran. Więc taki Mischung robię zapobiegawczo i jest zdecydowanie lepiej. Jak miałby rany to napewno nie ja bym to robiła. Jak byłam młodą i nieświadomą opiekunką to miałam taki przypadek i wyleczyłam dziadka. Ale był torturowany ze skutkiem pozytywnym. Dzisiaj już bym tego nie zrobiła. Ja teraz kontroluję i monituję a reszta to decyzja rodziny. Problem polega na tym że ci pdp na prywatnych ubezpieczeniach muszą za wszystko płacić i dlatego nie są wyrywni do wzwania fachowych służb. Ci z AOK są bardziej do naprostowania aczkolwiek też woleliby tę kasę na koncie uszpurować :) Interesuje mnie ta maść na wszelki wypadek. Dzisiaj pielęgniarz zapodał maść o nazwie MULTILIND Z NYSTATYNĄ. Podobno na I i II stopień jest super. A MIRFULAN posmarować od czasu do czasu celem hipotetycznego odgrzybienia skóry. Ja taka ciekawskia jestem i nawet jak nie potrzebuję to lubię wiedzieć na wszelki wypadek ;) Dziękuję serdecznie za pamięć i troskę :serce:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Blondi napisał:

Na pewno sama bym się nie zabrała na leczenie odlezyn,to nie moja działka a jak czytam o masciach to nie jedna może jeszcze bardziej spaprac jak pomoc,dlategi ja jestem ostrozna,,,

@Blondi warto wiedzieć jakie maści są dostępne w de. Jak patrzę na niemiecką służbę zdrowia to ręce opadają ze zgrozy O.o Ile razy podpowiadałam co można zastosować i o dziwo skutkowało. A ile razy nie posłuchali to była masakra :( Ja się nie pcham z łapami do leczenia ale trzeba wiedzieć co i jak :d bo wiedza to nasz oręż jest!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minut temu, Mirelka1965 napisał:

Aga to ja pisałam o mieszankach.  Ale dziadek nie ma ran. Więc taki Mischung robię zapobiegawczo i jest zdecydowanie lepiej. Jak miałby rany to napewno nie ja bym to robiła. Jak byłam młodą i nieświadomą opiekunką to miałam taki przypadek i wyleczyłam dziadka. Ale był torturowany ze skutkiem pozytywnym. Dzisiaj już bym tego nie zrobiła. Ja teraz kontroluję i monituję a reszta to decyzja rodziny. Problem polega na tym że ci pdp na prywatnych ubezpieczeniach muszą za wszystko płacić i dlatego nie są wyrywni do wzwania fachowych służb. Ci z AOK są bardziej do naprostowania aczkolwiek też woleliby tę kasę na koncie uszpurować :) Interesuje mnie ta maść na wszelki wypadek. Dzisiaj pielęgniarz zapodał maść o nazwie MULTILIND Z NYSTATYNĄ. Podobno na I i II stopień jest super. A MIRFULAN posmarować od czasu do czasu celem hipotetycznego odgrzybienia skóry. Ja taka ciekawskia jestem i nawet jak nie potrzebuję to lubię wiedzieć na wszelki wypadek ;) Dziękuję serdecznie za pamięć i troskę :serce:

No to nie ma problemu , utrzymuj czysto i sucho . Ja juz mialam sztele z odlezynami więc znam problem A i zawodowa tez sie tym parałam . Oby tak dalej u ciebie było. Spokojności życzę . Na nastepny raz napisz , że informacje zbierasz , albo nie doczytałam . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że podany artykuł wstawiam we właściwe miejsce na Forum. Mimo długiej treści, warto z nią się zapoznać dla własnego dobra, nim cokolwiek złego się wydarzy z powodu naszej Opiekuńczej nadgorliwości, tak dla naszych Podopiecznych i nas samych. Oto on:

https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/2614/pytania-i-informacje-przed-pierwszym-wyjazdem/opiekunka---co-wolno--a-czego-nie-wolno-bez-uprawnien-zawodowych

Edytowane przez Hal
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...