Skocz do zawartości
Reklama:

• oferty_pracy.jpg katalog_firm.jpg mapa_opiekunow.jpg opieka_niemcy.jpg kawa.jpg dyskusje.jpg

LENA_57

Czy opiekunka bez telefonu i internetu może funkcjonować?

Rekomendowane posty

Chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych agencyjnych lub prywatnych ofertach pracy, poradnikach i postach?

Zarejestruj się

Lucyna121    41

@Blondi Witaj. Teraz zimno ale latem chetnie Cie zaprosze na moje wlosci. Dzis ide na impreze taka dla wapniakow. Jade 27 i jestem zadowolona z decyzji. Prawdziwa kobieta nie boi sie wyzwan. Ale musi dojrzec . Moj niemiecki zawsze byl podstawowy, teraz po 6 weryfikacjach jest komunikatywny plus, dasz wiare . To cud. Rozrabiaj tu dalej bo to radosc czytac takie wesole wpisy. Uwazam jednak ze pije sie tu stanowczo za duzo (zart). Milego dnia, spokojnej pracy. Pozdrawiam.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2286

@Lucyna121 też idę na tą imprezę ,,,,dla wapniaków" ,,rozbujamy towarzystwo to i wapniactwo sie rozpryśnie:hahaha:  Brawo z języka ,,komunikatywny plus -masz tu w nagrodę :tort: ,,,buziak:love:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243
O 17.03.2017 at 10:35, erika napisał:

@Lucyna121 a co się stanie jak otrzymasz list polecony za pokwitowaniem odbioru? Miałam kiedyś taka"przyjemność" .. wróciłam do domu i otrzymałam "kupę papierów" podano mnie do Sądu Grodzkiego za głupie 30 zł, oczywiście szybko uregulowałam wraz z odsetkami. Nasza koleżanka słusznie chce zjechać! bo obiecano jej stika ! Ja osobiście na takie obiecanki sie nie piszę! 

Przesyłka nieodebrana w terminie to przesyłka doręczona! 

http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/889027,przesylka-nieodebrana-w-terminie-to-przesylka-doreczona-kto-moze-odebrac-list-poradnik-dz,2,id,t,sa.html

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2286

Trzeba mieć zaufanych sąsiadów i listonoszy,,wtedy wszystko idzie ogarnąc,,ja jak na cos czekałam to pocztę na nogi postawiłam, pani bardzo miła,że szybciutko tel, już miałam do listonosza i szybciutko przesyłeczka dotarła na miejsce,,,ale to piszę jak jestem w domu,, 

ale tutaj piszemy o internecie ,,,ma być i już,  dla tych co tego internetu potrzebują,,to nie jest wyjazd na dzien czy tydzień ,,tylko na  conajmniej 2 miesiące,,może nie dla jednego,czyli agencji i rodziny , 2 miesiące to nic?   dla innych poza domem to ogrom czasu,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243

@ Blondi,  oczywiście paczki i rózne rzeczy sąsiedzi mi odbierają ale nie przesyłki polecone. Poza tym nikt nie chce brać na siebie takiego kłopotu.  Ja mam starszych sąsiadów, takich ok. 80- tki, ci ludzie nie mają internetu. Czy moge tych ludzi fatygować?  Oczywiście "mają oko" na moje mieszkanie, ja czasem dzwonię i sie pytam czy wszystko w porządku, ale więcej wymagac nie mogę. 

Mam też młodych sąsiadów, ale ci ciągle się zmieniają, wynajmują mieszania. Prawie ich nie znam. Ja mieszkam w dużym mieście i nie jest to takie proste. 

Koleżanka czy rodzina, nie będzie jeździła z drugiego końca miasta by zobaczyć czy jest korespondencja. Każdy ma swoje problemy i czas to pieniądz. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
adamos60    21
5 godzin temu, Blondi napisał:

@Lucyna121 zostawmy internet ,,mnie rajcuje Twój basen,,ja załatwię sloneczko a Ty napełnisz basen-ok? :hahaha: 

Ty "stara wygo"  nie odciągaj ludzi od tematu   hinhi hi  mowa o internecie więc kontynuuję ...otóż wspomniałem byłem listpoad  grudzien w Austrii   był tam PDP  a nad nimi Jego syn i żona tego syna .Wiadomo ,syn miał piecze na wszystkim  ale gdy nie był wstawiony  (prowadził restauracje) a był w  net dziennie ,,po tyg. puka do mnie około 17 .00  i widzi mnie siedzącego na internecie   i do mnie  z litanią ,że nie jestem na wczasach itd. Zapytam go czy siedze godzinami  i czy ojciec chodzi głodny brudny itd. no nie to jaki problem ? mam chwile czasu do kolacji i odwiedzam znajomych.Ja tutaj nie jestem niewolnikiem  by robić 24 godziny,lub udawać wariata ,jak Ciebie zobacze to brać się za robotę.Nie było mu to w smak i wyszedł..Na drugi dzień nie było już internetu .Oczywiście wyłączył.Przypilnowałem go i mu mówie ..co jest grane? -odpowiada -tys już cały internet wykorzystał,,,odparłem chyba jesteś niepoważny,dalej się stawiał. Zawołałem szefa z Agentury i rozmowa .Była dość ostra.Powiedziałem ,że jestem odcięty od świata i w tych warunkach nie będę pracować.Szefowi powiedział ,że coś załatwi..Po kilku dniach dał internet ,ale to też trwało kilka dni  i koniec. dałem już spokój  bo było przed wyjazdem do domu.Zapytałem tylko PDP,czy mam przyjechać ponownie a on mi na to,że jak chce internet to lepiej żebym sobie poszukał inną stele.Odparłem  tylko--z Twoim synem nie bede rozmawiać . Niech szuka innego opiekuna.Mało tego Agencja  sama zerwała z nim umowę .Ponoć przeszli na Rumunów.  Rozumię  może nie być internetu ,ale to wszystko idzie załatwić w cywilizowany sposób ale nie wychodzić z założenia ,że ja jestem na 24 godziny. i 0 prywatności  to nie czasy średniowiecza czy feudalne!.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2286

@adamos60 pokazuję Ci ,,starą wygę":hahaha:

kawa kobietka-790.gif

A pamiętasz jak ja walczyłam o internet u mądrali? i tam też synek rządzi wszystkim,,,-to są ludzie ,rodziny którzy traktują ludzi jak roboli 24 /24 ,,zero świata ,,bo po co takiemu świat i znajomi,,tak o nas myślą ,,tak myślą o opiekunach,,,więc rumunia nie chce internetu i przeszli do zacofanych ludzi,,ciągle jakąs walke mamy z tym oknem na świat,,,:płacz:

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sayonara 52    151

Netu niet,,,

Choc blyska cien nadzieji

Wlasnie korzystam z uprzejmosci kuzynki PDP

z jej netu

Cud!!!!!

Kupila ,,stick,,

tyle ze nie dziala  w moim laptopie,,

Wlasnie ona telefonuje do firmy,bo stick nie dziala.

Ja zielona w tej dziedzinie, kuzynka tez.

Za to ja juz wroce do normalnosci, to zeskanuje    wiadomosci lokalne,

gdzie w rozmowie Niemcy, ktorzy wlasnie zalozyli agencje, pisza, ze internet jest konieczny dla opiekunki,

Jest daleko od  domu, aby dobrze funkcjonowac opiekunka potrxebuje internetu i kontaktu ze swiatem

Tak wiec brawo panowie z Monachium....!

Poza tym panowie mowia, o ,,Arbeitskrafte,, ze wschodniej Europy, wspolpracuja juz z Litwa, i mysla, o rozszerzeniu rynku o Tunesie  i Thajlandie...

Jak wiadomo Niemcy starzeja sie, sa podobno ponad 2 miliony osob w zaawansowanym wieku ,ktorym potrzebna jest pomoc,

Jesooo jak czekam na staly net,,,

Pozdrowka!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243

@sayonara 52, milo cię widzieć. Nie korzystałam z netu przez USB stick nie wiem jak to działa. 

Może trzeba coś skonfigurować.  W każdej firmie to wyglada inaczej. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2286

@sayonara 52 i tak ciebie podziwiam ,że wytrzymujesz bez netu ,,ja nawet poł dnia już chyba bym nie wytrzymała,,już jestem uzależniona chyba od netu,,ale tak praca mnie nauczyła w De,,aby nie zwariować i nie być w osamotnieniu,,to net i się tak zaczęło,że teraz nie ruszę się nigdzie bez tego okna na świat,,,Trzymaj się i poczytaj o sticku w internecie,,,pa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sayonara 52    151

Jessssss!

Nareszcie mam!!!!

Miesiac bez netu ,masakra.

nie wiem dlaczego obie madre z  kuzynka PDP nie umialysmy zainstalowac tego badziewia,

Pojechalysmy do Bad Tolz ,2godziny w sklepie...

Dziewczatko dwoilo sie i troilo, wydzwanialo i nareszcie dziala,

Przy okazji dowiedzialam sie , ze stick funduje kuzynka z wlasnej kieszeni

PDP nie wiedza nic.

No koniec swiata.

Cholera, spod siebie by jedli>:(

No najbardziej mnie wkurza ,ze poprzedniczki ,,nie potrzebowaly,,

• Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2286

@sayonara 52 żyjesz -huraaaaaa,,,internet masz -bomba,,,:hahaha: a teraz pisz czy możesz się umyć i pranie zrobić,,,,,,,,i tak jesteś wielka,,,wytrzymałaś a miałaś już dac nogę,,,

ja już momentami myślalam ,że jesteś w Polsce już,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Serenity    1014
11 minut temu, sayonara 52 napisał:

No najbardziej mnie wkurza ,ze poprzedniczki ,,nie potrzebowaly,,

oj, tak, tak.

Miewałam też takie poprzedniczki, którym po prostu podobno wszystko było jedno : jak długo pracują, co jedzą, co robią, bo się zawsze dopasowywały... elastyczne

Pozdrawiam !

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
sayonara 52    151

Mycie tak, pranie nie,,,

Tzn ,,Pani,, chce abym prala moje rzeczy z ich rzeczami brrr

W dodatku tu sie pierze wszystko ma 30 stopni.

No sorki, ale obsrane

ze tak walne z grubej rury

reczniki mam prac z moimi osobistymi rzeczami.??!!!!

Tak wiec przekradam sie jak zlodziej do piwnicy, i piore swoje rzeczy oddzielnie,

PDP na szczescie nie da rady zajrzec do piwnicy...

Czyli konspira.

Talerze nadal wycierane serwetka, widelce dziadek czysci serwetka tez.

Ja mam schowane swoje sztucce i nakrycia.

Naczyn jest duzo co moge wpycham do zmywarki i wlaczam raz na 4 dni, upycham te ,,czyste,, wytarte serwetka, aby sie porzadnie umyly.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Maria Jolanta    213

Jesooo.

Mam internet, zmywarkę, a jak nie chciało mi się do zmywarki wkładać tylko umyłam sama w zlewie to mnie upomniano że od tego jest zmywarka. :d:d:d

Ale pranie też na 40 stopni i max 600 obrotów. No to sobie włączam jak pdp robi sobie drzemkę. :d

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243

Ja do prania swoich rzeczy nawet sobie odpowiedni płyn kupiłam. Piorę w nim tylko swoje. Ja nie toleruję proszku, dostałabym wysypki. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Blondi    2286

Muszę powiedzieć ,że my już jesteśmy wyszkolone w praniach w De i bardzo dobrze ,trzeba sobie radzić po swojemu,,często robiłam pranie po kryjomu,,bo ja w ogóle lubię prać nawet 3 rzeczy-hahhaha ,,teraz jak czytam Was to od razu mi się moje cichacze prania przypomniały i jeszcze suszarkę często męczyłam,,a co! aby wszystko zabrać suche i mięciutkie,,pachnące ,,

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243

No nieeeeeeeeee, mój internet dziś kiepsko działa. Próbuję skakać po dostępnych łączach i kiepsko wychodzi. To gościnne korzystanie ze słabego Wi-fi utrudnia życie. Tracę dużo czasu na połączenie i ciągle mam przerwy.

Już rozmawiałam z córką PDP. Zamówiła internet  do dziadków. Niedługo przyjdzie ruter.  Mam nadzieję, że sobie poradzę z zainstalowaniem. U siebie  to co innego,  tam mam instrukcję po polsku. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243

5 dni bez internetu!!!!. Ale jakoś przetrwałam. Teraz mam już swój  z kabelnetz deutschland. Ruter przyszedł już w ub. tygodniu ale za nic nie mogłam się połączyć. Dopiero dziś przyszedł mechanik z Kabelnetz i podłączył kabel. U mnie na dole telewizor chodzi, ale net coś nie chciał zadziałać dopiero doprowadzenie nowego kabla rozwiązało sprawę. Ufff. 

Dziadki się tylko denerwowali. Nie rozumieją co to internet, i po co to wszystko. Ktoś im sie po mieszkaniu kręci i wierci kręci i spokój zakłóca. Już ich ubodruchałam. Jest ok. 

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
LENA_57    243

@ Serenity dzięki. To gościnne korzystanie z cudzego wi-fi było trochę uciążliwe dla wszystkich. Udało się. To juz moje czwarte miejsce gdzie wywalczyłam internet.

@Blondi zmieniczka powinna chyba być z tego faktu tez zadowolona. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

Only 75 emoticons maximum are allowed.

×   Twój link został automatycznie osadzony jako film..   Wstaw jako zwykły link

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Masz wiadomość z forum Opiekunek!

Linki warte Twojej uwagi:

Oferty pracy agencji
Oferty prywatne
Mapa Opiekunów
Katalog agencji i przewoźników
Rozmowy Opiekunów
Aplikuj do wielu agencji naraz
Wyślij zapytanie do przewoźników

lub zarejestruj się, by dołączyć do najlepszej grupy polskich Opiekunów, otrzymywać najnowsze oferty pracy w opiece oraz mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zarejestruj się