Skocz do zawartości

Czy opiekunka bez telefonu i internetu może funkcjonować?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie, ale się dziś namordowałam. Mój laptop nie widział mojego telefonu. Zrobiłam kilka nowych zdjęć telefonem, chciałam wrzucic do komputera a ten mojego telefonu nie widzi. Dopiero jak zainstalowałam programik na androida zaczeło działać. Wczesniej bez żadnych programików wykrywało a tu masz babo placek. Już myślałam, że mi kabelek padł. Musiałabym jechać aż do Monachium by takowy kupić. Całe szczęście się udało i mogę dalej cykać fotki i wysyłać je e-mailem. MMS-y jednak są płatne. Mam sporo minut w roamingu niewykorzystanych, ale za mms- a musze dodatkowo płacić. Dziwnie działają te opłaty abonamentowe. Niedługo mają znieść UE coś takiego jak roamnig. I Fajnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lena_57  witaj , raz jeden bylam w rodzinie ktora nie miala internetu, ani darmowych rozmow do Polski, nigdy wiecej...  Internet to Nasze okno na swiat , wiez z bliskimi ,,skype,, informacje o tym co dzieje sie w Kraju .Latwiej przetrwac trudne chwile czytajac Bloni , dla mnie byla lekarstwem, uczynna , mila dziewczyna,pelna radosci . Bez internetu juz wiecej nie jade. 5 euro to nie tak duzo a jak rodzina chciwa to traci ,, najlepsza opiekunke na swiecie,, czyli mnie. To  byl zart oczywiscie. Nie mam takich gifkow jak Blondi.Nie , bez tel i internetu opiekunka nie moze normalnie funkcjonowac, przynajmniej ja. Pozdrawiam pracujacych, ja odpoczywam. Milego dnia, spokojnej pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam i się bardzo cieszę ,,że mogę być lekarstwem na dobre samopoczucie i na przetrwanie @Lucyna121 bardzo Ci dziękuję ,za miłe słowa,,,pisząc tutaj na forum ,nigdy nawet nie zdawalam sobie sprawy ,że mogę swoimi pismakami kogoś pocieszyć,,cieszy mnie ,że ktoś lubi mnie czytać,,bazgrolę to co mi w danej chwili świta w mózgu,,a lubię pisać ,zresztą to widac,,wszędzie nieraz mnie, aż za pełno:święty:

ale wrócmy do tematu,,jest bardzo dużo opiekunek ,które nie mają takich wymagań jak internet czy telefon,,jest to grupa ludzi , którym zbędny jest laptop czy telefon,,nie potrafią z laptopa korzystać i dla nich internet może nie istnieć,,ale teraz mamy takie czasy ,że coraz więcej opiekunek korzysta z tego typu luksusu jakim jest internet,,,jeszcze jak nie ma telefonu a jest internet to jeszcze świat się  nie zawala,,bo nawet przez skypa można dzwonic na telefony stacjonarne i komórkowe,,wystarczy sobie załadowac kasą  tylko abonament na skypie,,ale nie miec internetu ,gdzie jest on obiecany i opiekunka jedzie z myślą ,że będzie internet a tu nie ma-porażka ,,,ja sobie nie wyobrażam,,miałam miejsce ,gdzie internetu było malutko,,pakiecik aby aby gębuchę zamknąc opiekunce ,,ale jakoś powoli powoli w ślimaczym tempie ,strony sie otwierały,,było zero muzyki i zero wiadomosci,ale pisać można było i na skypie rozmawiac,,a to już dużo,,, teraz jakbym trafila na miejsce ,gdzie był obiecany internet a by go nie było,,bym usiadła i :rozpacz: tak długo ,aż założą,, z braku laku bym pociągnęła internet z telefonu ,,płaci się jakieś grosze,,ale już bym ten kontakt miała,,,:hahaha:

Bez internetu może funkcjonwać tylko  opiekunka, która nie wie ,co to jest internet.

Ale przez internet też mogą być kłopoty:hahaha:

mąż-za-długo-na-komputerze.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blondi, @emma, @Lucyna121, no ja też nie mogę bez internetu funkcjonować, dlatego tu z wami jestem. Poza tym przez internet sprawdzam wpływy na konto, płace rachunki, czytam wiadomości. Przez internet robie zakupy. Ostatnio znalazłam ciekawy online shop. Nawet fajne ciuszki. 

http://www.wenz.de/shirt-alba-moda-white-035129/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak @sayonara 52, będzie rezygnować z tej stelli, bo nie ma netu. Agencja sie pewnie dziwi, no bo co to za powód. Kiedyś w luźnej rozmowie z osobą z agencji slyszłam takie stwierdzenie. Ktoś mi ze stelli zrezygnował bo interenet był za słaby. Też coś. Słyszałam wyraźne oburzenie w głosie. 

Ja tez mam słabieńki interent, ale jakoś leci. Ja myślę, że tamta osoba, która wywołała potężne oburzenie wcale netu nie miała.

Ja sobie kiedyś narobiłam kłopotu z rachunkami. Dostałam fakturę za gaz, były tam dosłownie grosze, a że internetu w niemczech nie miałam więc nie miałam pojęcia, że w ogóle ta faktura przyszła. Nie zapłaciłam. Nie odebrałam (bo byłam w Niemczech ponad 4 m-ce) też pisma poleconego  zawiadamiającego, że została ze mną zerwana umowa na dostawę gazu. Gazu mi nie odłączyli bo licznik mam w mieszkaniu i nie mogli się dostać. Przez caly rok  nie byłam świadoma, że korzystam bezumownie. Byłam przekonana, że pewnie mam nadpłatę, dlatego rachunku  w skrzynce nie ma. Dopiero w czasie pobytu w Polsce, pewnego dnia do drzwi puk, puk - gazownia - przyszliśmy odłączyć licznik. 

No dobre sobie, pomyslałam. Jakoś ubłagałam tych panów, by od tej czyności odstapili.  Ja się wybiorę do biura i zaraz wszystko ureguluję. Słuchajcie ze 100 zł zrobiło się 500 zł, za bezumowne korzystanie z gazu.  Nie było wyjścia, zapłaciłam. Zawarłam nową umowę. trochę się do tej gazowni nabiegałam, co najmniej 4 razy.  Poza tym trzeba było poczekać na pierwszą fakturę, by się zarejestrować e-book gazowni i teraz nie ma problemu.  Niestety jeszcze za prąd i gaz nie można załatwić polecenia pobrania, tak jak mam za telefon. Wtedy nawet bez internetu bym się obyła. 

I tak osobom z agencji się wydaje, że internet dla opiekunki to zwykły kaprys. A tu w dzisiejszych czasach dużo rzeczy się przez internet załatwia. Agencja sobie myśli, że my mamy osobę w Polsce na etacie, co za nas korespondencję odbiera i rachunki płaci. Ci co mieszkają z rodziną to tak, ale co maja powiedziec takie osoby jak ja. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lena_57 Witaj. Ja mam polecenie na obciazenie mojego rachunku  , zlecenie stale na wszystko i tylko czasem sprawdzam jak to wyglada . Tz czy wszystkiego sobie nie wzieli. Zart. Jestesmy tylko ludzmi , czasem mozna cos przegapic , czasem nie ma internetu i jest duzy problem. Moje rachunki placa sie same. Ja mam kolezanke ,ktora doglada moich majatkow. Wode z basenu zawsze spuszczam przed wyjazdem. Milego dnia . Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lucyna121 a co się stanie jak otrzymasz list polecony za pokwitowaniem odbioru? Miałam kiedyś taka"przyjemność" .. wróciłam do domu i otrzymałam "kupę papierów" podano mnie do Sądu Grodzkiego za głupie 30 zł, oczywiście szybko uregulowałam wraz z odsetkami. Nasza koleżanka słusznie chce zjechać! bo obiecano jej stika ! Ja osobiście na takie obiecanki sie nie piszę! 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hi hi tak to ja ,e........................nie taki stary hi hi

O 13.03.2017 at 16:53, Motylek napisał:

@A.NN.A Laptop to podstawa! Bez mojego też nigdzie się nie ruszam i też mi z nim dobrze :d Filmy i seriale po polsku pooglądać można przynajmniej :)

no właśnie i bajeczki dla dorosłych   ha ha 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do internetu na szteli staje się koniecznością....Chociaż i bywało u mnie tak... jedyny raz, gdzie miałem utrudniony dostęp. Przyjechałem na sztelę, dziadek w szpitalu, na drugi dzień wychodził. Wtedy nastąpiła zmiana miejsca mojego pobytu, syn zabrał dziadka i mnie do innego mieszkania, które okazało się rzadko używane...stąd brak stałego łącza telefonicznego. Ale na szczęście pobyt trwał miesiąc,w czasie wolnym dwa razy w tygodniu po pół dnia wychodziłem do McDonalda . Tam przez trzy godziny dziennie korzystać można z darmowego WiFi , ponadto posiłkowałem się pakietem Mb od swojego operatora , chociaż płatnym, no, ale tu nie pracuję za grosze, więc ok. Miałem nieco utrudniony dostęp, akurat, tyle co do sprawdzenia poczty,zrobienia przelewów, przejrzenia serwisów - wystarczyło. Wytrzymałem jakoś. Na szczęście to mi wystarcza, wiem jednak, że dużo osób słucha muzyki, ogląda filmy. Ja na szczęście bez tego mogę się obejść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Łukaszku ja słucham non stop,,muzyki:hahaha: wykańczam laptopa i internet,,,już wysiada mi wszystko,,ale jakoś ciągnie jeszcze ,,   ja bym w tym Mc Donaldzie korzenie zapusciła :płacz: co to 3 godziny,,na rozkaz korzystać,,masakra,, tak jak kiedyś mnie mądrala do synka zawiózł na internet :hahaha:komedia na całego,,,piszecie o tych przelewach ,że nie idzie zapomnieć nawet, aby zrobić te przelewy i wydac kasę,,,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lucyna121 napisał:

@Lena_57 Witaj. Ja mam polecenie na obciazenie mojego rachunku  , zlecenie stale na wszystko i tylko czasem sprawdzam jak to wyglada . Tz czy wszystkiego sobie nie wzieli. Zart. Jestesmy tylko ludzmi , czasem mozna cos przegapic , czasem nie ma internetu i jest duzy problem. Moje rachunki placa sie same. Ja mam kolezanke ,ktora doglada moich majatkow. Wode z basenu zawsze spuszczam przed wyjazdem. Milego dnia . Pozdrawiam wszystkich.

@Lucyna, pisłam wyżej, że nie na wszystko można było wtedy zastosować polecene pobrania.  U sprzedawcy gazu to działa dopiero od dwóch lat, a u sprzedawcy prądu jeszcze do tej pory nie ma tej możliwości. To co opisałam wydarzyło się z 5 lat temu. E-booki dopiero zaczeły wchodzić w życie, a ja w Niemczech nie miałam internetu. Komórka na kartę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłam ,że teraz agencja w opisie oferty dopisuje ,,internet na życzenie opiekunki",,tylko może sobie tak pisac agencja a rzeczywistośc pokaże co pokaże,,że rodzinka powie ,że za drogi gips i zero internetu,,:płacz: albo ,że nie było w ogóle rozmowy takiej aby internet na życzenie opiekunki zakładać ,dlatego na takie cos też się nigdy nie będe pisac,,albo albo,,skąd ja to znam,,,albo to znaczy nigdy:płacz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@erika Witaj, wszystkie moje polecone listy odbiera moja kolezanka , na poczcie zaplacilam za upowaznienie , otwiera i czyta potem pisze mi na meila co dalej. Na moje szczescie mam ja. Ma tez notarialne upowaznienie na zalatwianie wielu spraw podczas mojej nieobecnosci.Przyjaznimy sie od 20 lat. Milego dnia wszystkim pracujacym . Ja odpoczywam. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...