Skocz do zawartości

Serial Magda mach das schon!


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim:))) Mój Niemiec pokazał mi ostatanio serial na RTL (wyświetlany w czwartki wieczorem) o opiekunce seniorów Magdzie, która pracuje w Niemczech i świetnie sobie radzi. Widzieliście ten serial, albo o nim słyszeliście? Co o nim sądzicie? Dla mnie to lekka przesada, Polka przedstawiona w tym serialu jest zbyt wulgarna i głupia... Ale może to tylko moje kompleksy...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale stawiający pracownika z PL w złym świetle!

Nie wiem dlaczego nam to producenci serialu zrobili.

Będziemy znowu musiały  coś udowadniać.

Kiedyś już ktoś z pracujących kobiet w Italli może, wydała książkę o swojej "karierze" jako sprzątająca zamożne domy. Ja jej pomysł źle odebrałam. Myślę, że nie wszystkim oglądającym ten serial przypadnie do gustu, chociaż momentami nawet jest zabawny.

A może to jakaś reklama w biznesie naszym:hahaha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to taka sama komedia jak Niania była kiedyś w polsce i chyba tylko 7 odcinków, ale moim zdaniem nieważne jak mówią byleby mówili, bo po pierwsze to reklama dla nas opiekunek i temat rozmów nad naszymi warunkami pracy. Nie jestem fanką mojej imienniczki magdy, ale też nie ma co chyba przesadzać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukalam tego na you tube, ale jest tylko zwiastun i rozmowa z aktorka, ktora odtwarza role Magdy, ze jakas polska kucharka miala ją uczyc polskiego akcentu... hm..... a podrzucicie gdzies link do tego filmu, albo napiszcie na jakim to kanale, oki? moment, czytam, ze @Mari456 pisze, ze to RTL czwartki wieczorem... czyli dzis, no nie? zobacze, moze sie uda.... chyba, ze znaowu dziad pojdzie spac z kurami, wiec nie poogladam, bo tv jest tylko u niego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, FrauMiau napisał:

@Betty tu są wszystkie odcinki. http://www.tvnow.de/rtl/magda-macht-das-schon/list/aktuell Te ostatnie są bezpłatne. :)

o... jak cie daaaawno na forum nie widzialam:) dzieki kochana :) obejrze, dzieki, juz bez laski i telewizora dziada.... bo dziadek nie umiem o nim powiedziec :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczyny dla mnie ten serial to masakra! Ta cała Magda ubiera się jak prostytutka, ma szpilki założone na skarpetki no i oczywiście łańcuszek ze złotym krzyżykiem na wielkim biuście. A taki opis serialu znalazłam w necie (po Polsku!!!):

"Magda z serialu jest zaradna, pracowita, oszczędna, nie straszne jej problemy dnia codziennego. Nie znosi marnowania jedzenia, a torby po zakupach i papier po prezentach z namaszczeniem odkłada do specjalnej pudełka. Gdy coś złego wydarzy się w domu improwizuje, wzbudzając zachwyt swoich niemieckich pracodawców. Polacy są w końcu znani z tego, że w odróżnieniu od Niemców potrafią być spontaniczni, wykorzystać wrodzony spryt by  stawić czoła niemożliwym do rozwiązania problemom. Na przykład gdy w domu nie ma nic do jedzenia, Magda błyskawicznie przyrządza znany polski przysmak: pieczoną gęś"!!!! A potem jest jeszcze lepiej: "Jedynym jej przyjacielem jest Turek, kierowca autobusu. Kiedy jadą do miasta rozmawiają o Niemcach, z podziwem i współczuciem. „No bo w tym bogactwie zgubił się gdzieś człowiek” – wzdychają".

Chyba widzenie Polaków przez Niemców nic się nie zmieniło od wieków....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Mari456 napisał:

Chyba widzenie Polaków przez Niemców nic się nie zmieniło od wieków....

był taki odcinek w którym babcia rozmawia z magdą i coś było o zakradaniu się, a magda na to, że to tak jak niemcy zakradli się w 1939 do Polski. Magda sobie nieźle radzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta kobieta, ktora opiekuje sie Magda, bohaterka serialu, mieszkala kiedys na Śląsku i nienawidzi Polakow. Caly czas twierdzi, ze Magda jest puszczalska i kradnie. Rzeczywiscie ten serial to masakra, ale Niemcy go uwielbiaja, juz ponoc kreca druga serie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ania_Dort_PL

Eeeee a dziś nie było tego serialu, chyba się skonczyl. Ale w necie są odcinki do zobaczenia. Generalnie Niemcy w ogole nie widza Polakow, dla nich jestesmy wschodem, wszystko jedno czy z Polski, Rumunii czy Bialorusi. To widać nawet w reklamowkach tego seriali. Trzymajcie sie cieplo! U nas w Dortmundzie już wiosna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mari456 dziękuję za informacje o filmie, który przy czasie obejrzę na pewno. Dzięki też @FrauMiau za wskazanie linku. Dobrze dziewczyny, że trzymacie rękę na pulsie.

         Mam dwie niemieckie  książki o Polkach ( sprzątaczce i opiekunkach ), które na prawdę niestety  nie jest zbyt miło czytać, bo kobiety opisane w nich nie są za mądre - delikatnie mówiąc. Jedynie co znalazłam życzliwego to książki Steffena Moellera, ale to wyjątek i te polecam wszystkim.

   

       

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mari456 W pewnym sensie im lepiej Polka  zna język tym trudniej jej w

Niemczech  pracować

  . @A.NN.A Podstawowa ksiazka Moellera to oczywiście Viva Polonia. Warto mieć niemiecką wersje, bo przecież trafiają sie też Niemcy zyczliwsi i ja juz tę ksiazke 3 osobom pozyczylam. 

      Ogolnie, wiedza w Niemczech o Polsce jest znikoma, co moze ilepiej. O socjalizmie np to nie mają tu nawet bladego pojecia nawetludzie wyksztalceni.

     Ja sama ta pogardę tłumaczę sobie glownie przepaścią materialna miedzy przeciętnym Niemcem i Polakiem. W Polsce ludzie tez gardzą ubozszymi i przypisują im najgorsze cechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mari456 dokladnie... jak te swiecacą matke Boską zobaczylam i uslyszalam haselka w stylu: o Matko Boska... ale wogole ten jej stroj i te szpilki ze skarpetami... no i jeszcze w pracy z pdp w szpilkach chodzic.... no i jeszcze co: to, ze ona to taka wtracajaca sie troche w sprawy calej rodziny i ustawaijaca ją... jak np. w kwestii tej wazektomii... juz widze jak Niemcy, czy austriacy zdawaliby sie na autorytet Polski w kluczowych kwestiach.... no i co jest niezgodne z rzeczywistoscia: 

ze ona przesiaduje z rodzina pdp, a babka sama czas na gorze spedza... juz widze jakby nam za przesiadywanie z rodzina pdp, zamiast zajmowania sie pdp ktos chcial placic....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzacie dziewczyny. To ma być komedia to i jaka ma być bohaterka? Albo wyszczekana, zabawna i pozytywnie stuknięta opiekunka, albo ktoś głupszy, biedny i zagubiony to ja wolę pierwszą opcję. To jest rozrywka szybka i oparta na stereotypach trzeba wyluzować i poszukać w swoich historiach z podopiecznymi śmiesznych sytuacji a ja miałam ich sporo :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...