Skocz do zawartości

Jak usunąć poziomą linię w Wordzie?


Gość Marcin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przechodziłem to rok temu. Oddanie pracy magisterskiej stało pod znakiem zapytania. Te linia tak mają, ale jest na nie prosty sposób:

1. ustaw kursor bezpośrednio nad stworzoną linią (lub jej niechcianym klonem).

2. w menu Format wybierz Obramowanie i cieniowanie

3. wybierz w ustawieniach obramowania brak i wciśnij ok.

4. Linia zniknęła.

Powodzenia!

Dziękuję!!! Wreszcie zniknęł te grube linie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Ja miałem tak, że ustawiłem sobie różne style w Narzędzia Główne, żeby szybko formatować cały tekst to w każdym z tych styli macie np.:

Nagłówek 1 ->(prawy przycisk) Modyfikuj ->(dolny lewy róg okna) Formatuj -> Obramowanie... -> i tam wybrać trzeba brak.

Tam też się może wkraść jakieś niestandardowe obramowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

MS jest jednak wielki!

ostatni raz ************************************ miałem z 10 lat temu

teraz dostałem do sformatowania 250 stron publikacji i po 3/4 pracy **************  zaczęły się mnożyć!

No żeby takiego buga nie usunąć z kolejnych 3-4 wersji programu to ... ^#@#%$@

 

- styl normalny pomógł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam,

wypróbowałam wszystkie sposoby na usunięcie linii, które zostały wymienione, ale nadal są one widoczne w wordzie. W momencie rozpoczęcie pisania, pojawia się szary prostokąt, który zaczyna się zgodnie z marginesem, ale nie rozszerza się jeśli chce je powiększyć, nie rozszerza się również w momencie pisania tekstu, tak jakby jego szerokość była ustalona i niezmienna, natomiast wysokość jest zmienna. W momencie użycia "Enter" tworzy się kolejny wiersz.

Próbowałam usunąć linie ze styli, obramowania i cieniowania, myślałam że może wstawiłam dziwnie wyglądającą tabele, ale to nadal jest nie to. 

W momencie podglądu lub wydruku linie są niewidoczne, niemniej jednak w trakcie pracy z dokumentem, jest to niesamowicie irytujące. Wygląda to trochę jak tabelka, w której ustawiło się niewidoczność wszelkich linii.

Czy ktoś ma może jakiś pomysł by to usunąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

W wersji 2016 na karcie Narzędzia główne / akapit, jest narzędzie takie jak w excel do rysowania obramowań komórek. Trzeba wybrać obrazek bez obramowań - identycznie jak w xls :)

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
O 12.12.2012 at 12:07, Gość eyah napisał:

A jeszcze tylko dodam, że w wersji Worda 2010, kiedy nie zadziała powyższe, można kliknąć prawym przyciskiem myszy w okolice kreski -> Styles -> Clear Formatting

W Polskiej wersji pewnie "Style-> Wyczyśc Formatowanie":)

pomogło w Word 2013. Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...
  • 1 miesiąc temu...

Dla Word 2007 schemat działania jest następujący:

1. ustaw kursor bezpośrednio nad stworzoną linią (lub jej niechcianym klonem)

2. zakładka "narzędzia główne" -> obszar o nazwie "akapit" -> klikamy w tym obszarze na na ikonkę po prawej stronie na samym dole -> oznaczamy brak krawędzi

3. linia znika (uff)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...