Skocz do zawartości

BOŻE NARODZENIE 2016


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Niech już będzie świątecznie...:hahaha::święty::hahaha:. Mam w tym roku okazję spędzić święta w domu, ale zaraz po świętach wyjeżdżam do pracy, Nowy Rok powitam w pracy razem z PDP:) Napiszcie, gdzie Wy spędzacie tegoroczne święta Bożego Narodzenia i gdzie powitacie Nowy Rok? Co robicie w święta, jak jesteście na "Stelli" , przygotowujecie polskie potrawy, czy raczej po niemiecku lub austriacku? Czy w ogóle jest możliwe wprowadzić polskie akcenty świąteczne? Czy śpiewacie kolędy i jakie najchętniej?

...zacznę taką lekką nutką:love:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja BN  na stelli...

Nie pierwsze swieta poza PL,wiec dolu jak row marianski  nie bedzie.

Ja gotuje tylko to co PDP  sobie zyczy, nie wyrywam sie do gotowania po swojemu.

Mysle, ze Wigilia bedzie u corki.

Caly czas glowkuje, jak sie wywinac z obecnosci, bo nie bede sie czula dobrze wsrod rodziny ,ktorej nie znam i tabunow dzieci.

Upre sie i juz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nieśmiało dodam, że 17. jade do PL. Całe Święta i N.Rok z Rodziną. Córka zostawia mi kochanego wnuczka, jadą w drugi  dz.Ś. do Czech na narty i Sylwestra. Wracają w N.R. 2017 zabierają mi moje szczęście i wracają do siebie do domu, mieszkają daleko ode mnie.

Życie!!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6 minut temu, sayonara 52 napisał:

Caly czas glowkuje, jak sie wywinac z obecnosci, bo nie bede sie czula dobrze wsrod rodziny ,ktorej nie znam i tabunow dzieci.

Upre sie i juz,

Nie będzie to takie łatwe i sprawisz im przykrość, bo nie powinnaś być sama. Może doświadczysz czegoś nowego, innego i sama zobaczysz jak obchodzą święta. Może nie będzie tak źle jak myślisz?

Poza tym najważniejszy jest fakt, że godząc się na pracę w święta, przebywasz w tym czasie tam, gdzie przebywa Twoja PDP, to taki dyżur świąteczny i ja już takie niejeden raz miałam. Tak praca:)

9 minut temu, A.NN.A napisał:

Ja nieśmiało dodam, że 17. jade do PL. Całe Święta i N.Rok z Rodziną.

To oznacza, że spędzasz takie prawdziwe, wymarzone święta i do tego jeszcze kochany wnuczek:), chyba już lepiej nie może być...Szczęściaro:love:

  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki przepis ciasteczka są na prawdę pyszne .

50 dag mąki

50 dag margaryny

łączymy razem do tego kawałek drożdży,7 łyżek śmietany,1 łyżeczka proszku do pieczenia i 1 łyżka cukru.Ciasto rozwałkować,wykrawać ciasteczka i moczyć je w białku a potem w cukrze takim z większymi kryształkami może być też ten brązowy.Piec 10-15 minut w nagrzanym już piekarniku tak na 160-180.Napisz jak upieczesz czy smakowały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ofiar było znacznie więcej, sponad 100 zgonów niewyjaśnionych, to wiadomym jest, że w ponad 80% przyczynił się rządzący wtedy reżim. Tych wszystkich ludzi albo zastrzelono albo umierali w strasznych mękach, pobici i skatowani na śmierć lub bestialsko zamordowani przez funkcjonariuszy MSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Florcia napisał:

Kolęda dla tych, którzy zginęli podczas stanu wojennego (blisko 50 osób), który został wprowadzony na terenie całego kraju o północy 12 na 13 grudnia 1981, został zawieszony 31 grudnia 1982 i ostatecznie zniesiony 22 lipca 1983.

ja tez dzis myslami jestem w tamtych czasach... czytam duuuuzo na fejsbuku... tu w Wiedniu jest tez marsz upamietniajcy 13 grudnia... 

kacz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Florcia dziekuje :) :serce: 

no wstajemy.... ja koczuje jeszcze koczuje w swoim pokoju przez godzine, bo od kilku dni babka zapowiedziala, ze dopiero wstajemy o 9-tej, a ze babka spi przy otwartych drzwiach to nie moge wyjsc ze swojego pokoju, bo od razu by sie obudzila i awantura gotowa... wiec obudzilam sie i musze koczowac tu cichaczem... ale jeszcze do poniedzialku i wolnosc od tego babsztyla i od tego miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty, cała przyjemność po mojej stronie:love:. Twoja Stella to prawdziwa udręka. Mam wielką nadzieję, że to jest ostatnia taka PDP, którą się opiekujesz i że te następne będą już takie typowe, normalne.

Może za bardzo się starasz dla takich osób, może chcesz, żeby było jeszcze lepiej a trafiasz na osoby, które tego w ogóle nie doceniają. Do takich osób można dotrzeć jedynie poprzez pewną surowość i oschłość w relacjach, po to , żeby je trochę zdyscyplinować, bo inaczej wchodzą na głowę.

Ja nie siedziałabym w pokoju, tylko wyszłabym a na wszelki komentarz odpowiadałabym, że nie jestem jej więźniem i tutaj pracuję, więc muszę coś przygotować i na Boga, nie daj się tak terroryzować.

Jak krzyczy, to powiedz, żeby przestała na Ciebie krzyczeć, bo sobie tego nie życzysz. Ta kobieta jest strasznie rozwydrzona i odreagowuje na Tobie swoje emocje. Przede wszystkim myślę, że wynika to z faktu, że jesteś piękną kobietą i ona nie jest w stanie opanować swojej zazdrości.

Podnieś głowę wysoko i nie pozwalaj sobą pomiatać, z resztą powiedz jej, przy każdej takiej okazji, że nie życzysz sobie, żeby do Ciebie w teki sposób się odnosiła, nie jesteś jej własnością, którą może rozporządzać w każdym miejscu i w każdym czasie. Neguj każde jej niewłaściwe zachowanie w stosunku do Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Betty te rady masz stosować do wszystkich podop.

Jesteś dobrą osobą i każdy będzie chciał po tobie pojeździć i przekazać na Ciebie swoje frustracje.

Ty jesteś opiekunką, ktoś za to Ci płaci, robisz wszystko w ramach tych pieniędzy. 

A jak wreszcie poznasz pod. lepiej potem okazuj mu swoją sympatię. Na poznanie pod. zawsze potrzeba czasu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...