Skocz do zawartości
Serenity

Warto sie przygladac roznym sztelom!

Rekomendowane posty

My tu narzekamy na Niemców, ale praca opiekunki to bardzo niewdzięczna praca. Poczytajcie co nasi rodacy zatrudniający opiekunków myślą o naszym zawodzie. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.

Elzbieta N.

Dzięki za mądra i wyważoną wypowiedż, oczywiście wszyscy wymagają szacunku, ale nie wszyscy na niego zasługuja. Mam teraz opiekunkę z Ukrainy - sympatyczną, kulturalna, zaradną i dobrze wychowaną Panią (przez wielkie P), od niej rózne roszczeniowe "pańcie" mogłyby korepetycje pobierać jak i z jaka klasą należy świadczyć pracę opiekunki. Zanim zatrudniłam tę Panią, przetoczył się przez mój dom tabun koszmarnych zaniedbanych bab z wymaganiami niewspółmiernymi do kwalifikacji i możliwości.Jak się domyślam, większość pań to te uskarżające się na swoj los, choćby na tym portalu. Jakoś do głowy nie przyjdzie aby poszukując pracychoćby umyć głowę czy porządniej się ubrać. Przychodzą śmierdzące, zaniedbane, z tuszą uniemożliwiająca pracę w charakterze opiekunki, bo to nimi trzeba byłoby się opiekować. Ale za to prychające na 1500 m-cznie. Ja deklaruję, że nie mam "węża w kieszeni" ale muszę wiedzieć za co płacę. Płaca musi być współmierna do jakości pracy, czego niestety większość pań nie jest w stanie zrozumieć. A szkoda! Pozdrawiam wszystkie Panie Opiekunki Z Prawdziwego Zdarzenia!!!

inny wpis

Ula T.

1500 zl to bardzo duzo pieniedzy,te opiekunki tylko sie opieprzaja i zle pracuja,odwalaja te prace,nazra sie wyspia i chca duzo kasy,zalosne

prosze pani teraz doiero zauważyłam pani wypowiedze, wiec jeszcze wtrące swoje trzy grosze. Pracowałam w jednym domu za większe pieniadze,ale to co pani pisze dyskawlifikuje pania w moich oczach. Opiekowałam sie pół roku aż do smierci pewna starszą pani. Notorycznie niedosypiałam gdyż pani ta spac po prostu nie dawała, w nocy ,a to pic, a to jeśc o 3 nad ranem,a to kupe zrobiła i wysmarowała wszystko pardom gównami.i trzeb było ja całą myć i zmieniac posciel,a zdarzało sie to czesto W dzien jak ona sie zdrzemneła to mogłam na chwile sie położyć,ale chodziłam permamnetnie zmeczona bo osoba wymagał bezustannej uwagi i obsługi od mycia, poprzez karmienie, przygotowanie posiłkow, pranie ,sprzątanie w domu itd , itp Miałam co prawda 2 razy w tygodniu, tzw wyjsciowe, nie cały dzień,ale killka godzin, wtedy przychdzila wynajęta opiekiunka z agencji,a ja zamiast pójśc do miasta, odsypiałam te nieprzespane noce, Potem miałam pania z Alzhemerem niby spokojna, nieagresywna,ale też potrafiła kilka razy w nocy wstać i mnie wołać bo na przykład wybierała sie do pracy i szukała ważnych dokumentów, cała nerwowa, musiałam wstawac i ja uspokojać, Jesli pani myśli,ze opiekinka sie nażre i wyspi poza tym lezy do góry brzuchem, to jest pani mało zorientowana w temacie

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@LENA_57 Jest tu wątek opiekunki w Polsce, bo tutaj nie jest to w temacie, i dobrze by było wkleić linki w odpowiednim miejscu.

I jasne, że chamstwo i głupi prymitywizm - jak w tej wypowiedzi Elżbiety N zatrudniającej opiekunki - występuje też w Polsce.I to jest zawsze wstyd i to niezależnie od narodowości.

A Ukrainki to są z reguły bardzo zadbane osoby.

• Lubię to 1
  • Zgadzam się 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jedna z moich sąsiadek pracuje w Poznaniu jako opiekunka . Ma pod opieka małżeństwo pan sparaliżowany a pani z alzheimerem, zarabia 2 tys. zł. Traktowana jest też źle . Przykre to bardzo .

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@aga1 Opiekunka w Polsce na miejscu często ma małą możliwość wyboru klientów i stąd zapewne dużo problemów niż zagranicą, gdzie wybór znacznie większy.

Ja wykonuje czasem  różne zadania opiekuńcze też w Polsce, ale klientów odsiewam i pracuję na godziny. I to nie są przewlekle chorzy. W Polsce znalezienie opiekunki w przypadku naglej choroby kogoś z rodziny bywa już też bardzo trudne. Moja koleżanka z trudem znajdowała pomoc w ostatnich miesiącach życia jej Matki i zaciągnęła pożyczki, które do dziś spłaca, bo to były osoby niezamożne, i  bez wątpienia nikogo nie poniżały.

Każda sytuacja  jest indywidualna.

@Moderator Może warto przenieść bieżący wątek do działu :

Praca opiekunki w Polsce, bo jest tu poza tematem ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
O 20.02.2016 at 16:18, Blondi napisał:

Ja też coś dodam:

Miejsce pracy: Neuruppin (okolice Berlina)

Oferta pracy od 05.03 na 2 m-ce

ZOSTAJĄC NA ŚWIĘTA WIELKANOCNE ZYSKUJESZ DODATKOWO 600 ZŁ PREMII!

Szczegóły oferty:

Do opieki jest 85-letnia babcia, posiada I grupę inwalidzką. Choruje na polineuropatię i reumatyzm. Jest w pełni świadoma. Porusza się samodzielnie, nieco wspiera się rolatorem. Toaletę wykonuje samodzielnie. Trzeba jej pomóc w ogólnej opiece, ubieraniu i prowadzeniu domu: sprzątanie, gotowanie, robienie zakupów. Ważna jest również aktywizacja, rozmowy, organizowanie czasu wolnego. Babcia lubi oglądać telewizję, czytać i piec ciasta. Lubi też przebywać w ogrodzie. Mieszka w domku jednorodzinnym, dla opiekunki jest osobne mieszkanie, jest również dostęp do Internetu.

Wymagania:

- komunikatywna znajomość j. niemieckiego

- prawo jazdy.

Nasza oferta:

Wynagrodzenie: 1250 euro netto na miesiąc+ PREMIA ŚWIĄTECZNA 600 ZŁ +zakup biletu

myslę ,że nie jest zła też i taka oferta

Tylko czemu premia w złotówkach skoro w Niemczech pracuje?

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Serenity, to tylko taka wstawka. temat raczej nie do rozwinięcia więc nie ma sensu otwierać nowego tematu. Chciałam tylko odwołac się do spojrzenia z innej strony.   

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fajna oferta tylko ten francuski. Je ne parle pas français (że ne parle pa franse).

Opieka nad Panem Hervem
Miejscowość: Luxembourg
Termin: od zaraz
Stawka: 1400€ netto

Informacja o podopiecznym

Poszukujemy opiekunki dla starszego Pana w mieście Luxembourg. Pan urodzony w 1931 roku, 175 cm, 55 kg. Porusza się o rollatorze, pomaga przy transferze, wymaga karmienie.

Schorzenia

Początki nietrzymania moczu (używa butelki na mocz), niedoczynność serca, guz prostaty.

Wymagania

Poszukujemy opiekunki z komunikatywnym niemieckim oraz dobrym francuskim, powyżej 40 roku życia, osoby niepalącej.

Warunki

sprawdzone oferty,

atrakcyjne i terminowo wypłacane wynagrodzenie,

jasne warunki współpracy (i czytelna umowa),

wysokie składki ZUS (od przeciętnej krajowej),

przejazd, mieszkanie i wyżywienie,

całodobowe wsparcie telefoniczne z firmą oraz bardzo dobra opieka koordynatora niemieckiego.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Reklama:

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się