Skocz do zawartości
Serenity

Dla stawiających pierwsze kroki...

Rekomendowane posty

Prezenty ? Nawet o tym bym nie pomyślała. Bo niby dlaczego ? Mogłabym dać coś ręcznie robionego w prezencie ale musiałabym być całkiem pewna że to dobry pomysł.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Jaga8584 dobrze robisz, że przywozisz małe prezenciki to należy w Niemczech do dobrego tonu : byle trochę papierka i wstążeczkę dołożyć to i dobra ziołowa herbata wystarczy. A wystawiać się z prezentami jako opiekunka ? Głupota, bo inaczej nie idzie tego nazwać.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość aga
3 godziny temu, Jaga8584 napisał:

To moja druga pdp. Nie pracuje sobie na umowę. Tak jest dobrze., jest tygodniowka. Trochę mało płacą, ale moze przyjade tu jeszcze raz, a potem poszukam czegoś lepszego.:$

Mam pytanko, czy Wy  kupujecie prezenty rodzinie i pdp?  Ja na mily początek przywiozłam pdf i córce  po ptasim Mleczku  i tyle, natomiast moja zmienniczka przywozi furę  prezentów. Rozmawiałam tu na miejscu z dziewczynami o tym i jedna mi tak powiedziala: nie przywoz prezentów, Niemcy dokładnie wiedzą o cenach, o tym ile stoi euro itd. Przywozisz to znaczy , że nie musisz tak usilnie pracować i długo nie dostaniesz podwyzki. Coz Wy na to przemiła  grupo wsparcia?? :love:

To indywidualna sprawa i nie na podstawie przywożonych prezentów oceniaja nasze zasoby finansowe , jesli w ogóle oceniają. Rób tak Jagusiu , jak Ci :serce: dyktuje.  Bywają podopieczni i rodziny takie , że  chce się  im  " nieba przychylić " u innych  jak najkrócej pracować. Ja , jezeli cos brałam to jakis słodki drobiazg , ktory najczęściej zjadałam sama . Na obecnej szteli na ktorej pracuje juz prawie dwa lata jest inaczej . Tu córka podopiecznego jest " prezentoholiczką" . Nie ma mocnych , żeby odmowić a prezenty sa powazne. Ja się rewanzuję . Przy każdym powrocie  , coś  mam dla niej . Jesli jadę po raz pierwszy nic nie biorę  -  nigdy . Skoro zmienniczka wozi tyle prezentów to widocznie ma jakis powód. A Ty bądź sobą i rób tak  , jak uważasz . 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zameczylam sie dzis okrutnie tym siedzeniem  w ten deszczowy dzień. Wolę popracować w ogródku, pójść na spacer z babciunia, pojechać rowerem. Oj. Ten deszcz. Pogada chyba ludzików  nie lubi.:love:

Dobranoc Mroweczki

12683_modul-ladowania-mi-padl.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Jaga8584 w ten fotel Ci szpilki wsadzę,,i będzie koniec siedzenia :płacz: zaczniesz tańczyć -mowię Ci to jest dopiero miło spędzony czas:hahaha: od razu mięsnie wszystkie popracują i rozruszają,,,:love:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzień  dobry:d

Wstawać z uśmiechem na twarzy, to dziś Wam się słońce  przydarzy.

Kawkę pije, uśmiech na twarzy, szpilki w fotel wyrzucone i do..... dzieła:cool::kawa::serce: 

@Blondi szpilki z fotela wyrzucone - miało być-  hahaha za duży uśmiech na twarzy dziś?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Karolina

jadę pierwszy raz za jakiś czas z firmą medipe, moja koleżanka z nimi jeździła i była zadowolona więc postawiłam na nich. Jakieś rady przed pierwszym wyjazdem? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość Anna

Czy ktoś posiada informacje na temat firmy opiekunek w niemczech salus-med? Mam wyjazd przez tą firmę i nie jestem pewna czy dobrze robie ponieważ nie ma żadnych opini o tej firmie

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Gość Karolina napisał:

jadę pierwszy raz za jakiś czas z firmą medipe, moja koleżanka z nimi jeździła i była zadowolona więc postawiłam na nich. Jakieś rady przed pierwszym wyjazdem? 

Dużo odwagi i pozytywizmu,,że dasz radę i będzie dobrze,,zero stresu,,myśl że jedziesz do fajnych ludzi i staraj się od razu czuć swobodnie tak jak potrafisz,,nie poddawaj się, bo to fajna praca,, ale trzeba miec dużo w sobie cierpliwości i zrozumienia,,nie szukaj nigdy problemów,,pamiętaj, że jedziesz tam gdzies tylko na 1 czy 2 msc, i stamtąd znikasz,,,nie Twoj dom i nie Twoje małpy,,jesteś tam tylko tymczasowo-pa powodzenia

1 minutę temu, Gość Anna napisał:

Czy ktoś posiada informacje na temat firmy opiekunek w niemczech salus-med? Mam wyjazd przez tą firmę i nie jestem pewna czy dobrze robie ponieważ nie ma żadnych opini o tej firmie

Ryzykuj ! nieraz tak trzeba,,jak masz dobre wynagrodzenie to się nie zastanawiaj,,,możesz sprawdzić w internecie od kiedy mają dzialalnośc i czy ta działalnośc działa ,,,powodzenia też ,, 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gość Karolina - niedawno był mój pierwszy raz i wzięłam sporo niepotrzebnych rzeczy ale zapomniałam o głupich tabletkach na przeziębienie. :) Poza tym każde miejsce jest inne, ja akurat szybko się dostosowuję. I jedno - nie próbuj przewracać ani domu ani życia staruszków do góry nogami.

• Zgadzam się 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, Gość Anna napisał:

Mają stronę internetową,,ale za dobrze nie płacą,,ale jak na pierwszy wyjazd to nie jest zle,,zaznaczam na pierwszy wyjazd albo drugi i trzeci,,ale potem okaże się ta stawka za mała ,,,ale firma działa ,,próbój  ,,a nuż będziesz miała super ,,jak trafisz na super ofertę,,

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

Reklama:

Masz wiadomość z forum opiekunek!

Dołącz do najpopularniejszej grupy Opiekunów, by otrzymywać najnowsze agencyjne lub prywatne oferty pracy, mieć dostęp do klubów i mapy Opiekunów oraz być na bieżąco z najnowszymi dyskusjami i poradnikami. 

Zarejestruj się