Skocz do zawartości

Dla stawiających pierwsze kroki...


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jaga8584 dobrze robisz, że przywozisz małe prezenciki to należy w Niemczech do dobrego tonu : byle trochę papierka i wstążeczkę dołożyć to i dobra ziołowa herbata wystarczy. A wystawiać się z prezentami jako opiekunka ? Głupota, bo inaczej nie idzie tego nazwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaga8584 napisał:

To moja druga pdp. Nie pracuje sobie na umowę. Tak jest dobrze., jest tygodniowka. Trochę mało płacą, ale moze przyjade tu jeszcze raz, a potem poszukam czegoś lepszego.:$

Mam pytanko, czy Wy  kupujecie prezenty rodzinie i pdp?  Ja na mily początek przywiozłam pdf i córce  po ptasim Mleczku  i tyle, natomiast moja zmienniczka przywozi furę  prezentów. Rozmawiałam tu na miejscu z dziewczynami o tym i jedna mi tak powiedziala: nie przywoz prezentów, Niemcy dokładnie wiedzą o cenach, o tym ile stoi euro itd. Przywozisz to znaczy , że nie musisz tak usilnie pracować i długo nie dostaniesz podwyzki. Coz Wy na to przemiła  grupo wsparcia?? :love:

  To indywidualna sprawa i nie na podstawie przywożonych prezentów oceniaja nasze zasoby finansowe , jesli w ogóle oceniają. Rób tak Jagusiu , jak Ci :serce: dyktuje.  Bywają podopieczni i rodziny takie , że  chce się  im  " nieba przychylić " u innych  jak najkrócej pracować. Ja , jezeli cos brałam to jakis słodki drobiazg , ktory najczęściej zjadałam sama . Na obecnej szteli na ktorej pracuje juz prawie dwa lata jest inaczej . Tu córka podopiecznego jest " prezentoholiczką" . Nie ma mocnych , żeby odmowić a prezenty sa powazne. Ja się rewanzuję . Przy każdym powrocie  , coś  mam dla niej . Jesli jadę po raz pierwszy nic nie biorę  -  nigdy . Skoro zmienniczka wozi tyle prezentów to widocznie ma jakis powód. A Ty bądź sobą i rób tak  , jak uważasz . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Gość Karolina napisał:

 jadę pierwszy raz za jakiś czas z firmą medipe, moja koleżanka z nimi jeździła i była zadowolona więc postawiłam na nich. Jakieś rady przed pierwszym wyjazdem? 

Dużo odwagi i pozytywizmu,,że dasz radę i będzie dobrze,,zero stresu,,myśl że jedziesz do fajnych ludzi i staraj się od razu czuć swobodnie tak jak potrafisz,,nie poddawaj się, bo to fajna praca,, ale trzeba miec dużo w sobie cierpliwości i zrozumienia,,nie szukaj nigdy problemów,,pamiętaj, że jedziesz tam gdzies tylko na 1 czy 2 msc, i stamtąd znikasz,,,nie Twoj dom i nie Twoje małpy,,jesteś tam tylko tymczasowo-pa powodzenia

1 minutę temu, Gość Anna napisał:

Czy ktoś posiada informacje na temat firmy opiekunek w niemczech salus-med? Mam wyjazd przez tą firmę i nie jestem pewna czy dobrze robie ponieważ nie ma żadnych opini o tej firmie

Ryzykuj ! nieraz tak trzeba,,jak masz dobre wynagrodzenie to się nie zastanawiaj,,,możesz sprawdzić w internecie od kiedy mają dzialalnośc i czy ta działalnośc działa ,,,powodzenia też ,, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Karolina - niedawno był mój pierwszy raz i wzięłam sporo niepotrzebnych rzeczy ale zapomniałam o głupich tabletkach na przeziębienie. :) Poza tym każde miejsce jest inne, ja akurat szybko się dostosowuję. I jedno - nie próbuj przewracać ani domu ani życia staruszków do góry nogami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Gość Anna napisał:

Czy ktoś posiada informacje na temat firmy opiekunek w niemczech salus-med? Mam wyjazd przez tą firmę i nie jestem pewna czy dobrze robie ponieważ nie ma żadnych opini o tej firmie

Mają stronę internetową,,ale za dobrze nie płacą,,ale jak na pierwszy wyjazd to nie jest zle,,zaznaczam na pierwszy wyjazd albo drugi i trzeci,,ale potem okaże się ta stawka za mała ,,,ale firma działa ,,próbój  ,,a nuż będziesz miała super ,,jak trafisz na super ofertę,,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
O 12.08.2015 at 20:49, Serenity napisał:

Może nawet przede wszystkim każdy opiekun/ka musi codziennie wzmacniać i budować  szacunek dla samych siebie - mieć swoje poczucie wartości,którym nie łatwo zatrząść,

bo  nasz praca jest niby co prawda prosta,

ale przeżycie w niej bez uszczerbku  to kunszt prawdziwy.

Spać to  musimy wszyscy i walczmy o to, ale żeby nie podupaść tu psychicznie to faktycznie każdy musi znaleźć własny sposób.

Tak, nasza praca jest bardzo prosta, szczególnie w ocenie tych, którzy nigdy tej pracy nie wykonywali,  mieszkają we własnym domu, pomiędzy swoimi i w Polsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O 26.06.2016 at 09:51, Serenity napisał:

           Śmierć w tak zaawansowanym wieku jest czymś zupełnie naturalnym i raczej już wyzwoleniem od ciężaru żywota niż stratą.

          Ale takie samotne towarzyszenie starszej osobie przy końcówce jej życia nie powinno być zadaniem dla stawiających pierwsze kroki, bo jest zbyt depresyjne i trudno tu znależć czas dla siebie. Lepiej więc wybierać sobie młodszych pdp, choć i ci mogą zejść gwałtownie.

Ewidentne przypadki terminalne agencje powinny zostawić bardziej doświadczonym opiekunkom.

Nie zgodzę się z tezą, że jak ktoś jest starszy, to śpieszno mu na tamten świat.

Zobaczymy, czy jak Ty sama będziesz w tym zaawansowanym wieku, to też będziesz cieszyć się oczekując na to wyzwolenie. 

Na dowód, że nieprawdą jest co napisałaś, jest dzisiejszy artykuł w niemieckiej gazecie o 92 letniej kobiecie, która postanowiła pokończyć szkoły, w jednej klasie z małymi dziećmi się ucząc. 

Najlepiej jak kto już w zaawansowanym wieku jest, to niech weźmie szpadelek, pójdzie na cmentarz, wykopie sobie dołek, usiądzie w oczekiwaniu na śmierć. 

To samo dokładnie usłyszała rodzina mojej Pdp. :szydera:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Knorr napisał:

Nie zgodzę się z tezą, że jak ktoś jest starszy, to śpieszno mu na tamten świat.

Nie stawiam tu takiej wmawianej mi  tezy, więc nie będę jej bronić.

A napisałam jak widać powyżej

10 minut temu, Knorr napisał:

Śmierć w tak zaawansowanym wieku jest czymś zupełnie naturalnym i raczej już wyzwoleniem od ciężaru żywota niż stratą.

i to rzecz jasna podtrzymuję. I oczywiście, że ja sama też mogę bardzo łatwo mieć dość ciężarów żywota i nie potrzeba nawet szczególnego wieku, ale chorób ciężkich wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Serenity napisał:

Nie stawiam tu takiej wmawianej mi  tezy, więc nie będę jej bronić.

A napisałam jak widać powyżej

i to rzecz jasna podtrzymuję. I oczywiście, że ja sama też mogę bardzo łatwo mieć dość ciężarów żywota i nie potrzeba nawet szczególnego wieku, ale chorób ciężkich wystarczy.

 

Bo o to w życiu chodzi, aby się nie poddawać, a walczyć. Do końca. Bywa, że wygrywamy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
O 17.07.2017 at 08:45, Beata Giz napisał:

Dajana a co wiesz więcej o tej firmie?

A gdzie Ty się podziała??? i @Jaga8584,,,tak sobie czytam teraz i znajome awatarki widzę,,

A tak w ogóle to odświeżam temat,,może ktoś coś ciekawego dopisze dla ,,Stawiających pierwsze kroki" bo zawsze jest ten pierwszy raz,, emocji ,strachu, niewiadomej,każdy z nas inaczej przechodził,Ja tylko nie zapomnę jak mi powiedzieli,przed wejsciem już do autobusu na De,, Gdzie Ty jedziesz, nie boisz się ? przecież nie znasz ludzi itd, " a ja jednym uchem wpuscilam a drugim wypusciłam i odważnie do pracy przecież jechałam ,zarabiać euro,,,nic by mnie nie powstrzymało,,:tak2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...