Skocz do zawartości

Rozmowa przy kawie (1)


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, lucyna.beata napisał:

ja nie uwazam siebie za wielki umysl - i porsz bez kometarzy :kawa2:ale pokusom lubie ulegac...

o to nie jest ze mna zle bo sama na wpadlam...:oklaski::oklaski::oklaski:

a serio...jezeli  nie dzis nie teraz...to kiedy???

i bez wzgledu jak pokusa ma na imie

 

Pewno polubiłabym uleganie pokusom..ale jakoś tak mało ich koło mnie....:haha: No i za stare te pokusy....i za brzydkie....:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, violka napisał:

Myślę , co tu kupić na święta do jedzenia , czego u nas nie ma O.o Macie jakieś pomysły , bo coś mi chodziło po głowie , ale teraz mam jakąś pustkę :(

A coś konkretnego? Ja kupuję przeważnie szparagi w słoikach, czarny korzeń też w słoikach, ananasy bez cukru z Aldi, masło truflowe i trufle z Rewe, ajerkoniak z Aldi ( jest zajebiaszczy i do smakowania i do kremu do tortu ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Mirelka1965 napisał:

A coś konkretnego? Ja kupuję przeważnie szparagi w słoikach, czarny korzeń też w słoikach, ananasy bez cukru z Aldi, masło truflowe i trufle z Rewe, ajerkoniak z Aldi ( jest zajebiaszczy i do smakowania i do kremu do tortu ). 

Masło truflowe ? czarny korzeń ? o czym ty piszesz :$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, violka napisał:

Masło truflowe ? czarny korzeń ? o czym ty piszesz :$

Trufla-najdroższy grzyb świata i masełko z ich dodatkiem. Pycha do rybki, do sosu, do sałatki. Czarny korzeń ( Schwarzwurzel)- skorzonera- jesienne szparagi. Pycha, po odsączeniu zapiec z masełkiem, lub polać sosem holenderskim albo beszamelem, dodatek do sałatki.

Edytowane przez Mirelka1965
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mirelka1965 napisał:

Trufla-najdroższy grzyb świata i masełko z ich dodatkiem. Pycha do rybki, do sosu, do sałatki. Czarny korzeń ( Schwarzwurzel)- skorzonera- jesienne szparagi. Pycha, po odsączeniu zapiec z masełkiem, lub polać sosem holenderskim albo beszamelem, dodatek do sałatki.

W którym miejscu , to masło znajdę ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lucyna.beata napisał:

jakie plany ma dzisiaj opiekunkowo?:trele: ja musze troche chalupe ogarnac na przyjazd nowej dziewczyny zrobic cos na obiad ...od wczoraj resztek sporo wiec cos wymysle na szybko wygonie mojego dziadzia na zakupy:oklaski: a potem juz tylko mycie glowy pdp i przerwac...a po 16ej w zasadzie dzien na boku:trele:...odliczam odliczam odliczam...a wy ile macie jeszcze?? jedni juz  w domku inni wkrotce zawitaja na swoim podworku.:dobrze: 

ja jeszcze 66 :gazeta:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odwiedzilam Adwentsmarkt  w Kolonii.

I powiem ,ze jestem rozczarowana.

Niby duze miasto, a jakos tak skromnie,

Bez rozmachu.

Ogolnie Kolonia tez mnie rozczarowala,

Miasto z taka historia, a malo zabytkow, 

choc wiem, ze miasto bylo w czasie 2 WS bardzo zniszczone,

Nie ma po prostu tego ,,czegos,, tego co spawia, ze jestesmy zaciekawieni, oczarowani,

To sie chyba ,,flair,, nazywa????????

 

 

Ale chyba nie mieli jakis naprawde ladnych obiektow, skoro niewiele moze tu zachwycic,

Jedynie Dom, robi wrazenie i jest przepiekny i ogromny.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Odwiedzilam Adwentsmarkt  w Kolonii.

I powiem ,ze jestem rozczarowana.

Niby duze miasto, a jakos tak skromnie,

Bez rozmachu.

Ogolnie Kolonia tez mnie rozczarowala,

Miasto z taka historia, a malo zabytkow, 

choc wiem, ze miasto bylo w czasie 2 WS bardzo zniszczone,

Nie ma po prostu tego ,,czegos,, tego co spawia, ze jestesmy zaciekawieni, oczarowani,

To sie chyba ,,flair,, nazywa????????

 

 

Ale chyba nie mieli jakis naprawde ladnych obiektow, skoro niewiele moze tu zachwycic,

Jedynie Dom, robi wrazenie i jest przepiekny i ogromny.

 

 

 

Ale miejsca spacerowe nad Renem są piękne i pochód karnawałowy najlepszy w De :d No i tam jest kolebka handlu , i takich sklepów z ciuchami nie widziałam nigdzie . Jak robią wyprzedaże , to ceny są tak niskie , że ludzie czekają od świtu w kolejkach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak nad Renem jest pieknie,

Karnawalu jeszcze tu nie widzialam.

Gdzie widzialas te sklepy z ciuchami?

 

Moze jestem ,,zdemoralizowana,, przez to ,ze przez wiele lat mieszkalam w Wiedniu,

Porownuje ,,i klapa, 

Nie da sie, :(

Jestem milosniczka zabytkow, kosciolow ,muzeow,

A tu jakos tak ,no nie teges, 

ni ma,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, sayonara 52 napisał:

Tak nad Renem jest pieknie,

Karnawalu jeszcze tu nie widzialam.

Gdzie widzialas te sklepy z ciuchami?

 

Moze jestem ,,zdemoralizowana,, przez to ,ze przez wiele lat mieszkalam w Wiedniu,

Porownuje ,,i klapa, 

Nie da sie, :(

Jestem milosniczka zabytkow, kosciolow ,muzeow,

A tu jakos tak ,no nie teges, 

ni ma,

Wiedeń pod względem architektury i zabytków jest ciężko przebić , więc przypuszczam , że każde niemieckie miasto Cię rozczaruje . Sklepy są na głównej ulicy handlowej w pobliżu tej okazałej Katedry :d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, violka napisał:

Od Ciebie ? :kopara:

nie kochana trafila mu sie taka opiekunka ...czyli ja...ktora moze swobodnie zostawic z zona jak roslina nowa zmienniczka lekarzem pflegedinst i tak dalej...a a serio kazalam mu wyjechac zeby odpoczal od stresu widoku chorej zony i swojej bezsilnosci:d

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, violka napisał:

Wiedeń pod względem architektury i zabytków jest ciężko przebić , więc przypuszczam , że każde niemieckie miasto Cię rozczaruje . Sklepy są na głównej ulicy handlowej w pobliżu tej okazałej Katedry :d

no to widze i @sayonara 52 i @violka to swiatowe dziewczyny sa...ja poza DE  nie jezdizłam na w strony bardziej...cywilizowane ...ale byc moze jeszcze dane mi bedzie pojechac i sprawdzic jak tam sie pracuje...owszem nie ukrywam ze chciałabym sprobowac ale ..nie mam jakos sily przebicia...a moze za malo sie staram za malo kolo tego chodze???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



O nas

Forum Opiekunkaradzi.pl służy Opiekunom osób starszych już 8 rok. W tym czasie napisali oni (Wy) 356 tysięcy postów w blisko 49 tysiącach tematach, tworzą ogromne kompendium praktycznej wiedzy o pracy w opiece w Niemczech i Szwajcarii. To przy wsparciu Społeczności forum powstały Stelomierze, Rankingi opinii, Mapa Opiekunów i pierwszy w branży opiekuńczej multiFormularz, pozwalający aplikować jednym kliknięciem do wielu agencji na raz, będacy uzupełnieniem działu pracy, w którym oferty pracy w Niemczech, Szwajcarii, Austrii i we Włoszech publikuje ponad 50 sprawdzonych i polecanych firm i agencji pracy. 

logo-opiekunka1.png
Wszelkie prawa zastrzeżone 2015-2023 Opiekunkaradzi.pl 

Polityka prywatności i cookies  |  Regulamin Kontakt  |  Reklama i HR - cennik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...